Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2017., 14:53   #241
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
U Konzumu je oko 3200 tu je uračunat prijevoz. Spar nešto više isto tako i Kaufland. Muller i DM imaju veće plaće. Prehrana npr i manje od tri hiljade. Prekovremene ne plaćaju. Prodavačica iz dućana Prehrane u kvartu je rekla da na godišnjoj razini "pokloni" 50 radnih dana poslodavcu.

Po trgovačkim centrima prodavačice s odjećom isto tako od 3000/3200 do 3500 plus provizije.

Na uredskim poslićima isto znaju biti male plaće ali drukčije zvuči kad kažeš da radiš u uredu, iako po iznosu plaće može biti isti drek ko i ovi drugi poslovi.
Onda ne znam di ja zivim, jer vec dugo nisam cula, da u bilo kojem konzumu netko ima tako malu placu, kod privatnika je sada malo bolje jer nitko to nece raditi.
Jedino cujem da u pekarama imaju u tom rangu place, ali ni tamo nisam cula da imaju ispod 3200 ili malo vise.
Za trgovkinje u buticima, znam da imaju osnovicu oko 3500, 3800, ali mogu nagurati do 7 s tim provizijama, a one spretnije i vise.

I tih 50 dana mi je malo nategnuto.
To znaci da nema uopce slobodnih dana.
To sto radi u takvoj bransi da ima samo jedan dan u tjednu slobodan isto nije njen poslodavac kriv.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 14:54   #242
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
U pravu si, za ugurati robu u policu, i ne treba ti neka posebna vjestina ili talent.
Za istrpit jos glupavije kupce, ne bi bila dovoljna ni dvostruka svota
Zalosno je da se ismijavaju prodavacice, a i njihove place.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 14:57   #243
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Zalosno je da se ismijavaju prodavacice, a i njihove place.
Tko to radi? Pa ja ubil za to da sam prodavačica u DM-u!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 14:58   #244
@avelina
Pa čuj ne znam ni ja di ti živiš. I otkud čudenje nad sasvim "normalnim" stvarima u ovoj državi. Ja sam u Zagrebu i dala sam ti dva friška primjera, iz Konzuma moje bivše kolegice s kojom sam se čula jučer ( u 4 mjeseca koliko je tamo je promijenila tri lokacije i imaju ozbiljan manjak ljudi) i iz Prehrane susjede s kojom sam pričala prije tjedan ili dva. Od 6 joj je radno vrijeme i u to doba mora imati kruha i peciva u dućanu, što znači da će doći u 5 na posao. Pa sad zbroji koliko je sati koji joj nisu plaćeni. Nije neka viša matematika.

A sa provizijama u buticima si isto pretjerala.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:01   #245
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Zalosno je da se ismijavaju prodavacice, a i njihove place.
Zalosno je to sto ih procjenjuju po poslu koji rade, bez obzira sto svi znamo da taj posao rade i neke fakultetski obrazovane zene i cure.
Ali i to mi je razumljivo. Ali opet, netko tko ima 15 tisuca placu, znaci, bez problema bi ozenio uredsku curu sa istom placom kao sto je ima blagajnica, i ne bi se zalio na razliku u placi, ali ozeniti blagajnicu, pa to je dno dna....
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:02   #246
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa čuj ne znam ni ja di ti živiš. I otkud čudenje nad sasvim "normalnim" stvarima u ovoj državi. Od 6 joj je radno vrijemu i u to doba mora imati kruha i peciva u dućanu, što znači da će doći u 5 na posao. Pa sad zbroji koliko je sati koji joj nisu plaćeni. Nije neka viša matematika.

A sa provizijama u buticima si isto pretjerala.
Problem je kad se maknes iz zone tramvaja, a malo ljudi iz zone tramvaja znaju kak se zivi u zoni bez tramvaja.

Karikiram, ali u slavoniji je vjerojatno 3500 kuna prosjecna placa pa bi se ljudi trebali spustiti na zemlju.

Sumnjam da u popovaci ima posla za sve, a i ovo sto poslova ima je placa crkavica, a popovaca jos dobro stoji u odnosu na mnoge male gradove.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:04   #247
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
@avelina
Pa čuj ne znam ni ja di ti živiš. I otkud čudenje nad sasvim "normalnim" stvarima u ovoj državi. Ja sam u Zagrebu i dala sam ti dva friška primjera, iz Konzuma moje bivše kolegice s kojom sam se čula jučer i iz Prehrane susjede s kojom sam pričala prije tjedan ili dva. Od 6 joj je radno vrijeme i u to doba mora imati kruha i peciva u dućanu, što znači da će doći u 5 na posao. Pa sad zbroji koliko je sati koji joj nisu plaćeni. Nije neka viša matematika.

A sa provizijama u buticima si isto pretjerala.
Istina. I ja sam dugo živio u zabludi kao i Avellina. Nisam mogao vjerovati s kojim parama neki ljudi žive.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:19   #248
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
@avelina
Pa čuj ne znam ni ja di ti živiš. I otkud čudenje nad sasvim "normalnim" stvarima u ovoj državi. Ja sam u Zagrebu i dala sam ti dva friška primjera, iz Konzuma moje bivše kolegice s kojom sam se čula jučer i iz Prehrane susjede s kojom sam pričala prije tjedan ili dva. Od 6 joj je radno vrijeme i u to doba mora imati kruha i peciva u dućanu, što znači da će doći u 5 na posao. Pa sad zbroji koliko je sati koji joj nisu plaćeni. Nije neka viša matematika.

A sa provizijama u buticima si isto pretjerala.
Poznam dvije cure iz dva butika u west gateu, ako lazu one meni, lazem i ja ovdje.

Sto se tice prehrane i tih ducana, jedino su u bili imali po dva slobodna dana u tjednu, a sad kako ih je spar preuzeo i one imaju jedan kao i vecina trgovaca.
Rijetko koja trgovina radi od 6 sati. Zapravo ne znam niti jednu. Jedna u mom susjedstvu radi od 6.30 ujutro i cure moraju biti tamo oko 6. Dok se presvuku i posloze kruh na police, za to im treba oko 20 minuta i jos stignu kavu pppiti.
Ja radim u trgovini mjesovite robe i imam placu iznad 6 tisuca.
Najmanja placa je oko 4400.
Sve zene koje smo primali na razgovor za posao, izjasnile su se da takvu placu mogu dobiti u vecini ducana u zagrebu.
Kod nas rade dvije zene, jedna ima zavrseno pravo, a druga gradevinski fakultet. Ostale su sa zavrsenom srednjom skolom.
Nedavno je od nas otisla inzinjerka biokemije koja u ducanima radi vec desetak godina.
Zato mi je cudno slusati da netko radi za 3200.
Ok, za prehranu razumijem. Ducani su im katastrofa, a cijene isto takve.
Ali opet, nikad ne znas tko stoji preko puta tebe i jel tu samo u prolazu ili mu je taj posao stalan posao.
Jednoj zeni muz ima firmu i oni bar tri puta u godini odu na dalja putovanja i zive odlicno, a bar jednom mhesecno odu na put tu negdje u blizinu, ili hr, ili bosna ili crna gora.
I nisam jos ni jednom cula da ona ima problema zbog njihove razlike u placi.
Jest da ona na posao dolazi mercedesom, zapravo svi voze mercedese i njen muz i.njihova kci, i zive skladno i za cudo jos se uvijek vole. Nisam je nikad pitala zasto radi taj posao jer joj nije o glavu, jel iz nekog principa, inata ili cega, ali eto, radi i ne zali se previse.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:24   #249
Iskreno rečeno mislim da trolaš. I uopće ne vjerujem da radiš kao trgovac. 6000 može imati voditelj. Ali. Nitko tko radi kao trgovac ne bi napisao da je 3000 dobra plaća a da samo moraš napuniti police.

O WG mi ne moraš pričati, radila sam tamo pa mislim da znam bolje iz prve ruke nego ti iz tuđih priča.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:31   #250
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Iskreno rečeno mislim da trolaš. I uopće ne vjerujem da radiš kao trgovac.
A jebiga, sta da ti ja sad kazem na to? Mogla bih se sad natezati s dokazivanjima, s platnim listama i ne znam cime sve ne, ali vec sam na par tema napisala da radim ko trgovac jer nemam problema s tom cinjenicom.
Jest da trazim drugi posao i da bih voljela da je ovaj posao proslost, ali jos sam uvijek tu.
Pa sad, tko se srami komunicirati s nama nize rangiranima, takoder mi je ok da me zaobilaze jer mozda smrdim ili nisam podobna.
Ali niti ja zivim od njih, niti oni od mene.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:35   #251
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Iskreno rečeno mislim da trolaš. I uopće ne vjerujem da radiš kao trgovac. 6000 može imati voditelj. Ali. Nitko tko radi kao trgovac ne bi napisao da je 3000 dobra plaća a da samo moraš napuniti police.

O WG mi ne moraš pričati, radila sam tamo pa mislim da znam bolje iz prve ruke nego ti iz tuđih priča.
To je bio odgovor na komentar. Sto bih ja sad nekome tko taj posao nije nikad radio trebala opisivati kroz sto te zene prolaze i koliko detalja cini jedan njihov radni dan...

Za te cure, jedna je ako se dobro sjecam rekla da radi u europi92 ili tako nesto, a druga tom teiloru ili opet tako nesto, dva bolja ducancica tamo.
Ova prva se pohvalila da uglavnom oko 7 natuce vrlo cesto, a ako je i manje, da nije puno manje.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:36   #252
Blagajnica po trg. centrima u slavoniji ima plaću 2.200 rade od jutra do sutra bez dana slobodnog. Pizza majstor isto radi od jutra do sutra za 3 tisuće mj. I stvarnost koja mene okružuje nema nikakve veze sa statistikom. Jedno se javno prikazuje a sasvim nešto drugo je u praksi tj. Svako bogatstvo se temelji na plećima robova,bogatstva se ne zarađuju vec stvaraju na znoju bespomoćnog čovjeka.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:37   #253
Ja onda stvarno ne kužim što ljudi napuštaju Hrvatsku kada trgovkinja ima tisuću eura plaću
Mislim - u Njemačkoj imaju u trgovini možda i manje neto plaću, nego u Hr.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:49   #254
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ja onda stvarno ne kužim što ljudi napuštaju Hrvatsku kada trgovkinja ima tisuću eura plaću
Mislim - u Njemačkoj imaju u trgovini možda i manje neto plaću, nego u Hr.
Ismijavaju li se prodavacice i u njemackoj ili je to endemicno samo za hrvatsku, albaniju, srbiju...?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:49   #255
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
Blagajnica po trg. centrima u slavoniji ima plaću 2.200 rade od jutra do sutra bez dana slobodnog. Pizza majstor isto radi od jutra do sutra za 3 tisuće mj. I stvarnost koja mene okružuje nema nikakve veze sa statistikom. Jedno se javno prikazuje a sasvim nešto drugo je u praksi tj. Svatko bogatstvo se temelji na plećima robova,bogatstva se ne zarađuju vec stvaraju na znoju bespomoćnog čovjeka.
Da, cula sam strasne stvari, cak da ih i traze novac da bi zadrzale te bijedne poslove...
Ali vidi promet u bilo kojem slabijem ducancicu u zg, je vjerojatno pet puta veci nego u nekom slavonskom.

Bila sam u 7mj u baranji, cini mi se da se tamo turizam ipak malo.pokrenuo i bilo je dosta zivo taj vikend.
Inace sam jednim dijelom slavonka i obozavam cijelu slavoniju, i sjecam se kako je izgledala prije rata kad sam tamo dolszila ljetovati. Bilo bi lijepo kad bi se makar dio toga vratio. Pa evo i zito osijek je napravilo prilican iskorak sa svojim proizvodima, mozda i sto bude u narednim godinama pa se i stanje s placama popravi prije nego sto svi pobjegnu van.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 15:53   #256
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Da, cula sam strasne stvari, cak da ih i traze novac da bi zadrzale te bijedne poslove...
Ali vidi promet u bilo kojem slabijem ducancicu u zg, je vjerojatno pet puta veci nego u nekom slavonskom.

Bila sam u 7mj u baranji, cini mi se da se tamo turizam ipak malo.pokrenuo i bilo je dosta zivo taj vikend.
Inace sam jednim dijelom slavonka i obozavam cijelu slavoniju, i sjecam se kako je izgledala prije rata kad sam tamo dolszila ljetovati. Bilo bi lijepo kad bi se makar dio toga vratio. Pa evo i zito osijek je napravilo prilican iskorak sa svojim proizvodima, mozda i sto bude u narednim godinama pa se i stanje s placama popravi prije nego sto svi pobjegnu van.
Vidis da je izvan zone tramvaja ipak nekakvi drugaciji zivot?
Ne zive svi u zagrebu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 16:01   #257
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Vidis da je izvan zone tramvaja ipak nekakvi drugaciji zivot?
Ne zive svi u zagrebu.
Istina, samo meni je prvo u glavi zg. A cuj, nije ni ista cijena zivota u zg ili negdje izvan zg, narocito ne u malim nerazvijenim sredinama.
Opet, jedna moja kolegica iz gradiske ima mali obrt od kojega tamo lijepo zivi vec petnaestak godina, znam da po kutini u ducanima isto nisu tako male place. 2200 je stvarno minimalac. Cak mislim da je i ispod minimalca.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 16:05   #258
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ja onda stvarno ne kužim što ljudi napuštaju Hrvatsku kada trgovkinja ima tisuću eura plaću
Mislim - u Njemačkoj imaju u trgovini možda i manje neto plaću, nego u Hr.
Ne znam da bi imale tako malu placu. Prosle god je jedna nasa kolegica otisla sa cijelom obitelji. Muz je tamo otvorio svoju firmu, radi parket i ona kaze da njemu ostane oko 2500€, a ona kao trgovkinja tamo zaradi 1200€.
Jedna susjeda pere sude u nekom hotelu, radi od ponedjeljka do petka od 7 do 1 i dobije 700€. Kaze da je to njoj super.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 16:05   #259
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Da, cula sam strasne stvari, cak da ih i traze novac da bi zadrzale te bijedne poslove...
Ali vidi promet u bilo kojem slabijem ducancicu u zg, je vjerojatno pet puta veci nego u nekom slavonskom.

Bila sam u 7mj u baranji, cini mi se da se tamo turizam ipak malo.pokrenuo i bilo je dosta zivo taj vikend.
Inace sam jednim dijelom slavonka i obozavam cijelu slavoniju, i sjecam se kako je izgledala prije rata kad sam tamo dolszila ljetovati. Bilo bi lijepo kad bi se makar dio toga vratio. Pa evo i zito osijek je napravilo prilican iskorak sa svojim proizvodima, mozda i sto bude u narednim godinama pa se i stanje s placama popravi prije nego sto svi pobjegnu van.
oni koji bi trebali osigurati svome narodu stabilnost kroz povijest su uništavali sustavno industriju i gradili svoje dvorce. Bez industrije nema boljitka,ne možemo svi raditi u turizmu,kafani,pekari. Bez proizvodnje i izvoza nema ni opstanka i zbog toga se ljudi iseljavaju. Ja volim svoju slavoniju i ne bi nikuda iz nje ni za koje pare,ako ništa drugo njezina polja su me uvijek nahranila.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 16:11   #260
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
oni koji bi trebali osigurati svome narodu stabilnos kroz povijest su uništavali sustavno industriju i gradili svoje dvorce. Bez industrije nema boljitka,ne možemo svi raditi u turizmu,kafani,pekari. Bez proizvodnje i izvoza nema ni opstanka i zbog toga se ljudi iseljavaju. Ja volim svoju slavoniju i ne bi nikuda iz nje ni za koje pare,ako ništa drugo njezina polja su me uvijek nahranila.
A lako za to jer to nije tema.
Vise je problematicno da neki ovdje na temi ismijavaju i cijelu slavoniju ismijavajuci place od 3000 kuna.

Ismijavaju i veliki broj ljudi koji nemaju sto drugo raditi osim da budu prodavacice. Zenama je tu daleko teze nego muskima jer za zene u hevatskoj nema dobro placenog posla sa nepopularnim kvalifikacijama.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger