Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2017., 14:00   #221
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Zanimljivo da nikome nije palo na pamet da se priličnom broju ljudi teško uklopiti u društvo zbog lokalne ksenofobije(posebno ako se radi o manjim mjestima) a ne zbog manjka kozmopolitskog duha.
Ovdje ima dosta istine.

Ne pricam o ljudima koji emigriraju i druze se samo s ljudima iz rodne grude.
Pricam o ekipi koja je otvorena, tecno govori jezik i koja se uklopila po grubo gledano nacinu zivota. Dosta je tesko izaci iz emigrantskih krugova (druzenje s drugim strancima) i prijeci u shemu u kojoj su ti 70-80% drustva lokalci.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 14:01   #222
Ispada da mnoge smeta da ljudi odlaze ne zato sto moraju, nego zato sto mogu.

Mislim da je takvo razmisljanje isto relikvija proslosti: ide se samo zato sto je neizdrzivo. I pritom je naglasak na materijalno.

To eliminira vec u startu sve ostale motive.

I daleko je od istine.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:34   #223
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Dosta je tesko izaci iz emigrantskih krugova (druzenje s drugim strancima) i prijeci u shemu u kojoj su ti 70-80% drustva lokalci.
Ima i ljudi koji su rođeni u državi u kojoj žive, i rodom iz nje, pa im svejedno 70-80% društva nisu lokalci.


Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Ovi ljudi oko mene nemaju pravo biti ogorčeni jer nisu bili kruha gladni, zato kad neko od njih pljuca ...to poprilično iritira.
Ne razumijem ovu rečenicu. Ja znam ljude koji su ogorčeni jer su ambiciozni i sposobni i marljivi i negdje po drugim državama i/ili kontinentima zarađuju super plaće i stječu vrijedno iskustvo s kojim mogu smišljati što će u sljedećoj životnoj etapi, i radije bi to radili u Hrvatskoj, pa i za manje novca, ili u nešto manjem obimu, ali ne rade jer su u Hrvatskoj mogli dobiti posao u fotokopirnici. Preko tuđeg studentskog ugovora.

Ne znam nikog tko je otišao jer je bio kruha gladan.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 16:59   #224
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
evo tema.

otvaram današnju raspravu s prvom točkom dnevnog reda: iritantni ljudi koji odsele iz hrvatske i onda imaju mentalne dijareje i gnjave sav pošten svijet. online ili uživo, nebitno je.

vani je sve super.
vani je sve divno.
hrvatska je sranje.
u hrvatskoj djeca ne idu na balet.
vani su se pronašle kao čistačice.
toliko su se pronašli u okretanju hamburgera da svo svoje slobodno vrijeme provode u opsesivnom čitanju vijesti iz hrvatske i dociranju.
možda ovdje nisu radili, a ne rade ni vani, ali vani je ljepše biti nezaposlen.
možda su ovdje živjeli sa starcima, a vani opet na tuđoj grbi, ali vani na grbi je finije.
vani se radi 2 posla, ej! vidi mene radišnog, nikad nisam htio raditi dodatno kao bravar u toj glupoj hrvatskoj. but, when in austria
vani je sve fer i pravedno, u njemačkoj se kazna za švercanje u javnom prijevozu plaća ovisno o prihodima koje imaš, a da mu zafitiljiš 500 kn kazne u hrvatskoj jer spada u taj sloj, dobio bi tantrum na licu mjesta.

zašto ti ljudi jednostavno ne žive te svoje uber živote tamo gdje su odabrali živjeti?

fale mi stari gastarbajteri i njihovo donošenje klamerice na poklon iz njemačke.

*naravno, ovo se ne odnosi na normalne ljude, nego na ove opsjednute hrvatskom, kratkom pameću i egocentrizmom.
Zato što tek kad odeš shvatiš koliko je u Hrvatskoj sranje. I uglavnom ne diraju te previše ni pad mirovina, ni obrazovni sistem (btw. mislim da ako ikada budem imala dijete da ću ga šljusnut da se obrazuje vani- barem fakultet a ukinu li i Darwinovu teoriju i ranije), ni politika ako ti predsjednik nije Trump, ni Todorić ni Hasanbegović, ni Milanče i snalaziš se kako znaš i umiješ, organiziraš se drugačije i funkcioniraš drugačije jer si za razliku od Hrvatske ne dozvoljavaš pasivnost jer će te progutat. Tako da tu i tamo osjetiš potrebu reć stvari kojima si oduševljen

Ali vjerujem da oni koji dociraju s visoka to rade nevezano uz lokaciju i nevazano uz bilošta. Mislim da je to jednostavno njihova crta karaktera...
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 18:16   #225
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Mozemo i jedan odvojeni topik Iritantni lokalpatrioti, s naglaskom na ignorante .

Samo sam se dosla ovome nasmijat, odjavljujem se s teme.
domella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 18:28   #226
bas dobra tema.
meni je zapravo drago zbog ovog fenomena.
jer upravo ti iritantni emigranti, su oni koji su ovdje kukali po cijele dane.
neka idu u miru

a to sto je tamo gdje idu meni teska bljuzga, ne znaci nista. njima je mozda super, a mozda seru, al sigurno je da mene boli ona stvar, dok god ne kukaju ovdje
Mealmighty is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 22:38   #227
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Ali vjerujem da oni koji dociraju s visoka to rade nevezano uz lokaciju i nevazano uz bilošta. Mislim da je to jednostavno njihova crta karaktera...
Vjerojatno si u pravu, ali s druge strane taj fenomen je previše učestao da ne bi bilo nekakve poveznice.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 23:42   #228
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Ovdje ima dosta istine.

Ne pricam o ljudima koji emigriraju i druze se samo s ljudima iz rodne grude.
Pricam o ekipi koja je otvorena, tecno govori jezik i koja se uklopila po grubo gledano nacinu zivota. Dosta je tesko izaci iz emigrantskih krugova (druzenje s drugim strancima) i prijeci u shemu u kojoj su ti 70-80% drustva lokalci.
pa i nije, ako si daš truda. i izbjegavaš zemljake.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 00:06   #229
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
pa i nije, ako si daš truda. i izbjegavaš zemljake.
Ovaj, nisu nasi zemljaci jedini stranci po zemljama svijeta
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 02:50   #230
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Ovdje ima dosta istine.

Ne pricam o ljudima koji emigriraju i druze se samo s ljudima iz rodne grude.
Pricam o ekipi koja je otvorena, tecno govori jezik i koja se uklopila po grubo gledano nacinu zivota. Dosta je tesko izaci iz emigrantskih krugova (druzenje s drugim strancima) i prijeci u shemu u kojoj su ti 70-80% drustva lokalci.
Ako sam dobro pohvatala iz tvojih upisa ti si na nekakvom doktoratu ili postdocu vani. U akademskoj zajednici je poprilično teško izaći iz emigrantskih krugova, slažem se. Iako i to varira sukladno sa jezičnom barijerom. Ali to je specifični okoliš i ne bih rekla da je baš toooliko teško u nekim drugim poslovima. U biti, najteže je vjerojatno u vrlo niskokvalificiranim poslovima koje uglavnom obavljaju stranci, pa si njima i okružen, ili u vrlo visokokvalificiranim kao što su međunarodne menadžeri, akademici i slično, gdje opet prevladavaju stranci. Ali ne bih rekla da se tu radi o ikakvoj ksenofobiji od strane lokalnog stanovništva koliko od specifičnosti samog posla i ljudi koji se njima bave.

Nego, ja vama vjerujem da nailazite na te ljude o kojima je Isadora pisala u uvodnom postu. Takvi vjerojatno pljuju po svemu doma zato što sami sebi pokušavaju opravdati svoju odluku da odu i zato jer su vjerojatno sami duboko nesigurni oko nje.

Ali ono što mi je nikako ne mogu shvatiti je a) što je tu toliko specifično za gastarbajtere, i b) po čemu se to novi val koji stalno spominjete razlikuje od starog vala gastića? Osim po navodnom odlaženju trbuhom za kruhom potonjeg (iako sam dobila odgovor da nije u tome poanta). A i ovo za odlaženje trbuhom za kruhom je isto overstatement, jer jedina osoba iz moje iznimno raseljene obitelji koja je doslovno pobjegla od gladi je bila prateta koja je prije Drugog svj rata emigrirala sa mužem u Ameriku. Ovi ostali koji su otišli 70-ih su otišli jer su htjeli bolji život. Ali nije baš da su im braća i sestre ovdje pomrli od gladi. Isto su imali zemlju na kojoj su mogli raditi, ili su mogli emigrirati iz manje razvijenih dijelova Hrvatske u više razvijene, ili iz Bosne u Sloveniju, pa bi im bilo bolje. Nije baš da se moralo ići u Njemačku, nego su ljudi išli jer su htjeli nešto bolje. Kao i danas.

Ovo što vi opisujete je ponašanje koje mogu pripisati i dobrom dijelu gastarbajtera stare generacije. Debili su debili, ne vidim neku promjenu.
lyrabelacqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 03:31   #231
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro pohvatala iz tvojih upisa ti si na nekakvom doktoratu ili postdocu vani. U akademskoj zajednici je poprilično teško izaći iz emigrantskih krugova, slažem se.
Točno.
Akademska zajednica se sastoji od emigranata, bar u razvijenim zemljama.
Radio sam na takvim mjestima u Švicarskoj, Njemačkoj i Flandriji, nisam naučio baš puno od lokalnih jezika, jer su mi kolege uglavnom bili expati, a lokalci su bili domari, čistačice i osoblje u menzi.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 10:29   #232
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post


posebno kad nemaš pojma što radim, koliko zarađujem, jel želim seliti i zašto želim, jel ne želim i zašto ne želim. a to sve ne znaš jer ti neću reći jer, za razliku od tebe, nemam potrebu uvjeravati čitav svijet da sam najpametnija ikad.

inače, mislim da je hrvatska žabokrečina.
isto tako mislim da svatko svoj idiotluk nosi sa sobom gdje god pođe.
Svidja mi se jako ovaj post, posebno ovaj veliki finale

Zanimljiva mi je ova tema, i ja sam naisla u nekoj svojoj siroj okolini na ovakve komentare vezano uz Hrvatsku i nikad mi nije bilo jasno koja je uopce svrha tog pljuvanja i podcjenjivanja ljudi koji zive u Hrvatskoj, osim vinut sebe i svoj "uspjeh" do nebesa.

Iskreno nemam pojima koja te diskusija potakla na ovu temu ali cinjenica je da se moze cuti i procitati svakakve gluposti. Ne znam od kud uopce ljudima pravo procjenjivati "uspjeh" onih koji su ostali. Isto tako mi nisu fora niti analize i procjene ljudi koji odu van, kako, zasto, pa mjerenja i usporedbe sta je bilo prije, sta sada... Mislim, nemamo pojima kak je kome, cemu to.

Svaki odlazak van povlaci za sobom odricanja i velike promjene na koje te zapravo nitko ni ne moze pripremiti dok ih ne iskusis. Ali po meni je sve uspjeh dok se covjek trudi iskopati iz svoje "zabokrecine" gdje god da je, u Hrvatskoj ili negdje drugdje skroz nebitno, i ne pada mi na pamet brojat mu nekretnine, imanja, primanja, aute i procjenjivat velicinu uspjeha.

I dodala bih da ipak nije tako jednostavno biti super frend sa lokalcima, pogotovo u manjim sredinama. Naravno, nije niti nuklearna fizika, ali zahtjeva ipak neki dodatni trud i napor. Jer cinjenica je da nailazis na zidove, predrasude. I to je na zalost sve normalno i to treba prihvatiti, nije nista osobno. A tu je i jezik naravno, aj sad prevedi neku glupu foru da ne izgubi smisao, pa kad krenu brzo pricat ajd ih polovi, pa lokalci isto nis ne kuze ak netko ima jak naglasak neovisno o tome sto mozda super zna jezik...

Ma ljudi su i inace skloni grupiranju, pa i u sredinama gdje je i neki internacionalni krug ljudi, cesto se moze primjetiti kako se ljudi grupiraju po zemljama od kud dolaze. I nekad su zatvoreni prema drugima i drugacijima, neovisno o tome od kud dolaze, trebas puno puta "pokucati" na ta vrata. Al to bi vec bila neka druga tema vjerojatno...

Ja inace volim tu i tamo baciti pogled na forum (trash i horror ) da malo predahnem od svakodnevnih pizdarija i da budem u toku, ali ova tema mi je skroz zanimljive pa sam se odlucila registrirat. Pozdrav svima
Mysie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:35   #233
Bok Mysie
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:41   #234
Quote:
Mysie kaže: Pogledaj post
Ja inace volim tu i tamo baciti pogled na forum (trash i horror ) da malo predahnem od svakodnevnih pizdarija i da budem u toku, ali ova tema mi je skroz zanimljive pa sam se odlucila registrirat. Pozdrav svima
I like you
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:35   #235
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
U akademskoj zajednici je poprilično teško izaći iz emigrantskih krugova, slažem se. Iako i to varira sukladno sa jezičnom barijerom. Ali to je specifični okoliš i ne bih rekla da je baš toooliko teško u nekim drugim poslovima. U biti, najteže je vjerojatno u vrlo niskokvalificiranim poslovima koje uglavnom obavljaju stranci, pa si njima i okružen, ili u vrlo visokokvalificiranim kao što su međunarodne menadžeri, akademici i slično, gdje opet prevladavaju stranci. Ali ne bih rekla da se tu radi o ikakvoj ksenofobiji od strane lokalnog stanovništva koliko od specifičnosti samog posla i ljudi koji se njima bave.
Slazem se sa svima sto si napisala. Dodala bi jos bilo kakve VSS poslove u firmama, NGO-ima, bilo cemu koje su imalo internacionalne po sastavu zaposlenika na doticnoj lokaciji.

Ima tu svega po malo.
I toga da kao emigrant imas vise zajednickih dodirnih tocaka s drugim emigrantima nego s lokalcima. Kad si vec zivio u pokojoj zemlji ces se prije kliknuti s nekim tko je isto tako.
I toga da kad si vec zivio u pokojoj zemlji se na tebe, makar podsvjesno pa cak i ti sam sebe, gleda kao na nekog tko ce otici.
I toga da netko tko je tu citav zivot ima obitelj i prijatelje i manje prostora za nove ljude.
I svasta nesto uz potencijalnu zlicicu predrasuda i prstohvat ksenofobije.

A ovisi i ponesto o konkretnim ljudima s kojima radis.
Najcesce sam imala, bilo u akademiji, bilo u industriji, oko 50% domacih ljudi oko sebe, a najvise i najbolje se povezala s lokacima u zemlji koja je na glasu ko jedna od ksenofobnijih

Mislim da je lakse ako ti se potrefi veza ili razvijes dobro prijateljstvo s nekim lokalcem, to neminomno otvara prostor makar za redovito rositaljanje s njihovim krugom lokalaca

Quote:
Mysie kaže: Pogledaj post
...
Bok Super post Nadam se da cemo te cesce citati
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 20:16   #236
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Ovaj, nisu nasi zemljaci jedini stranci po zemljama svijeta
ok, dopuni moju rečenicu s: i ostalim strancima. nije neizvedivo. ako si na poslu okružena strancima, za stanovanje biraš kvart gdje pretežno žive domaći, pa se upoznaš s njima. valjda od 20+ ljudi iz zgrade postoji netko tko bi se družio s pristojnim strancem. (govorim iz prve ruke, da ne bi bilo...)
osim ako baš ne živiš u NY gdje su valjda svi dotepenci.

mLogo ste ograničeni i ksenofobni za obrazovane ljude, koji bi kao trebali biti širih pogleda od recimo bauštelaca. podsjetilo me na moju cigansku epizodu.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 20:43   #237
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
ok, dopuni moju rečenicu s: i ostalim strancima. nije neizvedivo. ako si na poslu okružena strancima, za stanovanje biraš kvart gdje pretežno žive domaći, pa se upoznaš s njima. valjda od 20+ ljudi iz zgrade postoji netko tko bi se družio s pristojnim strancem. (govorim iz prve ruke, da ne bi bilo...)
osim ako baš ne živiš u NY gdje su valjda svi dotepenci.

mLogo ste ograničeni i ksenofobni za obrazovane ljude, koji bi kao trebali biti širih pogleda od recimo bauštelaca. podsjetilo me na moju cigansku epizodu.
Uvijek mnogo pametna. Podsjetilo me na kuziste.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 21:01   #238
Kad smo kod kužista, jesu li ovi iritantni ekspati o kojima je topik i inače "sve moje je najbolje jer ja ne griješim" vrsta ljudi?

Kupio je usisavač, to je najjebeni usisavač na svijetu, fantastičan je. Kupiš isti takav jer ti treba usisavač i frend ti je preoduševljen svojim usisavačem. Usisavač je teško smeće, užasno je nepraktičan, ne vuče najbolje i teško se čisti. Nije ti jasno. "A da, taj usisavač je i meni bio sranje, odnio sam ga u vikendicu."

Najprejebenije cipele, nikad tako udobne cipele, nevjerojatno nešto, a i cijena je povoljna. Godinu dana kasnije prodaje cipele na krpicama, dvaput nošene, teške, žuljaju, užas, smrt, žalibože tisuću kuna.

I tako za sve na svijetu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 23:13   #239
Joj, Kuki, ovo za cipele, ja sam toliko cipela izdvojila kao nikad ili jednom nosene, a mislila sam da ce bit savrsene
Doduse, stopala su mi nesto sjebana, pa je i tu dio razloga, ali, da.
Samo ih nexu oglasavat na krpicama, da ne bi nekom nepoznatom morala davat svoje podatke za uplatu : sumLJicava :

Ne, ja cu to preko frendica i tu na ZK rjesavat.

Kaj se tice same teme, nesto mi je zapelo za oko.

@ JPK
Zakaj nisi imao interesa nauciti jezik drzave u koju si otisao?
Jel ti to na bilo koji nacin smetalo u pokusaju integracije ili si se previse selio, pa ti nije bilo bitno ili ti jednostavno, sve i da se nisi selio, nije bilo bitno integrirati se, jer ri se nije odrazavalo na posao i svakodnevni zivot?

Uvijek sam se pitala kak je moguce (sad ovo dalje nema veze s tobom) da netko emigrira, a u nekoliko desetljeca boravka u stranoj drzavi ne savlada jezik.
Jer zna ono malo kolko mu je nuzno, a ionako se druzi samo sa "nasima".
Kad je nogometno prvenstvo, s balkona mu vijori zastava rodne grude.
Kupuje samo u nasem ducanu, jer nema tog Maggija koji je ko Vegeta.

I uz to ocekuje da ga se prihvati. I ljut je i smeta mu sve ikad u toj groznoj tudjini.
I pljuje po svemu.

Znam neke od takvih koji uredno imaju drzavljanstvo.
Mislim da bi za dobivanje drzavljanstva covjek morao od sebe bar dati toliko truda da nauci citati, pisati i razgovarati na jeziku drzave u koju je dosao.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 23:26   #240
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Joj, Kuki, ovo za cipele, ja sam toliko cipela izdvojila kao nikad ili jednom nosene, a mislila sam da ce bit savrsene
Nije stvar u tome, zajebe se čovjek, ali radi se o tome da čovjek prvo kupi cipele, obuje ih ta dva puta, svršava kako su savršene... i onda ih ne obuje nikad više, šuti o njima, i onda kasnije po njima sere. I već mu je pri prvom nošenju bilo jasno da se zajebao, a drugo je to definitivno potvrdilo.

Ako kasnije kupiš te cipele i spomeneš kako su ti baš neudobne i teško se u njima hoda i čudne su oko zgloba, kaže ti da je nakon deset minuta shvatio da su sranje. (Pa šta ih onda preporučuješ okolo? )

Zanima me jesu li ovi ejakulatori o kojima je topik takva vrsta ljudi.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:53.