Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2017., 16:36   #21
Istina jer bi u BC-u trebalo "naštimat" odnos vrijeme-količina goriva ako je diza sa drugačijim parametrima. Na VW-u se to može. Treba ti VAG-Com ili 1550.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 18:09   #22
http://imgur.com/yRlRHn1
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 15:19   #23
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
Sta zelis da kazes sa ovim? I meni je pisalo 0.4-0.5 prije zamjene gumica. Ima smisla ovo sto CDRW kaze, imam VCDS pa kako to provjeriti/nastimati? Medjutim, mjerio sam i na pun tank pa do paljenja lampice za gorivo, nisam se oslonio samo na to sto board kaze.
alexandar_dd is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 16:25   #24
Jeblo te mjerenje "do lampice".
Nikad nisi vidio da se ona pali u zavisnosti od nagiba ceste, kočenja, ubrzanja, bočnih sila ...
Napuni - potroši - napuni ponovo. To je JEDINI ispravan način mjerenja potrošnje.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 16:31   #25
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jeblo te mjerenje "do lampice".
Nikad nisi vidio da se ona pali u zavisnosti od nagiba ceste, kočenja, ubrzanja, bočnih sila ...
Napuni - potroši - napuni ponovo. To je JEDINI ispravan način mjerenja potrošnje.
Jesam, upravu si za to. Uzeo sam lampicu kao referent zato sto sam prije tako pratio i znako tacno koliko predjem, ali nije 100% relevantno. Jedino onda da vozim dok ne stanem
alexandar_dd is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 16:56   #26
Ne, mozes mjeriti potrosnji i na pola rezervara, tocis dok ne iskoci pistolj, potrosis do neke razine, opet tocis dok ne iskoci. Dobijes litre koje si potrosio na kilometrazi koju si presao od zadnjeg tankanja. Onda uzmes litre i kilometre, podjelis, pomnozis sa 100 i dobijes potrosnju.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 08:10   #27
Quote:
alexandar_dd kaže: Pogledaj post
Sta zelis da kazes sa ovim? I meni je pisalo 0.4-0.5 prije zamjene gumica. Ima smisla ovo sto CDRW kaze, imam VCDS pa kako to provjeriti/nastimati? Medjutim, mjerio sam i na pun tank pa do paljenja lampice za gorivo, nisam se oslonio samo na to sto board kaze.
Ma vidim neki su pisali da treba da trosi 0.7l/h a sjecam se da mi je audi 2.0tdi takodje trosio 0.5l/h.
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 17:21   #28
Ponovo mjerio na punom tanku, do lapice sad presao 813 km. Uzimajuci u obzir da auto vozim 3 godine i NIKAD se tako nisko lampica nije upalila odnosno nikad ispod 850 km, nesto definitivno nije ok. Cim se upalila lampica ODMAH sam otisao da naspem pun, nasuo sam tacno 63.6 litra, kapacitet rezervoara je 70 l, a rezerva je na 7 litara, dakle sve se poklapa.
alexandar_dd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 17:49   #29
Ne može se potrefiti uvijek ista potrošnja. Sve ti je ok sa autom. Ako baš hoćeš da provjeriš, odeš u ovlašteni servis i neka ti za sitne pare pregledaju komplet auto...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 19:10   #30
Jos uvijek izgleda nije jasan nacin provjere potrošnje.
Treba napomenuti i da to treba uvijek na istoj benzinskoj i na istom pištolju (za sto precizniji izracun)

Ali problem ne sto on nikad tako nije mjerio pa nema s čim usporediti
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 20:13   #31
1,9 iz 2007.?

to bi trebal biti pumpa-dizna motor.
ako je, on radi na principu prelijevanja.
PD element uvijek želi ubrizgati istu količinu goriva ali ventil pušta određeni višak van.

kod preslagivanja je nešto promijenjeno, možda samo sistem bolje dihta. uostalom, auto bolje ide pa je i normalno da više troši.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 20:26   #32
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
1,9 iz 2007.?

to bi trebal biti pumpa-dizna motor.
ako je, on radi na principu prelijevanja.
PD element uvijek želi ubrizgati istu količinu goriva ali ventil pušta određeni višak van.

kod preslagivanja je nešto promijenjeno, možda samo sistem bolje dihta. uostalom, auto bolje ide pa je i normalno da više troši.
Da, pumpa dizna. Upravo me to zanima, da li se sta moglo promijeniti nakon zamjena gumica. Tacno je da auto za nijansu bolje vuce na gasu odnosno ubrzanju se to osjeti, nije to nesto puno, kazem radi se o nijansama ali se malo osjeti. Slazem se sa svima da ovakvo mjerenje potrosnje nije relevantno, ali referent mi je uvijek bila lampica za rezervu, tako 3 godine i samo kazem sadasnju razliku u odnosu na prije zamjene gumica na diznama. Mogu odgovorno tvrditi da dizne nisu zamjenjene tj promijenile poziciju jer sam licno gledao zamjenu gumica.
alexandar_dd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 20:34   #33
Eto sam si si odgovorio, auto ide nijansu bolje, samim time i troši nijansu više.
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 20:38   #34
to je uvijek omjer potrošnje, snage i ispuha.
negdje si dobio, drugdje si izgubio.

čim sistem bolje dihta promijenio si uvjete rada, samo je pitanje koliko se to osjeti.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 11:59   #35
Quote:
alexandar_dd kaže: Pogledaj post
Ponovo mjerio na punom tanku, do lapice sad presao 813 km. Uzimajuci u obzir da auto vozim 3 godine i NIKAD se tako nisko lampica nije upalila odnosno nikad ispod 850 km, nesto definitivno nije ok. Cim se upalila lampica ODMAH sam otisao da naspem pun, nasuo sam tacno 63.6 litra, kapacitet rezervoara je 70 l, a rezerva je na 7 litara, dakle sve se poklapa.
Jesi li punio na istoj benzinskoj? Klima za vrijeme vožnje, upaljena ili ugašena? Sam si u autu ili voziš još nekoga? Jesi li preticao nesavjesno preko pune crte? Ako gledamo teoriju, crta je istaknuta za par mm, a to znači da se auto morao popeti na nju, a to poveća potrošnju za sigurno 1 % Povećani otpori kretanja, što ćeš.

Škoda Octavia 1.9 TDI 12 litara na testu.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.