Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2016., 17:12   #161
01.01.17

na HTV 3 ide Muholland Drive
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 23:14   #162
KULTNA serija Twin Peaks redatelja Davida Lyncha vraća se na male ekrane, a dvosatna premijera zakazana je za 21. svibnja na američkoj televizijskoj mreži Showtime, prenosi Variety.

Sezona će imati 18 epizoda, a nakon premijere dvije jednostane epizode, odmah će online biti dostupne i treća i četvrta epizoda.

Radnja serije se nastavlja 25 godina nakon istrage ubojstva Laure Palmer, a pokreće je FBI-jev pronalazak golemog dosjea s dokumentima o gradiću i samom slučaju, tajnim dokumentima i nalazima obdukcije.

Seriju su producirali i napisali David Lynch i Mark Frost, a glumačka postava je kombinacija bitnih starih likova s mnoštvom poznatih gostiju. Kyle MacLachlan i dalje glumi specijalnog agenta Dalea Coopera, a ostali su i Mädchen Amick, Dan Ashbrook i David Duchovny, ali ne i Lara Flyn Boyle, koja je odbila povratak. Nova lica su Naomi Watts, Michael Cera, Trent Reznor i drugi.

Vijest o premijeri serije najavio je predsjednik Showtimea David Nevins koji je rekao da je odgledao cijeli novi Twin Peaks te da je Lynch donosio kavu i krafne dok su gledali.

"David Lynch je jedan od najvećih majstora filma kojih sam ikada vidio. Smatram da je verzija Twin Peaksa koju ćete vidjeti najčišće Twin Peaks iskustvo i uzbuđen sam što ćemo to prikazivati", kazao je.

Originalni serijal redatelja Davida Lyncha završio je 1991. godine, nakon samo dvije sezone. Emitiranje originalnih nastavaka kultne serije krenulo je 8. travnja 1990.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 17:06   #163
Moj omiljeni reziser. Obozavam ga. Obozavam njegov mracni, psihodelicni um. Apsolutni genije filmske umetnosti.

Mulholland Drive je moj najdrazi film svih vremena. Gledao sam ga bezbroj puta i mogu stalno da ga gledam. Masterpiece 21 veka!

Twin Peaks isto obozavam. I seriju i film (mozda malo vise film, jer je mracniji) ne mogu da docekam nastavak.

Od ostalih njegovih ostvarenja takodje volim
Blue Velvet
Lost Highway
Inland Empire
Wild at Heart
The Straight Story

Eraserhead i The Elephant Man su mi onako.

I njegovi short filmovi su odlicni. Posebno preporucujem Grandmother. Bizaran film.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 13:37   #164
Blue velvet i Lost highway su mi top, onda Twin peaks, stara serija, novu još nisam gledao.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 16:55   #165
Haha... The Elephant Man je samo "onako". To je vjerojatno njegov najbolji film pored Blue Velvet-a.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 17:45   #166
Ako ćemo tako, Straight story mi je bolji od Elephant mana. Ali to su atipični filmovi za Lynch, pa ih nisam ni računao.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 18:14   #167
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Ako ćemo tako, Straight story mi je bolji od Elephant mana. Ali to su atipični filmovi za Lynch, pa ih nisam ni računao.
Odgovor je isao ovom Lynch fanu. The Elephant Man i Straight Story jesu atipicni filmovi za Lyncha, tu se slazem. Zbog toga mi je zanimljivo da je bas jedan film za koji je samo angaziran mozda njegov najbolji. Producent Elephant Mana je Mel Brooks kojeg je Lynch ranije odusevio.
Freidenker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:02   #168
Straight story je prekrasan film, baš atipični od njega ali evo stvarno ne mogu reći što mi je najbolje u tom filmu, neka atmosfera koja je jednostavno uvuče i na kraju pogodi. Uz to prekrasni pejzaž te još bolji soundtrack Angela.

https://www.youtube.com/watch?v=xk8Y-XxaAog

I mislim da je glavni glumac bio na samrti tokom snimanja. Meni možda najdraži od Lyncha, makar sve što sam gledao od njega cijenim osim onih zečeva.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:07   #169
Mislim da mi nikad nijedan film nije stvorio takvu nervozu i strah kao Lost Highway. I ja sam, za razliku od nekih plašljivih moderatora ovdje, pogledao film do kraja.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:35   #170
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Mislim da mi nikad nijedan film nije stvorio takvu nervozu i strah kao Lost Highway. I ja sam, za razliku od nekih plašljivih moderatora ovdje, pogledao film do kraja.
Fuck off, sigurno ga nisi gledao u kinu.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 20:46   #171
Ja sam SP-u-Meksiku generacija. Čak i da mi je mama dopustila da idem u kino na ovakav film, ne bi me imala di pustiti jer nismo imali kino.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 20:52   #172
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Ja sam SP-u-Meksiku generacija. Čak i da mi je mama dopustila da idem u kino na ovakav film, ne bi me imala di pustiti jer nismo imali kino.
Je, lako ti "Lost Highway" na televizoru gledati. Gledaj ti u kinu, gdje je oko tebe mrak i možeš gledat ili u platno ili žmirit, ali i onda čuješ.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 20:55   #173
Hrabriji sam no što misliš, uvaženi gospodine. Prije nekoliko sam dana, naime, u kinu, u mraku, gledao hrvatski film Trampolin. Ostao do kraja.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:02   #174
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Hrabriji sam no što misliš, uvaženi gospodine. Prije nekoliko sam dana, naime, u kinu, u mraku, gledao hrvatski film Trampolin. Ostao do kraja.
Za taj film bi valjalo trampolinsko pravilo - nakon deset minuta, gotovo.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:14   #175
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Straight story je prekrasan film, baš atipični od njega ali evo stvarno ne mogu reći što mi je najbolje u tom filmu, neka atmosfera koja je jednostavno uvuče i na kraju pogodi. Uz to prekrasni pejzaž te još bolji soundtrack Angela.

https://www.youtube.com/watch?v=xk8Y-XxaAog

I mislim da je glavni glumac bio na samrti tokom snimanja. Meni možda najdraži od Lyncha, makar sve što sam gledao od njega cijenim osim onih zečeva.
S ovime se slažem. The Straight Story me iz nekog razloga dirnuo kao rijetko koji film. Glazba od Badalamentija u filmu je najveći vrhunac koji je stvorio uz glazbu za Twin Peaks.
Da, glavni glumac Farnsworth je umirao od raka prostate koji mu se mislim proširio na sve kosti, pa se za vrijeme filma jedva kretao. Umro je tako da si je godinu nakon tog film kada više nije mogao podnositi bolove, u krevetu pištoljem pucao u glavu ako se dobro sjećam
Ovo je bio Lynch koji mi se jako svidio. Ispričao je jednostavnu (u pravilu veliku) priču na suptilan i divan način.
Nešto od soundtracka:


Najdraža stvar iz filma... tamo oko minute i pol počne predivna melodija
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 01:28   #176
Nikad ne gledam horor filmove i budala upalim Exorcist i naravno ugasim posle po' sata. To mi je jedini film koji sam ugasio. Mislim da sam uz Lost Highway jedino pre koji dan Variolu veru morao da prekidam par puta da dodjem sebi.
faaydamner is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 10:45   #177
Quote:
Freidenker kaže: Pogledaj post
Haha... The Elephant Man je samo "onako". To je vjerojatno njegov najbolji film pored Blue Velvet-a.
Najbolji Lynchov film je Mulholland Drive. Oko toga se vecina slaze. Posle njega top su mi jos i Fire Walk With Me, Inland Empire i Lost Highway. Volim i ostala njegova filmska ostvarenja, ali ova cetiri su mi njegova najveca remek- dela.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 15:19   #178
Mogli bi pitati moderatore da postave anketu sa Lynchovim filmovima. Bas me zanima koji njegov film bi dobio najvise glasova. Sta mislite o tom predlogu?
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 17:20   #179
Kraj toliko njegovih dobrih filmova odabrati samo jedan? Ja se sigurno ne bih mogao odlučiti. Čak i da je multipe choice anketa bi mi bilo teško.
Parvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 17:40   #180
Zato i treba otvoriti anketu. Bilo bi interesantno kakvi bi na kraju bili rezultati. Ja bih se najvise lomio izmedju Mulhollanda i TP: Fire Walk With Me. Volim sve od njega, ali ta dva su mi bas van svake konkurencije.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:10.