Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2017., 15:17   #4881
u aleksinačkom porodilištu u 2015 godini rođeno je 269 bebica, dok je u 2016 godini rođenop 289 bebica , što je za 20 bebica više nego u 2015 godini :klap:
http://www.alpress.rs/novak-za-uspes...m-porodilistu/
jug srbije u 2016 odličan
SLANINA is offline  
Old 06.01.2017., 15:36   #4882
u arandjelovačkom porodilištu u 2016 godini je rođeno 30 bebica više nego u 2015 godini:klap:
načelnik ginekologije u aranjelovcu nije naveo broj rođenih ,ali je naveo makar razliku u broju rođenih bebica
SLANINA is offline  
Old 06.01.2017., 16:03   #4883
Obradili smo skoro 45% od ukupnog broja prošlogodišnjih bebica i Srbija je u plusu 317 beba.

Šta je još ostalo od većih centara ? Beograd, Subotica, Užice, Vršac, Pančevo z 2015 da znamo jel ove godine pad ili rast ? Novi Pazar, Preševo, Sombor ?
"Pregrmjeli" smo padove na istoku, još "New Market" da pregrmimo, da da Vučić drži konferenciju o uspješnoj natalitetnoj politici
dambi is offline  
Old 06.01.2017., 17:34   #4884
Quote:
dambi kaže: Pogledaj post
Obradili smo skoro 45% od ukupnog broja prošlogodišnjih bebica i Srbija je u plusu 317 beba.

Šta je još ostalo od većih centara ? Beograd, Subotica, Užice, Vršac, Pančevo z 2015 da znamo jel ove godine pad ili rast ? Novi Pazar, Preševo, Sombor ?
"Pregrmjeli" smo padove na istoku, još "New Market" da pregrmimo, da da Vučić drži konferenciju o uspješnoj natalitetnoj politici
mislim da ima 54 porodilišta u srbiji koja rade, ikada se oduzmu beogradska i stave pod jedan, ostaje 50 porodilišta u srbiji.
za beograd ništa živo nema da se vidi
cakson bi mogao da vidi ako ima podatke za porodilišta u subotici i bačkoj topoli , loki ako ima za požrevac i smederevo i gargash za porodilište u vrbasu
onda kikinda, sombor,vršac,užice, novi pazar, i manja majdanpek,trstenik , knjaževac,gornji milanovac,prijepolje...
SLANINA is offline  
Old 06.01.2017., 18:26   #4885
Quote:
SLANINA kaže: Pogledaj post
mislim da ima 54 porodilišta u srbiji koja rade, ikada se oduzmu beogradska i stave pod jedan, ostaje 50 porodilišta u srbiji.
za beograd ništa živo nema da se vidi
cakson bi mogao da vidi ako ima podatke za porodilišta u subotici i bačkoj topoli , loki ako ima za požrevac i smederevo i gargash za porodilište u vrbasu
onda kikinda, sombor,vršac,užice, novi pazar, i manja majdanpek,trstenik , knjaževac,gornji milanovac,prijepolje...
Cakson je stavio ovde podatke od I-XI 2016.god.gde ima 24 više rodjenih u odnosu na isti period 2015.god.Tu će biti sa decembrom ili rast,najverovatnije,ili u najgorem slučaju isto.To se odnosi na ceo severnobački okrug,područje koje pokriva porodilište Subotica i Bačka Topola.Podaci NISU IZ PORODILIŠTA,već iz nekog zavoda,slično kao što i ti stavljaš z BG svaki mesec.Vrbas ne mogu naći još uvek,pokušaću čim pre.
gargash is offline  
Old 06.01.2017., 18:44   #4886
Quote:
gargash kaže: Pogledaj post
Cakson je stavio ovde podatke od I-XI 2016.god.gde ima 24 više rodjenih u odnosu na isti period 2015.god.Tu će biti sa decembrom ili rast,najverovatnije,ili u najgorem slučaju isto.To se odnosi na ceo severnobački okrug,područje koje pokriva porodilište Subotica i Bačka Topola.Podaci NISU IZ PORODILIŠTA,već iz nekog zavoda,slično kao što i ti stavljaš z BG svaki mesec.Vrbas ne mogu naći još uvek,pokušaću čim pre.
ok gargash
SLANINA is offline  
Old 06.01.2017., 18:59   #4887
Quote:
SLANINA kaže: Pogledaj post
u arandjelovačkom porodilištu u 2016 godini je rođeno 30 bebica više nego u 2015 godini:klap:
načelnik ginekologije u aranjelovcu nije naveo broj rođenih ,ali je naveo makar razliku u broju rođenih bebica
Jug se popravio 2016. godine i to primetno. Za Jug i Istok Srbije fale jos porodilista u Knjazevcu, Pozarevcu (moj izvor u tom porodilistu vise ne radi u bolnici), Smederevu, Petrovcu na Mlavi i Majdanpeku i mislim da je to to. Istok Srbije (Bor, Zajecar, Kladovo i Negotin) kao hladan tus minus od 100-120 zivorodjrnih, ali zato jug u plusu od dvesta i mozda vise.

Sumadijski okrug izglrda se fino drzi, Novopazarke su se poradjale u Kragujevcu i Kraljevu veci deo prosle godine pa nije lako reci. Hoce li ovo konacno biti godina kada ce makar na kratko zablistati Srbija-jug?
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Old 06.01.2017., 19:31   #4888
GAK, na osnovu Facebook naloga, je imao 7.200 porođaja, dok je prošle godine bilo 7.000. Ne znam koliko je to validno, jer vidim da po novina imaju različite brojke za prošlu godinu.

http://prntscr.com/dsai33


Inače, koje sve mjesta gravitiraju prema Pančevačkom porodilištu. Pančevo je prošle godine imalo 1.111 beba, a ove godine ima 1.550 porođaja u tom porodilištu.
dambi is offline  
Old 06.01.2017., 19:45   #4889
Quote:
dambi kaže: Pogledaj post
GAK, na osnovu Facebook naloga, je imao 7.200 porođaja, dok je prošle godine bilo 7.000. Ne znam koliko je to validno, jer vidim da po novina imaju različite brojke za prošlu godinu.

http://prntscr.com/dsai33


Inače, koje sve mjesta gravitiraju prema Pančevačkom porodilištu. Pančevo je prošle godine imalo 1.111 beba, a ove godine ima 1.550 porođaja u tom porodilištu.
Gravitiraju 3 male susedne opštine.Kovačica,Opovo i Alibunar.Ako je 1550 porodjaja u porodilištu u Pančevu,onda grad pančevo+ove 3 male opštine verlo verovatno imaju rast.
gargash is offline  
Old 06.01.2017., 20:12   #4890
Quote:
gargash kaže: Pogledaj post
Gravitiraju 3 male susedne opštine.Kovačica,Opovo i Alibunar.Ako je 1550 porodjaja u porodilištu u Pančevu,onda grad pančevo+ove 3 male opštine verlo verovatno imaju rast.
Pančevo, Opovo, Alibunar i Kovačina prošle godine ukupno 1548 beba. Pretpostavljam da ima i neka rizična trudnoća da mora u Beograd da ide, tako da pretpostavljam da je ovdje plus malko veći ( taman da bude na istom nivou kao i prošle godine pošto ova ima jedan dan više)
dambi is offline  
Old 06.01.2017., 20:16   #4891
Quote:
dambi kaže: Pogledaj post
Pančevo, Opovo, Alibunar i Kovačina prošle godine ukupno 1548 beba. Pretpostavljam da ima i neka rizična trudnoća da mora u Beograd da ide, tako da pretpostavljam da je ovdje plus malko veći ( taman da bude na istom nivou kao i prošle godine pošto ova ima jedan dan više)
A pošto je podatak koji si izneo za pančevačko porodilište o broju porodjaja,a ne beba,ondaje verovatno nešto više,uvek je broj beba malo veći od broja porodjaja.
gargash is offline  
Old 07.01.2017., 18:09   #4892
Bas me zanima zasto se ni jedan katolik nije setio necega danas...
komanin is offline  
Old 07.01.2017., 18:10   #4893
Pa i musliman
komanin is offline  
Old 07.01.2017., 18:23   #4894
Quote:
komanin kaže: Pogledaj post
Bas me zanima zasto se ni jedan katolik nije setio necega danas...
Da nebi ti meni slučajno ostao uskraćen za odg

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=3137
kulezoglu is offline  
Old 07.01.2017., 18:53   #4895
evo u ovoj publikaciji gradskog zavoda za javno zdravlje su rođene bebe u 2015 godini u beogradu po porodilištima
porodlište narodni front-7046 poroođaja i 7 183 rođenih bebica, tako da oni novinarski naslovi o bejbibumovima i ostalim rekordima nažalost padaju u vodu
evo je publikacija , gledati od strane 7 do strane 13, ana strani 12 su podaci iz svih porodilišta kako državnih tako i privatnih u beogradu
http://www.zdravlje.org.rs/publikaci...KAZ%202015.pdf
SLANINA is offline  
Old 07.01.2017., 20:02   #4896
Quote:
SLANINA kaže: Pogledaj post
evo u ovoj publikaciji gradskog zavoda za javno zdravlje su rođene bebe u 2015 godini u beogradu po porodilištima
porodlište narodni front-7046 poroođaja i 7 183 rođenih bebica, tako da oni novinarski naslovi o bejbibumovima i ostalim rekordima nažalost padaju u vodu
evo je publikacija , gledati od strane 7 do strane 13, ana strani 12 su podaci iz svih porodilišta kako državnih tako i privatnih u beogradu
http://www.zdravlje.org.rs/publikaci...KAZ%202015.pdf
Za ovu godinu GAK ima oko 7 200 porođaja, prema tome, možemo i ovdje očekivati povećanje od 150-200 beba
dambi is offline  
Old 07.01.2017., 20:04   #4897
Quote:
kulezoglu kaže: Pogledaj post
Da nebi ti meni slučajno ostao uskraćen za odg

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=3137
Postoje dvije izreke: "Čime se pametan stidi, time se manje pametan ponosi" i "stidi se zadnjice, kad obraza nemaš", čisto da obogatiš svoj vokabular
dambi is offline  
Old 07.01.2017., 20:10   #4898
A jeste, i ja pitam gluposti. Naravno da bi presao preko sebe kada bi slucajno cestitao Bozic kada medju nama ima bolesnika koji se raduju tudjoj nesreci, pogotovu hrvatskoj, kakvi smo samo schadenfreude. A mogao si onda da cestitas nas Bozic samo Lokiju jer on vama svaki cestita i njemu ne bi nasao nikakav schadenfreude, mada te opet kapiram jer bi to bilo glupo samo njemu da cestitas (mada ni mene ne bi uspeo da citiras preterano mnogo puta).
Prijatelju moj nesrecni, zato smo i jaci psiholoski od vas jer medju nama nema toliko puno vas psihica koliko medju vama. Zato ja najiskrenije skidam kapu svakom istinoljubivom Hrvatu koji uspe da se pronadje i ispadne covek u vasem bolesnom moru. Upravo si opisao sebe tim svojim postom, to se lako druze provali jer nismo svi piglu kao ti.
komanin is offline  
Old 07.01.2017., 20:11   #4899
Quote:
dambi kaže: Pogledaj post
Postoje dvije izreke: "Čime se pametan stidi, time se manje pametan ponosi" i "stidi se zadnjice, kad obraza nemaš", čisto da obogatiš svoj vokabular
Bravo Dambi!
komanin is offline  
Old 07.01.2017., 21:02   #4900
Quote:
komanin kaže: Pogledaj post
A jeste, i ja pitam gluposti. Naravno da bi presao preko sebe kada bi slucajno cestitao Bozic kada medju nama ima bolesnika koji se raduju tudjoj nesreci, pogotovu hrvatskoj, kakvi smo samo schadenfreude. A mogao si onda da cestitas nas Bozic samo Lokiju jer on vama svaki cestita i njemu ne bi nasao nikakav schadenfreude, mada te opet kapiram jer bi to bilo glupo samo njemu da cestitas (mada ni mene ne bi uspeo da citiras preterano mnogo puta).
Prijatelju moj nesrecni, zato smo i jaci psiholoski od vas jer medju nama nema toliko puno vas psihica koliko medju vama. Zato ja najiskrenije skidam kapu svakom istinoljubivom Hrvatu koji uspe da se pronadje i ispadne covek u vasem bolesnom moru. Upravo si opisao sebe tim svojim postom, to se lako druze provali jer nismo svi piglu kao ti.
Mnogo ste jaki psihološki bre, zato ste i gori u svakoj zamislivoj kategoriji od suicida i broja pobačaja do fertiliteta.

Zato ste i jedini poslije ww2 koji kontinuirano zbog psihološko jakog vodstva gubite teritorij i utjecaj u svijetu.

Tolko ste jaki psihološki bre, da vam i profesore pshijatrije poput Dabića moraju hapsit, da ispitaju kako su to ovi srbi tako psihološki moćni bre?

aj sad laganini dvoskokom negdje drugdje žrtvu izigravaj, zaboljelo ga dupe što mu niko nije čestitao božić na topicu kojem mjeri kolko manje hrvata se rodi a kolko ih je više ovaj mjesec umrlo.


P.S. svojim susjedima sa vaistinu se rodi odgovaram, ali oni su normalni ljudi
kulezoglu is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.