Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2012., 15:09   #1
Mislim da je muž neplodan, a to mi je prešutio

Ovako... u braku sam 2 godine,a ima godinu dana pokušavamo napravit dijete..i ništa... papa test mi je uredan,na ostale pretrage za neplodnost nisam išla... muž kaže da je rano,da smo mladi,da ima vrimena... ugl..muž je prije mene imao vezu od 5 godina..i nakon prekida bivša mu je zatrudnila s drugim nakon samo mjesec dana.
sve bi to bilo ok,da ja nedavno nisam čula da ga je ostavila baš iz razloga što je neplodan(kad bi ga ja pitala koji je razlog njihova prekida,uvik je bio nejasan,neodređen,čudan), meni nebi bio problem taj što je i ako je on neplodan...ali šta ako je znao i to mi prešutio ??? normalno da sam mu sve rekla...a on je ostao onako zbunjen , bez teksta... i kad sam već šokirano pitala jel tribam išta znat,i jel mi ima išta reć,rekao je da to nije istina,i da ljudi svašta pričaju... sad neznam kako da se postavim,strah da mi je moj jedini i obožavani mužić možda prešutio tako bitnu stvar me izjeda...
>maya< is offline  
Old 25.09.2012., 15:13   #2
Pa jel bio on na pretragama? Ako nije, pravo je vrijeme da ga pošalješ.
Lela O. is offline  
Old 25.09.2012., 15:15   #3
Quote:
>maya< kaže: Pogledaj post
Ovako... u braku sam 2 godine,a ima godinu dana pokušavamo napravit dijete..i ništa... papa test mi je uredan,na ostale pretrage za neplodnost nisam išla... muž kaže da je rano,da smo mladi,da ima vrimena... ugl..muž je prije mene imao vezu od 5 godina..i nakon prekida bivša mu je zatrudnila s drugim nakon samo mjesec dana.
sve bi to bilo ok,da ja nedavno nisam čula da ga je ostavila baš iz razloga što je neplodan(kad bi ga ja pitala koji je razlog njihova prekida,uvik je bio nejasan,neodređen,čudan), meni nebi bio problem taj što je i ako je on neplodan...ali šta ako je znao i to mi prešutio ??? normalno da sam mu sve rekla...a on je ostao onako zbunjen , bez teksta... i kad sam već šokirano pitala jel tribam išta znat,i jel mi ima išta reć,rekao je da to nije istina,i da ljudi svašta pričaju... sad neznam kako da se postavim,strah da mi je moj jedini i obožavani mužić možda prešutio tako bitnu stvar me izjeda...
a nemozes nekoga optuzivat za nesto bez dokaza. jedini nacin je da razgovarate,pa u braku ste,sve probleme trebate rjesavat zajedno. to on treba znat,a ovo njegovo ponasanje i reakcija kada si mu rekla mi je djetinjasta.
__________________
Now I'm sober. No more intoxicating my mind.
LittleDreamer is offline  
Old 25.09.2012., 15:22   #4
Pa i što ako je neplodan? Zavoljela si ga takvog kakav je. A i kao da je bitno čije gene ima dijete. Vidiš,pravi otac je onaj koji je to dijete odgojio,a ne čiji su geni. Pa i da je neplodan,što fali umjetnoj oplodnji?
Casper555 is offline  
Old 25.09.2012., 15:26   #5
Quote:
Casper555 kaže: Pogledaj post
Pa i što ako je neplodan? Zavoljela si ga takvog kakav je. A i kao da je bitno čije gene ima dijete. Vidiš,pravi otac je onaj koji je to dijete odgojio,a ne čiji su geni. Pa i da je neplodan,što fali umjetnoj oplodnji?
Upitno je bi li se dotično složio da dijete ne nosi njegove gene, također tema se ne odnosi isključivo na moguću neplodnost već na mogućnost prešućivanja jedne takve informacije koja je autorici poprilično bitna.
Lela O. is offline  
Old 25.09.2012., 15:27   #6
Quote:
Casper555 kaže: Pogledaj post
Pa i što ako je neplodan? Zavoljela si ga takvog kakav je. A i kao da je bitno čije gene ima dijete. Vidiš,pravi otac je onaj koji je to dijete odgojio,a ne čiji su geni. Pa i da je neplodan,što fali umjetnoj oplodnji?
ovdje nije stvar u tome nego u njegovoj prešutnji nečega bitnoga. ne presudnog,ali svakako bitnoga sto netko s kim si u braku sigurno treba znat
__________________
Now I'm sober. No more intoxicating my mind.
LittleDreamer is offline  
Old 25.09.2012., 15:27   #7
Ništa ne fali umjetnoj oplodnji,ali to što joj je prešutio važnu informaciju i što ju uvjerava u laž je velika stvar...naravno ako je istina da je neplodan i da joj svjesno laže
evelyn is offline  
Old 25.09.2012., 15:28   #8
Ovo bi nekako više bilo za pdf Život u dvoje.

@ casper.. profulao si sve ikad. Nije stvar u tome što je on možda neplodan, nego što joj, ako je to znao, nije rekao. To je kukavički i podlo.
Violently happy is offline  
Old 25.09.2012., 15:28   #9
Quote:
Casper555 kaže: Pogledaj post
Pa i što ako je neplodan? Zavoljela si ga takvog kakav je. A i kao da je bitno čije gene ima dijete. Vidiš,pravi otac je onaj koji je to dijete odgojio,a ne čiji su geni. Pa i da je neplodan,što fali umjetnoj oplodnji?
kao šta sam i rekla,nebi mi smetala neplodnost,jer možda sam isto tako ja neplodna..al mi smeta ako je znao i prešutio mi
>maya< is offline  
Old 25.09.2012., 15:30   #10
Quote:
lela00 kaže: Pogledaj post
Pa jel bio on na pretragama? Ako nije, pravo je vrijeme da ga pošalješ.
nije...nije još,al mogli bi uskoro i to obavit
>maya< is offline  
Old 25.09.2012., 15:30   #11
Quote:
>maya< kaže: Pogledaj post
kao šta sam i rekla,nebi mi smetala neplodnost,jer možda sam isto tako ja neplodna..al mi smeta ako je znao i prešutio mi
Iz muške perspektive:
da ti je rekao prije ostavila bi ga.
Ovako možeš razmišljat.
A možda nije našao pravi način/trenutak da ti kaže.
Ali opet..
Casper555 is offline  
Old 25.09.2012., 15:35   #12
Quote:
LittleDreamer kaže: Pogledaj post
a nemozes nekoga optuzivat za nesto bez dokaza. jedini nacin je da razgovarate,pa u braku ste,sve probleme trebate rjesavat zajedno. to on treba znat,a ovo njegovo ponasanje i reakcija kada si mu rekla mi je djetinjasta.


razgovarali jesmo,on tvrdi da nije istina,a ja sumnjam... a šta se tiče reakcije meni nije djetinjasta nego upitna
>maya< is offline  
Old 25.09.2012., 15:40   #13
Ja te razumijem i slažem se s tobom u potpunosti.

Neka mužić svoju "nevinost" dokaže pretragama pa da se vidi jel neplodan ili nije.
Razumijem i kad kažeš da ne bi bio problem u neplodnosti (svakome se to može desiti), ali bi bi problem u tome da ti to nije rekao a znao je.

Čak bi ti, recimo, za taj slučaj crkva poništila brak jer bi ga smatrala nevaljanim. Vjerovala ti to ili ne.
ottsep is offline  
Old 25.09.2012., 15:41   #14
Quote:
Casper555 kaže: Pogledaj post
Iz muške perspektive: da ti je rekao prije ostavila bi ga. Ovako možeš razmišljat. A možda nije našao pravi način/trenutak da ti kaže. Ali opet..


iz ženske perspektive : da mi je rekao prije, nebi ga ostavila jer ga volim. ovako on može razmišljat oću li ga ostavit sad jer mi je prešutio i ne samo prešutio već i lagao kad sam ga pitala. u 3 god veze i 2 god braka je morao nać trenutak
>maya< is offline  
Old 25.09.2012., 15:45   #15
nema tu druge, pošalji ga doktoru. možda se može nešto sredit...al na tvom mjestu zapitao bi se kako ti to nije rekao i ako je stvarno znao ja kao osoba nebi mogo biti s njim. što se druge strane tiče naravno da nitko nije kriv za tako nešto, moglo se desit tebi meni svakome, da to saznam da mi cura ne može roditi nebi ju ostavio, no da mi prešuti razmislio bi si dva puta. sretno
NeopitroiD85 is offline  
Old 25.09.2012., 16:43   #16
Doktoru.
Oboje.
Inače,ovakve stvari se rješavaju razgovorima prije sklapanja braka,ali što je,tu je...sad je kasno za to.
Tvoje sumnje su sasvim logične i opravdane,a njegovo ponašanje....mi je...hm...ponašanje krivog djeteta.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Old 25.09.2012., 17:11   #17
Quote:
>maya< kaže: Pogledaj post
kao šta sam i rekla,nebi mi smetala neplodnost,jer možda sam isto tako ja neplodna..al mi smeta ako je znao i prešutio mi
Mislis li da je on bio na pretragama pa ti je presutio rezultate ili uopce nije bio na pretragama nego se njegova neplodnost bazira na tome sto s prijasnja nije zatrudnila s njim nego s nekim drugim.

Sumnjas u muza na osnovu babskih prica kad je ko s kim ostao trudan ili sto?

Ako poznas njegovu bivsu, pitaj nju da li je znao da je neplodan dok je bio s njom.
Inace, cak i da se sad dokaze da je neplodan, nemas dokaz da je za to znao prije nego sto ste se zenili.
A koliko kuzim, tebe to grize, jel znao ili nije.
Pak Lena is offline  
Old 25.09.2012., 17:18   #18
Quote:
Pak Lena kaže: Pogledaj post
Mislis li da je on bio na pretragama pa ti je presutio rezultate ili uopce nije bio na pretragama nego se njegova neplodnost bazira na tome sto s prijasnja nije zatrudnila s njim nego s nekim drugim.

Sumnjas u muza na osnovu babskih prica kad je ko s kim ostao trudan ili sto?

Ako poznas njegovu bivsu, pitaj nju da li je znao da je neplodan dok je bio s njom.
Inace, cak i da se sad dokaze da je neplodan, nemas dokaz da je za to znao prije nego sto ste se zenili.
A koliko kuzim, tebe to grize, jel znao ili nije.
Po meni to što bivša sa njime nije ostala trudna,ali jeste sa drugim ubrzo zatrudnjela-ne znači ništa.
Apsolutno.
Mislim da bi suludo bilo da ona o tome pita njegovu bivšu-čak i da su si dobre.
Ni čut.
Njegovo prešućivanje(eventualno) i njeno ispitivanje bivše-bilo bi jednako loše.
Vrijeme je da počne sa njime igrati otvorenih karata.
Oboje na pretrage,a sve priče ostaviti na stranu.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Old 25.09.2012., 17:21   #19
Prerano ti je za paniku i paranoju, ti nisi bila na testovima a u njega sumnjaš na temelju nečeg što si čula od drugih.

Kad se oboje budete testirali i znali da imate problem, onda ćete ga rješavati.
Libertango is offline  
Old 25.09.2012., 17:37   #20
Zanimljivo kako se dijete ide "raditi" bez da je žena radila briseve i još poneki test...koja neodgovornost. I kakva komunikacija u braku. Da nije tužno, bilo bi smiješno.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.