Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2015., 22:56   #1
U braku, a usamljeni

Ako slična tema postoji slobodno me zgužvajte i u kantu.

Daklem, priča je prilično uobičajena. Istinska ljubav prema ženi, filmska, kakva se događa jednom u životu. Traje to nekoliko godina, i onda prekid jer je dečko dobrica i pametan, ukratko predobar za nju (čitaj šonjo). Dečko slomljena srca, ne funkcionira, u svojim dvadesetima je potpuno izgubljen (znam "što on sa dvadeset zna o životu i ljubavi" reći ćete, ali tada mu je to izgledalo kao kraj života). I odluči on iz očaja, tuge i gorčine glumiti lošeg dečka za promjenu (jer to je navodno kvalitetna muška osobina danas), nađe žrtvu, nevinu, jadnu curu koja se i zaljubi u njega jer je također čula kako je on dobar i romantičan dečko. On ju zapravo samo iskorištava za sex. To traje i traje i jednog dana ona ostaje trudna.

Dečko se budi iz transa u kojem je bio gotovo dvije godine i shvaća da ne može sada ostaviti tu jadnu djevojku. Stupaju u brak. Ona ništa ne sluti, sretna je. On se trudi biti najbolji prema njoj jer osjeća da ga ona voli beskrajno i da to zaslužuje, ali u sebi on kopni.
Funkcionira to, on radi, napreduju, imaju kćer koju oboje obožavaju, brak izvana izgledao kao sa plakata, ali on je usamljeniji nego ikada.

Otvara temu. Ne kako bi plakao nad svojom sudbinom, nego da vidi imali još ljudi u sličnoj situaciji. Kako se nose sa time? Imali li rješenja (da ne kažem izlaza). Komentara ili pametnih savjeta?
__________________
Bože, sad kada si uzeo Tošu, možemo li dobiti Hendrixa nazad!
*floyd* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 23:09   #2
Quote:
*floyd* kaže: Pogledaj post
Ako slična tema postoji slobodno me zgužvajte i u kantu.

Daklem, priča je prilično uobičajena. Istinska ljubav prema ženi, filmska, kakva se događa jednom u životu. Traje to nekoliko godina, i onda prekid jer je dečko dobrica i pametan, ukratko predobar za nju (čitaj šonjo). Dečko slomljena srca, ne funkcionira, u svojim dvadesetima je potpuno izgubljen (znam "što on sa dvadeset zna o životu i ljubavi" reći ćete, ali tada mu je to izgledalo kao kraj života). I odluči on iz očaja, tuge i gorčine glumiti lošeg dečka za promjenu (jer to je navodno kvalitetna muška osobina danas), nađe žrtvu, nevinu, jadnu curu koja se i zaljubi u njega jer je također čula kako je on dobar i romantičan dečko. On ju zapravo samo iskorištava za sex. To traje i traje i jednog dana ona ostaje trudna.

Dečko se budi iz transa u kojem je bio gotovo dvije godine i shvaća da ne može sada ostaviti tu jadnu djevojku. Stupaju u brak. Ona ništa ne sluti, sretna je. On se trudi biti najbolji prema njoj jer osjeća da ga ona voli beskrajno i da to zaslužuje, ali u sebi on kopni.
Funkcionira to, on radi, napreduju, imaju kćer koju oboje obožavaju, brak izvana izgledao kao sa plakata, ali on je usamljeniji nego ikada.

Otvara temu. Ne kako bi plakao nad svojom sudbinom, nego da vidi imali još ljudi u sličnoj situaciji. Kako se nose sa time? Imali li rješenja (da ne kažem izlaza). Komentara ili pametnih savjeta?
Neka dečko, koji više nije dečko, već tata i čika, prekine da mnogo filosofira i da bude srećan što ima dete i ženu koja ga, kako čika kaže, beskrajno voli. I nek pazi čika da mu žena ne vidi šta piše ovuda.
Rijedak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 23:17   #3
Zar doista misliš da je jedna osoba, ljudsko biće sa osjećajima i potrebama kadra samo tako isključiti, kao na prekidač, kompleksnost ljudskih emocija i jednostavno kao programiran proživjeti cijeli vijek i možda umrijeti sa gorčinom u srcu.
Opcija je naravno, ali zar ne bi trebalo malo promisliti, prodiskutirati, jedan je život.

Bi li ga bio spreman ti tako proživjeti?
__________________
Bože, sad kada si uzeo Tošu, možemo li dobiti Hendrixa nazad!
*floyd* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 23:21   #4
Quote:
*floyd* kaže: Pogledaj post
Zar doista misliš da je jedna osoba, ljudsko biće sa osjećajima i potrebama kadra samo tako isključiti, kao na prekidač, kompleksnost ljudskih emocija i jednostavno kao programiran proživjeti cijeli vijek i možda umrijeti sa gorčinom u srcu.
Opcija je naravno, ali zar ne bi trebalo malo promisliti, prodiskutirati, jedan je život.

Bi li ga bio spreman ti tako proživjeti?
Dobro onda, nek se čika razvede i plaća alimentaciju i nek kreše studentkinje, ako će ga to činiti srećnim.
Rijedak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 23:24   #5
Wow! Kako je jednostavno biti ti!
__________________
Bože, sad kada si uzeo Tošu, možemo li dobiti Hendrixa nazad!
*floyd* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 23:26   #6
Quote:
*floyd* kaže: Pogledaj post
Bi li ga bio spreman ti tako proživjeti?
zašto si ti uopće otvorio ovu temu?
nisi idiot, znaš i sam koje su ti opcije. što, želiš da ti kažemo da se u redu razvesti od žene koju nikada nisi ni volio? u redu je, evo. puno ljudi se razvodi, nije to nikakva tragedija. ili si nađi ljubavnicu. ili budi iskren prema ženi pa joj predloži nekakav otvoren brak ili nešto slično.

& nisi postao zločesti dečko, unatoč trudu.
i dalje si šonjo.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 23:29   #7
Quote:
*floyd* kaže: Pogledaj post
Wow! Kako je jednostavno biti ti!
A ti bi na finjaka da muljaš. Ti si postao otac, tvoje zezanje je prošlo, sad ti je valjda misija sreća i dobro deteta, tu valjda treba da tražiš sreću, a ne u drugim ženama. I onda ide ispisnički period posle roditeljskog, kad se svodi računi i onda se dolija 2 metra pod zemlju. Ti si svoje imao kada si se folirao zbog seksa, sad plati cenu, mada ne vidim da je ta cena nešto skupa ako te žena voli i ako ti je dete zdravo.
Rijedak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 23:44   #8
možda je neprimjereno od mene pisati i davati savjete, em sam novi, em nisam u braku bio, ali kad je već tema tu...

upravo to je jedan od razloga zašto me brak nikad nije privlačio, znam gomilu ljudi usamljenih u braku koji kopne. Sjebani. I znam nekolicinu koja se izvukla iz te krize na klasičan način, našli ljubavnicu. I veličaju te svoje ljubavnice i pričaju o njima kao o velikim ljubavima koje su se desile u krivom trenu. Iako, da provedu s njima više od par dana zaredom i to bi sjebali. Ovako im je slatko.

ako imaš ženu koja te voli i poštuje i uz tebe je u dobru i zlu, imaš sreću i imaš nešto što mnogi nemaju
no, kao i ostatak sjebanog društva (kojem i sam pripadam), naravno da čovjek time nije zadovoljan kao i ničim što "ima" i što doživljava zdravo za gotovo
život je jedan, ako oćeš izlaziti, ić po "iskricama" i jebavati, napravi to.
Probao sam. Jebeš takve jebačine. Ali nekima je to super.
Oćeš bit solo i tražit pravu ljubav? Napravi to. Vjerujem da je privlačno romanticima.
Iz perspektive nekoga tko to prakticira, da, fantastično je. Nenadjebiv osjećaj kad je zima i vraćaš se u prazan stan, živiš ko pseto i kad se priupitaš -jebote da mi samo klone glava...ko bi od frendova to prvi skužio i nakon koliko dana? I slične stvari.
Karikiram malo.
Ali, da, ima prednosti. Ako si kompletan idiot onda se možeš kurčit okolo pričama kako je taj osjećaj neovisnosti super. Jeben je, nema šta.

Ako si počeo razmišljat o tome da si u braku i da si usamljen, a imaš kraj sebe ženu koja te voli, proces je otpočeo i napravit ćeš ko i svi
nać ćeš neku sa strane i slomit ćeš svojoj ženi srce

jebiga
tako to nekako uvijek ide
no sretno, svejedno
broken1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 23:53   #9
Quote:
broken1 kaže: Pogledaj post
možda je neprimjereno od mene pisati i davati savjete, em sam novi, em nisam u braku bio, ali kad je već tema tu...

upravo to je jedan od razloga zašto me brak nikad nije privlačio, znam gomilu ljudi usamljenih u braku koji kopne. Sjebani. I znam nekolicinu koja se izvukla iz te krize na klasičan način, našli ljubavnicu. I veličaju te svoje ljubavnice i pričaju o njima kao o velikim ljubavima koje su se desile u krivom trenu. Iako, da provedu s njima više od par dana zaredom i to bi sjebali. Ovako im je slatko.

ako imaš ženu koja te voli i poštuje i uz tebe je u dobru i zlu, imaš sreću i imaš nešto što mnogi nemaju
no, kao i ostatak sjebanog društva (kojem i sam pripadam), naravno da čovjek time nije zadovoljan kao i ničim što "ima" i što doživljava zdravo za gotovo
život je jedan, ako oćeš izlaziti, ić po "iskricama" i jebavati, napravi to.
Probao sam. Jebeš takve jebačine. Ali nekima je to super.
Oćeš bit solo i tražit pravu ljubav? Napravi to. Vjerujem da je privlačno romanticima.
Iz perspektive nekoga tko to prakticira, da, fantastično je. Nenadjebiv osjećaj kad je zima i vraćaš se u prazan stan, živiš ko pseto i kad se priupitaš -jebote da mi samo klone glava...ko bi od frendova to prvi skužio i nakon koliko dana? I slične stvari.
Karikiram malo.
Ali, da, ima prednosti. Ako si kompletan idiot onda se možeš kurčit okolo pričama kako je taj osjećaj neovisnosti super. Jeben je, nema šta.

Ako si počeo razmišljat o tome da si u braku i da si usamljen, a imaš kraj sebe ženu koja te voli, proces je otpočeo i napravit ćeš ko i svi
nać ćeš neku sa strane i slomit ćeš svojoj ženi srce

jebiga
tako to nekako uvijek ide
no sretno, svejedno
Kao prvo, hvala na prvom ozbiljnom odgovoru.
Tako nešto sam želio čuti, komentar, savjet bez osude.
Gotovo sam siguran da ću ostati dugo sa ženom. Ljubavnica još uvijek nije opcija, jer da mi je to na umu ne bih ni otvarao temu, jebeš to.

Samo sam htio čuti kako se drugi ljudi ponašaju u sličnim situacijama.
Jer kao što sam rekao, nije lako, ako imaš emocije živjeti na način da ih jednostavno šturciraš na trideset godina.
__________________
Bože, sad kada si uzeo Tošu, možemo li dobiti Hendrixa nazad!
*floyd* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 00:19   #10
Ljubavnica možda nije opcija sa seksualnog gledišta isprve ako nisi taj tip, ali to je ono što ljudi rade u toj situaciji. Sad progovara moje "iskrica" iskustvo. Mnogi, ali baš gomila njih je u istoj tvojoj situaciji tamo, i žena (pričao ja s njima) i muškaraca.

I onda počneš sa izmjenom par slovaca, naiđeš na neku koja "te razumije" jer isto to proživljava. I krene bura emocija. I krene seks bolji no što si ga iskusio ikad. I onda si tek u problemu. I pitaš se jel se to tvoj mozak poigrava s tobom ili što.

S druge strane kako odbaciti ikakve druge mogućnosti, kako se pomiriti sa činjenicom da je to-to, da si u braku gdje nemaš one iskre ako si emotivac i da ćeš potratiti život ne osjetivši više taj ushit, taj osjećaj kad ti neka osoba uleti u život i doslovce razvali sve prioritete, one leptire u trbuhu, onu čežnju, ono sve radi čega se isplati živjeti....

da, jebeno je birati

ako ti padne napamet treća opcija, bit solo i krenut ispočetka, sjeti se mene. Ja sam solo u stanu. Ja i flaša vodke. Do maloprije je bila jedna i po. Ko je u boljem položaju?
broken1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 02:29   #11
Mislim da ne bi htio čuti moje komentare, pa te neću trošit prste. Korisni savjet ti neki ne mogu dati pošto nisam nikad bio u takvoj situaciji. Jedan poznanik s kojim se čujem preko Teamspeak-a je isto napravio curi dijete i sada je otac. Nisam točno siguran jesu li u braku i kako to kod njih funkcionira, nije mi se činilo prikladnim ispitivati o takvim detaljima.

Vjerojatno je to zeznut osjećaj i razumljivo je da će se tu sukobiti želja za slobodnim životom sa osjećajem odgovornosti. Što god od toga dvoje pobijedi, sjeti se da imaš odgovornost prema svojoj kćeri. Iskreno se nadam da ćeš moći naći sreću u svojoj obitelji iako za nju nisi planirao.



Ovo je najobjektivnije što mogu napisati da se ne pretvorim u moralnog policajca
__________________
Ovdje ide nešto pametno / lukavo / smiješno / dubokoumno / mračno / nešto što vlasnika ovog potpisa definira kao osobu. Pick your poison.
NOBUNAGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 03:15   #12
*floyd*

da si čuo za kondom ne bi ovdje pisao
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 07:48   #13
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
*floyd*

da si čuo za kondom ne bi ovdje pisao
Tačno. A sad budi muško i učini šta moraš jer ovako samo ispadaš šonjo.
__________________
02.06.2013. Bandić dobio Rajka - prvi šamar
01.12.2013. Gay referendum prošao - drugi šamar
11.01.2015. Kolinda pobijedila - treći šamar
Vedranowsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 09:47   #14
Quote:
Vedranowsky kaže: Pogledaj post
Tačno. A sad budi muško i učini šta moraš jer ovako samo ispadaš šonjo.
Oprosti, a sto to musko uciniti MORA, da sonjom izolirali ga ne bi...iz eticki proporcionalnijih, bracno sretnijih -nasih zivota?

Nisam pametna(a ovo je predpremijerno svjedocanstvo tog tipa, pa mora imat bar neku tezinu)...al mislim da 'duznost' ti je dati sansu tom braku -na odredjeno vrijeme, dostatnog za srecu, sadrzaja. Kazem -duznost, sve podsjetila ne bih li te, kako patvoreni tvoj zlocko, ipak ne postupa po sasvim sebicnom impulsu.
U poznatom tom kontekstu, prihvati se izazova usrecbe one koja rodila ti je to jedno, da s dvije njih ti, dok vas smrt ne rastavi -il kakva druga posast u oblicju zamamne...trece, zivis.
Takodjer, mislim da bi s tom imaginacijom mraka, bracnu druzicu svoju upoznati trebao.
Mozda se iznenadis kolike sve bitne stvari sto dokolicom nevidljive bijahu ti, cvrsce povezat bi vas mogle.
Ako ne...i razlaz je opcija. Predzadnja! (zadnja koju savjetovala bih je jebanje sa strane)



via tapatalk
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 09:49   #15
a što je to što ti točno fali?
satc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 10:01   #16
Quote:
*floyd* kaže: Pogledaj post
Ako slična tema postoji slobodno me zgužvajte i u kantu.

Daklem, priča je prilično uobičajena. Istinska ljubav prema ženi, filmska, kakva se događa jednom u životu. Traje to nekoliko godina, i onda prekid jer je dečko dobrica i pametan, ukratko predobar za nju (čitaj šonjo). Dečko slomljena srca, ne funkcionira, u svojim dvadesetima je potpuno izgubljen (znam "što on sa dvadeset zna o životu i ljubavi" reći ćete, ali tada mu je to izgledalo kao kraj života). I odluči on iz očaja, tuge i gorčine glumiti lošeg dečka za promjenu (jer to je navodno kvalitetna muška osobina danas), nađe žrtvu, nevinu, jadnu curu koja se i zaljubi u njega jer je također čula kako je on dobar i romantičan dečko. On ju zapravo samo iskorištava za sex. To traje i traje i jednog dana ona ostaje trudna.

Dečko se budi iz transa u kojem je bio gotovo dvije godine i shvaća da ne može sada ostaviti tu jadnu djevojku. Stupaju u brak. Ona ništa ne sluti, sretna je. On se trudi biti najbolji prema njoj jer osjeća da ga ona voli beskrajno i da to zaslužuje, ali u sebi on kopni.
Funkcionira to, on radi, napreduju, imaju kćer koju oboje obožavaju, brak izvana izgledao kao sa plakata, ali on je usamljeniji nego ikada.

Otvara temu. Ne kako bi plakao nad svojom sudbinom, nego da vidi imali još ljudi u sličnoj situaciji. Kako se nose sa time? Imali li rješenja (da ne kažem izlaza). Komentara ili pametnih savjeta?
Ha, pa mozes joj priznati, pa vidi reakciju. Vjerojatno nece biti odusevljena.

A mozes i cekati. Ljudi se mijenjaju s godinama. I ti si bio dobrica, pa si se promijenio. Mozda ju zavolis, i shvatis da si sretan s njom. A mozda ona shvati da nije sretna s tobom, pa se i sami razidjete.

Nijedna situacija nije za vjecno.
trekker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 14:49   #17
Oprosti ali mene uzasno iritira kako ti svoju sadasnju zenu u postu stalno nazivas jadnom. To je tako...jadno od tebe.
zlakopriva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 15:37   #18
Quote:
*floyd* kaže: Pogledaj post
Otvara temu. Ne kako bi plakao nad svojom sudbinom, nego da vidi imali još ljudi u sličnoj situaciji. Kako se nose sa time? Imali li rješenja (da ne kažem izlaza). Komentara ili pametnih savjeta?
Umjesto da se baviš svojom tužnom sudbinom, posveti to vrijeme razmišljajući što možeš učiniti za svoje dijete.
Svaki put kad počneš razmišljati o usamljenosti, sjeti se svoje djevojčice.
Onda kad ona bude imala 15 i prestane se zanimati za tebe (ako imaš sreće, možda bude i sa 13) lijepo se rastavi sa ženom i posveti svom egu.
__________________
military intelligence is a contradiction in terms
tabu82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 15:55   #19
Floyde,

voliš li bivšu (veza koju si spomenu)?

Ti si tu vezu sjebao ili obostrano?


Ja nekako vrtim film da se svaka ljubav otopi, ostaje odnos (djeca, kuća, pas, mačka, režije, krizme, sprovodi, rodbina, potpora u bolesti i sl....). Tako da si završio i s nekom koja ti je bila super, možda bi sad bio s istim debelim upitnicima u glavi.
senattor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 16:15   #20
Čitala sam negdje da se većina muškaraca ženi ženama za koju nisu osjećali najveću strast. I još su ponosni na to. A kaj je najjače, takvi najčešće varaju.

Eh, sad... Sve je to ljudski kaj ti se dešava. Vjerojatno si mislio da ćeš zavoljeti ženu, ali ne ide ništa silom.-.-

Popričaj s ženom. Ispast će jako bolno, ali bolje i najgorkija istina nego laž zapakirana u celofan. -.-
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.