Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2014., 22:36   #61
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
stigla je cetka! moje dijete napokon pocesljano aaaaaa hvala svima na preporuci
i nama je stigla
ajme, sto je to dobro

dijete se ceslja samo
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 09:48   #62
koja je to četka????
moja starija ima dugu kosu i mrzi se češljati...
ja joj navečer splatem kosu u pletenicu i tako spava
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 09:50   #63
di se kupi Macademia četka? čula sam za nju ali ju imaju u frizerskim salonima
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 10:13   #64
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
di se kupi Macademia četka? čula sam za nju ali ju imaju u frizerskim salonima


ebay


ovaj prek kojeg sam ja kupila, nema vise tog itema, al kad se ugugla izbaci ih gro

a mozes i pitati frizera, mislim da ti njihovi trgovacki putnici ce rado prodati, samo znanto skuplje (ak ti se neda cekati da dodje)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 11:10   #65
ima i u Farmacijinim ljekarnama, mi smo nasu kupili u Farmaciji u Garden Mallu.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 08:05   #66
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
i nama je stigla
ajme, sto je to dobro

dijete se ceslja samo
neki dan MM ju kupa, cujem ja mali glasic iz kupaone "Tata nismo se pocesljali.....mozes mi i uljem namazati kosu da mi fino mirisi" e nisam vjerovala da cu ikad cuti te rijeci iz njenih usta
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 11:57   #67
Kad se moja kčerkica pojavi ja ću joj slagati pletenice, nadam se da joj se bude sviđalo to.
Petas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 13:18   #68
mkay, moja je pocela i macadamiu odbijati

kaj da radim, zene, kaaaaaaaaj???
ima dve i pol godine, kosurinu do pola ledja a NIS pod milim bogom ne da s njom. nist!!! po ljeti je bar dala rep svezati, sad ni to ne da, sve skida.
okej, osisat cemo je. neki dan sam je podmitila (:fejspalm: ) s vlakicem tomicom od fakin sto kuna; kao, prvo cemo kupiti tomicu i onda cemo se ici osisati. sve super, sve pet, suradnja na djelu.
i onda se pred vratima frizeskog salona razurlala k'o da je ne znam kako zlostavljam.
sad dnevno nekoliko puta ponovi "ne ici sisati"

sto da pobogu radim s njom?!
ne da se cesljat, ne da vezat kosu, ne da se osisat.. mislim, mogu joj ja na silu odrezat kosu, al jebemu, ne zelim si sad bas unakazit dijete

kad to prodje? kako prodje? kod nas za sad ama bas nista ne pali jednostavno ne da pipnut kosu.. (ne moram vam nit pricati na sto lici pranje kose.)
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 13:40   #69
Ne znam, ko i sve drugo, ako se nedas cesljati moramo se sisati

a zasto neda, cupa ju ili sto? zasto nece spangice?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 22:05   #70
zilijun puta smo joj vec rekli da ce se sisati ako se ne da cesljati.
ne pali.
velim ti, obradjujem je vec tjedan dana intenzivno za sisanje, pristala je, podmitila sam je dodatno, dosli smo pred frizerski salon i dobila je slom zivaca i prije nego smo usli unutra
nema traumaticno iskustvo s ikakvim sisanjem, siske smo do sad relativno bezbolno skracivali uvijek.

cesljat se ne da jer je cupa, prat kosu ne da jer ne zeli da joj voda dodje na lice i oci, spangice i gumice nece jer, eto, nece. jer je u tt fazi, treba li uopce dodatnog objasnjenja ono, stavim joj kosu iza uha dok jede da joj ne ide u tanjur, a ona zaurla na mene i vrati kosu nazad
majkemi, ne prodje li to do ljeta i do vrucina, uzet cu muzevu masinicu i zgulit cu je k'o decka
ovo jednostavno nema smisla vise..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 07:57   #71
pa ako ju ne osisas zbilja na jezeka sisanje tesko da ce ti pomoci za cesljanje i padanje naprijed dok jede ili crta
jesi isprobala ulje makadamije i argana? to je fenomenalam prirodni regenerator, odlicno se kosa ceslja nakon njega (cak i moja, gusta i tanka )
ja bi jednostavno to cesljanje i frizuru uzela kao pranje zubi, mora se i tocka. Stavila bi joj palmicu s onim gumicama iz dm koje se nedaju skinuti samo tako.
za pranje smo mi imali dosta dugo dramu, iako je znala nagnuti glavu nazad da joj ne ide voda plakala je.
mm joj je drzao rucnik na ocima, to je pomagalo
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 08:53   #72
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
sto da pobogu radim s njom?!
ne da se cesljat, ne da vezat kosu, ne da se osisat.. mislim, mogu joj ja na silu odrezat kosu, al jebemu, ne zelim si sad bas unakazit dijete

kad to prodje? kako prodje? kod nas za sad ama bas nista ne pali jednostavno ne da pipnut kosu.. (ne moram vam nit pricati na sto lici pranje kose.)
joooj, stvarno te razumijem jer smo i mi imali sličnu situaciju. K je sad skoro 6 godina, kosa isto do pola leđa, pranje je nešto na što se spremamo od jednog do drugog pranja, češljanje "mission impossible", kosa stalno zamuljana hranom jer je u ustima pa se onda opet vraćamo pranju kose...

Pozitivno je da je sad i ona sama došla do toga da bi se šišala. Bili smo s 2 godine ošišani na malu irokezicu i to joj je savršeno stajalao jer zaista ima prekrasan oblik glave. No onda ju je oprala duga kosa jer ju imaju sve curice u vrtiću ali sad je shvatila da nije to za nju.

Ne znam znaš li koju frizerku/frizera tko bi ti bio voljan doći doma pa da probate šišnje u poznatom/kućnom okruženju uz crtić, možda uz igranje neke igrice na kompu, zabavu?
Iskreno, ono što je mene još najviše živciralo kod K je što sam se bojala da joj ta kosurina koja je stalno na licu, a ona stalno crta, da joj ne utječe na vid. Znam da je to vjerojatno ono bapsko uvjerenje ali baš nemam mira kad ju vidim s kosom na licu
Iskreno, mislim da je rješenje problema samo u šišanju. Kad bude starija i kad joj se bude dalo objasniti potrebe češljanja, vezanja kose lako se opet pusti kosa.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 18:28   #73
Moja je isto skoro 6 godina i u tih 6 godina ona stalno ima kratku kosu. Ljepše joj stoji od duže (dugu nikad nije ni imala) a i nemamo ni mi ni ona strpljenja dočekati da naraste na neku dužinu koju bi mogla vezati u rep . Špangice ne podnosi, a kako ima i ravnu gustu kosu one i često skliznu pa ih popravlja, rajf je žulja, gumice se skidaju i stalno bi ih dirala i popravljala...

Pokušali jesmo, ali joj ta kosa tako napola izrasla pada na oči kod crtanja, izgleda baš i neuredno, strši na sve strane...kad bude bila veća i imala strpljenja da ne skida stalno špangice i da dočeka da to naraste...neka joj. Ovako je nakon zadnjeg šišanja odahnula kad joj više kosa nije padala na lice.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 07:05   #74
Ja se samo nadam La luna da ste se nakon sto je odbila se sisati se vratili u ducan i vratili Tomicu. Moja do nedavno nije kuzila da se kupljene igracke itvari mogu vratiti nazad u ducan, pa sam joj pojasnila i tu perspektivu Ja sam tako s mojom kad bi iznevjerila dogovor. Nase nacelo "dogovora" je bilo da prvo ona svoj dio odradi a tek onda ja svoj, inace naravno nista od dogovora nakon sto je napunila 4 se sitacija promijenila, sad joj je dogovor svetinja. Mi smo isto imali drame u frizerskom salonu, ali su nekako ipak prosle, zadnje je bilo kad je dramila i nije slusala da sam zabranila da dobije sljokice na siske, jer je to nagrada. Ok, bio je cijeli show i tantrum, nosenje na rukama van dok se uvijala ko da je opsjednuta, no iduci put nakon sest mjeseci je na frizuri bila ko bubica.

Na tvom mjestu bi joj rekla da ili se kosa pere, ceslja i nose spangice/rajf da ne ide u usta ili oci ili sisanje. Mozda na nekoj barbiki demonstrirati kako ce biti osisana. Ili na onim programima za frizure, ubacis njenu sliku pa odaberete frizuru... Ako joj se ne svidja kratka kosa - onda spangice i rajf. Ja sam malo naci po tom pitanju, mozes ti bitrat koliko hoces dok nije nesto neprihvatljivo, a kosa u ocima ili u ustima mi spada u kategoriju neprihvatljivog.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 11:09   #75
La Luna, suosjećam.

Ni moja nije dala da joj se pehne glava, niti se češljati, niti prati kosu, a frizerka nije dolazila u obzir.
Prala sam joj kosu i usput pričala priče i mitila je svaki put.
Imala je jednu kratku fazu kada je bila nabrijana na špangice i htjela nositi sav taj cirkus na glavi, ali je to jako, jako kratko trajalo.

Kada je krenula u školu, sveki ju je budila i svako su jutro ratovale oko češljanja, prijetnje da ćemo je ošišati nisu palile... do prije koju godinu je ljeta provodila u ispletenim pletenicama po cijeloj glavi - dala mi je plesti, a nisam je trebala češljati svaki dan.
A kada sam je češljala, obavezno bih je nasprejala Penatenovim sprejem za raščešljavanje i češljala sat vremena, pramenčić po pramenčić laaaaganim pokretima, dok je gledala crtić ili jela ili crtala.

Ima 12 godina i do sada se samo jednom dala nagovoriti na frizerski salon. Prvi i zadnji put prošle godine i skoro je popizdila tamo, em je čupa, em joj je dosadno, em frizerka previše priča... sreća je što nećakinja radi frizeraj pod fuš, pa spojimo druženje i šišanje vrhova...

Inače, čitala sam da se to javlja kod djece koja su rođena carskim rezom, da su istraumatizirana kod rođenja jer ih liječnik prvo ulovi za glavu/lice, pa zbog toga odbijaju da im se radi nešto po kosi, čak odbijaju da im se miluje lice...
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 22:35   #76
Retra ne nemoj se ljutiti al vecu glupost odavno nisam cula
Bas sam se nasmijala

Moj je roden carskim rezom i bez problema se da sisati, bili smo 4 puta u zadnjih 8-9 mj kod frizera i to kod 2 razlicita, i sam se ceslja cetkom non stop...

A La lunina cura nije rodena carskim ak se dobro sjecam
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 07:43   #77
evo sad jednog problema s druge strane spektra
zna li.netko di ima.za kupiti malih kao sljokica za kosu koje s jedne strane imaju cicak pa se zakelje za kosu?
btw, i moja je na carski pa.se da cesljat
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 12:34   #78
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post

Inače, čitala sam da se to javlja kod djece koja su rođena carskim rezom, da su istraumatizirana kod rođenja jer ih liječnik prvo ulovi za glavu/lice, pa zbog toga odbijaju da im se radi nešto po kosi, čak odbijaju da im se miluje lice...


pa i djecu koja idu vaginalno prvo uhvate za glavu
osim ak nisu na zadak


moja se isto neda cesljati, niti sisati, uopce uci u frizerski salon
nema naviku jutarnjeg cesljanja.
u vrticu se neda cesljati kad se igraju salona.
mi svremena na vrijeme imamo i par dredloksa, koje odrezemo skarama dok bleji u crtic.
i siske joj tak odrezem.
nekad uspijem ravno, nekad ima onak stepenasto, al racunam da je to sve danas moderno
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 07:29   #79
Pogrijesila si sto si joj Tomicu dala PRIJE sisanja. Moja isto nije htjela frizeru; kupila joj mito koje je cekalo u torbi. I dosta tesko, ali pristala je sjesti tamo!


Sent from my iPhone using Tapatalk
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 18:17   #80
a dugo je trajalo odusevljenje macadamijom...... :502: eno je, opet se ne da cesljat...a nije rodjena na carski

sreca pa mi je jucer rekla da zeli imati frizuru ko jedna curka iz vrtica, koja ima bob frizuru.....sutra cu je probat odvest na šišanje pa javim kak je proslo
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.