Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2006., 16:42   #21
Quote:
pilot babo kaže:
Ne postoji ni Hrvat Jovan, ali postoje Hrvati Jovanovići i Jovići.
Da, zato što su oni pohrvaćeni s*bi ili su samo Hrvati pravoslavci, jer je Jovan s*psko, i na ovim prostorima pravoslavno ime, pa su se čak možda neki ivanovići pretvorili u jovanoviće...
Sovjetski_Zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 19:16   #22
jao majko koje ti gluposti pricas pa to nije moguce. to znaci da ni Milan ne moze biti Hrvat, Zoran, Goran, pa znam covjeka koji se zove Cedomir pa nije Srbin. porijeklo prezimena je toliko kompleksno i ne moze se uopcavati na nacin koji ti pokusavas, no dobro. ne da mi se uopce neke tako jasne fakte dokazivat.
pinokiop is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 19:26   #23
Quote:
pinokiop kaže:
jao majko koje ti gluposti pricas pa to nije moguce. to znaci da ni Milan ne moze biti Hrvat, Zoran, Goran, pa znam covjeka koji se zove Cedomir pa nije Srbin. porijeklo prezimena je toliko kompleksno i ne moze se uopcavati na nacin koji ti pokusavas, no dobro. ne da mi se uopce neke tako jasne fakte dokazivat.
Cedomir ne mora biti srbin, ja nisam rekao da jovan ne moze biti hrvat, samo sam rekao da je to stvaaarno cudno za katolika, moze biti pravoslavac, a ja pravoslavce opet ne smatram hrvatima, pa je to drukcije...
Sovjetski_Zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 13:23   #24
Quote:
Sovjetski_Zeko kaže:
s*bin bariša ne postoji i nikad nije postojao
Ako je ime Bariša izvedeno iz imena apostola Bartolomeja zašto nije mogao postojati?

Ja zbilja nikad ne upoznah Srbina Barišu, što nije dokaz da takav nije postojao prije 200-300 godina.

Ime je hrišćansko, Srbi su hrišćani; a moda u imenovanju djece se mijenja...
pilot babo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 14:09   #25
Talking

Quote:
PRIVEDENE ČETIRI OSOBE

Policija u petak ujutro privela nekoliko osoba za koje se sumnja da bi mogli da utiču na bezbjednost posjete pape Banjoj Luci koji su pušteni kući poslije podne.

Glušac, međutim, nije želio da iznosi više detalja o tome koliko osoba je privedeno, niti tačne razloge privođenja.

"MUP RS će privoditi, hapsiti i pritvarati sve osobe za koje dobije informacije da mogu uticati na bezbjednost papinog boravka u Banjoj Luci", istakao je Glušac.

Prema nezvaničnim informacijama, u akciji MUP-a privedene su četiri osobe, među kojima su i predsjednik Ravnogorskog četničkog pokreta RS Neđo Ošap, te predsjednik ovog pokreta za Vrbaski okrug Milan Barišić.

Oni su privedeni nakon informacija da bi mogli da ugroze bezbjednost skupa na Petrićevcu prilikom papine posjete.


Quote:
Potpredsjednik Ravnogorskog pokreta Republike Srpske i predsjednik Organizacionog odbora Svesrpskog sabora na Manjači Milan Barišić kaže da je ekshumacija posmrtnih ostataka vojvode Drenovića, koji su bili sahranjeni u šumi, šest kilometara od crkve na Klisini u Bibića Gaju kod Lusića, obavljena 1. jula. Patolog Željko Karan je uradio svoj dio posla i vojvoda Drenović je prvi vojvoda koji se sahranjuje, a da se pouzdano zna da su to njegove kosti.


Zeko, šta kažeš na ovo?
pilot babo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 14:40   #26
moras znat da svi Hrvati nisu katolici, da smo i mi kao i vecina naroda svuda. a pogotovo na Balkanu, mjesavina razlicitih etnickih skupina koja su se na ovim prostorima dugi niz stoljeca mjesali, osim toga nedavno je znanstveno istraživanje dokazalo o razlicitoj genetskoj slici Dalmatinaca i Slavonaca, dakle pripadnika istog naroda. misljenja sam da te pripadnikom nekog naroda prvenstveno čini jezik, i mjesto zivljenja, atek onda "cista" genetska slika
pinokiop is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 15:03   #27
Quote:
pinokiop kaže:
moras znat da svi Hrvati nisu katolici,
Znam - ima ih i budista, ateista, hare krišna, agnostika,...
pilot babo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 15:15   #28
Quote:
pilot babo kaže:
Ako je ime Bariša izvedeno iz imena apostola Bartolomeja zašto nije mogao postojati?

Ja zbilja nikad ne upoznah Srbina Barišu, što nije dokaz da takav nije postojao prije 200-300 godina.

Ime je hrišćansko, Srbi su hrišćani; a moda u imenovanju djece se mijenja...
Ako dobro znam srpska(pravoslavna) varijanta Bartolomeja je Vartolomej
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 15:39   #29
Quote:
juanpablom kaže:
Ako dobro znam srpska(pravoslavna) varijanta Bartolomeja je Vartolomej
Obije varijante su srpske.

Po originalu, pravilnije je Bartolomej (grčki Βαρθολομαίος).
pilot babo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 16:43   #30
Za ovog milana barišića; on je neki lik iz vrbaskog okruga, a to je srednja Bosna, već je netko rekao za nekog s*bina barišića otamo, a ja sam već odgovorio da je posrbljen, u tom postu pise i zasto....njegova obitelj je prije 300 godina 100% bila HrVaTsKa


Kužiš??

Sovjetski_Zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 21:15   #31
Quote:
pilot babo kaže:
Srbi Barišići žive na dva mjesta:

1. Na Vlašiću kod Kneževa (Skender Vakufa) u Republici Srpskoj
Barišići na Vlašiću

2. U selu Cetina na izvoru istoimene rijeke u Dalmaciji
Cetina u Dalmaciji

Ovi Barišići Srbi u Bjelovaru koje pominje g2sl su, vjerovatno, došli iz Bosne poslije WW2 u "vlaku bez voznog reda".
Zaboravih Srbe Barišiće u Vukovskom na Kupresu!
Barišići u Vukovskom na Kupresu

pilot babo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 23:56   #32
Quote:
pilot babo kaže:
Zaboravih Srbe Barišiće u Vukovskom na Kupresu!
Barišići u Vukovskom na Kupresu


To je selo, a ne s*psko prezime,
Sovjetski_Zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 01:40   #33
Quote:
pilot babo kaže:

(grčki Βαρθολομαίος).
Pa piše Vartolomej ili tako nešto. Kod Srba je Vizantija kod nas Bizant, Kod Srba Vavilon kod nas Babilon.... Bartolomej je definitvno hrvatska inačica
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 10:59   #34
Quote:
juanpablom kaže:
Pa piše Vartolomej ili tako nešto.
Prvo slovo je Β β /beta/.

U savremenom grčkom se čita kao V, ali u klasičnom kao B.
pilot babo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 11:25   #35
Quote:
pilot babo kaže:
Prvo slovo je Β β /beta/.
Je u pravu si. No kako god bilo ime Bartolomej je biblijskog podrijetla i znači u prijevodu sin groma. Ne znam da se kod Srba koristi Bartolomej, no ne isključujem mogućnost da se koristi.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 21:59   #36
Quote:
Sovjetski_Zeko kaže:
To je selo, a ne s*psko prezime,


To je zaseok u Vukovskom nazvan po istoimenom pravoslavnom bratstvu. Inače, Vukovsko na Kupresu je 100% srpsko selo...
pilot babo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 22:08   #37
Malo se raspitah i saznah da Srba Barišića ima na još dva mjesta:

1. Bijakovac kod Kozarske Dubice u Republici Srpskoj
Bijakovac

2. Stekerovci, Glamoč
Barišići u Stekerovcima

Ima ih i u Mladenovu u Bačkoj u Srbiji, đe su naseljeni poslije WW2 sa Kupresa...

pilot babo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 22:14   #38
Quote:
pilot babo kaže:
Malo se raspitah i saznah da Srba Barišića ima na još dva mjesta:

1. Bijakovac kod Kozarske Dubice u Republici Srpskoj
Bijakovac

2. Stekerovci, Glamoč
Barišići u Stekerovcima

Ima ih i u Mladenovu u Bačkoj u Srbiji, đe su naseljeni poslije WW2 sa Kupresa...

Stekerovci: srednja bosna; već sam objasnio
Bijakovac: posrbljeno zbog ustaštva i hrvatstva za bržu infiltraciju s*ba u posavinu
Sovjetski_Zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 22:15   #39
Quote:
pilot babo kaže:


To je zaseok u Vukovskom nazvan po istoimenom pravoslavnom bratstvu. Inače, Vukovsko na Kupresu je 100% srpsko selo...
posrbljeno i točka.
nema s*ba barišića i ništa me neće natjerati da to i pomislim :2up:
Sovjetski_Zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 22:28   #40
Quote:
Sovjetski_Zeko kaže:
Stekerovci: srednja bosna; već sam objasnio


Glamoč nije u Srednjoj Bosni, nego u Bosanskoj Krajini.

Quote:
Sovjetski_Zeko kaže:
Bijakovac: posrbljeno zbog ustaštva i hrvatstva za bržu infiltraciju s*ba u posavinu
Barišić D. Gojko, Bijakovac, 1927-1942.
Barišić M. Vaso, Bijakovac, 1927-1942.

http://www.jasenovac.info/cd/bibliot...i-borci_l.html


Barišić (Nikola) Đurađ, rođen 1937. Srbin, ubijen od ustaša 1942. u logoru Stara Gradiška
Barišić (Nikola) Miloje, rođen 1933. Srbin, ubijen od ustaša 1942. u logoru Stara Gradiška
Barišić (Nikola) Ratko, rođen 1941. Srbin, ubijen od ustaša 1942. u logoru Stara Gradiška
Barišić (Nikola) Savka, rođena 1936. Srpkinja, ubijena od ustaša 1942. u logoru Stara Gradiška

http://www.jasenovac.info/cd/zrtve/d...egovina_l.html

pilot babo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.