Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2013., 15:38   #41
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
U mojoj firmi dvojica inženjera žive odvojeno preko 10 godina. Jedan iz Zadra putuje svaki petak u ZG , a drugi u ST.

I nemaju trzavica u braku. Jer bi imali kudikamo veće trzavice zbog DEKINTIZMA ! Jer siromaštvo na vrata - ljubav leti kroz prozor vani

A i ovi djelatnici živo odvojeno 7-8 mjeseci godišnje pa i dalje brak štima: http://www.zadarskilist.hr/clanci/23...ske-strucnjake
To je sve jako blizu, ista drzava. Problemi rastu eksponencijalno s vremenskim zonama i udaljenoscu. Uvijek, bas uvijek se jedna strana pita sto druga radi, vara li, pokusava li varati, zasto se me javlja.

Jos ako se ne cuju danima, sumlja samo raste.

Znam svega nekoliko parova koji su zivjeli razdvojeno, muz u Njemackoj, zena u Hrvatskoj. Cak se brakovi nisu ni raspali iako su muzevi svi redom varali. Zene su i znale, ali su ostale u braku.
SamoZaTebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 15:44   #42
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
(Btw, ako on ne ode, šta mu ona nudi u slučaju da se za dvije godine zaljubi u nekog divnog dobrostojećeg muškarca i ostavi ga nezaposlenog? )
Imali su period prije braka kad je on bio između dva posla pa ga je ona uzdržavala.
To je činjenica, detalje ne znam, ali sudeći po tome ona je ziheraš koji se već jednom osvjedočio da treba imati svoju sigurnost, a njega to očito frustrira jer bi i jare i pare. Al kad si ovo spomenula za zaljubljivanje, kaj nije veća vjerojatnost da joj se to desi kad on ode nego dok je tu? Kakvu garanciju on onda ima, osim da joj šalje pare i tako "kupuje vjernost"
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 15:46   #43
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Najpametnije bi bilo da ona ode van s njim. Koje god struke bila, vani će prije nać poso nego tu (pod pretpostavkom da on ide u neku razvijeniju zemlju). Jezik će također svladat u par mjeseci.

Ako ju je strah da se neće snać nek za početak ode samo on na par mjeseci dok se ne snađe, a ona kasnije lako dođe kod njega. Zvuči mi ko da je on dobio dobro plaćen poso pa neće bit problema ako ona bude koji mjesec nezaposlena.
Malo mi je bedasto njezino razmišljanje. Pa kome je bolje cijeli život radit za minimalac, to je zatvor, užas. Uvijek bi prije izabrala lagodan život negdje drugdje u svijetu.
Zivot nije crn i bijel, ono sto lijepo izgleda na papiru i forumu, ne mora biti takvo u stvarnosti.

Govorim iz svoga primjera i primjera jos dvije zene iz Zagreba (moja biva supruga je isto iz Zagreba).

Sve tri zene su dosle u USA zbog muza. Sve tri su bile jako nesretne novom drzavom. Svima je sve bio veliki problem u USA. Sve tri su znale jezik, zavrsile fakseve u Zagrebu.

Sve tri su dozivljavale USA kao zatvor, zaostalu i nazadnu zemlju.

Sva tri braka su se raspala.

"Lagodan zivot drugdje u svijetu" je vrlo cudan pojam. Obicno donosi vise problema nego koristi.
SamoZaTebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 15:51   #44
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Imali su period prije braka kad je on bio između dva posla pa ga je ona uzdržavala.
To je činjenica, detalje ne znam, ali sudeći po tome ona je ziheraš koji se već jednom osvjedočio da treba imati svoju sigurnost, a njega to očito frustrira jer bi i jare i pare. Al kad si ovo spomenula za zaljubljivanje, kaj nije veća vjerojatnost da joj se to desi kad on ode nego dok je tu? Kakvu garanciju on onda ima, osim da joj šalje pare i tako "kupuje vjernost"
Moguće da mi je promaklo, ali nigdje nisam vidjela da je napisano koje su njihove želje. Navela si moguća rješenja i ovo sve ostalo mi se čini kao pretpostavke.

Možda se pokušavaju dogovoriti najbolje što mogu, možda nije sve tako isključivo kao što je navedeno.

S obje strane je ta vjerojatnost. Kao da si on ne može naći neku drugu. Nema tu garancije samo postoje još veće mogućnosti.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 15:58   #45
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Moguće da mi je promaklo, ali nigdje nisam vidjela da je napisano koje su njihove želje. Navela si moguća rješenja i ovo sve ostalo mi se čini kao pretpostavke..
Ne kužim na kaj misliš pod željama osim da bi on išao a ona bi da on ostane. Detalje ne znam, ali očito je zajednička želja- sačuvati brak i pristojno živjeti, ostalo su nagađanja kako to uskladiti.

Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Možda se pokušavaju dogovoriti najbolje što mogu, možda nije sve tako isključivo kao što je navedeno..
Kaj sam ja tak napisala da djeluje isključivo? Nije mi to bila namjera niti je tako. Dogovaraju se i vrte se u začaranom krugu. A mislim da i mi na forumu isto jer ima svakakvih komentara.

Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
S obje strane je ta vjerojatnost. Kao da si on ne može naći neku drugu. Nema tu garancije samo postoje još veće mogućnosti.
To je i njezina verzija Daleko od očiju daleko od srca. Rekla je da se nije udavala da bi živjela sama. Ni on to nije htio, ali okolnosti su takve. Nema garancija za ništa u životu.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 16:09   #46
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Rekla je da se nije udavala da bi živjela sama.
Toliko glupavih (njenih) izjava na tako malo prostora, pa još i neznanje jezika - zacijelo se "solidna plaća" stječe u hladovini neke državne ustanove.

Ako se "nije udavala da bi živjela sama", nek' pakira kufere i piči s njim. Ako se udavala da bi zajebavala zakonitog, to je onda nešto drugo.

Iako, i on je mustra ako misli da će oz pozicije ovdašnjeg minimalca vani živjeti i raditi kraljevski.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 16:09   #47
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ne kužim na kaj misliš pod željama osim da bi on išao a ona bi da on ostane. Detalje ne znam, ali očito je zajednička želja- sačuvati brak i pristojno živjeti, ostalo su nagađanja kako to uskladiti.
Mislim na to jel on želi da ona ide s njim il mu je svejedno i isto tako s njezine strane..
Ako im je zajednička želja sačuvati brak onda će gledati da se ne razdvajaju na duže vrijeme, a ne okretati se svako sebi pa što bude bude.



Quote:
Kaj sam ja tak napisala da djeluje isključivo? Nije mi to bila namjera niti je tako. Dogovaraju se i vrte se u začaranom krugu.
Tako mi je djelovalo.

Ako se dogovaraju, a i dalje su na istom onda imam dojam da nijedno ne želi popustiti.
Ona se uljuljkala u svoju trenutnu financijsku stabilnost, on gleda dalje od same ljubavi. I stavlja to na prvo mjesto.
Tu se, dobivam dojam, nešto već prelomilo, a ovo sada je samo daljnji korak.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 16:15   #48
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
....
Glupe ženine izjave i mustra od muža, al nek se pakiraju i piče van. E jesi dao savjet svaka čast
Il misliš, bit će manje takvih ovdje

Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Mislim na to jel on želi da ona ide s njim il mu je svejedno i isto tako s njezine strane..
Ako im je zajednička želja sačuvati brak onda će gledati da se ne razdvajaju na duže vrijeme, a ne okretati se svako sebi pa što bude bude..
Sad si me zatekao s tim pitanjem Ne znam jel on želi da ona ide, valjda želi. Ako ne bi želio onda mislim da bi sve ovo bilo suvišno. Ili.........?
Morat ću je pitat za taj "detalj".


Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Ako se dogovaraju, a i dalje su na istom onda imam dojam da nijedno ne želi popustiti.
Ona se uljuljkala u svoju trenutnu financijsku stabilnost, on gleda dalje od same ljubavi. I stavlja to na prvo mjesto.
Tu se, dobivam dojam, nešto već prelomilo, a ovo sada je samo daljnji korak.
Sad mi već mašta radi jer nemam podataka, osim ak on fakat nije htio da ona ide pa se to prelomilo da ipak ide. Ali vidiš, sad si mi dao misliti, možda ne bi ona spominjala ostavljanje da tu nije bilo nečega takvog, ali fakat to neznam, sad samo nagađam.

Zadnje uređivanje -honey- : 25.10.2013. at 16:25.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 16:16   #49
Ne razumijete vi ženke da jednostavno ne može čovjek a da ne preuzme rizik na sebe. Kockanje sudbinom . Na to čovjeka tjeraju prilike. Tim ljubavnim jadima samo otežavate situaciju da se čovjek pobrine za sebe i obitelj. To nam je u instinktu.
Malo je previše romantike u cijelom scenariju.
Alex S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 16:19   #50
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Glupe ženine izjave i mustra od muža, al nek se pakiraju i piče van. E jesi dao savjet svaka čast
E jesi pročitala s razumijevanjem, svaka ti čast .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 16:29   #51
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
E jesi pročitala s razumijevanjem, svaka ti čast .
Ma da, onaj ko tebe ne kuži, ne treba ni komentirat
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 16:32   #52
Dosta prepucavanja.
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 17:00   #53
Iako ne bih rekla da je naci posao jako lako, posebno ne u struci, naci osobu koja bi mi odgovarala do te mjere da bih se udala za nju je puno teze.

I ne bih se dvoumila niti sekunde

Ja se za sebe ne bih pretjerano brinula u slucaju da moram poceti od nule u nekoj drugoj zemlji. To mi uvijek stoji kao plan B.

Vise bih se zabrinula za sebe da mi dobro placen posao i svakodnevna rutina postanu vazniji od ljubavi.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 17:07   #54
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Iako ne bih rekla da je naci posao jako lako, posebno ne u struci, naci osobu koja bi mi odgovarala do te mjere da bih se udala za nju je puno teze.

I ne bih se dvoumila niti sekunde

Ja se za sebe ne bih pretjerano brinula u slucaju da moram poceti od nule u nekoj drugoj zemlji. To mi uvijek stoji kao plan B.

Vise bih se zabrinula za sebe da mi dobro placen posao i svakodnevna rutina postanu vazniji od ljubavi.
Zeznut ces se u svakom slucaju, kako god odabers. Ostati ili otici. Najbolje je ne doci u takvu situaciju. Jer pravog odgovora nema, ima samo poslije zaljenja da nisi ucinio ono suprotno.

Na svom primjeru (brak i dvije veze), uspio sam svaki put odabrati krivo rjesenje. Prvo sam mislio da sam pogrijesio i da sam glup, onda shvatio da tocnog rjesenja nema.
SamoZaTebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 17:12   #55
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Iako ne bih rekla da je naci posao jako lako, posebno ne u struci, naci osobu koja bi mi odgovarala do te mjere da bih se udala za nju je puno teze.

I ne bih se dvoumila niti sekunde

Ja se za sebe ne bih pretjerano brinula u slucaju da moram poceti od nule u nekoj drugoj zemlji. To mi uvijek stoji kao plan B.

Vise bih se zabrinula za sebe da mi dobro placen posao i svakodnevna rutina postanu vazniji od ljubavi.
Pa dobro ako bi ljubav uzdržavala svojim primanjima. No dokle bi to trajalo. Muškarac ti se nebi osjećao kao muškarac. Pa te frustracije radi toga. Nakon toga ta ljubav se postavlja na lelujave noge.
Alex S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 17:14   #56
Quote:
SamoZaTebe kaže: Pogledaj post
Zeznut ces se u svakom slucaju, kako god odabers. Ostati ili otici. Najbolje je ne doci u takvu situaciju. Jer pravog odgovora nema, ima samo poslije zaljenja da nisi ucinio ono suprotno.

Na svom primjeru (brak i dvije veze), uspio sam svaki put odabrati krivo rjesenje. Prvo sam mislio da sam pogrijesio i da sam glup, onda shvatio da tocnog rjesenja nema.
Kad nesto odlucim, ostali izbori jednostavno nestaju.

Ti si pogrijesio u izboru partnerica, ne mjesta prebivalista.

Ja da nekog jako volim, otisla bih za njim. Ako bih na tom mjestu bila izuzetno nesretna, zeljela bih da mi uzvrati ljubaznost i ode za mnom (natrag u zemlju iz koje smo dosli ili u neku novu).
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 17:54   #57
Moj ti je savjet da joj ne daješ nikakve savjete , već da je podržiš u tome što god ona odlučila. Situacija je do besvijesti komplicirana i najbolje bi bilo da ostaneš van svega toga i jednostavno, pružiš prijateljici toplu riječ i očekivanu podršku.

Samo tvoja prijateljica zna je li to prevelika žrtva za nju i može li je ona podnijeti - ne u smislu "ja to moram, on je moj suprug" pa da onda njihovom braku presudi njeno prigovaranje, već stvarno shvatanje braka kao zajedništva i suživota, i u dobru i u zlu. Na kraju krajeva, samo ona zna vrijedi li taj njihov brak takve žrtve s njene strane.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 20:16   #58
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Kad nesto odlucim, ostali izbori jednostavno nestaju.

Ti si pogrijesio u izboru partnerica, ne mjesta prebivalista.

Ja da nekog jako volim, otisla bih za njim. Ako bih na tom mjestu bila izuzetno nesretna, zeljela bih da mi uzvrati ljubaznost i ode za mnom (natrag u zemlju iz koje smo dosli ili u neku novu).

Nisam pogrijesio u izboru partnerica. Uvijek je bila velika ljubav, evo volim ih i danas nakon svega.

Hocu reci da jednostavno ne mozes unaprijed znati sto i kako ce biti. I kada sve krene nizbrdo, hoce li stati uskoro ili ce ici nizbrdo i dalje. Mali problem postaje veci, pa jos veci. Nadas se da ce se smanjiti sutra ili prekosutra, a on se i dalje povecava.

I "ekonomska" analiza kao i analiza "ljubavi" (ono tipa ja tebi, ti meni jer te volim), napravljenja danas nije ista kao i ona od prije 5 godina.

Boldano, gdje je tu ljubav? Zeljala bi da i on uzvrati ljubav jer si i ti to napravila prije? Ali ljubav stvarno nije ja tebi, ti meni. Kada se svede na to, veza je odavno gotova.

I glede izbora partnerica, selibda na drugi kraj svijeta je nesto sto ne mozes unaprijed planirati i diskutirati osim ako oboje niste zivjeli u toj drzavi prije. Sve drugo je samo nagadanje, nada, ocekivanja (obicno pogresna).

Zato kazem da ovdje nema tocnog odgovora. I uvijek ce se ona druga mogucnost ciniti bolja, ono sto nisi napravio, a trebao si, mogao si.
SamoZaTebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 22:13   #59
Quote:
SamoZaTebe kaže: Pogledaj post

Boldano, gdje je tu ljubav? Zeljala bi da i on uzvrati ljubav jer si i ti to napravila prije? Ali ljubav stvarno nije ja tebi, ti meni. Kada se svede na to, veza je odavno gotova.

I glede izbora partnerica, selibda na drugi kraj svijeta je nesto sto ne mozes unaprijed planirati i diskutirati osim ako oboje niste zivjeli u toj drzavi prije. Sve drugo je samo nagadanje, nada, ocekivanja (obicno pogresna).

Zato kazem da ovdje nema tocnog odgovora. I uvijek ce se ona druga mogucnost ciniti bolja, ono sto nisi napravio, a trebao si, mogao si.
Nisam napisala da očekujem, već da bih željela. Željela bih da me netko voli jednako kao i ja njega. Ja ne bih mogla gledati nesretnog čovjeka koji se muči na minimalcu i sanja o drugoj zemlji, a zaista bih željela imati uz sebe nekoga tko me ne bi želio gledati nesretnu.

To su želje, a ne očekivanja
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 23:08   #60
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Potaknuta nekim razgovorima i danas konkretno temom na pdf-u Psihologija pod nazivom "Biste li ostavili stalan posao radi ljubavi", otvaram ovu temu s obrnutim pitanjem i s konkretnim problemom a vjerujem da bi mogla koristiti i drugima ako se išta pametnog zaključi s obz da je dosta univerzalna i nažalost kod mnogih aktualna, tj kak se veli- može se svakome desiti.

Naime, frendica mi je već neko vrijeme u takvoj situaciji da joj muž traži posao u inozemstvu jer je tu na minimalcu s mogućnošću da mu firma u kojoj radi propadne tako da bi onda ostao bez posla, a ona ima siguran i stalni posao i solidnu plaću.
Ja ne vidim izlaz osim privremenog rješenja da se razdvoje fizički pa vide dalje kaj će biti jer ako ona tu sve ostavi a tamo se osloni na njega, to sve propadne kaj onda da rade.
Ali tu dolazi do novih problema i ja joj ne znam dati savjet jer kako god okrenem ispada da nekaj ne štima :
1. Ako on ode a ona ostane, brak će im se vjerojatno raspasti zbog razdvojenosti s obz da ona ne želi da on ode tj po njenom shvaćanju i mišljenju drugih s kojima je pričala ispada da je on ostavlja zbog novaca (a tehnički- ne vežu ih ni djeca, ni krediti, ni zajednička imovina, tj ono sve kaj vidim na forumu da "veže ljude" više nego ljubav pa joj to i zbog toga više nemrem savjetovati da ne bi bilo daleko od očiju daleko od srca).
2. Ako ona ode s njim, tu bi ostavila posao i sve kaj ima, a tamo neće imati posao jer je takve struke da bi mogla bit eventualno "na metli" ako i takav posao nađe, ne zna strane jezike, nije snalažljiva i ne zna kaj bi tamo radila (to joj ja ionako ne bi savjetovala )
3. Ako on ostane, životare i frustrirani su zbog materijalne situacije ali su zajedno i vole se (sad sam približno opisala njene želje, ali to joj isto nemrem savjetovati jer su ukomirani zbog financija a mislim da je on ionako već odlučio da ide što mu nemrem ni zamjerit, al sam u manjini, svi ga drugi osuđuju kak može ostaviti ženu bla bla bla ).

Ima li neko takvo iskustvo?
Kakav savjet dati?
Imam ja savjet: nek se razvedu, kad se već ne vole. Ne kužim ni zakaj su se vjenčali.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.