Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2015., 19:23   #1
Muž je između mene i svoje mame, izabrao mamu

moj muž je između mene i svoje mame, izabrao svoju mamu....rekao je da joj je ona važnija od mene....

sory ak ima već negdje ova tema, ja ju nisam mogla pronaći, pa ak ima, molim vas da me premjestite

sve je počelo kada ja nisam bila zadovoljna kako se oni ponašaju prema mojoj kćeri, svojoj unuci....nije mi se sviđalo što je upaljena televizija, neki nasilan triler je bio dok se ona igrala sa igračkama u dnevnom boravku....ugledala sam ju kako sa svojim preplašenim okicama bulji u televizor sva stisnuta a nitko od mog muža, ni bake ni djeda nije reagirao,

od tada sam im zabranila da ide k njima, ali oni mogu dolaziti k nama di je u prisustvu djeteta ugašen televizor.

tu su nastali veliki problemi...jer ono što ja nisam znala je da oni mene ne vole od samog prvog upoznavanja, jer ja nisam bila dovoljno dobra za njihovog sinčića

konačno je to izašlo na vidjelo....pa se od tada obostrano mrzimo

ja sam rekla mužu, da odsada branim da naša kćer ide tamo k njima u goste

bilo je negodovanja i uvreda da dijete držim u staklenom zvonu i da su njegovi roditelji odlični sa našim djetetom....ali ja se u to nisam mogla nakon onoga uvjeriti.

od tada je naš brak zahladio, nema seksa, nema puse kad ide, kad dođe....nema zagrljaja....nismo se svađali, nego je bilo zahlađenje

nakon godine, počeo je divljati na svaku sitnicu, sve manje smo razgovarali, i nikada o tome zašto nas ne posjećuju baka i djed, on o tome nije želio

uglavnom počeo je ultimatum....ili daj da idem sa njim k baki i djedu ili ću ja biti hladno čudovište

nikakvi pregovori, opcije, polovična rješenja, da se sa bakom i djedom nalazi u igraonici nisu dolazili u obzir

danas je bio dan....kad se ponašao prema meni kao prema najtrulijem smeću sa nimalo ljubavi, poštovanja

pitala sam jel je razlog taj što ne dam da ide u goste k baki i dedi ?

on je na to sam rekao, da će zbog toga propasti naša ljubav

pitala sam ga, što ako dam da ide baki i dedi, večeras ćemo se poseksati nakon 1 godine ? budeš me grlio i ljubio kao nekad....jednu godinu se duriš zbog moje odluke s kojom želim zaštiti dijete, zbog moje dobro opravdane odluke ?

pa izaberi ili tvoja mama ili ja ?

on je rekao moja mama....

ništa, ja sam mu dopustila da ide k baki i djedu kad god hoće, iako sam zna da oni nikada ne gase televiziju i psuju pred djetetom i uče ju raznorazne gluposti i da im i nije baš stalo da dijete boravi u okolini koje je prikladno za njegovo psiho fizičko zdravlje, niti to da se ne odnose pedagoški prema njoj.
i zna da su mi otvoreno u facu rekli da me ne vole.

nakon svega i sve ljubavi i sve što sam učinila za njega jer ga volim.....on bira svoju mamu i navodi kako je ona važnija u njegovom životu od mene

ja sam ostala bez riječi, bez teksta, ja to ne razumijem, ja njega ne razumijem, ne razumijem taj odnos sa njegovom mamicom


i pitam vas ljudi, o čemu se tu radi ??

ovako da završi naša ljubav...on bira svoju mamu !
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 19:33   #2
kreten-sta mu mater nije rodila dicu onda.izvini ali ja mu ne bi popustila tu jer u konacnici bitnije bi mi bilo dite i u kakvon je ono okruzenju.

i pogotovo sad mu ne bi dala da me grli i ljubi,eno mu mater.

stvarno,izvini,ali za mene je kreten.
i krivo mi sta si popustila al ok,tvoja odluka.
kakav je sad prema tebi?
__________________
Nije sve u rukama sudbine.
lorena-ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 20:05   #3
Kako je sad muz kriv, pa ovo je suluda situacija za covjeka. Ja bi se rastao vec davno da se nadjem u njegovoj situaciji. To nema veze s jel mi mama vaznija od zene, ali ova situacija stvarno nije normalana. Nema tu srece, dijete ne mozes dovesti kod svojih roditelja, brani ti zena, i onda ti jos stavlja ultimatum ja ili mama. Ovo s psovanjem i tv-om nisu takvi problemi za zabranu, ja mislio obitelj alkoholicara , nesto lol, ovo se moze rijesiti.Kako bi se on trebao osjecati kad ti njemu kazes i djelom pokazes da njegovi roditelji(koji su njega odgojili a ti si ga izabrala, ocito ti se svidio) lose utjecu na dijete vase.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 20:17   #4
Nije baš zdravo postavljati ultimatume. Dobro, ponekad se to mora, ali u većini slučajeva je jasno da je stvar svejedno propala i prije izgovorenog.
Da dijete baš nikad ne posjećuje djeda i baku u njihovom domu... Ne kažem da su oni u svom ponašanju briljantni, ali ako su imalo normalni, naravno da ih tvoj postupak vrijeđa. Vrijeđa i njihovog sina. Mislim da to nije način, sva negativna energija koju si odaslala obila ti se sad u glavu. I još nešto – njegovi te roditelji nisu dužni voljeti. Bilo bi lijepo da te poštuju, ali voljeti te stvarno ne trebaju.

Muž je "odabrao mamu" jer pretjeruješ. Posjete njegovim roditeljima mogu se smanjiti, da si sve mudrije izvela još bi te možda i poslušali. Mogli ste to riješiti na civiliziran način. Ali tražiti da baka i djed viđaju unuče u igraonici je jako nizak udarac, pa te ne treba čuditi reakcija njihovog sina. Mislim, nije da dijete baš zlostavljaju.

Čini mi se da su u pozadini priče neke igre moći.
Štajaznam, pod uvjetom da ste jedni i drugi razumni ljudi, sve se to još uvijek dade pokrpati. Nemoj tako džonom i tako isključivo, to ti samo stvara daljnje razdore. Oni ne moraju biti najbolji djed i baka, on ne mora biti najbolji otac, ali vjerujem da si ih ovakvim stavom uvrijedila i povrijedila.

To što je muž rekao da "bira svoju mamu", ne znači da te ne voli ili da "više voli mamu", hoće ti dati do znanja da si pretjerala.
Nije ovo tako nerješiva situacija, iako se sad vjerojatno osjećaš izdanom, malo dobre volje s obje strane, ultimatumi ne vode dobrom.
__________________
Extra Croatiam non est vita, sed est vita, non est ita.
Medosaur Rex - prirodni vladar i tiran među zvijerima od četvrt mikrometra. Strah i trepet nanosvijeta.
nadzakbaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 20:17   #5
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
nije mi se sviđalo što je upaljena televizija, neki nasilan triler je bio dok se ona igrala sa igračkama u dnevnom boravku....ugledala sam ju kako sa svojim preplašenim okicama bulji u televizor sva stisnuta a nitko od mog muža, ni bake ni djeda nije reagirao,
A gdje si ti bila za to vrijeme? Ako si smatrala da taj film nije pogodan za dijete, zašto nisi prije nego se dijete prepalo zamolila da ugase televizor ili promijene program? Bez drame, bez ultimatuma i bez očekivanja da ti se čitaju misli?

Usput, pošto se trileri obično ne prikazuju u dječjim terminima, zanima me u koje doba dana se to dogodilo?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 20:20   #6
Meni je zanimljivo kako si dosta žena uzme za pravo svojatati dijete kao da je 'više njihovo'.
Otac djeteta ima jednaka prava donositi odluke u vezi tog djeteta, kao i majka. Osim u slučajevima gdje je sud odredio drukčije.
Samim time su mi sulude priče gdje žena nešto zabrani mužu vezano za dijete. Nije to dijete njeno, ni 'više njeno'.
Ako on želi voditi dijete kod svojih roditelja, žena se može na trepavice postaviti, ne može mu zabraniti.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 20:26   #7
Quote:
edwood kaže: Pogledaj post
Kako je sad muz kriv, pa ovo je suluda situacija za covjeka. Ja bi se rastao vec davno da se nadjem u njegovoj situaciji. To nema veze s jel mi mama vaznija od zene, ali ova situacija stvarno nije normalana. Nema tu srece, dijete ne mozes dovesti kod svojih roditelja, brani ti zena, i onda ti jos stavlja ultimatum ja ili mama. Ovo s psovanjem i tv-om nisu takvi problemi za zabranu, ja mislio obitelj alkoholicara , nesto lol, ovo se moze rijesiti.Kako bi se on trebao osjecati kad ti njemu kazes i djelom pokazes da njegovi roditelji(koji su njega odgojili a ti si ga izabrala, ocito ti se svidio) lose utjecu na dijete vase.
ne slažem se.djecu prije imaju pravo odgajati njihovi roditelji.
djed i baka se trebaju tog pridržavati kao i granica koji su roditelji odredili.
primarna obitelj su majka otac i dijete.
djed i baka nisu ta obitelj-nego proširena familija(sekundarni nivo).
ako roditelj/i smatraju da se ispred djeteta ne smije prostačiti,
da pojačani zvuk TV i nasilne scene na TV nisu prikladni za dob djeteta,
da ne smije npr.jesti previše slatikša,pranje zubića poslije slatkiša,
odmor u određeni sat na koji je dijete naviklo-onda se tog treba i pridržavati.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 20:27   #8
a najbolje da ona drzi strazu nad svekron i svekrvon.
kleo,ja bi postupila isto.
ako i kad buden imala dite,takodjer ne cu dopustiti da boravi u okruzenju di se vice,prostaci i tv ce biti strogo ogranicen vrimenon i programon, vidjeh to vec x puta i kod drugih na djelu.

doduse o ovin stvarima veznin za odgoj naravno da cu pricati s partneron,i tu se apsolutno moramo slagati,malo je teze kad se reagira nakon sta je dite vec tu, al razumin i druge koji ce mozda stati na njegovu stranu jer eto mozda on ne vidi apsolutno nista lose u ciloj prici,al ono sta je jednon prihvatljivo nekon dugon ne ce biti.

a sigurno mi ne ce niko sa strane diktirati kako cu odgajati nase dite,bilo moja mater ili njegova i moja/nasa odluka se ima postivati. ejmen.
__________________
Nije sve u rukama sudbine.
lorena-ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 20:30   #9
Naravno da se slazem, ali ovako reagirati, govoriti da roditelji (muza) lose utjecu na dijete, da ga ne smiju viđati, a njezini smiju(pretpostavljam) sto mislis kako se taj covjek osjeca, kako je njemu. Cak i djetetu, koje nece uvijek biti doma i na oku roditelja, cuti ce ono svasta (znam, radio sam s prvasicima), tak da mozes ispisati dijete i iz skole. A sad, ako ti mislis da je to one strike i nema popravka, ultimatumi itd, ja kazem da bi se ja u takvoj situaciji rastao. Ne bih ja previse popravljao ovo, jer je ovo nenormalna klima, vise nikad nece moci biti pravi popravak situacije.

Ja bi sigurno na njegovom mjestu se rastao, taj dan, kad ne razgovaramo otvoreno, shvatio bi je da je upozoravala(muz nije radio nista, oni nista), ali ovako odjednom, bez razgovora i rijesavanja, ultimatumi, zabrane, to je za mene gotov brak(za mene osobno) ,ne bi to tolerirao niti minutu, taj dan bi bilo gotovo. Bilo bi mi zao, ali bi presjekao kako se i jedino moze, sud bi odredio skrbnistvo i viđanje djeteta i to je to.

Zadnje uređivanje edwood : 07.11.2015. at 20:41.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 20:32   #10
Rachella slažem se, al očito pola roditelja nije jasnog stava

Autorice ne znam jesi svjesna da putem czss djed i baka mogu zahtjevat svoja prava viđanja unuka, jer ih imaju, a to je i djetetovo pravo
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 20:36   #11
Ti si izvor svadje i problema, zbog tebe je pocelo, ako zbog "nasilnog trilera" tako reagiras, mogu zamisliti kako je u ostalim situacijama. Ili ne mogu.
I onda se cudis da te poslao kvragu.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 20:38   #12
Quote:
lorena-ny kaže: Pogledaj post
a najbolje da ona drzi strazu nad svekron i svekrvon.
kleo,ja bi postupila isto.
ako i kad buden imala dite,takodjer ne cu dopustiti da boravi u okruzenju di se vice,prostaci i tv ce biti strogo ogranicen vrimenon i programon, vidjeh to vec x puta i kod drugih na djelu.

doduse o ovin stvarima veznin za odgoj naravno da cu pricati s partneron,i tu se apsolutno moramo slagati,malo je teze kad se reagira nakon sta je dite vec tu, al razumin i druge koji ce mozda stati na njegovu stranu jer eto mozda on ne vidi apsolutno nista lose u ciloj prici,al ono sta je jednon prihvatljivo nekon dugon ne ce biti.

a sigurno mi ne ce niko sa strane diktirati kako cu odgajati nase dite,bilo moja mater ili njegova i moja/nasa odluka se ima postivati. ejmen.
otac koji ne vidi ništa loše da dijete gleda nasilne scene,da atmosfera prostačenja nije dobra za dijete je nezreo za ulogu oca.
Iako su njegovi roditelji-mora biti svjestan onog što nije dobro za dijete.
Kada čuvam nećakinju sa njome u kompletu dolazi i spisak što treba jesti
i koliki je razmak između obroka i tog se pridržavam.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 20:39   #13
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Meni je zanimljivo kako si dosta žena uzme za pravo svojatati dijete kao da je 'više njihovo'.
Otac djeteta ima jednaka prava donositi odluke u vezi tog djeteta, kao i majka. Osim u slučajevima gdje je sud odredio drukčije.
Samim time su mi sulude priče gdje žena nešto zabrani mužu vezano za dijete. Nije to dijete njeno, ni 'više njeno'.
Ako on želi voditi dijete kod svojih roditelja, žena se može na trepavice postaviti, ne može mu zabraniti.
to je zanimljiv fenomen, ali budimo realni, drustvo je reklo da je tako, barem moderno, kad se skrbnistvo djeteta kod rastave daje ocu, gotovo nikad, jedino ako je majka psihicki bolesna, itd, to je isto diskriminacija, ali tako je i mi to moramo prihvatiti, nema BABA da nasa prava zastiti

Nemam nista protiv zena, odrastao sam s mamom, ali tako je, to je cinjenica.

e: Račel

nitko ne govori da nije tako, ali o tome se moze razgovarati, ili odmah sljede ultimatumi i zabrane, moze se prvo pokusati popraviti situacija, upozoriti na problem itd, a ne odmah ovo, jedno je da to traje i traje, a drugo je ovo sto sam procitao
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 20:40   #14
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post

i pitam vas ljudi, o čemu se tu radi ??

ovako da završi naša ljubav...on bira svoju mamu !
Radi se prije svega o vašoj obostranoj nezrelosti. Naime, kao roditelji i bračni parovi, ljubavnici nikako niste smjeli dopustiti da vam problem odgoja djeteta i vaše međusobne razlike stanu na put i vezu dovedu do propasti. Iz te činjenice mogu zaključiti kako niste stasali u odrasle odgovorne osobe.

Druga stvar je tvoj problem što nastojiš djete držati pod staklenim zvonom kako bi ga zaštitila od negativnih utjecaja okoline. To je potpuno pogrešan način odgoja i djete nikada ne treba izolirati niti od dobrog niti od lošeg. Njegovi roditelji teško da mogu naročito negativno utjecati na tvoje djete, a naročito zato što će za koju godinu tvoje djete krenuti u školu i odgajati će ga učitelj i ulica. Ti djetetu trebaš usaditi razliku između dobrog i lošeg, i djedu i baki sugerirati da ne želiš da djete sluša psovke i slično. Ukoliko oni to rade namjerno i zlostavljaju ti djete tada povlačiš poteze.

Što se supruga tiče vaš odnos je loš, oboje ste jako nezreli i zbog toga ste uništili vezu. Njemu bi vaša veza trebala biti prioritet a ne mamičina suknja pod koju se kao malo djete skrije kada mu je teško.
Po zakonu inercije vi ćete i dalje nastaviti uništavati vaš odnos i djetetu nanjeti više štete nego jedan akcijski film na televiziji. Ne treba biti naročito pametan da se to zaključi ali eto vi jednostavno niste sposobni da to spoznate. Ti se ljutiš na svog muža koji nakon godinu dana neslaganja i poremećenih partnerskih odnosa ide tražiti podršku svoje majke i pokazuje manjkavosti u osjećajnom smislu, no ruku na srce to si mogla i očekivati.

Odgovorni roditelji bi sjeli i rješili međusobne nesuglasice, dvije budale to ne mogu i pritom često uniše nevine živote koji o njima ovise...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 20:41   #15
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
otac koji ne vidi ništa loše da dijete gleda nasilne scene,da atmosfera prostačenja nije dobra za dijete je nezreo za ulogu oca.
I on i takav nezreo ima JEDNAKA prava odgajati dijete i donositi odluke za njega, kao i majka. Koliko god majka imala slomove živaca jer se ne slaže s njegovim odlukama.
Barem dok CZSS i sud ne donesu drukčiju odluku.
A o tome se inače razmišlja prije pravljenja djece s takvima.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 20:48   #16
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Ti si izvor svadje i problema, zbog tebe je pocelo, ako zbog "nasilnog trilera" tako reagiras, mogu zamisliti kako je u ostalim situacijama. Ili ne mogu.
I onda se cudis da te poslao kvragu.
Mene sestra voli,ali ni u kojem slučaju ne bi odobrila da dok je malena samnom,
da gleda nasilne scene,da tv ima pojačani zvuk,zbog psihe djeteta,
da prostačim i slično.niti da se odrasli svađaju i raspravljaju ispred djeteta.
ako djetetu ne mogu omogućiti dobre uvjete mira i sigurnost-sigurna sam
da u mene ne bi imala povjerenja da malena ostane na par sati.
Na meni je da poštujem njenu odluku(i njenog supruga).
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 20:50   #17
To je poanta isto, odluku nje i njenog supruga, ovdje je upravo to problem. A procitao sam 2 puta tekst, ne vidim da je ona pokusala razgovarati o tome, popraviti situaciju, vise kao da je cekala takvo nesto i nagazila nogom.

Sto normalan covjek koji ima klince(nemam jos) napravi kada takvo nesto vidi, razgovara, kaze sto mu smeta, sto bi bilo dobro , sto bi bilo bolje, a ne da suti i onda udari dzonom, to je sulud nacin, ultimatumi, itd. I ljudi di vi zivite, na marsu, klinci ce sve cuti jos u vrticu pa u skolu, to nema nikakve veze, nauciti ih da to ne koriste i budu vrijedni i dobri ljudi je trik, hoce li cuti "jebi se" , prije ili kasnije i nije bitno, ali eto neka.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 20:51   #18
Quote:
edwood kaže: Pogledaj post
to je zanimljiv fenomen, ali budimo realni, drustvo je reklo da je tako, barem moderno, kad se skrbnistvo djeteta kod rastave daje ocu, gotovo nikad, jedino ako je majka psihicki bolesna, itd, to je isto diskriminacija, ali tako je i mi to moramo prihvatiti, nema BABA da nasa prava zastiti

Nemam nista protiv zena, odrastao sam s mamom, ali tako je, to je cinjenica.

e: Račel

nitko ne govori da nije tako, ali o tome se moze razgovarati, ili odmah sljede ultimatumi i zabrane, moze se prvo pokusati popraviti situacija, upozoriti na problem itd, a ne odmah ovo, jedno je da to traje i traje, a drugo je ovo sto sam procitao
pa eto vidiš kako se o tome "razgovaralo"da nema sexa i intimnosti
godinu dana,jer je žena kriva za sve i stvara probleme.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 20:56   #19
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
I on i takav nezreo ima JEDNAKA prava odgajati dijete i donositi odluke za njega, kao i majka. Koliko god majka imala slomove živaca jer se ne slaže s njegovim odlukama.
Barem dok CZSS i sud ne donesu drukčiju odluku.
A o tome se inače razmišlja prije pravljenja djece s takvima.
apsolutno da-nitko to ne spori-
ali isto tako mora znati što je za njihovo dijete dobro;
što je pedagoški prikladno za dob djeteta.
Ne može mu to rješavati mama,niti donositi odluke-
nego on i supruga zajedno kao roditelji djeteta.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 20:59   #20
Autorice, da li ste ti i suprug još u braku?

Sudeći po tvom objavljenom oglasu i usamljenosti u braku, o kojem vremenskom razdoblju pričaš?
mjesecarka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.