Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2011., 17:24   #161
Prijeti mi kazna godinu dana uvjetne zbog, pazi sad: ulaska na internet preko tudjeg racuna i skidanja 1.3GB s neta. Drzava Bosna, gdje drugo se nesto tako retardirano moze desiti?

Zanima me hoce li mi to praviti probleme ako pozelim dobiti Americko drzavljanstvo ili drzavljanstvo bilo koje druge zemlje?

Sluzbeno se to zove neovlasteni pristup zasticenom sistemu. I ako neko zna, da li se ja mogu nagoditi s ostecenim da odbaci tuzbu? Ali ovo prvo pitanje je vaznije i vezano za temu.
Ace_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 18:06   #162
Quote:
Ace_ kaže: Pogledaj post
Prijeti mi kazna godinu dana uvjetne zbog, pazi sad: ulaska na internet preko tudjeg racuna i skidanja 1.3GB s neta. Drzava Bosna, gdje drugo se nesto tako retardirano moze desiti?
Svugdje, to je po Konvenciji o kibernetičkom kriminalu Vijeća Europe. Nije uopće bezazleno kazneno djelo.

Quote:
Ace_ kaže: Pogledaj post
Zanima me hoce li mi to praviti probleme ako pozelim dobiti Americko drzavljanstvo ili drzavljanstvo bilo koje druge zemlje?
Da, može, morati ćeš im obijasniti što si radio, pa će oni procijeniti. Cybercrime baš ne vole.

Quote:
Ace_ kaže: Pogledaj post
Sluzbeno se to zove neovlasteni pristup zasticenom sistemu. I ako neko zna, da li se ja mogu nagoditi s ostecenim da odbaci tuzbu? Ali ovo prvo pitanje je vaznije i vezano za temu.
Pokušaj. Makar pitanje je da li će pomoći, ako je prijava već podnesena, mislim da to i u BIH ide po službenoj dužnosti.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 18:12   #163
Quote:
Ace_ kaže: Pogledaj post
Prijeti mi kazna godinu dana uvjetne zbog, pazi sad: ulaska na internet preko tudjeg racuna i skidanja 1.3GB s neta. Drzava Bosna, gdje drugo se nesto tako retardirano moze desiti?

Zanima me hoce li mi to praviti probleme ako pozelim dobiti Americko drzavljanstvo ili drzavljanstvo bilo koje druge zemlje?

Sluzbeno se to zove neovlasteni pristup zasticenom sistemu. I ako neko zna, da li se ja mogu nagoditi s ostecenim da odbaci tuzbu? Ali ovo prvo pitanje je vaznije i vezano za temu.
nekom si provalio šifru ili se radi o nezaštićenoj mreži??? jerbo ja sam stalno na netu preko nezaštićene tuđe mreže???? pa mi je sad bad??
edit:

radi se o domu znači nije privatna kuća, al mi je svejedno sad bad
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 22:21   #164
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
nekom si provalio šifru ili se radi o nezaštićenoj mreži??? jerbo ja sam stalno na netu preko nezaštićene tuđe mreže???? pa mi je sad bad??
edit:

radi se o domu znači nije privatna kuća, al mi je svejedno sad bad
Dao mi neki lik password od tudjeg accounta i ja se tri puta connectao na njega. To je u to vrijeme bilo jako popularno u Bosni jer nas glupi Telecom nije dobro stitio korisnike (sad su uveli da ne moze vise od 1 IP-a biti conectano osim ako ne namjestis sam). Doslovno desetine hiljada ljudi po Bosni su abjuzali tu cinjenicu ali ja sam bio medju 100 baksuza koji su tuzeni. Steta je 13.37KM lol.
Ace_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 04:21   #165
e ljudi, sad kad je baš spomenuta ta tema trebal bi malo pomoći...danas sam dobil prekršajni nalog jer sam bil 3 put zapisan za "alkoholiziranje na javnom mijestu" iako 2 od ta 3 put nisam ni držal alkohol u ruci i dobil sam lepu kaznu od 200 kuna...ja sad pokušavam dobiti američku iseljeničku vizu pa me zanima dali će oni to provjeravati ili možem jednostavno donesti potvrdu o ne kažnjavanju...HVALA unaprijed

Zadnje uređivanje Katrin : 03.04.2011. at 10:38.
genKotade is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 10:39   #166
Ajde kad vec dizes temu onda barem procitaj koju stranu da naucis sto je ta potvrda i cemu sluzi.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 13:35   #167
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Ajde kad vec dizes temu onda barem procitaj koju stranu da naucis sto je ta potvrda i cemu sluzi.
prolistal sam kroz stranice...mene samo zanima dali još uvijek vrijedi to da nemogu iz američke ambasade zatražit uvid u kaznenu evidenciju...zadnje kaj mi fali je da me shebu radi takve bezvezne sitnice
genKotade is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 16:17   #168
Nemaš brige. Takvi podaci se ne traže, niti ih je moguće dati.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 16:24   #169
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nemaš brige. Takvi podaci se ne traže, niti ih je moguće dati.
vielen dank
genKotade is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 16:24   #170
Quote:
genKotade kaže: Pogledaj post
prolistal sam kroz stranice...mene samo zanima dali još uvijek vrijedi to da nemogu iz američke ambasade zatražit uvid u kaznenu evidenciju...zadnje kaj mi fali je da me shebu radi takve bezvezne sitnice
Napravio si prekrsaj, ne kazneno djelo. Kaznena evidencija i 'potvrda o nekaznjavanju' su razlicite stvari.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 16:37   #171
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Napravio si prekrsaj, ne kazneno djelo. Kaznena evidencija i 'potvrda o nekaznjavanju' su razlicite stvari.
oke hvala...to me malo zabrinjavalo...čim sam videl policajca na vratima sam si mislil; viza bye bye

Zadnje uređivanje genKotade : 03.04.2011. at 16:46.
genKotade is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 16:28   #172
Maloljetnicki dosje :)

Pozz svima evo ovako imam jedno pitanje. Evo ovako naime kad sam imao 16 god smo malo pili a kako sam ja dosta povodljiv nekima je pala ideja da provale u kiosk i nosmalno neces drustvo odbit i tako sve to zavrsilo,mi na sudu i to sve...Nakon sto sam od suda dobio odgojunu mjeru dobrotvornog rada od 60 sati to sam i odradio i sve je ok zavrsilo tu i tamo me murja znala pretrest al nista strasno.Al sad bi zelio ic na tecaj za zastitare jer imam sigurno mjesto u sokolu, a tamo traze potvrdu o nekaznajvanju pa me zanima dali se ta potvrda moze kako dobit s obzirom da imam dosije ili da se taj dosije izbrise. Negi govore moze neki nemoze pa bi molio ako ima neko strucan da mi to malo objasni ?
Leprikon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 16:51   #173
E sad.. ti si dobio odgojnu mjeru zbog krađe? Provaljivanja u kiosk? Ne znam kako se to tretira, ali znam slučaj gdje je dečko dobio odgojnu mjeru zbog tučnjave (isto je tada imao 16god) i nakon napunjenih 18god zatražio je brisanje dosjea.. oni su ga 'obrisali', tj. nije više bio vidljiv, ali se u svakom trenu (ako opet napravi neku glupost) može ponovno aktivirati.

Jesi siguran da traže potvrdu o nekažnjavanju (izdaje ministarstvo), a ne potvrdu da se protiv tebe ne vodi kazn. postupak (izdaje sud? Jer to su dvije različite stvari... s ovom potvrdom o nekažnjavanju bi moglo biti problema..
__________________
My mama told me when I was young..We are all born superstars..She rolled my hair and put my lipstick on in the glass of her boudoir..."There's nothin wrong with lovin who you are" she said, "'cause He made you perfect, babe...So hold your head up girl and you'll go far,listen to me when I say" I'm beautiful in my way 'cause God makes no mistakes..I'm on the right track baby I was born this way... ♥
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 17:40   #174
Pa nisam siguran,prijatelj mi se u to isto prijavljivo i kako ja njemu bratic u policiji u crikvenici on je dobio tu potvrdu medutim ovi su trazili iz rijeke potvrdu a tamo nije mogo dobit al bitno mi je da se moze brisat otic cu bas sutra da vidim u policiju jer bi htio da mi se to makne posto mi je to jedna glupost zbog koje se kajem ali vise poslje toga nisam nista ni slicno napravio.
Leprikon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 09:25   #175
provaljivanje u kiosk je teska kradja, a to je kolko ja znam kazneno djelo..za zastitara ce ti trebat potvrda o nekaznjavanju i potvrda da se protiv tebe nevodi nikakav kazneni i prekrsajni postupak, dakle i narusavanje javnog reda i míra, cuganje, ugl, sve te to moze zajebavat, i ja sam to vadio, al sam ima vezu u sudu pa sam izvadija, doduse meni je bilo puno blaze od teske kradje..
krampussy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 12:01   #176
A znam probat cu se nekako izvuc na to da sam bio mlad i te stvari pa ako budu htjeli popustit nadam se da oce jer stvarno jesam bio mlad i naivan, od tad se nista slicno nije ponovoilo
Leprikon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 21:42   #177
Nećeš bit ni prvi ni zadnji u sokolu sa nekim kaznenim djelom.Inače je zanemarivo a sve ovisi od poslodavca a potvrda je zbog takvog zakona.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 00:47   #178
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nećeš bit ni prvi ni zadnji u sokolu sa nekim kaznenim djelom.Inače je zanemarivo a sve ovisi od poslodavca a potvrda je zbog takvog zakona.
A znam da je zanemarivo al nemogu dobit potvrdu od policije o nekaznjavanju da bi uopce upiso prekvalifikaciju, valda cu nesto uspjet rijesit sutra trebam nacelinika zvat jako bi mi puno to znacilo da rijesim.
Leprikon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 10:00   #179
Potvrdu dobivaš na sudu a ne policiji.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 00:59   #180
Pa ja ne mogu vjerovat mene nikako da krene u životu baš me ništa neide. Kad sam konačno riješio kako bi mi se moglo pobrisat dosije i kada su mi ljudi izašli u susret sve je otišlo nizbrdo.Znači 2006 napravim kazneno dijelo sve rijesim odradim dobrotvorni radi i sve super konačno mislim sve je gotovo. Nađem način da mi se dosije izbriše i sve krene super a onda dobijem odgovor da bi mi to mogli da naprave da protiv mene nije podignuta optužnica od državnog odvetništva protiv mene 2008 god. Samo me zanima za šta na osnovu čega i zašto ja ni nakon 3 godine nisam o tome obavješten nebi ni znao da nije došlo do ovoga neznam šta im je jesu li pogriješili ili šta jer ja znam da od onda nisam imao nikakvih kaznenih prekršaja pa stvarno ima li tome kraja ????????????
Leprikon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.