Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2004., 14:25   #21
termalnih voda ima raznih, u marketima u Francuskoj ima Evian, Vittel i jos nekih (obicno svi koji rade vodu za pice, rade i vodu za kozmetiku. Avene je ionako termalno ljeciliste pa oni pakiraju tu svoju vodu). Francuskinje vec desetljecima koriste mineralne vode za umivanje ili ovako u spreju kao toner ili na putu za osvjezenje, za bebe itd...
osobno, kad sam bila klinka-teenagerica i kad sam dosla jednom kod kozmeticarke zena mi je rekla da ja nemam problema s tenom, da neka se samo umivam mineralnom vodom da ce mi to biti cisto dosta. i nije me primila na tretman
ja svoju vodu u spreju koristim i za kosu: kad ujutro nesto ne stoji kako treba (a to je uvijek) ja to posprejam vodom.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 18:13   #22
Ja imam Vichy i super mi je.

I koristim je za fiksiranje sminke.
Prvo tekuci puder, pa u prahu, pa onda IZDALEKA nasprica, tako da onaj fini aerosol padne na lice. Osjecam se osvezenije, poslje pudera, nije koza toliko suha.
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 22:44   #23
e jos jedno pitanjce...recimo da tu vodu poprskas po licu i ostavis ju da malo upije itd, ono kak pise u uputama jel i nakon toga nikakva krema na facu...je to moze il isusuje kozu?onak da zateze itd
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2004., 22:51   #24
...navodno da bi trebalo upiti maramicom prije nego se skroz upije...meni je krema obavezna, ipak je ovo samo voda i pretpostavljam da isusuje...istina nema kamenca u njoj, al opet...
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 08:41   #25
Question Termalna voda

OK, zanima me koja je korist termalne vode u sprayu? To mi se uvijek činio bespotreban proizvod, ali sam ga dobila na poklon i počela koristit svakodnevno. Sad mi je bočica pri kraju, i već planiram kak ću kupit novi.

Ali, zanima me, čemu to zapravo služi? OK, super mi osvježi lice i guba mi je onak ujutro ili usred dana kad sam umorna pošpricat lice time...
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 09:07   #26
pa valjda za to i sluzi
ps. ja nekad naspricam lice s njome i onda vaticom skidam sminku
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 10:34   #27
zapravo kao koža ne prima dovoljno iz vana minerala i blablablabla šta ja znam čega pa se to nalazi u toj vodi....kao smiruje je hrani i sl. ja je već dugo vremena redovito korisitim i meni je zakon ....maislim da se nju stavlja na očišćeno lice a ne da se s njom skida šminka...mislim to je bezveze...i možeš je korisiti kao fiksator šminke...ja npr. kad se našminkam poprskam lice vodicom i šminka ko da si je neš virovat fiksira
__________________
živim....živim...i uopće mi nije loše..... :durica
rachelst is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 11:02   #28
Quote:
rachelst kaže:
ja npr. kad se našminkam poprskam lice vodicom i šminka ko da si je neš virovat fiksira
Zaista? Namažeš cijelu fasadu na lice i onda pošpricaš vodom? Meni to zvuči totalno ,možda jer ne koristim puder i sl.

Termalnu vodu koristim od Avenue cca godinu dana jer imam mješovitu dehidriranu kožu..dakle fali mi vode .Pošpricamje na isključivo očišćeno lice i nakon toga krema.Super je i po ljeti nakon mora i sad zimi nakon treninga kad osjećam da mi je koža presušila.
Scorpio babe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 11:28   #29
pa šta scorpia ni ja ne koristim pudere ali stavim onog bronzera (znaš onu osunčanu umotvorinu ) i stavim sjenilo i stvarno je malo fiksovano...e znam da nije tema la nekoć je postojao sprej od art decoa za fiksiranje šminke lagano je imao onaj miris na limunove .....i meni je to bilo zakon ali iz nekog kriplovskog razloga prestali ga proizvodit...bar tako kažu one teturine iz parfumerija ....pa sam prešla na termalnu
__________________
živim....živim...i uopće mi nije loše..... :durica
rachelst is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 11:38   #30
Da, na mojoj termalnoj i piše da je super fiksator za šminku
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 11:45   #31
eto vidiš eto vidiš
__________________
živim....živim...i uopće mi nije loše..... :durica
rachelst is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 12:14   #32
Sta je to cudno u masu casopisa savetuju da se nakon sminkanja predje preko lica sa kockicom leda da bi se fiksirala sminka,a led je voda,ne
SaraTroroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 16:51   #33
Ljudi to vam je sve propaganda, ja sam čula da ta termalna voda isušuje lice, i to me jedan dečko koji je vizažist pola sata uvjeravao u to....

Ne znam više kaj da si mislim... inače, prije sam ju ja isto redovito koristila, ma nije dan prošao da se ja nisam "okupala" u termalnoj vodici...

Malaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 16:57   #34
Quote:
Malaja kaže:
Ljudi to vam je sve propaganda, ja sam čula da ta termalna voda isušuje lice, i to me jedan dečko koji je vizažist pola sata uvjeravao u to....
ako ju ne obrises, nego pustis da se susi, da. ali na svim vodama koje sam ja imala lijepo pise da se pusti kratko i onda potapka papirnatom maramicom/vaticom. ionako poslije ide na to krema...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 21:45   #35
To se treba potapkati maramicom? Ja uredno svaki put pustim da se osuši. Ili to ili natrackam odma kremu kad mi se ne da čekat.

Molim onda upute za korištenje vodice. I, koju koristite?
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 09:26   #36
A koji je sastav te termalne vode?
Drugim riječima - radi li se tu o "toploj vodi" u spreju, ili ima još nečega u njoj?

:needucirana do bola:
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 10:04   #37
nemam nikakvu bocu pri ruci ali radi se o izvorskim ili ledenjackim steriliziranim vodama. sastav je voda + mineralne soli (specificno vec prema izvoru). osobno, mislim da se covjek moze umiti u bilo kojoj mineralnoj vodi.
ove u spreju su samo prakticne jer su prenosive i ne zalijes se sav...
koristila sam Evian, Vittel, Plombieres... uglavnom, koje vec ima u supermarketu...
standardna upotreba je higijenska ili za osjetljivu kozu (npr bebe) kad nema dostupne ciste vode. osim toga, cesto izvorske vode imaju umirujuca svojstva (kalcij, cink...) a nemaju kamenca koji bi iritirao.
moze se koristiti umjesto tonika (znam za cure s jako suhom kozom kojima je ovo puno bolja rutina od standardnog tonika), nakon umivanja a prije kreme. ako se odmah stavlja krema, onda je bolje staviti na vlazno lice.
ako se ne stavlja, onda treba (nakon par trenutaka stajanja) potapkati maramicom bez traljanja (ovo sam sad doslovno prevela sto sam pogledala na svoju bocu jutros).

osobno, najkorisnije ikad sto sam koristila vodu je bilo tijekom putovanja (12-14h) u autu bez klime, u sred ljeta. kupila sam maramice za umivanje lica (antibakterijske) i u autu bih se time "umila", pa nakon toga par puta isprala vodom, potapkala i stavila kremu. inace kad putujem u takvim uvjetima obavezno mi izbiju pristici ali taj put sam se tako umivala kad god sam osjecala da sam musava, ljepljiva i "prljava" i ten mi je sutradan bio bez greske.

neki ljudi koriste za fixiranje sminke. nisam probala, nemam potrebu.

nekim ljudima i u nekim uvjetima je taj proizvod stvarno praktican. ne znaci da je svima zivima potreban i da ga svi moraju koristiti...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 10:41   #38
luco, hvala!
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 10:45   #39
Quote:
FridaS kaže:
luco, hvala!
nema na cemu
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 10:55   #40
Quote:
FridaS kaže:
A koji je sastav te termalne vode?
Drugim riječima - radi li se tu o "toploj vodi" u spreju, ili ima još nečega u njoj?

:needucirana do bola:
pa, u principu da - radi se o toplij vodi u spreju...

U principu jer ti se ništa ne bi dogodilo licu da je ne koristiš, to mogu životom garantirati.

Kao velika većina proizvoda u zadnje vrijeme, izmišljenih samo da bi ih se kupovalo - ponuda je stvorila umjentu potrebu. Dakle, NE NE MORAŠ ju imati. Preživjet ćeš bez nje i moguće je imati lijepo i njegovano lice bez da posjeduješ termalnu vodu u spreju. Milijun posto.

Ali, eto, dobro dođe...pa kom se hoće....
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.