Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2011., 14:14   #781
Imam 7 godina stari TV Panasonic viera. Zadnji mjesec dana zna imati povremeno čvrčke u sebi pa cvrči. To bude desetak minuta pa prestane. Inače sve funkcije rade.
No, primjetili smo da kad cvrči pada napon u cijelom stanu. Zvali smo električara koji je provjerio instalaciju i razvodna kutiju i uru- tu sve štima.

Dakle, što bi to moglo biti sa Tv-om???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 14:34   #782
vuče previše struje? nevalja trafo? ko zna, neka struja je očito..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 00:21   #783
Teško da će zbog televizora, koji max može vući struje 3-4A, padati napon u cijelom stanu. Prije će biti uzrok neko drugo trošilo ili kvar na instalaciji pa zbog pada napona TV cvrči. Ako se ipak osjeti miris po paljevini kojeg stvara iskrenje unutar aparata svakako pozovite majstora da ga pregleda.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 10:29   #784
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Teško da će zbog televizora, koji max može vući struje 3-4A, padati napon u cijelom stanu. Prije će biti uzrok neko drugo trošilo ili kvar na instalaciji pa zbog pada napona TV cvrči. Ako se ipak osjeti miris po paljevini kojeg stvara iskrenje unutar aparata svakako pozovite majstora da ga pregleda.
Hvala na odgovoru - danas dolazi majstor pogledati telku. No indikativno je da treperi svjetlo kad telka cvrči...napominjem električar je pregledao cijelu instalaciju u stanu...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 21:05   #785
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru - danas dolazi majstor pogledati telku. No indikativno je da treperi svjetlo kad telka cvrči...napominjem električar je pregledao cijelu instalaciju u stanu...
Očito da ili nije električar ili nije posel obavil kak se spada.

Skoro pa sigurno da imaš loš spoj nule (ili faze) negdje na dolazu.

Nema teorije da ti je TV uzrok ovim stvarima koje ti opisuješ, ali će bit posljedica kad on rikne zbog toga, a i sva ostala elektronika.

Bitno je da mjeri napon neko određeno vrijeme i da vidi kaj se dešava

Nije nemoguće da je loš spoj čak i na mreži (vani na stupu) to sam imal doma, a ko budala sam raskapal sve živo i nikak skužit kaj je

Dok nisam došel na balkon i slučajno videl da je klema na elkalexu skroz otpuštena
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 14:04   #786
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Očito da ili nije električar ili nije posel obavil kak se spada.

Skoro pa sigurno da imaš loš spoj nule (ili faze) negdje na dolazu.
Stvar je ipak telke ...majstor je na onaj reciver stavio spravicu na koja regulira napon i sve je do sada dobro.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 17:27   #787
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Stvar je ipak telke ...majstor je na onaj reciver stavio spravicu na koja regulira napon i sve je do sada dobro.
Po onome kaj si ti opisal to je nemoguće !

"Spravica koja regulira napon" će spasit telku i sad kad je TV spojen preko nje s njim je sve ok, to je vjerojatno tak.
No to i dalje ne znači da ti je instalacija ispravna.
Ti si riješio posljedicu a ne uzrok problema.

Tebi je:
A. Neispravna instalacija, B. Neispravna HEP-ova mreža.

Nema trećeg, to kaj ti doživljavaš su veliki padovi napona i to nije normalno, osim ak si negdi u nekakvom vinogradu ili na kraju nekog sela na 4-5 km od civilizacije.

Da bi ti vidio treperenje žarulja to znači da imaš jako velike oscilacije i propade napona i to nikako nije normalno i nije ispravno, i dešava se kao "normalno" samo kad si od trafostanice udaljen po par kilometara, a to je u današnje vrijeme ipak jako rijetka pojava.

Zovi HEP i reci im da imaš probleme sa padom napona, te im opiši što se dešava u stanu i traži da ti to ispitaju i provjere.

Svakako prvo pitaj koliko i jel to naplaćuju , za to ti nisam siguran.

No jedino ti oni mogu provjerit ispravnost spojeva na glavnim osiguračima,brojilu,stupu,limitatoru i.t.d.
To ti električar ne smije ispitivat, tj. ne smije skidat HEP-ove plombe.

Naravno ako se otkrije da ti je neispravna instalacija onda će ti taj izlazak vjerojatno naplatit , zato je bolje da to pitaš unaprijed da se znaš pripremit na to,
No nemoj se s tim zajebavat zovi ih.
Ak se radi o nekom lošem spoju tu ti može doći i do iskrenja i požara.

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 12.11.2011. at 17:33.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 03:23   #788
Spajanje zvucnika od linije u laptop

Zna netko mozda kako da spojim 2 zvucnika od linije u laptop..i jeli to uopce moguce?? HVALA
MimiZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2011., 09:22   #789
nije. treba nekakvo pojačalo
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2011., 21:44   #790
ne mogu mijenjati programe na digitalnom prijamniku

Pozdrav ljudi,
Imam problem, najme imam nytro bok 4001t i daljinski koji sam dobio uz njega.
I sad problem.... ne mogu mijenjati programe tj. daljinski upravljač mi ne radi. U upravljaču nije stvar jer imam na drugom TV-u isto takav prijamnik i tamo radi, pa jer možda zna netko kako riješiti taj problem?

Zadnje uređivanje STony : 15.11.2011. at 09:12. Reason: Nepotrebno otvaranje nove teme! Pročitati Pravila podforuma!
xxx96 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.11.2011., 23:59   #791
Ako imas na drugom TV-u isti digitalni prijemnik, i sa daljinskim od tog drugog DVB-T uredjaja nemozes mijenjati programe na prvom DVB-T prijemniku, onda nosi DVB-T prijemnik ravno na servis.

Vjerojatno si probao DVB-T prijemnik Niytrobox iskljuciti fizicki iz struje (iscupati strujni utikac iz uticnice) pa ga opet ukljuciti.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 11:25   #792
Ako si pokušao sa resetiranjem (kao što @Cilim kaže) i nisi time ništa uspio, reci imaš li ikakav program na ekranu ili samo neku pozadinu koju šalje receiver sa porukom tipa "no program" ili "program nije nađen"? Ako je tako možda si nehotice prebacio na radijske digit. programe (kojih u našem sustavu nema) pa ti daljinski neće reagirat dok ponovo ne pritisneš istu tipku (obično je označena sa TV/RADIO ili T/R).
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 17:41   #793
samsung ps43d450

oprostite na uletu ali imam problem sa navedenim tv-om...moji starci imaju isti takav i njuhovom mi preko hard diska rade filmovi i tilovi a na mome ne rade titlovi...skinuo novu verziju softa i ubacio u tv i opet ne rade,sve sam isprobao i ništa.ako ima neko slični problem molio bi pomoć....thnx
__________________
da.....Westy je zakon
cobico is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 19:02   #794
cobico,ako ti nije problem da napišeš par rečenica o svojoj plasmi.
ovu plasmu izgleda ima jako malo ljudi pa nema nikakvih info. o njoj.
napiši kako si zadovoljan sa njom općenito,kakav ti je kontrast,boje crna ,bijela,crvena ...
da li ima zadržavanja slike,da li ima kakvo zujanje iz nje,zvuk,da li si imao kakav burn in do sada.
kakva je slika u jako osvjetljenoj sobi.
kako ti se čini sportski i filmski program gdje su brže scene.
da li ima nešto što ti se posebno ne sviđa na njoj.
itd.itd.ako ti još šta padne na pamet.

jesi imao priliku usporedit svoju plasmu sa panasonicovim C3 i LG PT353.


editt: može, ali to sve molim u za to predviđenoj (najvećoj) top-temi "Pomoć pri kupnji TV-a" ili na AVchatu, hvala.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 17.11.2011. at 01:30.
oktavia007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 21:26   #795
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Ako si pokušao sa resetiranjem (kao što @Cilim kaže) i nisi time ništa uspio, reci imaš li ikakav program na ekranu ili samo neku pozadinu koju šalje receiver sa porukom tipa "no program" ili "program nije nađen"? Ako je tako možda si nehotice prebacio na radijske digit. programe (kojih u našem sustavu nema) pa ti daljinski neće reagirat dok ponovo ne pritisneš istu tipku (obično je označena sa TV/RADIO ili T/R).
ovako: TV mi stalno radi na rtlu jer ne mogu promijeniti na drugi program.
xxx96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 13:02   #796
@xxx96
onda je ipak došlo do kvara receivera, preporuka - servis.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 13:05   #797
ovako,
danas su mi došli monitori mackie mr5 mk2, spojio sam ih ovako
vanjska usb zvučna audio 4 pa izvukao 2 kanala iz nje u mikser, a monitore spojio svaki posebno u struju, i onda uzeo 1 kabel sa 2 jack rca za u svaki monitor, a na drugom kraju 2 činča koja sam spojio u mikser.

problem:
kad upalim monitore, šumi iz oba, stalno, a kad krenem reproducirati glazbu jako jako tiho se čuje, na mikseru main moram diguti na najviše da bi se čulo nešto sitno, pa mi nije jasno u čemu je problem.

sa šumovima sam imao problema i prije, jel to možda nekakvo uzemljenje? struja?



jesam li možda krivo spojio nešto?

a možda je i do miksera, koji je behringer vmx300, s kojim btw isto postoji problem, sve osim prvog kanala, mi se čuje 3 puta tiše i potpuno prigušeno, ali to je kad koristim drugi kanal, ovde to ne bi trebao biti problem.

ovo je jednostavno, sigurno će netko znati, puno hvala.

edit: probao sam bez uključenog ikakvog kabela upaliti monitore, znači samo struja, ne šumi.

probao sam bez miksera stanje, znači iz monitora samo u prvi kanal zvučne, šumi standard tj sve je isto.

Zadnje uređivanje lovačkagozba : 18.11.2011. at 13:34.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 18:00   #798
radi sve, hvala svima na pomoći!

Zadnje uređivanje lovačkagozba : 18.11.2011. at 18:30.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 20:39   #799
evo jedno pitanje pošto vidim da se dosta razumijete u ovakve stvari

http://www.asus.com/Display/LCD_Moni...specifications
http://www.youtube.com/watch?v=aVZX1CRAQ98 (oko 2:55)

Mogu li ja na ulaz 3.5mm headphone jack(just HDMI),ako spojim xbox HDMI kablom sa monitorom,a za zvuk uključit zeleni kraj kabla od externih zvučnika u navedeni 3.5mm headphone jack?? bi li mi radio zvuk sa xboxa?
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 03:42   #800
http://www.nix.ru/autocatalog/lcd_as...2312_draft.jpg slika utora
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:39.