Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 22:51   #421
Je, slažem se, stvarno ponekad ode u patetiku. Ja sam millenial kakti koji studira vani. Među prvim stvarim koje sam primjetila je bio taj nedostatak otrovne, negativne atmosfere...Stvarno je nevjerojatno koliko mediji u Hr zagađuju javni prostor. Moram priznat da sam nekako prodisala. Osim ako ne nađem neki posao u struci, ne namjeravam se vraćat u Hr...otvorena sam za sve opcije
Saronge is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:54   #422
http://www.index.hr/black/clanak/pro...u/1004132.aspx
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 20:25   #423
Evo jedna tema za razmisljanje

Kad pocinju Millenialsi?
Nesto sam debatirala na tu temu, vele online izvori od 80. pa nadalje do 95.
Ali neki tvrde da je nas zajebao rat pa zapravo imamo medjugeneraciju izmedju gen X i Millenialsa do mozda neke 87.-88.
Jer zbog besparice nismo imali pristup svim blagodatima koje su imali klinci na zapadu.

Kad gledam svoju generaciju, mislim si da je to mozda i tocno.
Jer fakat su velike razlike medju pojedincima, mnogi moji jos uvijek pomalo zaziru od tehnologije.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 23:36   #424
Ja sam mislila da Millenialse odlikuje sto su jebivjetri i hipsterstina, idu kontra pravila koje su generacije prije nas uspostavile, škola-posao-djeca-mirovina.

Jesam li u krivu?
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 00:19   #425
Pokušala ne tako davno pronać u koju skupinu ja spadam jer se iskreno ne osjećam kao milenijal. Datum proizvodnje prosinac 1990.
Ono kako se njih prezentira u medijima to su djeca odrasla na tabletima ili barem kompovima, a ja se sjećam da nisam imala internet konekciju do trećeg srednje (i nije mi ni falila!).
Oke, imala sam ju tamo negdje početkom milenija (hihi) nešto kratko, ali onda je stari doslovno prerezao žice. Ni tad mi nije internet bio nešto posebno napet.

No ako se gleda po onom da milenijalsi krše sva tradicionalna sranja onda definitivno spadam u tu kategoriju jer me živo zaboli što je moja baka ovako ili onako i što selo smatram o tome da bi ja trebala.
No znam i ljude u pedesetima sa istim stavom, pa mislim da nije toliko do godine proizvodnje koliko do generalnih životnih stavova .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 03:00   #426
Zemlja je ravna ploča.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 08:08   #427
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da Millenialse odlikuje sto su jebivjetri i hipsterstina, idu kontra pravila koje su generacije prije nas uspostavile, škola-posao-djeca-mirovina.

Jesam li u krivu?
Moja definicija Millenialsa ja bliža tvojoj.
Shvatila sam ih kao svojevrsni bunt protiv sistema, a ujedno i trend.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 23:47   #428
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da Millenialse odlikuje sto su jebivjetri i hipsterstina, idu kontra pravila koje su generacije prije nas uspostavile, škola-posao-djeca-mirovina.

Jesam li u krivu?
Tako i ja doživljavam milenijale, točna godina proizvodnje je manje bitna.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 09:11   #429
Takodjer... I tu spadam u Millenialse.

Sent from my 5010X using Tapatalk
Saronge is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 09:52   #430
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da Millenialse odlikuje sto su jebivjetri i hipsterstina, idu kontra pravila koje su generacije prije nas uspostavile, škola-posao-djeca-mirovina.

Jesam li u krivu?
Nisi, iako više-manje svaka nova generacija krene protiv ustaljenih pravila. Čak ni po tome nisu special snowflakes.
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 10:53   #431
Quote:
Saronge kaže: Pogledaj post
Takodjer... I tu spadam u Millenialse.

Sent from my 5010X using Tapatalk
I ja.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 10:54   #432
Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Nisi, iako više-manje svaka nova generacija krene protiv ustaljenih pravila. Čak ni po tome nisu special snowflakes.
Milenijalce karakterizira visoka stopa koristenja tehnologije, puno vise nego ostale generacije. Komuniciraju pretezno na taj nacin, kupuju, rade online i slicno.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:09   #433
Quote:
Saronge kaže: Pogledaj post
Moram priznat da sam nekako prodisala.

Ovo sam i ja primjetila, a to mi bome nikakvo sunce, more, a ni euri ne mogu platiti. Jos ako uzmem u obzir da mi osobno sunce i more ne znace nista...
__________________
Coffee, chocolate, men... Some things are just better rich.
royal blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:31   #434
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Milenijalce karakterizira visoka stopa koristenja tehnologije, puno vise nego ostale generacije. Komuniciraju pretezno na taj nacin, kupuju, rade online i slicno.
Well, da...jer je sad takva tehnologija dostupna.

Kao što se može primijetiti, nisam baš fascinirana.

Mislim, kužim mlade (čak i ja spadam u njih) to im je u opisu posla, samo mi je popratno mistificiranje malo smiješno. ;stara baba u duši:
__________________
Me. But prettier. And naked. ;)
Malo Derište is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:36   #435
Slažem se s Derištem.
Nikad nije bilo da su sve generacije koristile blagodati novoga. Uvijek su mladi bili predvodnici i brojniji korisnici.
Baš sam nedavno gledala neku emisiju o tome i bilo je o kukanju kad se izumio telegraf, kao zar ćemo doći do toga da se ljudi više ni ne vide, nego će komunicirati preko žice
Nisam ni ja fascinirana. Meni je sve to ista špranca, samo se alati razlikuju.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:47   #436
Pa nema mjesta fascinaciji. Generacija kao generacija.
Vise me na tu temu ponukala rasprava o kojoj sam pisala - zena je tvrdila da ja nisam milenijalac jer sam rodjena pocetkom 80ih i jer nisam imala mobitel na stolu u skoli jer navodno upravo to cini Milenijalce 'pravima'.

Dakle to me zanima, gdje je ta granica i gdje pocinje ta definicija.
Je li moja kolegica iz skole koja mobitel koristi samo navecer da pogleda sms-ove i kupuje iskljucivo u ducanu i nikako online takodjer Millenial ili ne?

Vise sam o tome htjela diskutirat.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 13:55   #437
Wiki veli da si ti u pravu.

Mlađa sam skoro 10 godina i ne osjećam se kao milenijal.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 14:41   #438
Quote:
Malo Derište kaže: Pogledaj post
Nisi, iako više-manje svaka nova generacija krene protiv ustaljenih pravila. Čak ni po tome nisu special snowflakes.
Da, i većina ih ne shvaća da te promjene idu ciklički, nego misle da je njihov svjetonazor nešto čemu bi svi trebali stremiti, valjda nekakav "kraj povijesti" (cf. SJW i slično).
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 16:04   #439
mislim da generacije izmedju 80. i 89. spadaju u neku medjugeneraciju i mogu bit i milenijalsi i oni prijasnji. ne znam. glup mi je taj neki hejt prema milenijalsima, onak, unistile su im ekonomiju sve prethodne generacije i sad im se rugaju sto su nesretna sirotinja. ma ble.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 16:35   #440
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
mislim da generacije izmedju 80. i 89. spadaju u neku medjugeneraciju i mogu bit i milenijalsi i oni prijasnji. ne znam. glup mi je taj neki hejt prema milenijalsima, onak, unistile su im ekonomiju sve prethodne generacije i sad im se rugaju sto su nesretna sirotinja. ma ble.
Ne kuzim ni ja hejt prema millenialsima.
U usporedbi s baby boom generacijom, koja je do rata imala sve na pladnju, plus stravicno je orijentirana na imetak i materijalno (cast iznimkama), milenijalci su bas skroz kul.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.