Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2017., 23:39   #9101
Podnesi zahtjev za prijenosom broja na drugo ime i vjerujem da će njihov odjel za zadržavanje probati nešto srediti i da će ti maknuti ugovornu obvezu i dati dobru ponudu za mobitele.
CroChuck is offline  
Old 18.04.2017., 06:55   #9102
Prilično riskantno i čisto sumnjam da će reagirati pošto im je u svakom slučaju osiguran iznos za sljedeće mjesece i još i što kn naknade za promjenu podataka. Save desk povremeno pali jedino kad stvarno nekog žele zadržati. Ja sam recimo dobila super ponudu prije 3 godine kad sam zatražila prijenos na HT, i prošlu godinu bez toga nakon što mi je istekao ugovor, a zvali su me 3, 4 puta. Mog prijatelja koji je trošio više od mene nisu uopće zvali, a kad ih je on nazvao ponudili mu gluposti pa je otišao na bonbon. Nema tu ni pravila ni garancije da ćeš dobiti što želiš, a pogotovo kad imaš još ohoho minimalne ugovorne obveze.

Što se tiče zahtjeva za prijanos broja kod drugog operatera ionako će te odbiti zbog trajanja obveze.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 18.04.2017., 07:34   #9103
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post

Što se tiče zahtjeva za prijanos broja kod drugog operatera ionako će te odbiti zbog trajanja obveze.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

nemam namjeru stvarno raditi prijenos, ali zašto bi me zbog toga odbili da recimo stvarno hoću prenijeti broj? pa ako su plaćeni računi i ja stvarno želim prijeći kod drugog operatera, a još sam pod ugovornom obavezom, naplatili bi mi preostale mjesečne rate i naravno odobrili prijenos. ili?

************************************************** *******************************
dakle, da rezimiramo - svi vi koji ste se igrali sa save deskom, to ste radili tek po isteku ugovorne obaveze?
ying69 is offline  
Old 18.04.2017., 08:43   #9104
Kako kada, nekad odobre i pošalju ti uplatnicu, a nekad blokiraju prijenos zbog minimalne ugovorne obveze. Češće ovo drugo osim ako nije kakva akcija otkupa ugovora od novog operatera.
tiluriumm is offline  
Old 18.04.2017., 09:31   #9105
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Prilično riskantno i čisto sumnjam da će reagirati pošto im je u svakom slučaju osiguran iznos za sljedeće mjesece i još i što kn naknade za promjenu podataka. Save desk povremeno pali jedino kad stvarno nekog žele zadržati. Ja sam recimo dobila super ponudu prije 3 godine kad sam zatražila prijenos na HT, i prošlu godinu bez toga nakon što mi je istekao ugovor, a zvali su me 3, 4 puta. Mog prijatelja koji je trošio više od mene nisu uopće zvali, a kad ih je on nazvao ponudili mu gluposti pa je otišao na bonbon. Nema tu ni pravila ni garancije da ćeš dobiti što želiš, a pogotovo kad imaš još ohoho minimalne ugovorne obveze.

Što se tiče zahtjeva za prijanos broja kod drugog operatera ionako će te odbiti zbog trajanja obveze.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Neće odbiti ako ima ugovornu obvezu već isključivo ako je krivo podnesen zahtjev. Molim te nemoj davat krive informacije.

Save Desk može maknuti ugovornu obvezu ako vide da korisnik odlazi iz mreže, samo je bitno hoće li mu se odobriti micanje ugovorne obveze toliko dugo.

Može probati, neka podnese zahtjev za prijenosom broja na drugo ime(da nije vlasnik linije na zahtjevu) i automatski će se odbiti zahtjev.
CroChuck is offline  
Old 18.04.2017., 09:33   #9106
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Kako kada, nekad odobre i pošalju ti uplatnicu, a nekad blokiraju prijenos zbog minimalne ugovorne obveze. Češće ovo drugo osim ako nije kakva akcija otkupa ugovora od novog operatera.
Krivo. Zahtjev za prijenosom broja se odgodi(!!) ako ima ugovornu obvezu, nikad se ne blokira. Blokira se jedino ako korisnik sam stornira ili ako je neispravan zahtjev. Npr. Pero Perić vlasnik broja u vipu-u prenosi na Jozu Jozića u HT. Odbit će se prijenos broja i zove se Save Desk da te zadrži
CroChuck is offline  
Old 18.04.2017., 09:35   #9107
ma ne trebam ja uopće micanje ugovorne obavaze, dapače, potpišem im ja na još 2 godine, samo da mi daju priliku kupiti jedan mobitel i smanjiti mi naknadu za jedan broj jer pretpostavljam da bi došlo do promjene tarife na barem L da mob bude povoljniji.
ying69 is offline  
Old 18.04.2017., 09:40   #9108
Ne znam, meni su bratu prošle godine odbili prijenos u Tele 2. Nisu ga iz Tele 2 nikako spajali, zvao je SZK i rekli su mu da je prijenos odbijen zbog ugovorne obveze. Išao je u VIP, raskinuo ugovornu obvezu i prenio na VIP bonove, platio penale i tek onda napravio prijenos u Tele 2 :/
Moguće da ga je samo netko od agenata zeznuo i da bi prigovor upalio, ali to bi trajalo sigurno 15 plus dana, ovako je sve riješio u 3, 4 dana.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 18.04.2017., 10:04   #9109
Quote:
ying69 kaže: Pogledaj post
ma ne trebam ja uopće micanje ugovorne obavaze, dapače, potpišem im ja na još 2 godine, samo da mi daju priliku kupiti jedan mobitel i smanjiti mi naknadu za jedan broj jer pretpostavljam da bi došlo do promjene tarife na barem L da mob bude povoljniji.
Ali moraju ti maknuti ugovornu obvezu da ti mogu produljiti. Jer produljenje ide tek 90 dana prije isteka ugovora.

A ovo za prijenos broja da je odbijen radi ugovorne obveze, to mu je netko iz SZK krivo rekao jer rade idijoti tamo.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Old 18.04.2017., 11:00   #9110
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
Podnesi zahtjev za prijenosom broja na drugo ime i vjerujem da će njihov odjel za zadržavanje probati nešto srediti i da će ti maknuti ugovornu obvezu i dati dobru ponudu za mobitele.
Ovo ne razumijem. Kako na drugo ime podnijeti zahtjev, ako sam ja pretplatnik. Pa traže me osobnu i po id-u korisnika vide broj. Ne razumijem
dražena is offline  
Old 18.04.2017., 14:00   #9111
Ako netko više ne želi pretplatu, ili je ne može plaćati, ili je npr. roditelj plaćao za maloljetno dijete koje je postalo punoljetno isl. može prenijeti cijeli ugovor na drugu osobu/drugo ime i to se plaća cca 100kn. Ugovorna obveza nastavlja trajati i sve je isto, samo na drugo ime.
tiluriumm is offline  
Old 18.04.2017., 14:10   #9112
Nagađate bezveze, na obrascu za prijenos broja i u CAPB aplikaciji koju koriste operateri postoji stavka koja se može i ne mora označiti: korisnik prihvaća podmiriti sva preostala dugovanja prema davatelju broja. Ako tako djelatnik označi kod prijenosa broja onda vam stari operater prihvaća prijenos i šalje na idućem računu penale za raskid imali vi ugovornu obavezu ili ne. Ako se navedena stavka pak ne označi, znači da ne pristajete na penale pa stari operater odbija prijenos kako nebi došlo do naplate ako ste još pod ugovornom obavezom. Ako ne napomenete to strikno djelatniku, neki to kliknu neki ne. Ja osobno uvijek pitam.

U svakom slučaju, ako se imena ne podudaraju kod davatelja i primatelja broja prijenos se redovito odbija.
Europium is offline  
Old 18.04.2017., 17:03   #9113
Quote:
dražena kaže: Pogledaj post
Ovo ne razumijem. Kako na drugo ime podnijeti zahtjev, ako sam ja pretplatnik. Pa traže me osobnu i po id-u korisnika vide broj. Ne razumijem
Pa ne znaju u tcomu na koga je broj u vipu Recimo na tebe je broj u vipu i ti odes u tcom i ode brat recimo tvoj i kaze ocu prenjet ovaj broj u tcom a zapravo je to tvoj broj. I tako se podnese zahtjev za prijenosom broja koji se automatski odbija

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Old 18.04.2017., 18:24   #9114
Opet ne razumijem. I šta sam dobila s time. Idem podnijeti zahtjev za prijenos broja, a ne ispunjavam uvjete.
dražena is offline  
Old 18.04.2017., 18:27   #9115
Svašta ljudi pokušavaju na APP
tiluriumm is offline  
Old 18.04.2017., 21:31   #9116
Quote:
dražena kaže: Pogledaj post
Opet ne razumijem. I šta sam dobila s time. Idem podnijeti zahtjev za prijenos broja, a ne ispunjavam uvjete.
Pa kako ne kuzis. Imas ugovor jos cca 8 mjeseci. I vip ti sam moze ponuditi da ti maknu ugovornu obvezu da te zadrze u mrezi i jos popust na tarifu i/ili mob. Probaj, nece te prebaciti u drugu mrezu. Ako prode prode

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Old 18.04.2017., 22:35   #9117
Posto ovaj tu Gamer piše gluposti za malu djecu, ajd se ti meni Dražena javi u P.P. Ali moraš imati mane od tri mjeseca O.U.
vjeko73 is offline  
Old 19.04.2017., 00:44   #9118
Quote:
vjeko73 kaže: Pogledaj post
Posto ovaj tu Gamer piše gluposti za malu djecu, ajd se ti meni Dražena javi u P.P. Ali moraš imati mane od tri mjeseca O.U.
A da se javi meni sa brojem telefona? I sredimo mu sve?

Posto sam znao skinuti ugovornu obvezu u iznosu od 13 mjeseci. Hvala lijepa

I sad ti kazes da mora imat manje od 3 mjeseca a covjek ti kaze da ima ugovor godinu dana.

Bas me zanima sta je glupost za malu djecu, je li pametni?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Old 19.04.2017., 06:09   #9119
Molim vas da malo smirite strasti
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 19.04.2017., 08:00   #9120
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
A da se javi meni sa brojem telefona? I sredimo mu sve?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

ja ti se rado javim s brojem telefona
ying69 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.