Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2013., 12:15   #21
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Oboje su do jučer bili protiv pobačaja, a jučer je ona zaključila da bi u ovakvoj situaciji bilo od njega licemjerno da se zakune da će i u zlu biti uz nju kad je izvjesno da će je nagovarati na pobačaj jer to nije njegovo, a bez njene krivnje i da se zbog toga ne treba udati za njega. I ostali smo šutjeti, kaj da na to velimo.
Pa ništa, sama će odlučiti što misli da je najbolje za nju.


Quote:
E u tome je i njena poanta (osim kaj bi ona napravila obratno )
Pa da, shvaćam. Ja bih mislila da je čovjek koji misli da bih, da se tako nešto desi, trebala iznijeti trudnoću do prirodne smrti ploda u meni, ili roditi dijete i čekati da umre, podosta poremećen i ne bi mi pički primirisao nakon toga.

Ona misli suprotno, ali sasvim mi je jasno da se netko tko brije na nepovredivost začeća ne bi udao za tipa koji bi ubio njeno dijete mirne duše.

Da to tako doživljavam, ne bih se ni ja.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:19   #22
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Kako je on to točno protiv pobačaja ako bi u slučaju silovanja ili bolesti djeteta dozvolio pobačaj? Očito je krivo informirao partnericu i normalno da žena sad šizi.
On je valjda uvijek imao stav da bi bio protiv toga da ona pobaci njegovo dijete i ona je živjela u uvjerenju da je on općenito protiv pobačaja, sve do jučer kad je spomenula to- jer u slučaju silovanja on smatra da bi to bilo najbolje za njih jer ne bi htio odgajati tuđe dijete.
Za bolesno dijete je nešto govorio da bi tražio drugo mišljenje, al ne sjećam se stava.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:19   #23
Meni se reakcija te cure čini u najmanju ruku kao da ju je šiza uhvatila - primila se nekakve imaginarne situacije i sad tupi da ona ne bi nikada nešto napravila - a nije se uopće našla u takvoj situaciji da mora donijeti odluku...

Mislim svaka čast principima, ali uvijek tvrdim da u životu nije sve crno-bijelo i da čovjek NE MOŽE nikad sa sigurnošću reći kako bi postupio dok se ZAISTA ne nađe u nekoj stvarnoj situaciji...
Mrcinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:20   #24
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ja moram priznati da nikad nisam razgovarala s mm o tome, niti s bilo kim ranije, nije mi palo ni na kraj pameti
Kaj vi svi ostali jeste? U svakom slučaju sam na pravom mjestu
Pa da.
Između svega ostaloga našla se i tema o pobačaju.
i normalno kad razgovaraš da se tu ipak radi o više od jedne rečenice, ili odgovora da ili ne.
pričate i normalno da u razgovoru razradiš situacije- a što da se desi ovo ili ono
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:25   #25
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Kako je on to točno protiv pobačaja ako bi u slučaju silovanja ili bolesti djeteta dozvolio pobačaj? Očito je krivo informirao partnericu i normalno da žena sad šizi.
na isti nacin na koji sam recimo ja protiv lova: protiv sam lova kao sportske aktivnosti i vrste zabave
ali istovremeno shvacam potrebu da se neka vrsta ogranici u broju i ne predstavlja opasnost ili problem, kao i ljudsku potrebu za hranom


a u ovom primjeru, to sto si zenskica samo misli da misli, nema bas nikakve veze sa situacijom u kojoj bi zaista i bila silovana i zatrudnila
sto ako bi onda on pokazao cvrste principe i pokusao ju sprijeciti da obavi abortus??
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:25   #26
Ženska je glupa.

Zamara se s nekim mogućnostima, koje se najvjerojatnije nikad nebudu dogodile. Sad priča bajke, a nema pojma kak bi reagirala u toj situaciji.

I razmem tipa, pa normalno da nebi htel odgajati tuđe dete, ko normalan bi?

Nego, ako već idemo u glupe ekstreme, kaj ako se ispostavi da je njegov pradeda bil hercegovac, i to sazna tek kad idu pozivat ljude u svadbu, a ženska iz dna duže mrzi hercegovce? Jel bi se onda udala za njega?

Strtarila se zbog svadbe i sad izmišlja gluposti. A činjenica da joj treba pop da joj priča o braku samo negativno pridonosi kompletnoj situaciji.
__________________
They say that the taste of vengeance is bittersweet, but I find it to my liking....
Vanity is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:26   #27
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Pa da.
Između svega ostaloga našla se i tema o pobačaju.
i normalno kad razgovaraš da se tu ipak radi o više od jedne rečenice, ili odgovora da ili ne.
pričate i normalno da u razgovoru razradiš situacije- a što da se desi ovo ili ono
Hm, onda si ti isto tako temeljita Mi smo govorili o tome općenito, ali ne baš tako ekstremno, za to treba fakat imat i mašte i volje i živaca. Ja sam inače optimist pa ionak ne mislim o ružnim stvarima i vjerujem da se meni to ne može dogoditi, a i ne bi baš "vukla vraga za rep"
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:27   #28
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Kako je on to točno protiv pobačaja ako bi u slučaju silovanja ili bolesti djeteta dozvolio pobačaj? Očito je krivo informirao partnericu i normalno da žena sad šizi.
kad se ljudi ne znaju precizno izrazavati.
svi problemi dolaze od loseg obrazovanja

honey, ja sam sva sto mi je imalo bitno u zivotu prodiskutirala sa meni bitnim ljudima tih 4 ljudi me stvarno znaju.
na neke stavove mog muza sam kolutala ocima, ali mi je ta razlika bila vise zabavna nego dramaticna. i on je kolutao ocima na moje neke stavove
u redu je da se ljudi ne slazu oko svega, ali je problem ako se nimalo ne slazu oko bitnih principa.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:27   #29
tip donekle ima i nema pravo - u toj situaciji ispravnog odgovora nije bilo....možda kad bi se to doista i dogodilo bi promjenio svoje mišljenje a možda ne bi - sve je to relativno

iskreno, složio bih se s tipom, ali bi morao dodatno razmisliti - nije cura kriva ako je silovana, nije dijete krivo, ali nije ni on kriv -međutim ukoliko ti je stalo do cure - prihvatio bi dijete jer nije cura kriva za to, i žrtvovo svoj život jer ipak ju volim da njoj ne bude toliko jadan i tom djetetu, a iz toga bi izvuko i sebe i pronašao ponovno svoj život, na opću radost i cure, i dijeteta i sebe....

ipak na kraju ljubav pobjeđuje
__________________
...kad si sretan, lupi dlanom ti o dlan...
manchesterff is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:29   #30
Quote:
Mrcinica kaže: Pogledaj post
Meni se reakcija te cure čini u najmanju ruku kao da ju je šiza uhvatila - primila se nekakve imaginarne situacije i sad tupi da ona ne bi nikada nešto napravila - a nije se uopće našla u takvoj situaciji da mora donijeti odluku...
Meni je zbilja mogućnost da se to zbilja dogodi najmanje bitna stvar u tako nekoj situaciji.

Da moj partner smatra da bih ja bila ubojica da abortiram nakon silovanja ili u slučaju deformiteta ploda, ne bi mi bio partner.

Ne jer mislim da je velika šansa da se to dogodi, nego jer mi ne bi odgovarali njegovi stavovi koje smatram bitnim stavovima čovjeka.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:31   #31
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Hm, onda si ti isto tako temeljita Mi smo govorili o tome općenito, ali ne baš tako ekstremno, za to treba fakat imat i mašte i volje i živaca. Ja sam inače optimist pa ionak ne mislim o ružnim stvarima i vjerujem da se meni to ne može dogoditi, a i ne bi baš "vukla vraga za rep"
Puno razgovaramo. o svemu i svačemu, prije smo brbljivi nego temeljiti.
no dobro, i temeljiti smo

Ali ono, razmišljam si razvoj razgovora:
on: jesi ti za ili protiv pobačaja ?
ona: protiv.
On: super i ja isto. što je na telki?


tko se razgovara tako?

zar nije logičnije da kad već odgovori da je npr. protiv pobačaj, da se postavi potpitanje, zašto si protiv? dal je ta odluka nepromjenjiva, u kojem slučaju bi promijenio/la stav?
meni se normalno tako razgovarati, sa potpitanjima, znatiželjom zašto misliš tako kako misliš.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:32   #32
Quote:
Mrcinica kaže: Pogledaj post
Meni se reakcija te cure čini u najmanju ruku kao da ju je šiza uhvatila - primila se nekakve imaginarne situacije i sad tupi da ona ne bi nikada nešto napravila - a nije se uopće našla u takvoj situaciji da mora donijeti odluku...

Mislim svaka čast principima, ali uvijek tvrdim da u životu nije sve crno-bijelo i da čovjek NE MOŽE nikad sa sigurnošću reći kako bi postupio dok se ZAISTA ne nađe u nekoj stvarnoj situaciji...
Pa istina je da se ne može znati kako bi tko postupio, ali ona očito želi znati unaprijed njegove stavove oko toga ako bi se to dogodilo, a ne da dođe u tu situaciju i da uz traumu silovanja nema njegovu podršku i još mora napraviti nešto što se protivi njenim uvjerenjima što je za nju dodatna trauma.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:34   #33
Quote:
Mrcinica kaže: Pogledaj post
Meni se reakcija te cure čini u najmanju ruku kao da ju je šiza uhvatila - primila se nekakve imaginarne situacije i sad tupi da ona ne bi nikada nešto napravila - a nije se uopće našla u takvoj situaciji da mora donijeti odluku...

Mislim svaka čast principima, ali uvijek tvrdim da u životu nije sve crno-bijelo i da čovjek NE MOŽE nikad sa sigurnošću reći kako bi postupio dok se ZAISTA ne nađe u nekoj stvarnoj situaciji...
Slazem se sa svim navedenim. Čemu razglabati "što bi bilo kad bi bilo"? Ako tako krenemo uvijek ćemo se negdje u mišljenju razići. Uostalom, nitko od nas nezna kako bi se točno ponio u nekoj situaciji dok se u njoj i ne nađemo.

Koliko smo puta rekli : JA NEBI NIKAD... a kad mo se našli u takvoj situaciji/okolnostima itd.. e onda smo drugačije mislili i postupali.

Bilo bi dobro pokušati razumjeti stvari iz perspektive onog drugog, ali nijedno od njih ne zna SADA kako bi postupilo ako se zaista i nađu u takvoj situaciji.

U svakom slučaju jedino oko čega se SADA trebaju složiti da će odluku o tome donositi u datom trenutku i zajednički pokušati pronaći rješenje.
kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:34   #34
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
meni se normalno tako razgovarati, sa potpitanjima, znatiželjom zašto misliš tako kako misliš.
MM je rekao da bi on bio za to samo ako bi morao birati između mene i djeteta, ako bi moj život bio u opasnosti. Meni je to dovoljno.
I da, slažem se s njegovim stavom

Quote:
manchesterff kaže: Pogledaj post
tip donekle ima i nema pravo - u toj situaciji ispravnog odgovora nije bilo....možda kad bi se to doista i dogodilo bi promjenio svoje mišljenje a možda ne bi - sve je to relativno

iskreno, složio bih se s tipom, ali bi morao dodatno razmisliti - nije cura kriva ako je silovana, nije dijete krivo, ali nije ni on kriv -međutim ukoliko ti je stalo do cure - prihvatio bi dijete jer nije cura kriva za to, i žrtvovo svoj život jer ipak ju volim da njoj ne bude toliko jadan i tom djetetu, a iz toga bi izvuko i sebe i pronašao ponovno svoj život, na opću radost i cure, i dijeteta i sebe....

ipak na kraju ljubav pobjeđuje
Sviđa mi se ovaj muški komentar pogotovo boldano što je i poanta
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:37   #35
Quote:
kety05 kaže: Pogledaj post
Slazem se sa svim navedenim. Čemu razglabati "što bi bilo kad bi bilo"? Ako tako krenemo uvijek ćemo se negdje u mišljenju razići.
Pa postoje razlike između razilaženja u mišljenju oko toga je li bolji Juve ili Mančester i oko toga je li prihvatljivo da se dijete uda za pedera, Srbina ili delfina. Naprimjer.

I nije baš isto razilaženje oko toga je li bolji ementaler ili gauda i razilaženje oko toga je li pobačaj ubojstvo ili nije.

Da su mi stavovi partnera nebitni, mogla bih biti s bilo kim tko dobro jebe.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:39   #36
Quote:
Vanity kaže: Pogledaj post
I razmem tipa, pa normalno da nebi htel odgajati tuđe dete, ko normalan bi?
wtf
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:40   #37
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
a u ovom primjeru, to sto si zenskica samo misli da misli, nema bas nikakve veze sa situacijom u kojoj bi zaista i bila silovana i zatrudnila
sto ako bi onda on pokazao cvrste principe i pokusao ju sprijeciti da obavi abortus??
Ne bih uspoređivala lov i pobačaj

A glede ove situacije - ona smatra da je njezin dragi ubojica ako podupire pobačaj u (ekstremnim) uvjetima. Takva veza, a ni brak, ne mogu funkcionirati. Nije riječ o banalnoj stvari.
I istina, nikad ne znaš što se može desiti, ali sam događaj je nebitan za cijelu priču. Bitan je naš stav kao takav, a njihovi su bogme poprilično različiti.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:40   #38
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Pa istina je da se ne može znati kako bi tko postupio, ali ona očito želi znati unaprijed njegove stavove oko toga ako bi se to dogodilo, a ne da dođe u tu situaciju i da uz traumu silovanja nema njegovu podršku i još mora napraviti nešto što se protivi njenim uvjerenjima što je za nju dodatna trauma.
Ja sam čitajući uvodni post na trenutak pomislila da će on biti taj koji će reći da u slučaju silovanja pobačaj ne dolazi u obzir i tad bih razumjela da se osjeća kao da nema podršku supruga uz traumu silovanja. Ovako sam ostala iznenađena njenom reakcijom. Nije mi baš nimalo čudno što čovjek ne želi odgajati dijete začeto silovanjem, ali eto, moja moralna uvjerenja su očito više na njegovoj strani nego na njenoj gdje se ona bezuvjetno protivi pobačaju.
Očito su razlike među njima prevelike i nije mi jasno kako to do sad nije nikad iskrsnulo u razgovoru.

Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
to sto si zenskica samo misli da misli, nema bas nikakve veze sa situacijom u kojoj bi zaista i bila silovana i zatrudnila
sto ako bi onda on pokazao cvrste principe i pokusao ju sprijeciti da obavi abortus??
Touché.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:41   #39
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Pa postoje razlike između razilaženja u mišljenju oko toga je li bolji Juve ili Mančester i oko toga je li prihvatljivo da se dijete uda za pedera, Srbina ili delfina. Naprimjer.

I nije baš isto razilaženje oko toga je li bolji ementaler ili gauda i razilaženje oko toga je li pobačaj ubojstvo ili nije.

Da su mi stavovi partnera nebitni, mogla bih biti s bilo kim tko dobro jebe.
Ako sam ja dobro shvatila nije pitanje dali je pobačaj ubojstvo kao što ti navodiš!
Pitanje je "što bi bilo kad bi bilo" npr da: osoba A bude silovana a dali bi osoba B preuzela brigu oko djeteta i odgajao ga kao svoje"... itd itd...

Dakle, kao što rekoh nitko od njih dvoje SADA u ovom trenu nezna kako bi točno postupio da se iustinu i nađu u takvoj situaciji.
kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 12:43   #40
Quote:
manchesterff kaže: Pogledaj post
tip donekle ima i nema pravo - u toj situaciji ispravnog odgovora nije bilo....možda kad bi se to doista i dogodilo bi promjenio svoje mišljenje a možda ne bi - sve je to relativno
Naravno da nema jer je riječ o hipotetskoj situaciji i nitko ne može znati kako bi reagirao. Ali biti s nekime tko za tebe misli da si ubojica ako podržavaš pobačaj (u slučaju silovanja ili bolesnog djeteta) je totalno SF za mene.
Uopće nije bitno kako bi netko reagirao, već je ovdje riječ o skroz suprotnim stavovima glede pobačaja i to je ono što je ključno.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.