Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2017., 15:19   #841
Nije to nikakvo čudo. To je pitanje stvaranja i održavanja, a po potrebi i širenja glasačke mašinerije.
Kako bi u suprotnom Sanader/Karamarko/Plenković bio bog u Vučevici/Biskom/Vrgorcu?
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 15:46   #842
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Laprdaš.
Prvo galamiš i napadaš sve redom kako nešto nisu uzeli u obzir, pa lijepiš linkove i citate (bez da si zastao sekundu i pokušao shvatiti značenje odredbi), a onda se pereš.
više puta sam napisao da ja ne znam radno pravo a sve što sam pisao je bilo nabrajanje problema koji bi se mogli pojaviti kod isplate otkazima.

u zadnjih par dana od tog posta nitko od vas nije reagirao (pokazuje da ne znate koje su obaveze HAC-a, ni po zakonu ni po ugovorima) sve dok ja nisam stavio linkove.
Quote:
Wonder klasika - nema pojma o ničemu, ni u šta se zapravo ne razumije 100%, ali zna srat po drugima.
frenčmen klasika.
nikad nisam ni tvrdio da sve znam o tome ali tvrdim da sigurno vi ne znate sve o tome.

serem po tebi i po ostalima jer se postavljate kao sveznajući.
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pravo je čudo kako su te državne firme postale "nacionalni parkovi" di radnike možeš samo pogledat - nedo bog nešto više. Kod privatnika će ti gazda uručit otkaz jer nemože birat hoće li i dalje stvarat gubitak ili negdje rezat.
otkaz možeš dobiti kod bilo koga ali ne pod istim uvjetima.
ak se ne varam, svugdje postoje slični kolektivni ugovori kad je država poslodavac za tako puno ljudi.
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Nije to nikakvo čudo. To je pitanje stvaranja i održavanja, a po potrebi i širenja glasačke mašinerije.
Kako bi u suprotnom Sanader/Karamarko/Plenković bio bog u Vučevici/Biskom/Vrgorcu?
raaajtt....stručnjak.

za državu radi 500 000 ljudi a u privatnom sektoru duplo više, miljun, pa se država uvlači u guzicu onom manjem dijelu radnika
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 16:03   #843
Genije, sub-specijalizacija: serator.
U državnoj i javnoj upravi, te javnim poduzećima radi preko 40% svih zaposlenih. To što nisu evidentirani kao korisnici proračuna, ne znači da nisu dio "državnog" sektora. I zaposlenih nema NI PRIBLIŽNO milijun i pol, tako da opet - wonder klasika, blebeće u prazno i manipulira podacima.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 16:07   #844
Nemoj da ti počnem o tome kak možeš dobit otkaz u državnoj firmi. Znaš di moja žena radi pa kad čuješ horor priče. Od izderavanja na nadređene, proglešavanja štrajka (?!?!), odbijanja rada , nedolaska na posao po više dana ..... a kad spomeneš otkaz takvoj osobi, jao, kuku i pomagaj, sve, samo to ne, premjesti ga, daj mu viši koeficijent/plaću (nebi vjerovao), ignoriraj ga - SVE, samo ne otkaz, pravnici se odjednom skrivaju, kadrovici čupaju kosu. Jer to je PROBLEM.

I još važe za jednu od organiziranijih državnih firmi ... valjda radi broja zaposlenih.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:56   #845
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Genije, sub-specijalizacija: serator.
U državnoj i javnoj upravi, te javnim poduzećima radi preko 40% svih zaposlenih. To što nisu evidentirani kao korisnici proračuna, ne znači da nisu dio "državnog" sektora. I zaposlenih nema NI PRIBLIŽNO milijun i pol, tako da opet - wonder klasika, blebeće u prazno i manipulira podacima.
jašta....ti si jako pametan pa znaš bolje od državne statistike.

Prema evidenciji DZS-a firme u državnom vlasništvu su 31. ožujka 2014. godine ukupno zapošljavale 407.928 osoba, što je predstavljalo 36,8 posto od ukupnog broja zaposlenih u pravnim osobama u RH.

http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publication/2015/SI-1549.pdf
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nemoj da ti počnem o tome kak možeš dobit otkaz u državnoj firmi. Znaš di moja žena radi pa kad čuješ horor priče. Od izderavanja na nadređene, proglešavanja štrajka (?!?!), odbijanja rada , nedolaska na posao po više dana ..... a kad spomeneš otkaz takvoj osobi, jao, kuku i pomagaj, sve, samo to ne, premjesti ga, daj mu viši koeficijent/plaću (nebi vjerovao), ignoriraj ga - SVE, samo ne otkaz, pravnici se odjednom skrivaju, kadrovici čupaju kosu. Jer to je PROBLEM.

I još važe za jednu od organiziranijih državnih firmi ... valjda radi broja zaposlenih.
ne komentiram ono što piše u kolektivnim ugovorima nego činjenicu da ih i druge države imaju.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 23:50   #846
Dupli
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 23:50   #847
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
jašta....ti si jako pametan pa znaš bolje od državne statistike.

Prema evidenciji DZS-a firme u državnom vlasništvu su 31. ožujka 2014. godine ukupno zapošljavale 407.928 osoba, što je predstavljalo 36,8 posto od ukupnog broja zaposlenih u pravnim osobama u RH.

http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publication/2015/SI-1549.pdf
Kako rekoh - ni vlastite linkove ne čitaš.
Gdje je još kompletna javna uprava?

S tim što ti je statistika iz 2014., a broj zaposlenih rapidno pada na dnevnoj bazi. Hoćeš pogađat iz kojeg sektora?
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 00:25   #848
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
je, duboko se izvinjavam da ne poznajem radno pravo dovoljno da bi napamet znao da li postoji zakonska obaveza, preporuka ili samo stavka u kolektivnom ugovoru koja bi regulirala prekvalifikaciju ili dokup mirovine. ili možda čak i ništa od toga.
Daj se više prestani sramotiti s tim lupetanjima. Po tebi ispada da ako ako se želiš riješiti zaposlenika koji je tehnološki višak, moraš mu isplatiti otpremninu, zatim mu platiti prekvalifikaciju i za veliki finale dokupljivati mu mirovinu. laprdaš u prazno kao po dobrom starom običaju. to što postoje različiti zakonski okviri zbrinjavanja viška zaposlenih, ne znači da postoji zakonska obveza korištenja svih redom. Jedina zakonsta obveza je plaćanje zajamčene otpremnine za sve radnike koji su u radnom odnosu duljem od dvije godine. Izračunao sam kolika je u prosjeku, ali naravno da to to ne prihvaćaš, jer ne znam koji je njihov broj cipele, da li su slučajno invalidi ili branitelji, i nisam uzeo u obzir kako će se to reflektirati na pad prometa birtije u Zagvozdu.


Prati malo vijesti sad kad krenu letiti otkazi ljudima u konzumu, pa gledaj kako će im svima Agrokor dokupljivati mirovinu, ili možda da baciš vjerovnicima bubu u uho da im je dugoročno jeftinije zaposliti još par tisuća uhljeba nego se riješiti viška zaposlenika.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 08:40   #849
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Gdje je još kompletna javna uprava?
javna uprava nema takve ugovore.

ti tvrdiš da su povašteni ugovori davani zbog kupovanja glasova a takvi su većinom u državnim firmama.
Quote:
S tim što ti je statistika iz 2014., a broj zaposlenih rapidno pada na dnevnoj bazi. Hoćeš pogađat iz kojeg sektora?
podaci DZS-a za prošlu godinu još nisu objavljeni.
sve vijesti govore o porastu broja zaposlenih na godišnjoj razini.

jedino u javnoj upravi broj zaposenih pada pa bi bilo zanimljivo vidjeti otkud si isčupao svoje podatke.
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Daj se više prestani sramotiti s tim lupetanjima. Po tebi ispada da ako ako se želiš riješiti zaposlenika koji je tehnološki višak, moraš mu isplatiti otpremninu, zatim mu platiti prekvalifikaciju i za veliki finale dokupljivati mu mirovinu.
ne, ne MORA se ali će se u slučaju masovnih otkaza sindikati izboriti za sve beneficije koje postoje.
Quote:
Izračunao sam kolika je u prosjeku, ali naravno da to to ne prihvaćaš, jer ne znam koji je njihov broj cipele, da li su slučajno invalidi ili branitelji, i nisam uzeo u obzir kako će se to reflektirati na pad prometa birtije u Zagvozdu.
oprosti što ne vjerujem u tvoje izračune makar si se extra potrudio, sa oba palca u svom šupku za dodatnu stimulaciju.
Quote:
Prati malo vijesti sad kad krenu letiti otkazi ljudima u konzumu, pa gledaj kako će im svima Agrokor dokupljivati mirovinu, ili možda da baciš vjerovnicima bubu u uho da im je dugoročno jeftinije zaposliti još par tisuća uhljeba nego se riješiti viška zaposlenika.
konzum nije državna firma pa da se nekome firma nudi dokupiti staž. HAC je.
ako te zanimaju obećane beneficije radnika HAC-a, samo je trebalo potražiti.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...7_85_1719.html
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 09:46   #850
Trolaš sa starim podacima iz 2014god. zavoda za statistiku.
Jedino trenutno pravo stanje zaposlenih i po sektorima ima mirovinsko, ali naravno to je tebi nepoznanica.

Ajd sad nastavi dalje zabavljaj nas svojim neznanjem koje nisi sposoban niti izguglati
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 11:57   #851
OTKRIVAMO: NOVA AFERA S AUTOCESTA Krivo mjerili vjetar na Grobniku pa spiskali 67 milijuna na potpuno beskorisne burobrane!

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...brane/6150021/
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 12:25   #852
Neka... bit će jednoog dana za smjer prema Žutoj Lokvi
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 12:41   #853
"Slučajno" su krivo izmjerili jel? Slučajno. I to baš da kum dobije poso, drugi kum postavlja, treći farba a sve po nebulznim cijenama .... ma kako nisu "krivo" izmjerili pa da je ispalo da NETREBA burobrane stavljat .... kako se ta "slučajnost" nikad ne potrefi. Uvjek ispadne da TREBA.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 14:08   #854
Nema u tom sustavu sreće osim full reset.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 14:44   #855
Full reset sigurno nije nikakvo rješenje. Full reset bi nas vratio 20 godina unazad. Samo bi trenutnu "elitu" zamijenila neka nova "elita".

Sustav će se poboljšati samo protekom vremena i izgrađivanjem nekih novih, boljih obrazaca društvenog ponašanja.

Ništa dobro ne dolazi preko noći već protekom vremena.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 14:50   #856
Tako je, evolucija, a ne revolucija. To je jedini ispravan način.
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 14:54   #857
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Sustav će se poboljšati samo protekom vremena i izgrađivanjem nekih novih, boljih obrazaca društvenog ponašanja.
Ne, nego sustavnom i DOSLJEDNOM provedbom kaznenih odredbi iz zakona. Iz kojih U VRLO KRATKOM ROKU se počnu rađati bolji obrasci društvenog ponašanja.

Visoke novčane kazne za grube prekršaje, oduzimanje privatne imovine za pronevjere i dugotrajne zatvorske kazne za teške malverzacije i sl. nevjerojatno brzo počnu buditi pozitivne obrasce kod ljudi i osjećaj morala, pravednosti, poštenja i dužne pažnje pri obavljanju posla.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 17:44   #858
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Nema u tom sustavu sreće osim full reset.
A, ne, ne, ne samo u tom sustavu!!! Treba full reset cijeloj HR!!!

Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Ništa dobro ne dolazi preko noći već protekom vremena.
Pa evo, punih 26 (uskoro 27) godina imamo samostalnu HR, a koliko vidim, po dosta stvari u zadnje vrijeme nazadujemo!
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 19:32   #859
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Full reset sigurno nije nikakvo rješenje. Full reset bi nas vratio 20 godina unazad. Samo bi trenutnu "elitu" zamijenila neka nova "elita".

Sustav će se poboljšati samo protekom vremena i izgrađivanjem nekih novih, boljih obrazaca društvenog ponašanja.

Ništa dobro ne dolazi preko noći već protekom vremena.
O jest Full Reset je rješenje ali uz brzu suradnju sa pravosuđem jer ovi lopovluci za koje nitko ne odgovara je naše dno dna.

Ova sad afera je jedna od mnogih i ako ikad netko to bude zbrojio svi ćemo se šokirat brojkom.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 20:04   #860
kakvu cuka suradnju s pravosudem, kad je pravosude upravo izvor najvece kolicine pizdarija?
ma koliko i sam pizdim i sklon sam "bacac plamena" rjesenjima, ipak mislim da je troskot u pravu i da cemo morati jos svasta progutati dok odrastamo i naucimo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.