Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2010., 11:53   #41
Meni su u najdražoj uspomeni ostale dječje serije: Neven, Poletarac, Veliki i mali, Vaga za točno mjerenje.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 12:17   #42
Quote:
NitkoPoseban kaže: Pogledaj post
Vidi se također da niti talijanski programi ne emitiraju duže.
I na Talijanskoj državnoj TV su jako rijetko, skoro ništa , emitirali američke serije i filmove ( o Britanskim da i ne govorim ) , sve do pojave berluskonijeva medijaseta , koji je započeo tako što je kupovao jeftino američku produkciju a poslje su došle i polugole veline i uspjeh je bio zajamčen.
benisio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 12:58   #43
Točno.

Ne znam da li se smije linkati drugi forum ali eto tu ima puno slika starih TV rasporeda, čak iz 70-tih.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 22:10   #44
...sjećam se prijenosa 1989.god iz rumunjske kada je padao caucescu...tv komentator tv beograd je tada govorio da je rumunjska tv imala 1 program koji je radio od jutra do podne....popodne je bila pauza i onda su opet kretali sa emitiranjem naveče,ali ne dokasno...slika tih nereda je bila koma...boje su se prelijevale....strašno....mislim si kak je bilo tim rumunjima prije 30 i više godina...
...što se tiče naše tv sjećam se programa plus tvz...na tv skoplje je isto bio neki takav noćni program...znam da su čak prikazivali i neku erotiku...neke gole ženske...tada sam bio klinac...to mi je bio doživljaj...
bingos is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 10:42   #45
Ma jebo Rumune. Spektakli uživo osamdesetih su bili sahrana Josipa Broza Tita maja 1980. godine, otvaranje zimskih olimpijskih igara u Sarajevu 1984. godine, prenos univerzijade u Zagrebu 1987. godine, samit nesvrstanih u Beogradu 1989. godine.
Svake godine je bio izbor našeg predstavnika na Euroviziji i prenos Eurovizije.
Od inozemnih spektakla su bili na našim ekranima otvaranje zimskih olimpijskih igara u Lejk Plesidu 1980., otvaranje ljetnih olimpijskig igara u Moskvi 1980. godine, olimpijske igre u Los Angelesu 1984. godine, olimpijske igre u Seulu 1988. godine, zimske olimpijske igre u Calgary 1988.godine.
Ejlaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 00:38   #46
pobjeda YUG na "igrama bez granica"
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 00:39   #47
Quote:
Ejlaga kaže: Pogledaj post
Svakako da je obilježje TV početkom osamdesetih u ex-YU što se tiče strane produkcije bila serija "Dinastija" USA produkcije do polovine osamdesetih da bi je zamjenila TV serija "Dallas" - USA i to tek 1986. i 1987. godine što je čudno jer se serija "Dallas" počela snimati početkom sedamdesetih. "Dinastija" se počela snimati 1980. godine a već naredne godine je počelo prikazivanje u ex-YU. Ne znam sa sigurnošću koja je RTV kuća prikazivala ali mislim da je RTV Beograd prikazivao "Dinastiju" i "Dallas".
Španjolskih "sapunica" nije bilo osamdesetih osim što se 1988. godine prikazivala TV serija "Robinja Isura" na Portugalskom jeziku.
Od prilike u isto vrijeme se prikazivala Njemačka "sapunjara" - Klinika Švarcvald (Die Schwarzwaldklinik) u okviru noćnog programa RTV Sarajevo. Malo prije njih je nastupala Australska sapunjara "Povratak u Eden" na RTV Zagreb.
Od Njemačke produkcije tu je bila i krimi TV serija "Derick" u prvoj polovini osamdesetih.
Američka krim serija "Cagney & Lacey"
Meni je ipak bila najbolja Britanska produkcija sa serijama: "The Widows", "Denko", "Adventure of Sharlok Holmes", "Yes mr. primeminister", "Monty Pyton" "Blejkova sedmorka" na samom početku osamdesetih, a tu su bile i obrazovne emisije, tzv. nature od kojih je najbolja bila TV serija "Opstanak" od TV kuće "Anglia" i BBC serija za učenje Engleskog jezika - "Follow Me", a ove dvije zadnje je prikazivala RTV Beograd.
Iz domaće produkcije je najupečatljivija bila TV serija "Matija Gubec" na početku osamdesetih, nešto kasnije nastupa kolažni program "nedeljom popodne" po rasporedu iz RTV Zagreb, RTV Sarajevo, RTV Beograd a najbolje je bila urađena emisija iz studija u RTV Zagreb pod dirigentskom palicom velikog gospodina Saše Zalepugina.
Dječije emisije su bile "Smogovci" - RTV Zagreb, "Nedeljni Zabavnik" - RTV Sarajevo, "Kockica" - RTV Beograd, "Muzički Tobogan" RTV Novi Sad.
Od crtaća najbolji su bili "Štrumfovi" a tu su bili i "Bipsići"
Od kvizova je svakako najbolji bio "Kviskoteka" sa Ivanom Hetrihom kao voditeljem i kasnije Oliverom Mlakarom. Partizanske serije takozvane su bile snimane sedamdesetih - "Walter brani Sarajevo", "Otpisani" i "Povratak otpisanih" i "Nepokoreni grad"- RTV Zagreb iz početka osamdesetih, TV drame "Tale", serija "Kože" po romnu Hamze Hume - RTV Sarajevo. Pred kraj osamdesetih TV serija "Bolji Život" - RTV Beograd, i "Đekna" - RTV Titograd a nešto ranije se prikazivala TV serija "Sivi dom" za koju nisa siguran jel bila dječija ali su TV serije "Benji, Zax and the alien prince" i " Rock and Roll Kids" iz USA produkcije bile za dječiju zabavu.
"Bill Cosby show" je došao relativno kasno na naše ekrane - 1989. godine kao i humoristička serija "Murfy Braun", i legendarni "Muphet show" je išao cijelu deceniju kao i "Sesam streat".
crtić He man, twin peaks...
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2010., 18:02   #48
Da, crtani filmovi kao što su "Hi-Man", "Evoksi", "Ninja Kornjače" jeu došli pred kraj osamdesetih a "Twin Peaks" serija koja jeste remek dijelo među sapunicama, mistery i crime serijama ipak dolazi na naše ekrane 1991. godine zahvaljujući RTV Novi Sad.
Meni je Muppet Show ostao kao najzabavniji program.
Ejlaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 22:17   #49
jel se neko seća isto BBC serije "Žuta laguna", ili originalno "Hi-de-Hi", išla je oko 1984,5 na Programu plus, pa je išao Benny Hill show, Mućke, Allo allo, super je bio noćni program. Posle su počele i druge televizije Beograd i Sarajevo, a čini mi se po mesec dana godišnje su imale TV Titograd (išla serija "Sirota mala bogatašica"), Skoplje ("Za dobra nok", išla serija "Dobra nada") i Novi Sad ("Boja noći" - Twin peaks,...)...
snop is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 23:44   #50
Quote:
snop kaže: Pogledaj post
jel se neko seća isto BBC serije "Žuta laguna", ili originalno "Hi-de-Hi", išla je oko 1984,5 na Programu plus, pa je išao Benny Hill show, Mućke, Allo allo, super je bio noćni program. Posle su počele i druge televizije Beograd i Sarajevo, a čini mi se po mesec dana godišnje su imale TV Titograd (išla serija "Sirota mala bogatašica"), Skoplje ("Za dobra nok", išla serija "Dobra nada") i Novi Sad ("Boja noći" - Twin peaks,...)...
O pa kako ne,to su moji počeci samo stalnog noćnog gledanja TV-a koji traju i danas i tko zna dokad će.

Na "Hi-de-hi" odgovaralo se grupno "Hoy-de-hoy"
Ta skopska i crnogorska verzija bile su mi bzvz(iskreno,ni ne sjećam se da su emitirane u hrvatskoj bez obzira na jrt mrežu), ali zaboravio si sarajevsku verziju- "Noć i dan" u kojoj je u podlozi svirala Sinatrina pjesma "Night and Day", sa Star Trek Next Generation koji sam obožavao jer nikad nisam vidio ništa slično do tada,Cosby showom,Roseanne te Simpsonima...novosadska je bila isto tako-tako do Twin Peaksa koji su emitirali 5 dana u tjednu a htv 4 pa sam uvijek bio ispred
TvBG je imao "Noć sa vama",no ne sjećam se nešto baš toga previše.
Zapravo,čini mi se da je Program Plus išao stalno i da TVZG nije preuzimao od drugih a da je TVSA ili preuzimala iz ostalih centara ili emitirala svoje,mogao sam i njih hvatati pa znam. Lijepa TV vremena,za ondašnje doba kad ni vhs nisam imao i više nego dobra.

Eh,danas je srećom puno drukčije,biram što hoću i kad hoću gledati pa se ponekad podsjetim i tih serija.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 01:25   #51
program plus zagreb je išao 1.6.- 1.10

http://www.youtube.com/watch?v=14BdjNLFlr4

mućke ,alf, allo allo, neočekivane priče

noć s vama beograd 1.2-1-6
http://www.youtube.com/watch?v=LR1dkWCob4c

das boot, poirot

a i noć i dan sarajevo 1.10-1.2

http://www.youtube.com/watch?v=EOuJJJsif3U

sledge hammer, leteći cirkus monty paytona, cosby show
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 21:18   #52
Kako se zvao voditelj

https://www.youtube.com/watch?v=C2m9VjhSahw
Ejlaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 09:50   #53
Quote:
Ejlaga kaže: Pogledaj post
Svakako da je obilježje TV početkom osamdesetih u ex-YU što se tiče strane produkcije bila serija "Dinastija" USA produkcije do polovine osamdesetih da bi je zamjenila TV serija "Dallas" - USA i to tek 1986. i 1987. godine što je čudno jer se serija "Dallas" počela snimati početkom sedamdesetih. "
ovo nije točno, Dallas je prvi put emitiran prije 80. na nekadašnjoj tv, rekla bih da je bilo ljeto 1979.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 11:09   #54
Točno je tako bilo kako je ejlaga napisao. Prvo Dinastija pa Dallas. Slonovsko pamćenje. Međutim, ukoliko imaš dokaz da je to doista bilo 1979. na JRT, rado ću priznati da sam u krivu.

Koliko se sjećam, kad je Dinastija kao "završila" (kad su izemitirali sve čekajući nove epizode, koje svojim naknadnim prikazivanjem nikad nisu povratile hype prvotnih epizoda), onda su nahvalili Dallas kao novu Dinastiju (ne noviju u smislu nastanka, nego u stilu "nakon Carringtona-Ewingovi, a sve ostalo je isto") i kako je to super i blabla. Dojma sam da to ne bi činili da je već prije bila emitirana.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 11:58   #55
Quote:
VodkaM kaže: Pogledaj post
Točno je tako bilo kako je ejlaga napisao. Prvo Dinastija pa Dallas. Slonovsko pamćenje. Međutim, ukoliko imaš dokaz da je to doista bilo 1979. na JRT, rado ću priznati da sam u krivu.

Koliko se sjećam, kad je Dinastija kao "završila" (kad su izemitirali sve čekajući nove epizode, koje svojim naknadnim prikazivanjem nikad nisu povratile hype prvotnih epizoda), onda su nahvalili Dallas kao novu Dinastiju (ne noviju u smislu nastanka, nego u stilu "nakon Carringtona-Ewingovi, a sve ostalo je isto") i kako je to super i blabla. Dojma sam da to ne bi činili da je već prije bila emitirana.
Prije par mjeseci je bio intervju u SD sa jednim urednikom na tadašnjem TV Zagrebu, uglavnom on je rekao da se prva sezona Dinastije počela prikazivati na JRT-u samo 2 mjeseca nakon premijere na ABC-u 1981.

Možda je pogriješio jer kako sam pročitao na internetu, Dinastija u Jugi se počela prikazivati tek u ljeto 1984.
lavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 16:14   #56
Quote:
lavko kaže: Pogledaj post
Prije par mjeseci je bio intervju u SD sa jednim urednikom na tadašnjem TV Zagrebu, uglavnom on je rekao da se prva sezona Dinastije počela prikazivati na JRT-u samo 2 mjeseca nakon premijere na ABC-u 1981.

Možda je pogriješio jer kako sam pročitao na internetu, Dinastija u Jugi se počela prikazivati tek u ljeto 1984.
U svakom slucaju pocela se prikazivati prije 1984. Urednik je bio u pravu, bar mislim. Znam zasigurno da je u SR Njemačkoj Dinastija krenula nešto prije nego u YU. Dinastiju je prikazivala RTV Beograd.

Nešto prikazivano 1987.

If Tomorrow Comes Mini TV serija.

http://www.imdb.com/title/tt0090455/?ref_=rvi_tt

Prvo prikazivanje u Americi 16 March 1986 , u Švedskoj 1989. a u ex YU kao što rekoh 1987.
Ejlaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 16:20   #57
Santa Barbara se počela prikazivati 1989 u tadašnjem Programu Plus
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 21:59   #58
Quote:
VodkaM kaže: Pogledaj post
Točno je tako bilo kako je ejlaga napisao. Prvo Dinastija pa Dallas. Slonovsko pamćenje. Međutim, ukoliko imaš dokaz da je to doista bilo 1979. na JRT, rado ću priznati da sam u krivu.
gle, dokaza nemam, nije da sam se slikala s kalendarom pred tv ekranom, ali obzirom da znam koliko sam godina imala i da je bilo ljetno razdoblje, mislim da je išla nedjeljom popodne u vidu mini-serije. Beogradska tv je emitirala za JRT mrežu i 1979. smo upoznali obitelj Ewing. Kasnije, tokom 80-tih se emitirala cijela serija, ali prve epizode su prikazane svega godinu ili dvije nakon premijere u USA

Inače, mene čudi da svaki put kao obilježje 80-tih sjećanje ostaje samo na Dinastiji, dok se zaboravlja na cijeli niz serija koje su obilježile te godine, od mini-serija snimljenih prema romanima Sheldona, Barbare Bradford Taylor do krimi serija tipa Miami Vice, Hunter ... Dosta više s tom DInastijom koju u mojoj generaciji nitko nije gledao nakon prve sezone

Zadnje uređivanje Donata : 26.03.2014. at 22:07.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 22:03   #59
Dallas je išao od 1978-1991
Dinastija - 1981 - 1989 + mini serija radi blesavog završetka snimljeno par godina kasnije
Santa Barbara - 1984 - 1993
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 22:10   #60
Iz 1979. se mogu sjetiti Blakes 7

http://www.imdb.com/title/tt0076987/

Dječija serija Worzel Gummidge u istom vremenskom razdoblju.

http://www.imdb.com/title/tt0078713/
Ejlaga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.