Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2013., 10:05   #21
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
E kad mi to kazes onda sam i ja prilicno sigurna da je i ona ovisnica heroinska.
Al i to se da srediti.Kad se dijete rodi,bez brige vidjeti ce se znaci apstinenc,krize sa koje ce dijete biti skinuto bez problema i onda ce se soc.umijesati i traziti od nje da se ide lijeciti i ako se ne lijeci tj.ako vec do onda nije prijavljena onda joj oduzimaju dijete dok se ne sredi i pruzi dijetetu i financijsku sigurnost i stan i egzistenciju opcenito.Tako da ne brini.Bolnica ce sigurno odraditi svoje i pozvati socijalnu
ovo je sve uz uvjet da rodi u bolnici
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 11:43   #22
Iznenadio bi se kako dijete zna promjeniti čovjeka.
Prvih par dana nenaviknutog čovjeka bebino "kmećanje" zna iritirati, ali nakon toga se toliko zaljubiš i to malo stvorenje da bi mu srce izvadio i dao na svom dlanu.
Daj sestri šansu, nek rodi u miru i pogledaj kako će se odnositi prema djetetu. Ne oduzimaj joj ga prije nego se uvjeriš da se neće brinuti o djetetu kako treba. Socilajna služba može kontrolirati kako se brine o djetetu i naknadno ga oduzeti ako ne bude sve bilo kako treba.
Ali još jednom dobro promisli i daj šansu i svojoj sestri i tom djetetu da pokušaju živjeti sretno zajedno. Ponavljam djete zna jako promjeniti čovjeka i otopiti najtvrđe srce. Možda je ovo upravo to dijete, korak koji će od tvoje nezrele sestre napraviti odgovornu ženu.
Pokušaj gledati u tom smjeru, a ne oduzimati majci dijete dok se nisi uvjerio kako će se ponašati prema njemu.
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!
Romantica is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 13:55   #23
Romantica, riječ je o djevojci koja zlostavljana u svojoj obitelji, ali i kasnije tijekom života, koja se prostituira(la), a trenutno je ovisnica.
Teško da je roditeljstvo prava terapija za nju.
A uvjerena sam da ni najveći pobornici Konvencije o pravima djeteta ne bi inzistirali da zadrži roditeljsko pravo.
Cadillac_Tramp is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 10:29   #24
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
ovo je sve uz uvjet da rodi u bolnici

pa dobro ako i ne rodi u bolnici mali ce imati krize ako je tako kako autor kaze pa ce ga morati odvesti u bolnicu

Quote:
Romantica kaže: Pogledaj post
Iznenadio bi se kako dijete zna promjeniti čovjeka.
Prvih par dana nenaviknutog čovjeka bebino "kmećanje" zna iritirati, ali nakon toga se toliko zaljubiš i to malo stvorenje da bi mu srce izvadio i dao na svom dlanu.
Daj sestri šansu, nek rodi u miru i pogledaj kako će se odnositi prema djetetu. Ne oduzimaj joj ga prije nego se uvjeriš da se neće brinuti o djetetu kako treba. Socilajna služba može kontrolirati kako se brine o djetetu i naknadno ga oduzeti ako ne bude sve bilo kako treba.
Ali još jednom dobro promisli i daj šansu i svojoj sestri i tom djetetu da pokušaju živjeti sretno zajedno. Ponavljam djete zna jako promjeniti čovjeka i otopiti najtvrđe srce. Možda je ovo upravo to dijete, korak koji će od tvoje nezrele sestre napraviti odgovornu ženu.
Pokušaj gledati u tom smjeru, a ne oduzimati majci dijete dok se nisi uvjerio kako će se ponašati prema njemu.
to i ja mislim
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 18:19   #25
u kojem će to ona miru roditi? di? kod tipa koji ju svodniči, kod kojeg loče i drogira se? u komuni u koju nije htjela ići? kod mene, od kojeg zbriše nakon 3 tjedna uz redovit pokušaja krađe kreditnih kartica ili pražnjenja mojih računa.. do sad sam se već naučio da to mora bit pod lokotom i dok spavam...

sve se bojim kako će dijete od nje napraviti odgovornu zrelu ženu, da je tako i da joj je imalo stlao ne bi preko 4 mjeseca trudnoće lokala, drogirala se i niti jednom ne otišla ginekologu.. mrak se brine za to dijete.. kad se rodi vjerojatno će ga zaboraviti u birtiji ili kod ko zna kojeg tipa koji joj bude prebrao rebra... ili će ga zaboravit kod mene... ili u bolnici... jer ipak je flaša, neki tamo tip ili neki fiks bitniji od djeteta...
NoOneImportant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 11:31   #26
evo za koji će možda imati sličan ili isti problem ko ja.... kada imate osobu u visokom stupnju trudnoće koja je i ovisnik i jedan dan priča o abortusu, slijedeći o rođenju djetetu, dan iza o čedomorstvu, itd... uglavnom takvu osobu možete privremeno ( meni je uspjelo uz njen pristanak konačno, ne znam jel s emože i bez njega) skipati na lječenje radi djetetove dobrobiti...
NoOneImportant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 08:56   #27
Quote:
NoOneImportant kaže: Pogledaj post
evo za koji će možda imati sličan ili isti problem ko ja.... kada imate osobu u visokom stupnju trudnoće koja je i ovisnik i jedan dan priča o abortusu, slijedeći o rođenju djetetu, dan iza o čedomorstvu, itd... uglavnom takvu osobu možete privremeno ( meni je uspjelo uz njen pristanak konačno, ne znam jel s emože i bez njega) skipati na lječenje radi djetetove dobrobiti...
Tesko bi bilo bez njenog pristanka

Bas mi je drago da je takav Ishod na kraju.Ubiti nije kraj ali....znate sto mislim

Sad ce biti pod kontrolom.Ako je pristala otici na lijecenje onda joj je mozda ipak stalo.
Ali budi spreman da ce dijete ipak imati krize kad se rodi tj.malo ce duze ostati u bolnici jer ako je otisla na lijecenje od ovisnosti (bilo kakve) mora uzimati tablete jer se ne smije u trudnoci drugacije.Al o njoj ce brinuti lijecnici pa mozes malo odahnuti.Ako se ne pojavi "tata" pa ju odvuce van

Ne do bog
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 18:58   #28
Quote:
NoOneImportant kaže: Pogledaj post
evo za koji će možda imati sličan ili isti problem ko ja.... kada imate osobu u visokom stupnju trudnoće koja je i ovisnik i jedan dan priča o abortusu, slijedeći o rođenju djetetu, dan iza o čedomorstvu, itd... uglavnom takvu osobu možete privremeno ( meni je uspjelo uz njen pristanak konačno, ne znam jel s emože i bez njega) skipati na lječenje radi djetetove dobrobiti...
Ja se tebi divim. To je sve sto cu reci , jos prije sam citala na temi o zlostavljanju tvoju pricu i zato man ti si heroj moje ulice!
mislim da ti to treba reci javno!
pored svog sranja koje si u zivotu prosa u tebi je vise ljudskosti nego ce neki ikada biti!
zao mi je da nisam vidila ovu temu prije pa da ti savjetujem bas to, na neki nacin prisilno lijecenje za koje znam da je moguce sprovesti!
Nadam se da ce ti seka doci sebi , al mislim da je to moguce samo uz dugotrajnu psihoterapiju, i nemoj je krivit , citala sam kakvu ste obitelj imali, netko to uspije progurat kao npr ti a netko ne bas.
u svakom slucaju to kako ti razmisljas o njenom bebacu i koliko se brines o njoj je po meni ocit dokaz da se nemoras tako paranoicno bojat veze i svoje dijece ... samo nadi curu koja ce te razumit i sa kojom ces se moc bit sretan!
eto zelim ti sve najbolje u zivotu i tebi i seki
__________________
“Some people like me, some don't. I don't understand, Where the difference comes from. My heart like them all. For a simple childish reason. We all are created equal, we all are humans.”
hellaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 19:24   #29
tata se neće pojaviti jer se nema pojma ko je, a ako se netko i pojavi znam kakav će to profil lika biti, a s tim sam upoznao i centar, pa čak i ako dnk dokaže da je otac, teško da bude ikakvo pravo na dijete...

stvar je u tome da je moja sestra u postupku oduzimanja radne sposobnosti i donošenja bilo kakvih odluka, država će joj biti skrbnik jer ima poremečaj ličnosti, ptsp, kroničnu depresiju i još nekaj čemu sam zaboravio ime.. i ona će provesti dosta dugo vremena hospitalizirana, a kada i ako hospitlaizacija završi neće biti sposobna brinuti se o ikome...

ja sada prolazim kroz dugotrajan proces ''ocjenjivanja'' od strane centra, već su mi bili u stanu, dobili komplet izvještaj o financijama, psihološki profil itd.... dovoljno godina imam i tak... krvni sam rod... tako da dijete ide k meni, ovo su sad sve neke formalnosti, ali čim su me pitali da li bi ja uzeo dijete, znao sam koliko je sati...
NoOneImportant is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 19:44   #30
Pozdrav svima! Imam jedan sličan problem kao i mladić koji je otvorio ovu temu.
Naime, trudnica sam(21. tjedan trudnoće) i zajedno sa svojim dečkom živim na ulici.
Premda sam u ranom odnosu, s plaćom od 2600kn teško da možemo iznajmiti i najmanji stančić. Uz ovu plaću još sam i primala socijalnu pomoć( minimalna zajamčena naknada). Nisam se usudila odjaviti ju jer nekih 2,3 mjeseca kako sam počela dobivati novce, našla sam posao s kojeg sam iz ko zna kojeg razloga nekoliko dana po potpisivanju ugovora dobila ugovor o otkazu. Skoro godinu dana kasnije dobila sam ovaj posao na kojem sam sada. Posao je koma i premda u firmi ima puno manjka ljudi jer niko normalan ne želi rintati ko manijak 8h za kikiriki osim nas koji smo fakat prisiljeni na to mene je svejedno strah da ne dobim otkaz. Čim mi je potvrđena trudnoća, otišla sam iz medicinski opravdanih razloga na komplikacije. Zbog premalo staža ja od HZZO-a dobivam samo 831,50kn i još samo ovaj mjesec i socijalnu pomoć.
Dečko je profesionalni vozač koji je godinu dana bio bez vozačke(istekao rok trajanja) i sad kad ju je napokon prozužio, aktivno traži posao, no od oglasa ništa skoro. Očajni smo jer bi nas jedino to da se on zaposli u roku od max 3 mjeseca spasilo ili neko čudo u vidu lutrije ili slično. Gledala sam na internetu da postoje udruge ili što već jesu koje imaju mogućnost smještaja trudnica i majki s djetetom do njegovih godinu dana. To bi nam bila zadnja opcija, no i u toj priči postoji "ali". Strah nas je da me ili ne bi primili tamo zato što sam u radnom odnosu ili zato što bi se saznalo da sam primala i plaću i socijalu ili pak da bi mi iz ko zna kojeg razloga uzeli bebu i smjestili je ili u dom za nezbrinutu djecu ili odmah uvalili nekim smrdljivim bogatašićima jer se mi kao ne bi mogli drinuti za nju.
Što se tiče naših roditelja... Njegovi godinama mrtvi, moj tata zna u kakvoj sam situaciji, ali ni prstom ne bi mrdnuo. Mama će saznati da je postala baka ako se potrefi da to pročita u novinama pod onom rubrikom di piše koje su sve rodile. Ona je bolesnik sam sindromom hrčka. Od stana je napravila živo smetlište iz kojeg sam doslovno otišla na ulicu živjeti glavom bez obzira kad sam upoznala sadašnjeg dečka u pučkoj kuhinji. Pokušala sam s njim tisuću puta nešto napraviti, ali od njezinog "budem", ništa ne bude. Stan glasi na nju i svi peru ruke od tog slučaja.




S obzirom na sve navedeno molila bih nekoga ko se razumije u tekve stvari da mi kaže šta i kako dalje.
Također se ispričavam na podužem postu.
Wellesandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 20:01   #31
Quote:
Wellesandra kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Imam jedan sličan problem kao i mladić koji je otvorio ovu temu.
Naime, trudnica sam(21. tjedan trudnoće) i zajedno sa svojim dečkom živim na ulici.
Premda sam u ranom odnosu, s plaćom od 2600kn teško da možemo iznajmiti i najmanji stančić. Uz ovu plaću još sam i primala socijalnu pomoć( minimalna zajamčena naknada). Nisam se usudila odjaviti ju jer nekih 2,3 mjeseca kako sam počela dobivati novce, našla sam posao s kojeg sam iz ko zna kojeg razloga nekoliko dana po potpisivanju ugovora dobila ugovor o otkazu. Skoro godinu dana kasnije dobila sam ovaj posao na kojem sam sada. Posao je koma i premda u firmi ima puno manjka ljudi jer niko normalan ne želi rintati ko manijak 8h za kikiriki osim nas koji smo fakat prisiljeni na to mene je svejedno strah da ne dobim otkaz. Čim mi je potvrđena trudnoća, otišla sam iz medicinski opravdanih razloga na komplikacije. Zbog premalo staža ja od HZZO-a dobivam samo 831,50kn i još samo ovaj mjesec i socijalnu pomoć.
Dečko je profesionalni vozač koji je godinu dana bio bez vozačke(istekao rok trajanja) i sad kad ju je napokon prozužio, aktivno traži posao, no od oglasa ništa skoro. Očajni smo jer bi nas jedino to da se on zaposli u roku od max 3 mjeseca spasilo ili neko čudo u vidu lutrije ili slično. Gledala sam na internetu da postoje udruge ili što već jesu koje imaju mogućnost smještaja trudnica i majki s djetetom do njegovih godinu dana. To bi nam bila zadnja opcija, no i u toj priči postoji "ali". Strah nas je da me ili ne bi primili tamo zato što sam u radnom odnosu ili zato što bi se saznalo da sam primala i plaću i socijalu ili pak da bi mi iz ko zna kojeg razloga uzeli bebu i smjestili je ili u dom za nezbrinutu djecu ili odmah uvalili nekim smrdljivim bogatašićima jer se mi kao ne bi mogli drinuti za nju.
Što se tiče naših roditelja... Njegovi godinama mrtvi, moj tata zna u kakvoj sam situaciji, ali ni prstom ne bi mrdnuo. Mama će saznati da je postala baka ako se potrefi da to pročita u novinama pod onom rubrikom di piše koje su sve rodile. Ona je bolesnik sam sindromom hrčka. Od stana je napravila živo smetlište iz kojeg sam doslovno otišla na ulicu živjeti glavom bez obzira kad sam upoznala sadašnjeg dečka u pučkoj kuhinji. Pokušala sam s njim tisuću puta nešto napraviti, ali od njezinog "budem", ništa ne bude. Stan glasi na nju i svi peru ruke od tog slučaja.




S obzirom na sve navedeno molila bih nekoga ko se razumije u tekve stvari da mi kaže šta i kako dalje.
Također se ispričavam na podužem postu.
U gadnu ste se situaciju doveli, dijete vam dolazi a vi nemate kamo.
Ne razumijem, kazes zivite na ulici, pa negdje morate spavati?
Svakako da je rjesenje da decko nadje posao bilokakav, pa i za minimalac da si mozete bar podstanarstvo uzet u nekom skromnijem stanu, jer drugo vam ne preostaje uz losije financije.
Ako je profi vozac, znam ljude koji traze vozace u njemackoj, placa 2000 eura, tri tjedna vozi, tjedan dana doma, cak ni to nebi bilo lose da pokusa bar na godinu ili dvije da vam zaradi za laksi zivot.
On definitivno mora pod hitno pronaci posao jer ako ne pronadje i nebudete imali smjestaj ili stan, svejedno,zasigurno dolazi do toga da bi vam mogli uzeti dijete.
Isto je bitno da budes sto je moguce smirenija radi djetetovog zdravlja.
Znam da je tesko biti smiren u takvoj situaciji ali moras jednostavno.
Razgovaraj sa deckom, on mora prihvatit bilokakav posao trenutno, bez obzira ako mu se i ne svidja i ako nije njegova struka, potakni ga radi vaseg djeteta.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 20:58   #32
Javi se udruzi fb humanitarci. Ako itko sazna da zivite na ulici, uzet ce dojete, to je dakle 100%. Nisam sigurna da postoji mogucnost da majka i dijete skupa borave osim ako je majka maloljetna igdje. Javi se nekom cim prije i preklinji za pomoc. Ja cu vam uplatiti kad se otvori racun za pomoc no morate cim prije to rijesiti. Fb humanitarci su uistinu ok organizacija i tu i tamo stvarno potrebitima, skupljaju na mjesecnoj bazi za stanarinu i ostalo sto im treba. Sretno!
finadamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 23:12   #33
U kojem si gradu? Ti ćeš odlučiti što želiš, pretpostavljam da ste kod prijatelja i da se ne bi htjela odvajati od dečka. Ja bih ti samo htjela dati informaciju da možeš slobodno ići u neki oblik smještaja za majke i djecu ako to budeš htjela, neće ti nitko zbog toga oduzeti dijete ni roditeljska prava, niti ćeš imati problema što si radila i primala socijalu. Prema zakonu i možeš primati socijalu za prva tri mjeseca rada (drugi i treći mjesec rada se smanjuje iznos), tako da nisi ni prekršila zakon. Možeš i ići u centar za socijalnu skrb tražiti jednokratnu naknadu, sigurno ćeš ju dobiti u takvim okolnostima.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 17:36   #34
Situacija nam valjda gora od ovoga ne može biti, ali svaki dan se nadamo nekom čudu koje će nam promijeniti život.
Salevart to što pričaš za Njemačku je ok, ali šta bi bilo s nama tih prvih mjesec dana dok on ne bi dobio prvu plaću? Tu u Zagrebu di jesmo možemo se još snaći, ali u stranoj zemlji gdje se govori jezik koji oboje natucavamo nije mi baš neka opcija. Puno bolje bi nam bilo kad bi tu mogao naći neki posao.
Finadamica pokušat ću kontaktirati fb humanitarce, ali prema onome što sam vidjela na njihovim stranicama teško da bi se ostvario pozitivan ishod. Što se tiče zajedničkog boravka punoljetne majke s djetetom, vidjela sam da se nedavno otvorio neki Materinski dom ili kako se već zove što ide preko Doma za nezbrinutu djecu. Sad ne znam dal to ide preko Centra za soc. skrb ili možeš upasti tamo "na divljaka" kako se kaže.
Lleena meni je samo do toga da mi nitko ne uzme bebu. Ako je potrebno da se nas dvoje odvojimo, budemo. Živimo ti u jednom napuštenom skladištu u zapadnom dijelu grada di nam svatko može uć i jedino nam je pozitivno i dobro u cijeloj toj priči to što nismo baš doslovno "na klupi". Što se tiče socijala, tu bi mogla imati gadnih problema jel sam ja do ovog mjeseca( zadnja mi je bila sad za veljaču došla) redovito primala tokom 2 god što je maximun i što sam bila zaposlena skoro pola tog vremena tj. od kraja 5 mj prošle godine. Nisam ništa htjela to odjevljivati ili šta je već trebalo jer sam bila dobila posao 3,4 mjeseca nakon što mi je prva rata socijale stigla i radila sam samo 15 dana i bilo me strah da se opet ne bi ponovila ista situacija. Meni su novci jako potrebni jer imam neke stvari koje moram svaki mjesec plaćati i ne bi se htjela vucarati po sudovima zbog duga od cca 150kn što bi sa onim odvjetničkim troškovima došlo i do 500kn. I ko zna šta bi sad bilo kad bi išla i tražiti jednokratnu pomoć da uzmem bilo šta od opreme za bebu. Vidjeli bi mi se svi prihodi koje sam primila prošle godine i ne znam šta bi napravila ako i kad bi morala vratiti sve ove naknade što sam primala u isto vrijeme kad i plaću. Još mi je i ovaj posao klimav jer sam na ugovore koje mi produžuju skavih mjesec, dva i zadnji mi ističe sad 31.3, a novi nisam još dobila. Strah me da sam došla do toga da sam izgubila i posao i sve žive prihode. Onda bi mi bilo baš divno.
Wellesandra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.