Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2016., 02:39   #1
Da li poslodavac krši zakon?

Odjavio me sa zdravstva prije isplate plaće (par dana treba isplatiti s obzirom na otkaz s moje strane). Pitanje je u naslovu a za mirovinsko i poreznu trebam
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 07:00   #2
Znaci, odjavio te s danom kad si prestao raditi kod njega?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 21:33   #3
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Znaci, odjavio te s danom kad si prestao raditi kod njega?
Da ali plaća za te dane sjeda na račun pred kraj mjeseca. Uz to ne znam zašto trebam čekati za papir sa poreznom i mirovinskim a ovo je odjavljeno.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 06:25   #4
Zakon bi krsio (ili barem svoje novce nepotrebno trosio) da te s tim danom nije odjavio, placa sjeda kad sjeda a papire ces ocito dobiti kad placa sjedne
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 15:46   #5
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Zakon bi krsio (ili barem svoje novce nepotrebno trosio) da te s tim danom nije odjavio, placa sjeda kad sjeda a papire ces ocito dobiti kad placa sjedne
Pitam u vezi bruto2 za doprinos za zdravstvo. To po takvom niti ne mora biti plaćeno ako nema više prijave ili?
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 16:04   #6
Poslodavac te odjavljuje s datumom kad treba prema odluci o otkazu ili s datumom kad ti je ugovor istekao.
Plaću za te dane dobit ćeš onda kad ju inače dobivate , kad i svi drugi.
Doprinosi će ti biti obračunati i uplaćeni samo za onoliko dana koliko si taj mjesec radio.
Ako si radio samo 10 dana u mjesecu, dobit ćeš plaću samo za tih deset dana i samo za te dane će ti biti plaćeni doprinosi.

Papire od odjave bi trebao dobiti dva-tri-četiri dana nakon odjave jer to ide elektronski pa nekad treba proć malo duže da se dobije potvrda (sistem nekad šteka).
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 01:36   #7
Još jedno pitanje da ne otvaram novu temu. Ja sam dao otkaz na dan koji sam radio (noćna smjena) npr. ako je danas 23. dao sam 23. a 24. sam još radio,hoće li taj dan biti isplaćen?
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 18:40   #8
Ne kužim pitanje. Dao si otkaz, a ne znaš s kojim danom si dao otkaz?
Vidi što si napisao u otazu; jesi li tražio otkaz s 23. ili 24 i imaš li ugovoren otkazni rok.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 10:30   #9
Tražio 23. i dobio na 23. a radio sa 23. na 24.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:04   #10
Pa to ti je noćna smjena na dan 23.01. , dakle zadnji dan, i trebala bi ti biti plaćena.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 21:20   #11
A ŠTO KAŽETE NA OVAKVE "MAHERE"?!
Da ne duljim, uvjeti su sljedeći:

1. prvih 15 dana radim prijavljena na 1 SAT DNEVNO , a u stvarnosti radim 6 sati, 6 dana u tjednu. (teško kršenje zakona)

2. zarada u prvih 15 dana (što je kao probni rad) mi OVISI O PRODAJI PROIZVODA, za svaki prodani proizvod dobijem određenu svotu - koliko ću zaraditi i da li ću uopće zaraditi .- to je moj rizik u kojeg se upuštam jedino da sam luda

3. Nakon tih 15 dana, ugovor je KAO odmah na neodređeno

4. I u tih 15 dana MORAM prodati bar 2-3 proizvoda dnevno jer to je uvjet ostanka, tj.dobivanju ugovora na "neodređeno" - zar to ovisi o meni?! Naravno da ne! Što ja mogu ako netko ne želi kupiti proizvod!

5. Fiksna plaća je 2.300 kn (Dakle, manje od minimalca !!!!) , a iznos preko toga ovisi o učinku, tj.o broju prodanih proizvoda. Teoretski , mogu zarađivati i 7000 kn (moš mislit) - radi se o proizvodima koji NISU NEOPHODNI a koštaju oko 95-130 kn - tko si to danas može priuštiti?!

6. S obzirom na točku 3., zapravo fiksne plaće niti nemam jer ako ne prodam mjesečno bar 60 proizvoda , dobivam OTKAZ (jer ofkors , treba "opravdati" i tih 2.300 kn zarađenih)

ZAKLJUČAK: Radim za džabe?!

Ima li tko da bi na ovo pristao ili sam ja jedina koja se na ovakve uvjete zgražava?!
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 22:06   #12
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post

Ima li tko da bi na ovo pristao ili sam ja jedina koja se na ovakve uvjete zgražava?!
Daj otkaz. Dok god ima vas koji pristajete na takve uvjete,oni će to raditi. Pa ne možeš raditi ispod minimalca kad je to ilegalno. Kakav je uopće to ugovor bez neogređenog,volonterski? To su obično oni dosadnjakovići preko telefona koji žele prodati proizvod,barem u mojem slučaju. Ja mu se na tvojem mjestu ne bi niti pojavio drugi dan na poslu niti bi ga kontaktirao a on neka tuži tužbom koju ne može dobiti.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:58   #13
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Daj otkaz. Dok god ima vas koji pristajete na takve uvjete,oni će to raditi. Pa ne možeš raditi ispod minimalca kad je to ilegalno. Kakav je uopće to ugovor bez neogređenog,volonterski? To su obično oni dosadnjakovići preko telefona koji žele prodati proizvod,barem u mojem slučaju. Ja mu se na tvojem mjestu ne bi niti pojavio drugi dan na poslu niti bi ga kontaktirao a on neka tuži tužbom koju ne može dobiti.
da, istina.
Plaća je totalno protuzakonita
Prijava na 1 sat , a radim 6 također
Rad za vrijeme probnog roka i kriteriji zarade također.....

grozno.

da, radi se o telefonskoj prodaji . užas. dođe mi da je prijavim inspekciji rada, ali neću jer poznajem curu koja tamo radi pa mi žao i nje, a i ostalih brižnih radnica koje su na to očito morale pristati jer nisu našle ništa drugo.
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:05.