Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2017., 09:43   #6861
Ako tko prodaje...

Tražim knjigu Zatočenik neba, C. R. Zafona, izdanje KDS, meki uvez. Pokušavam kompletirati serijal o groblju zaboravljenih knjiga.
Lighthouse Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 11:25   #6862
ima li netko u knjigu Snakes in Suits, Paul Babiak, Robert D. Hare pdf-u.
tnx
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:19   #6863
Quote:
Mimi Jug kaže: Pogledaj post
Pokušavam kompletirati Algoritmovu NAJbiblioteku pa kupujem knjige (broj u zagradi je broj koji toj knjizi pripada u NAJbiblioteci)

(105.) Scott Turow - Pravne pogreške
(109.) William Gibson - Zemlja špijuna
(110.) Michael Koryta - Kuća čempresa
(112.) Don Winslow - Divljaci
(113.) Alan Furst - Krv pobjede
(114.) Patricia D. Cornwell - Sa sirotinjskog groblja
(115.) Patricia Cornwell - Uzrok smrti
(116.) Patricia Cornwell - Izložena pošasti
(119.) George Dawes Green - Gavrani
(122.) Jeff Lindsay - Dragi i predani Dexter
(126.) John Verdon - Zamisli neki broj
(129.) Michael Robotham - Uništenje
(134.) A. D. Miller - Visibabe
(135.) William Landay - Braneći Jacoba

Knjige bi preuzela osobno u Zagrebu.
Izbrisala sam one koje sam kupila te je ovo aktualni popis.
Mimi Jug is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 11:51   #6864
Trazim knjigu Julie Garwood Otkupnina. ne mora biti nova
maslacak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 12:07   #6865
Prodaje li netko komplet Kronije iz Narnije?
un1quee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 12:23   #6866
Pozdrav.

Želio bih napomenuti da sam ovo postavio i na temi za SF preporuke. Razlog postavljanja i ovdje je taj što ne tražim isključivo SF knjige. Zahvaljujem se na razumijevanju.
Ono što sam postavio je ovo:

Zanimaju me romani o istraživanju - nečega, bilo čega. Samo da bude o nekakvim istraživanjima kao glavna tema.

Tražim SF knjige, ali nije nužno da budu SF. Pa ako znate i druge knjige koje nisu SF slobodno napišite.
__________________
“The seeds of the past bear fruit in the present.”
MasterMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 18:07   #6867
Quote:
MasterMan kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Želio bih napomenuti da sam ovo postavio i na temi za SF preporuke. Razlog postavljanja i ovdje je taj što ne tražim isključivo SF knjige. Zahvaljujem se na razumijevanju.
Ono što sam postavio je ovo:

Zanimaju me romani o istraživanju - nečega, bilo čega. Samo da bude o nekakvim istraživanjima kao glavna tema.

Tražim SF knjige, ali nije nužno da budu SF. Pa ako znate i druge knjige koje nisu SF slobodno napišite.
Oliver Franić - Kad tama zavlada - krimi roman, skoro horor, glavni likovi istražuju nestanak članova posade na nepristupačnom planetu.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 18:19   #6868
PRODAJEM




- svaka za 10kn + poštarina
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 21:58   #6869
Trazim knjigu Stanari u slonu! Po mogucnosti u elektronskom formatu. Zelim probuditi sjecanja iz djetinjstva, a nisam u Hrv. Hvala.
michelangelogt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 13:28   #6870
Pozdrav, može mi netko preporučiti knjigu sličnu trilogiji "Izbor" autorice Kiere Cass? Usprkos određenim manjkavostima, jako mi se svidjela radnja i pogotovo ljubavna priča. Pa bih vrlo rado ponovno čitala nešto što sličnije tome...inače, nisam ljubitelj chick lit romansi i autora tipa Nore Roberts itd., pa sve tog tipa otpada. Ova trilogija s druge strane je bila lagano štivo sa likovima na koje sam se totalno navukla, pa ako ju je netko ovdje čitao i ima za preporučiti išta slično, please do tell
Lorren is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 15:35   #6871
Trebam knjigu Muzikofilija: Priče o glazbi i mozgu Olivera Sacksa, ako se netko želi riješiti svoje, po povoljnijoj cijeni , neka se javi na pm. Hvala!
__________________
See ya :)
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 16:45   #6872
Quote:
Lorren kaže: Pogledaj post
Pozdrav, može mi netko preporučiti knjigu sličnu trilogiji "Izbor" autorice Kiere Cass? Usprkos određenim manjkavostima, jako mi se svidjela radnja i pogotovo ljubavna priča. Pa bih vrlo rado ponovno čitala nešto što sličnije tome...inače, nisam ljubitelj chick lit romansi i autora tipa Nore Roberts itd., pa sve tog tipa otpada. Ova trilogija s druge strane je bila lagano štivo sa likovima na koje sam se totalno navukla, pa ako ju je netko ovdje čitao i ima za preporučiti išta slično, please do tell
Nisam ovo citala, ali mi je po samom opisu zvucalo kao YA model knjiga (a te volim), pa sam isla pogledati o cemu se radi. Tog ima pet knjiga, nije samo trilogija.

Od tih YA stvari meni je jedna od drazih Delirium trilogija, ne znam doduse jesu sve prevedene. I naravno ako nemas nista protiv fantasticnog elementa trebala bi procitati majku svih YA romana: Twilight .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 20:24   #6873
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Nisam ovo citala, ali mi je po samom opisu zvucalo kao YA model knjiga (a te volim), pa sam isla pogledati o cemu se radi. Tog ima pet knjiga, nije samo trilogija.

Od tih YA stvari meni je jedna od drazih Delirium trilogija, ne znam doduse jesu sve prevedene. I naravno ako nemas nista protiv fantasticnog elementa trebala bi procitati majku svih YA romana: Twilight .
Znam da ima 5 knjiga, ali samo te prve tri su o jednim likovima, a zadnje dvije su u daljoj budućnosti, o njihovoj kćeri (ili više djece, nisam sigurna, ali ona je glavni lik). I iz njene su perspektive, a ne kao u prve tri knjige. Istraživala sam malo i dosta su popljuvali te zadnje dvije, u smislu da je spisateljica trebala stati na trilogiji jer je ovako dosta toga pokvarila. I navodno je lik kćeri jako iritantan i razmažen pa nekako nisam od volje (za sad) to čitati. Nisam otpisala te nastavke, ali me ne privlače jer sam još pod dojmom tog prvog para iz knjige i ako već ne mogu čitati još o njima, htjela sam bar naći nešto slično. Također, osim tih glavnih knjiga, autorica je napisala i kratke novele iz pogleda drugih likova u knjigama. Znači ista radnja, samo drugačije gledište, a to mi je isto super pa ću ih naći na netu jer kod nas nisu prevedene.

Twilight sam pročitala još u srednjoj, ali na mene nije ostavio neki dojam.
Što se drugog prijedloga tiče, to ću svakako chekirati, hvala ti. U međuvremenu sam našla još trilogija sa sličnom radnjom i karakterima likova kao ovo što sam gore tražila, ali prijedloga nikad dosta
Lorren is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 17:17   #6874
može preporuke dobrih knjiga od japanskih autora ,može i mange

Čitala sam Murakamija koji me oduševija(posebno kafka na žalu) ,od mangi me Taniguchi oduševija ,također san Tezuku čitala pa eto okvirno nešto slično ako može
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 01:48   #6875
Quote:
Nevera HC kaže: Pogledaj post
može preporuke dobrih knjiga od japanskih autora ,može i mange

Čitala sam Murakamija koji me oduševija(posebno kafka na žalu) ,od mangi me Taniguchi oduševija ,također san Tezuku čitala pa eto okvirno nešto slično ako može
Pogledaj ovu temu
https://www.forum.hr/showthread.php?t=557850
odeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 16:51   #6876
Preporuka za neke kvalitetne američke romane koji govore o životu u Americi? Hvala
timothy88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 16:55   #6877
Je li tko čitao Kristina Lavransova kći? Autorica he Sigrid Undset I za trilogiju Kristina Lavransova kći je dobila Nobelovu nagradu.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 13:11   #6878
Pozdrav,novi sam u citanju Zadnje sam procitao od Murakamija,Norveska suma i svidjelo mi se..trazim neku preporuku za pocetnika citaca,nesto pitko,zanimljivo..Sf,fantasy,misterij..iako nije ni bitno koja je tema,bitno da je zanimljivo..(H.P i Igru Prijestolja sam citao). Nesto sto se moze pronaci u gradskim knjiznicama.
zbunjen87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 22:35   #6879
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Oliver Franić - Kad tama zavlada - krimi roman, skoro horor, glavni likovi istražuju nestanak članova posade na nepristupačnom planetu.
Hvala na odgovoru
__________________
“The seeds of the past bear fruit in the present.”
MasterMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 12:08   #6880
Književna kritičarka Jagna Pogačnik redovito, utorkom, u emisiji Dobro jutro, Hrvatska preporučuje što čitati.


Elena Ferrante – Priča o novom prezimenu

U Italiji su se godinama vodile polemike o tome tko se krije iza pseudonima Elena Ferrante. Navodila su se razna moguća imena, znalo se samo da je žena, rođena u Napulju i da pisanje nije njeno glavno zanimanje. Talijanski novinar Claudio Gatti objavio je tekst u kojem tvrdi da je Ferrante zapravo Anita Raja, prevoditeljica s njemačkog.


Nakon objave 'Genijalne prijateljice', dospjela je na top-liste najčitanijih autora diljem svijeta. Danas je nemoguće pronaći bilo kakav pregled važnih djela 21. stoljeća na koji nisu uvršteni romani pod ovim pseudonimom, kritičari diljem svijeta proglasili su Elenu Ferrante jednom od najvažnijih svjetskih autora našeg doba.

Nakon prvog dijela napuljske sage 'Genijalna prijateljica', eto nam relativno brzo i prijevoda drugog dijela tetralogije 'Priča o novom prezimenu'. U prvom dijelu upoznali smo dvije djevojčice, Elenu i Lilu, koje 50-ih godina prošlog stoljeća odrastaju na ulicama siromašnog predgrađa Napulja. Jedna blaga i željna priznanja onih koji je okružuju, druga žestoka, nepokolebljiva i samosvjesna. Dvije djevojčice tu će započeti kompleksno, ali iznimno prijateljstvo koje će odrediti njihove sudbine i biti zabilježeno u četiri romana ovog kvarteta.

Želja je dviju glavnih protagonistica da pobjegnu iz Napulja, iz siromašne svakodnevice prožete nasiljem. No, samo jednoj to će i uspjeti. Elena će završiti fakultet i postat će respektabilna spisateljica. Lila će, s druge strane, iako nadarenija, morati napustiti školu u 14. godini i raditi u postolarskoj radionici svoga oca, sa 16 će se udati za lokalnog mafijaškog bogataša. Prijateljstvo dviju djevojaka od samih početaka karakterizirano i neprestanim rivalstvom, pa čak i zavišću. Elena je u ovom odnosu vječita druga, nijedan njezin uspjeh nije vrijedan ako mu Lila ne oda priznanje i kroz sva četiri romana provlači se osjećaj kako Elena mnoge stvari radi samo kako bi se nadmetala s prijateljicom.

U 'Priči o novom prezimenu' Elena i Lila sad su u svojim dvadesetima. Lila ostaje zatočena životom udate žene i velikim problemima s nasilnim mužem, a Elena nastavlja svoj put školovanja i samootkrivanja. Njihovi će životi krenuti potpuno različitim tijekovima. Lila nije ona djevojka koju smo upoznali u prvom dijelu, odustaje, predaje se, a onda kao nekim čudom ponovo se budi, željna znanja, učenja kada upoznaje Nina. Njen život je veliko mučenje i prijateljstvo sa Elenom ima velike uspone i padove, a onda samo shvate da jedna bez druge ne mogu. Elena odlazi u Pisu na fakultet, nije joj ni malo lako, siromašna je, ne dovoljno obrazovana. U krizi u jednom nadahnutom naletu piše roman koji je objavljen i tako završava ovaj nastavak. Dvije mlade žene i dalje njeguju složenu uzajamnu vezu koja ih povremeno čini vrlo bliskim, a povremeno ih sasvim udaljava jednu od druge. Svaka se koleba između bolnog neobaziranja i najdublje ljubavi prema onoj drugoj.

S tim kompliciranim i nevjerojatno detaljno opisanim prijateljstvom u središtu svog emotivnog života, dvije djevojke postaju žene plaćajući okrutnu cijenu sazrijevanja. Ova je knjiga jedan od najminucioznijih portreta ženskog prijateljstva.




Zoran Roško – Minus sapiens

Zoran Roško bavi se književnošću i teorijom, prozom i esejistikom, blogom i novinama, a u svakodnevnom profesionalnom životu radi kao knjižničar. Njegov prvi roman 'Ljepota jede ljude', bio je napisan u formi mp3 koje se držao u toj mjeri da je struktura knjige oponašala kolekciju pjesama na tome nosaču zvuka.

'Minus sapiens' znatan je otklon od svoga prethodnika, ako ništa drugo u smislu veće prohodnosti. Čitajući 'Minus sapiens' ulazite u svijet za koji je možda i najlakše reći da je nalik snu, jer ako ga takvim prihvatite ono što slijedi prestaje biti začudno i logika koje nema prestaje biti nešto što bi vas trebalo zabrinjavati. Glavni lik je Herzog, a budući da je jedno od glavnih pitanja u romanu ono identitetsko svaka poveznica s istoprezimenim velikim redateljem je više nego dobrodošla. On će se uputiti do 16. stoljeća i tamo potajice, opet pod drugim identitetom, pratiti Michela de Montaignea na putovanju o kojem govori njegov 'Dnevnik s puta u Italiju preko Švicarske i Njemačke'.

Taj paralelizam putovanja, s konkretnim tekstualnim predloškom iz 16. stoljeća, uspostavlja se preko filma kojeg glavni lik pokušava snimiti, zbog čega je roman prepun filmskih referenci i stilskih sredstava toga medija. Priča, bez obzira koliko bila čudna, posjeduje specifičnu zavodljivost i duhovitost. Ona čitavo vrijeme izmiče bilo kakvom logičkom objašnjenju, ali u jednom trenutku to postaje posve sporedna stvar, jer sve teče glatko i vrlo intrigantno.

Roškov je roman slojevit i filozofski snažan, ali ne od onih napisanih radi zbunjivanja čitatelja. U tom neobičnom kontekstu, pružena su neka od pitanja svih pitanja - identiteta, smrti, sjećanja i oblikovan novi prototip čovjeka našeg doba - minus sapiens.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.