Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2010., 13:05   #61
Quote:
Sretna djevojka :) kaže: Pogledaj post
A što se tiće posla i faxa, pa.. s ovim rasporedom bi mogla bez problema naći vremena za bebu... Zanemari moje postove gore.. Sretno uglavnom..
O, Isuse...pa nije beba fitness petkom pa da nađe vremena za nju.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 13:10   #62
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
O, Isuse...pa nije beba fitness petkom pa da nađe vremena za nju.
Da, reci ti njoj.
__________________
Nitko ne razumije moj smisao za humor
Gusjenica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 13:16   #63
Quote:
"friška mama" kaže: Pogledaj post
...ali vrijedna sam kućanica,stvarno jako rado čistim i sve je uvijek čisto i čak dezinficirano alkoholom...
za početak spusti standarde jer tvoja radost čišćenja je samo tvoja, ne možeš od nikoga očekivati istu oduševljenost
a i s djetetom ti kuća nikad više neće izgledati kao prije
Quote:
.... jer sam se sad zapitala kakav je on zapravo što se tiče kućanskih poslova,...
čini mi se da si saznala; lijen, površan, šlampav....
trebali bi, svakako, razgovarati kako će život izgledati kad počneš raditi, i kako ćete podijeliti obaveze
ali prije tog razgovora ti savjetujem spuštanje standarda i izbjegavanje ovakvih paušalnih procjena svog muža
sretno
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 13:21   #64
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne kenjkaj, nitko ne pljuje po tebi.

Ovo je forum, a ne glazba po željama. Normalno je da će ti ljudi prigovarati kad pokušavaš glumiti Wonder Woman koja, eto, može studirati (a to je danas, po Bolonji, jedno puno radno vrijeme), pa još raditi (još jedno radno vrijeme) i ktome još biti aktivna i dobra majka (još jedno radno vrijeme).

Nažalost, nama običnim smrtnicima sve je to temeljito iznad naših skromnih mogućnosti - zavidimo ti, eto.
tnx...
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 13:22   #65
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
O, Isuse...pa nije beba fitness petkom pa da nađe vremena za nju.
Pardon.. Ispričavam se ukoliko se nisam dobro izrazila..

Krivo sam shvatila autoricu.. Ono, pomislila sam da će raditi od 8-4, pa ostatak dana biti na faxu.. Pa vikendima učiti, i zapostaviti bebu...

Sada kada je autorica u prošlom postu rekla da će ipak imati više vremena za bebu, samo sam se htjela ispričati što sam je krivo shvatila...

Apsolutno se slažem da beba nije fitness petkom, ali isto tako moram zamjetiti da je danas dobar dio djece zapostavljen, odnosno, roditelji nemaju vremena za djecu jer se bave nekim "važnijim stvarima", no pošto to ovdje nije slučaj, nema potrebe da rastežemo raspravu u tom smijeru...
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 13:24   #66
Quote:
Gusjenica_ kaže: Pogledaj post
U malim koracima, bez upiranja prstom, uz maksimalnu toleranciju na eventualnu površnost s njegove strane. Ne tražiš puno i asolutno je izvedivo.

Normalno je imati ispade. Meni isto nekad dođe da zapalim kuću. Ali nikad si neću dopustiti da budem rob pospremanju. Kad ne stignemo sve pospremiti, lijepo sjednemo u nered, čitamo slikovnice, gledamo tv, izvadimo još igračaka...
gle,mi isto tako to radimo,nisam ni ja rob pospremanju kad nisam kod kuće,ali imam manu da kad sam cijeli dan doma,volim da mi je sve naalkoholizirano...prije svega nam je bitno da je obitelj na okupu i da uživamo u našim trenucima...

Zadnje uređivanje "friška mama" : 01.02.2010. at 13:55.
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 13:35   #67
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
on radi svaki drugi dan zato jer radi vikendima?

tebe već čeka određeni posao?
evo, friška, ako ti je promaklo, ja te lijepo molim
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 13:40   #68
Mislim...sada će me neki napasti ali kako ljudima,prvenstveno ženama nije jasno da djete a zatim i brak znače totalnu promjenu u životu i maltene definitvno odricanje od nekih stvari?
Ne može se imati i uspješnu karijeru,savršeno odgojeno dijete i savršeno održavanu kuću.Ne može jer nijedna žena a niti muškarac nema toliko vremena niti volje.
Meni se čini da autorica teme nije znala što želi i još ne zna.Ako želi biti karijeristica ok ali tada mora biti svjesna da od obitelji neće biti ništa.
Ako želi biti domaćica od karijere neće biti ništa...
Sada što joj je prihvaljivije a moram i reći da se čovjek svemu prilagodi ali baš svemu,naravno izuzetak su sebičnjaci iako oni sebe tako ne doživljavaju.
Ja bih pitao pokretačicu teme... Da li ti je zaista život toliko loš i grozan da tražiš neki izlaz iz njega (u vidu školovanja,karijere...)
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 13:44   #69
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Ali ti rijetki će se promijeniti i u braku.
ili silom prilika.....

a stvar je i u susjednoj temi, kako partner utječe na vas. jedna osoba bi s dva različita partnera različito napravila ili reagirala.
moze se autorica na trepavice natrčiti ali on ni makac, ali s nekom drugom mi mozda bio aktivniji, pristao na njene prijedloge i sl....
nemali broj primjera je da se partner s drugom partnericom ponaša na drugi način, mozda i godine i prethodno iskustvo igraju ulogu, ali neki temeljni osnovi se ne mijenjaju.
__________________
.....srce.....duša......tijelo.......sve je njegovo - moje je....
tea_33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 14:07   #70
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
evo, friška, ako ti je promaklo, ja te lijepo molim
on radi svaki drugi dan,bez obzira dal je vikend ili ne...a mene čeka posao,ali neće čekati zauvijek,a teško je u danasnje vrijeme pronaći tako dobar posao...
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 14:11   #71
Quote:
"friška mama" kaže: Pogledaj post
da,i zaboravila sam spomenuti da dosta radi jer j ekuhar...sve vikende radi itd...ali je zadnjih mj dana bio doma,tako da se ulijenio malo više,a i ja sam istini na volju puno više primjećivala njegove pogreške...u 2 mj počinje opet raditi...pa se nadam da će biti bolje...
Quote:
"friška mama" kaže: Pogledaj post
on radi svaki drugi dan,bez obzira dal je vikend ili ne...a mene čeka posao,ali neće čekati zauvijek,a teško je u danasnje vrijeme pronaći tako dobar posao...
aha, hvala ti, malo su me zbunili tvoji prijašnji upisi

dakle, odlučila si prihvatiti posao, samo te još zanima kako njega nagovoriti da podijeli s tobom kućanske poslove? a briga oko male dok si ti na poslu, kako je sa tim?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 14:14   #72
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ovo je forum, a ne glazba po željama. Normalno je da će ti ljudi prigovarati kad pokušavaš glumiti Wonder Woman koja, eto, može studirati (a to je danas, po Bolonji, jedno puno radno vrijeme), pa još raditi (još jedno radno vrijeme) i ktome još biti aktivna i dobra majka (još jedno radno vrijeme).
Hm...
Ne znam u čemu je toliki problem...
Radim normalno radno vrijeme (8 sati) i paralelno strudiram, a dijete mi je na putu.
Doduše, ne znam kakav je njezin fakultet, ali ja ni na jedno predavanje nisam morala ići jer studiram vandredno.
Dakle, sve što je nužno uz posao jest odvojiti još par sati tjedno (čak i manje, ako ćemo iskreno) za učenje.
Mislim da uz normalnog oca i bake to ne bi smjelo biti toliko strašno.

Znam hrpetinu žena koje su odgojile savršeno normalnu djecu paralelno radeći i studirajući.
Moja svekrva je bila na 2. godini prava kada je ostala trudna.
Danas ima divnog, odgojenog i uspješnog sina i uhodan odvjetnički ured.
Napominjem, bila je SAMOHRANA majka.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 14:27   #73
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
...Ne može se imati i uspješnu karijeru,savršeno odgojeno dijete i savršeno održavanu kuću.Ne može jer nijedna žena a niti muškarac nema toliko vremena niti volje.
Govori u svoje ime.

Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
...Ako želi biti domaćica od karijere neće biti ništa.
Ova izjava govori da je žena ta koja mora držati kuću u redu i to u tolikoj mjeri da se ne smije ispuniti ni na kojem drugom životnom polju. Dok muž, s druge strane, za to vrijeme uredno može pogledati sportski program, otići na nogomet i pivu s dečkima i ostajati dulje na poslu.

Žena može biti uspješna u svim područjima svog života, a čini mi se da autorica ima dobar potencijal. Zato joj preporučam da ispuni svoje želje. I pritom može pružiti svojoj curici sve što joj je potrebno. A muž će se već nekako snaći u kućanskim poslovima.

Naravno da oni koji nemaju dovoljno energije i volje da u životu budu uspješni na više polja, za ljude koji to uspijevaju misle da su
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
sebičnjaci iako oni sebe tako ne doživljavaju.
__________________
Nitko ne razumije moj smisao za humor
Gusjenica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 14:47   #74
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Radim normalno radno vrijeme (8 sati) i paralelno strudiram, a dijete mi je na putu.
Lako ti je sad - vidjet ćemo te kad ti se dijete vrati s puta.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 15:21   #75
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Lako ti je sad - vidjet ćemo te kad ti se dijete vrati s puta.
Čuj, svjesna sam da će to otežati stvari.
Također sam svjesna da iduću (zadnju godinu) faksa na jesen ne upisujem, ali upisat ću je godinu nakon toga i završiti s tim.
Konačno.
S druge strane, priznajem da imam jako dobru "logistiku" u mužu i mami i da će mi oni u tome biti puna podrška i velika pomoć.

Što želim reći?
Želim reći da mislim kako godina, dvije koliko autorici eventualno još nedostaje da završi fakultet neće dratsično utjecati na njezino dijete.
Pogotovo ako ima sreće da, kao ja, ne mora prisustvovati predavanjima.
Njoj će biti teško, to sigurno, ali ukoliko ima volje uvijek postoji i način.

Idealno bi bilo kada bi stvari išle nekim svojim "normalnim" tijekom- škola, fakultet, posao, stan, obitelj...
Ali eto, ne idu uvijek tako, što ne znači da u konačnici ne mogu dobro ispasti.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.

Zadnje uređivanje Morticia Addams : 01.02.2010. at 15:33.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 16:18   #76
Quote:
"friška mama" kaže: Pogledaj post
gle,fakat ne razumijem zašto pljujete po meni,samo sam rekla da jesam perfekcionista,ali ipak mogu i podijeti nered..pogotovo u zamjenu za vrijeme s mojim djetetom...vidim da na ovom forumu ima puno ljudi...kao od kućanica kojima je tako dobro u životu,pa pljuju po meni jer želim nešto i za sebe,do ljudi koji razumiju da i jest možda u meni problem,jer ljudi kad imaju žutu minutu,kao što sam ja imala kad sam to pisala i priznala da ipak malo jesam pretjerala...ne vidim u čemu je problem i koja je sad to glupa rasprava o mom životu...
pitala sam KAKO DA SE DOGOVORIM S MUŽEM da se i on uključi u poslove,PA DA SVE STIGNEMO(od djeteta,do faksa i mojeg posla,pošto on ima slobodne svaki drugi dan)...da,i smjena mi je samo ujutro,bez vikenda,a na faks moram petkom navečer i subota ujutro od pol 8 do 11...PA ZAR JE TO TAKO PUNO ŠTO TRAŽIM OD NJEGA DA I ON SUDJELUJE samo malo višeee....
Tako da sjednete i dogovorite plan rada. Znaci, sto ce tko raditi i kada.
Pa ga objesite u hodnik i stavljate kvacice kad nesto napravite.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 16:40   #77
Quote:
Gusjenica_ kaže: Pogledaj post
Govori u svoje ime.



Ova izjava govori da je žena ta koja mora držati kuću u redu i to u tolikoj mjeri da se ne smije ispuniti ni na kojem drugom životnom polju. Dok muž, s druge strane, za to vrijeme uredno može pogledati sportski program, otići na nogomet i pivu s dečkima i ostajati dulje na poslu.

Žena može biti uspješna u svim područjima svog života, a čini mi se da autorica ima dobar potencijal. Zato joj preporučam da ispuni svoje želje. I pritom može pružiti svojoj curici sve što joj je potrebno. A muž će se već nekako snaći u kućanskim poslovima.

Naravno da oni koji nemaju dovoljno energije i volje da u životu budu uspješni na više polja, za ljude koji to uspijevaju misle da su
Govorim u svoje ime moja žena radi,ne naganja karijeru kao ni ja jer za to nemamo vremena.

Zašto sve shvaćaš tako doslovno nisam rekao da mora ili da ne smije nešto ali ako želiš nešto moraš nešto napraviti.Ako želiš obitelj moraš se odreći recimo karijere.
Ja joj preporučam da sama sebi objasni što želi,želi li naganjati karijeru ili imati obitelj,jedno i drugo a da je uspješno ne ide.
A najmanji je problem lijeni muž
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 22:29   #78
Quote:
"friška mama" kaže: Pogledaj post
volim da mi je sve naalkoholizirano...


Dzizs... a dnevna doza imuniteta???! Radis djetetu medvjeđu uslugu....
VišeNitko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 22:44   #79
Quote:
VišeNitko kaže: Pogledaj post
Radis djetetu medvjeđu uslugu....
Ma dobro, evo i ja povremeno volim da mi je sve naalkoholizirano.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 22:54   #80
Quote:
"friška mama" kaže: Pogledaj post
neznam u koje ovo teme spada...ali mislim da bi bilo ovdje najbolje...ovako...
ja bih se naakon godine i 5 mj koliko je naša kći stara htijela zaposliti...nije toli problem naći posao..ali vrijedna sam kućanica,stvarno jako rado čistim i sve je uvijek čisto i čak dezinficirano alkoholom...nemam neke zaostatke u ničem,peglanju,pranju...suđe je uvijek oprano,sve na svom mijestu..i tako bi i trebalo biti,kad sam cijele dane doma...ali pošto bih ja htijela ići na posao,jer bi nam financijski dobro došlo i ponajviše imam želju ići na posao...a i moj muž radi svaki drugi dan,pa bi se on i baka izmjenjivali sa dadiljanjem...ok,sori kaj duljim...
mene je strah toga kako će ta kuća izgledati kad će moj muž to preuzeti..jer,istini na volju,šlampav je,i pomalo lijen..njemu se neda kuhat samo za njega i našu kći,njega nije briga kad on legne na njezinu jaknicu koju je slučajno ostavio kad su došli doma na trosjedu,suđe nikad nije prao,a u perilicu mu se neda stavljat.igračke bude pokupio po podu,ali kad završi film.da,moš si mislit,taj film uvijek traje 3 sata...idem vanredno na faks i uvijek kad je ostajo s njome,4-5 sati,kad sam došla doma,kuća je ličila na svinjac DOSLOVNO.igračke svuda,jogurt po zidu,ručak na stolu,njezini pampersi nepospremljeni...čisti svinjac....a znam da je pretvrdoglav da bih ja njemu utuvila u glavu da je čistoća BITNA,kao i pospremljena kuća...ne tražim od njega da pere rublje,glača,ali da kad su oni sami doma,da napravi ono bitno-poslije ručka SAMO raspremi stol,pokupi igračke za malom i tako...

oprostite na dugom postu,ali morala sam se negdje ispucat jer sam se sad zapitala kakav je on zapravo što se tiče kućanskih poslova,jer neznam da li ja neću kada dođem s posla cijeli dan rintat da pospremim za njima...kako da to spriječim prije nego odem na posao i prije nego se stvarno to desi i bude prekasno za preodgoj??
evo ja sam muskarac i malo sam lijen
kupi ga da pocisti to sto iznese
gle kod mene je to palilo
ona je dosla kod men malo mi je mrdnula guzom pala koja pusica i zagrljaj
i vjeruj svaki put sam se potrudio da bude isto kad se vrati dogadjalo se da sam i usisao oprao prozore ali ne tako cesto ali recimo da tjednom sam to obavio
hm a kad nisam dobio malo paznje nije ni kuca bila cista
probaj mozda ti upali ja sam uvjek podmitljiv bio
Uniform 64 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.