Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2014., 03:50   #7061
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
DA na 795 ne funkcionira za smartphone odnosno android, windows mobile i sl. operativne sustave jer se postavke za njih rucno unose.
Quote:
Retonja kaže: Pogledaj post
To nije istina. Nove SIM kartice same imaju postavke i sve se samo pokreče. Ja nikad nisam unosio u mob ništa od tih postavki i sve mi šljaka čak i kada mijenjam kartice jer mi je otključan. Radi se o S4.
To je istina, makar je poanta posta više bila u onoj nemogućnosti traženja automatskih postavki... btw ja koristim još SIM karticu iz 2001. i kad sam ju stavio u otključani novi mobitel kupljen preko njuškala isto mi je odmah radio mms i gprs.
lujozg is offline  
Old 03.01.2014., 13:31   #7062
Imam pitanje u vezi Non stop i Non stop+ tarifa, zanima me ako ja odaberem npr. Non stop da li ja mogu onda sljedeći mjesec aktivirati Non stop+ ? jer u principu ja bi tu non stop+ aktivirala tamo negdje na ljeto jer sam onda obično na moru i bez interneta ( ) a tih 2gb u nonstop+ tarifi zvuče odlično
nookia is offline  
Old 03.01.2014., 16:23   #7063
Najprije se trebaš prijaviti za tu promociju (do 31.1.14) prije nego aktiviraš tarifu. Prilikom produljenja tarife moraš na računu imati dovoljno novaca za naplatu mjesečne naknade (24,50 Kn za Non stop odnosno 34,50 Kn za Non stop +) inače se automatski prebacuješ na Vipme start tarifu i gubiš pravo na daljnje korištenje promocije.
sanjinko is offline  
Old 03.01.2014., 19:25   #7064
kužim ja to ali jel se mogu šaltat sa jedne na drugu ili kad odaberem jednu onda mi je ona cijelu godinu? i kako se šalta?

Zadnje uređivanje tomisličak : 03.01.2014. at 19:36. Reason: uklonjen nepotreban citat
nookia is offline  
Old 03.01.2014., 19:44   #7065
Možeš. Tarifu aktiviraš slanjem SMS poruke A na 770.
sanjinko is offline  
Old 03.01.2014., 21:06   #7066
Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post
Možeš. Tarifu aktiviraš slanjem SMS poruke A na 770.
znam da se ponavljam ali nije mi jasno
kada jednu od tarifa aktiviram ona se sama automatski produljuje svaki mjesec ukoliko ima love na računu. oke i tako dođe 6. mj,ističe mi npr. non stop i mene pukne da hocu non stop+ u sljedećem mjesecu. da li to mogu? i ako da kada da šaljem poruku da hoću non stop+, prije ili poslije automatskog produljenja?
nookia is offline  
Old 03.01.2014., 21:11   #7067
Citiram: "Prije svakog produljenja tarife, dobit ćete SMS (3 dana i 1 dan prije) u kojem vas se obavještava o vremenu isteka tarife."
sanjinko is offline  
Old 03.01.2014., 21:37   #7068
Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post
Najprije se trebaš prijaviti za tu promociju (do 31.1.14) prije nego aktiviraš tarifu. Prilikom produljenja tarife moraš na računu imati dovoljno novaca za naplatu mjesečne naknade (24,50 Kn za Non stop odnosno 34,50 Kn za Non stop +) inače se automatski prebacuješ na Vipme start tarifu i gubiš pravo na daljnje korištenje promocije.

Ako se to desi pa valjda je mogu opet aktivirat lako kao i prvi put?
El_patron is offline  
Old 03.01.2014., 21:47   #7069
Evo baš našao i na njihovoj stranici:

Jedini uvjet koji trebate ispuniti je da svaki mjesec produljite tarifu. U slučaju da nemate dovoljno kuna na računu prilikom produljenja, gubite božićnu promociju.

Isto tako, ako napravite promjenu tarife, promocija će biti izgubljena bez mogućnosti povrata iste.
El_patron is offline  
Old 05.01.2014., 03:12   #7070
Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post
Zašto ne bi bilo moguće?

"Promjena tarifnih modela na tarife Start 25+, Bez limita 55, Bez limita 111, Bez limita 222, Bez limita 444, Bez limita 669 se odrađuje prema sljedećim pravilima: promjena tarifnog modela na tarifne modele za jedan razred na niže naplaćuje se 202,24kn. Ukoliko korisnik napravi promjenu za više tarifnih razreda plaća naknadu od 202,24kn pomnoženu s brojem tarifnih razreda promijenjenih na niže. Ovo pravilo ne primjenjuje se za postojeće pretplatnike čija ugovorna obveza je istekla ili ističe u iduća 3 mjeseca. Najviši tarifni model je 1, a najniži 7." (vidi Cjenik, str. 86/296)


Znam sve to, samo se brinem da ne ukinu tarifu (kao sto su to ucinili 1.9.2011. za tarifu sve za mene, znam da je malo star podatak, al eto). Inace, postoji li neki zakonski rok nakon koliko smiju ukinuti neku tarifu, odnosno onemoguciti korisnicima prelazak?
Ajkej97 is offline  
Old 05.01.2014., 03:44   #7071
Nema ti to veze jer kada sam staroj uzimao mobač, prije xy godina, bila je ona pretplata Vip Plus promo ili tako nekako. U biti, pretplata je bila koliko potrošiš, toliko platiš. Kako je moja imala nekad 15kn račun (ja imam Savršenu pa pićimo preko nje), a tarifa je istekla, zvali su je da pređe na neku drugu koja je bila od 25 ili 50 na što smo zaključili da nečemo jer se ne isplati jer i kada vergla na mog, ima 40kn. Najviše poruke šalje...
Rekla je teta na SZK da ako se ne prebaci na neku opciju da će joj isključiti broj. Onda smo mi otišli u centar i oči u oči liku rekli da su nas (ju) zvali i rekli da će ju isključiti ako "prisilno ne uzme opciju koja će joj povečat iznos računa". Lik mrtav 'ladan kaže da to nije istina i da se ne brine jer to ne smiju napraviti bez obzira na sve.

I evo, dan danas star mi ima 15kn mobitela i nitko joj ne može ništa. To su samo priče kako se ne može. To je kao da vam isključe telefon jer vam je isteklo 2 godine pretplate a necete nastaviti biti pod ugovorom. To oni samo muljaju da vi kažete "da" jer je to dovoljno kao potpis na papiru.
__________________
LUGSOR FOOD - dehidrirane poslastice za pse i mačke

Zadnje uređivanje tomisličak : 05.01.2014. at 13:54. Reason: uklonjen nepotreban citat
Retonja is offline  
Old 05.01.2014., 12:26   #7072
@ Ajkej97

Upravo ovo što Retonja kaže. Ne može operator tebe kao postojećeg korisinika prisiliti na promjenu tarife, pogotovo ako je ona nepovoljnija što se tiče mjesečnog troška.
Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o elektroničkim komunikacijama, članak 4 (vidi tekst pod "Stavak 7. mijenja se i glasi") jasno govori o pravima korisnika u slučaju izmjena općih uvjeta poslovanja/cjenika.

BTW, u cjeniku (zadnja izmjena 3.1.2014.), na str. 16 piše slijedeće:

"Od 01.05.2013. do 28.02.2014. tarife Start 25+, Bez limita 55/111/222/444/669 dostupne su za aktivaciju isključivo putem posebnih prodajnih kanala, kroz posebne ponude sukladno uvjetima korištenja. Tarife su također dostupne za promjenu tarifnog modela."
sanjinko is offline  
Old 05.01.2014., 15:45   #7073
Može te prebaciti na drugu tarifu bez tvog pristanka. Promijene ti tarifu bez tvog pristanka, ali tad imaš pravo na raskid ugovora (jer se mijenjaju ugovorne stavke). Meni je to napravio jedan drugi operater (imao sam tarifu za mobilni internet). Samo su me obavijestili da ukidaju moju tarifu i prebacuju me na novu (za mene realno nepovoljniju jer sam imao 50% popusta na tu tarifu koju ukidaju) te da imam pravo na raskid ugovora ako želim (bez penala). VIP to inače ne radi (bar meni nije ni jednom ukinuo pretplatničku tarifu bez mog pristanka), ali...

Zadnje uređivanje tomisličak : 05.01.2014. at 22:34. Reason: uklonjen nepotreban citat
genius_one is offline  
Old 05.01.2014., 23:07   #7074
nema ali, Vip to nikad nije radio niti vjerujem da će raditi... oni malo drukčije pokušavaju "prisiliti" korisnike da sami zatraže promjenu tarife, kao kada su na tarifi easy+ promo prije par godina onemogućavali potpis novih ugovornih obveza uz kupovinu povoljnijih mobitela.
lujozg is offline  
Old 06.01.2014., 12:28   #7075
Ni ja nisam imao takva iskustva s VIP-om, ali nikad se ne zna. Ovo za Easy+ promo tarifu sam i ja "doživio". Onaj moj primjer je za jednog drugog operatera koji "na silu" korisnicima mijenja tarife. TO ne mora biti loše ako kupiš skupi mobitel uz najskuplju tarifu (pa ga kupiš jeftino) pa ti za koji mjesec promijene tarifu jer tada bez problema možeš raskinut tu ugovornu obvezu, bez plaćanja penala. Al za sve ostale je to loše jer im ta mreža može mijenjat ugovorne obveze kako im se sprdne (mogu promijeniti mrežu, ali većina korisnika to ipak neće napraviti)
genius_one is offline  
Old 07.01.2014., 18:52   #7076
imam pitanje u vezi snizavanja tarife ili zamjene za drugu

ovaj mjesec mi istice 50% na tarifi bez limita 111, a moram jos jednu godinu bit pod ugovorom, pa me zanima koja bi bila najbolja opcija a da nije preskupo, znači da je pretplata negdje u rangu sadašnje i da ima barem 512MB ??
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Old 08.01.2014., 20:57   #7077
Mogao bi se prebaciti na Step (50 Kn/mj) + Opcija 2 (75 Kn/mj). Sa naknadom za RF, mjesečni račun bi iznosio minimalno 130 Kn/mj. Trenutno, nakon 12 mjeseci popusta, plaćao bi 116 Kn/mj.
sanjinko is offline  
Old 09.01.2014., 10:52   #7078
sadašnji racun mi je 65-70kn tak da se ovo nikako ne ukalapa
__________________
You can never smoke too much weed..... Just like you can never fuck too much pussy
marq.fcb is offline  
Old 09.01.2014., 11:32   #7079
Ekipa koja je oko blagdana podnosila zahtjev za prijenos broja u Vip, a isti im je bio odgođen za xy dana, savjetujem vam da podnesete prigovor Vip-u i tražite naknadu.

Ja sam prenosio broj i rok na zahtjevu je bio 24.12. između 8-11, no dobio sam SMS da se isti pomiče na 27.12. između 8-11. Broj je prenešen u Vip 27.12. i istog sam im dana mailom uputio zahtjev za naknadom (rok je inače 30 dana). Danas mi je na tekući uplaćeno 720kn naknade (dakle, računaju se i neradni sati/dani) od strane Vip-a. Lijepo je znati da se napokon i operateri moraju pridržavati ugovorenog, a ne samo mi.
mokry is offline  
Old 09.01.2014., 11:56   #7080
Quote:
marq.fcb kaže: Pogledaj post
sadašnji racun mi je 65-70kn tak da se ovo nikako ne ukalapa
Trenutno u Vip ponudi ja ne vidim ništa bolje od ovog što ti je post iznad tvog odgovoreno, možda samo tango koji ti je 125kn mjesečno (nažalost to je fora sa 50% NA POLA UGOVORENOG RAZDOBLJA-dobro je kad traje a što kad završi?)
flaash is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.