Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2015., 03:22   #1
Question Teorija o teoriji zavjere

Čitao sam nedavno da postoji teorija zavjere da su teorije zavjere zapravo proizvedene od strane znanstvenika i farmaceutske industrije tako da bi ljudi što manje bili informirani (te tako kupu nekakvu "kvantnu narukvicu" ili slično) i koristili pogodnosti znanosti, pa da ih tako lakše kontroliraju.

No dok sam nekidan intezivno razmišljao o Teslinoj teoriji relativnosti, palo mi je napamet da je možda ta gornja teorija zapravo teorija zavjere. Dakle moja teorija tvrdi da je teorija da su teorije zavjere proizvedene od strane znanstvenog i farmaceutskog lobija, zapravo teorija zavjere s kojom se pokušava baciti ljagu na teoriju zavjera i time oslabili njihov utjecaj.

No opet, kolega mi je sugerirao da je moguće, vodeći se istom logikom, napraviti teoriju u kojoj je moja teorija zavjere da je teorija zavjere to da su teorije zavjere proizvedene od strane znanstvenog i farmaceutskog lobija, zapravo teorija zavjere s ciljem odmicanja pozornosti od teorije zavjere u kojima znanstvenici i ostali lobiji proizvode teorije zavjere ne bi li više profitirali.

Što vi mislite o tome?

Kažu da je istina uvijek u sredini, mislite li da je sredina ipak ova moja teorija jer ima srednji broj "teorija zavjera" u sebi?

Otvoren sam za diskusije i sugestije jer, naravno, ovo je samo teorija!

Demiann is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 13:52   #2
Bit teorija zavjere je u tumačenju da postoji manipulacija od strane tajne klike koja podzemnim metodama kontrolira čovječanstvo. Nije li totalno nepotrebno zamarati se sa takvim stvarima. Evo, ja tvrdim da je manipulacija potpuno otvorena.
Pogledaj na primjer Crkvu. Prosto bode u oči kako iskorištava duhovnu ljenost vjernika da bi im prodala svoju priču i profitirala na toj priči.
Onda, pogledaj kako radi bankarski kartel. Ne stvaraju nikakvu realnu vrijednost ali moć im je skoro neograničena zahvaljujući toj utvari od financijskog sustava u koju su ljudi povjerovali.
Takvih primjera ima kolko hoćeš. I kao što možeš vidjeti - manipulacija uopće nije skrivena, nego je potpuno nama pod nosom.
I sad te ja pitam - šta će ti teorije zavjere. Samo pogledaj oko sebe
Tim više što je dosta tih teorija lansirano u cilju stvaranja konfuzije i straha.
I sam si u postu upotrijebio te emotikone - - dakle konfuzija.
Tako da, moj savjet je da se baviš nečim konstruktivnim.
Žao mi je ako sam ti ovim pokvario zabavu
ubačeni element is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 16:41   #3
Quote:
Demiann kaže: Pogledaj post
Čitao sam...
Čitala sam da, teorija teorije zavjere, teorija je ne već realidad zavjere nad zavjerama.... u što ljudi ne vjeruju, a ipak kako koji čovjek.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 19:37   #4
Quote:
Demiann kaže: Pogledaj post
Čitao sam nedavno da postoji teorija zavjere da su teorije zavjere zapravo proizvedene od strane znanstvenika i farmaceutske industrije tako da bi ljudi što manje bili informirani (te tako kupu nekakvu "kvantnu narukvicu" ili slično) i koristili pogodnosti znanosti, pa da ih tako lakše kontroliraju.

No dok sam nekidan intezivno razmišljao o Teslinoj teoriji relativnosti, palo mi je napamet da je možda ta gornja teorija zapravo teorija zavjere. Dakle moja teorija tvrdi da je teorija da su teorije zavjere proizvedene od strane znanstvenog i farmaceutskog lobija, zapravo teorija zavjere s kojom se pokušava baciti ljagu na teoriju zavjera i time oslabili njihov utjecaj.

No opet, kolega mi je sugerirao da je moguće, vodeći se istom logikom, napraviti teoriju u kojoj je moja teorija zavjere da je teorija zavjere to da su teorije zavjere proizvedene od strane znanstvenog i farmaceutskog lobija, zapravo teorija zavjere s ciljem odmicanja pozornosti od teorije zavjere u kojima znanstvenici i ostali lobiji proizvode teorije zavjere ne bi li više profitirali.

Što vi mislite o tome?

Kažu da je istina uvijek u sredini, mislite li da je sredina ipak ova moja teorija jer ima srednji broj "teorija zavjera" u sebi?

Otvoren sam za diskusije i sugestije jer, naravno, ovo je samo teorija!

znanstvenici se ne bave teorijama zavjera nego znanosti.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 00:13   #5
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
znanstvenici se ne bave teorijama zavjera nego znanosti.
E, al treba biti oprezan sa time, kako da ja znam kome da vjerujem, ko je tu u pravu?

Što ako je npr. Adolf Einstein lagao kad je kazao da ne postoji brzina veča od svjetlosti samo kako ne bismo mogli doči do udaljenih zvijezda?

Kako recimo onda ovi u Star Treku mogu upogoniti onaj warp pogon i preletjeti pola Svemira u par minuta. Ja sam naprimjer uvjeren da je warp pogon moguč.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 02:24   #6
Zar sve teorije zavjere nisu izmišljene od strane ljudi koji ih i propagiraju, a koji iz ovog ili onog razloga ne mogu prihvatiti da je ova ili ona stvar takva kakva je?
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 10:23   #7
Prije bih rekla da se radi o svojevrsnim proročanstvima, odnosno upozorenjima na izvjesnost nečeg što će se dogoditi, katastrofe i sl., a u svrhu da se to pokuša izbjeći.

Npr. medijsko javno prikazivanje nasilja i raznih destrukcija zapravo ima namjeru čovjeka učiniti sudionikom tog zla, a ne nevesti ga da odbaci i pobuni se protiv zla i nasilja. Da je to tako vidimo po konstantnim međuljudskim sukobima i nezainteresiranosti ljudi za tuđu nesreću.

Kad su nam pred puno godina teoretičari zavjera govorili o sveprisutnom nadzoru kamerama i o čipiranju ljudi, te da nas to vodi u svojevrsno ropstvo, nisu izazvali dublji interes, dapače, ljudi su odmahivali rukom i nisu činili ništa da izbjegnu takav slijed događaja. A danas imamo kamere na svakom koraku, čipiranje je počelo ( čitala da se u SAD-u ljudi sami javljaju da im se ugradi čip!), izvjesnost ropstva je već tu- neoliberalizam nametnut krupnim kapitalom banaka, trgovačkih, farmaceutskih i inih korporacija, profesionalizacija vojske, neprirodne unije država itd.- već su mnoge ljude, a i cijele države dovele u podređene položaje.

Da su ljudi obratili pozornost na ono o čemu su teorije zavjere govorile, mogli su pomrsiti planove svjetskih moćnika i preusmjeriti tok zbivanja birajući drugačiji put u stvaranju svoje budućnosti. Mislim, nemoguće je malom postotku ljudi ovladati cijelim svijetom ako im to preostala većina ljudi sama ne omogući.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 10:42   #8
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
znanstvenici se ne bave teorijama zavjera nego znanosti.
Ako znanstvena teorija nakon određenog vremena bude srušena nekim drugim dokazima i ustanovi se da nije bila točna to znači da je ta znanstvena teorija zapravo bila teorija zavjere
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 17:01   #9
skup prirodnih brojeva je teorija zavjere
naime moj racun je u minusu
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 14:22   #10
Moja teorija je da teorije zavjere pišu proizvođači flaširane vode s porukom i slični mlatimudani. Služe tome da narod skroz poglupi jer ga je tako lakše kontrolirati.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 21:02   #11
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Moja teorija je da teorije zavjere pišu proizvođači flaširane vode s porukom i slični mlatimudani. Služe tome da narod skroz poglupi jer ga je tako lakše kontrolirati.
Vidiš, ima tu nešta. Kažu i da oni vodu iz pipe posipaju florom i da to isto stavljaju u kalodont pa da narod poglupi. Žele da nas kontrolišu.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 18:48   #12
Mislim da su teoretičari zavjera i teoretičari zavjera o zavjerama zapravo u istom loncu. I polako se kuhaju, da ne zbrišu dok ne shvate šta se događa.
Pritom pomažu drugim ljudima da se upecaju i upadnu u kotao.
Istinske sluge režima.

Riječi su ovdje oružje. Služe za održavanje obmane. Obmana služi da se ne bismo bavili svijetom oko sebe, i da ga ne bismo unaprijeđivali. Nego da ga se bojimo. Da ne živimo. I da ne osjećamo. Da radimo, dok se netko bogati. I da umremo brzo, bolesni i ustrašeni. Bolesni ljudi ne postavljaju pitanja, nego troše lijekove. Ustrašeni ljudi padaju u depresije, užasavaju se života, ne žele obitelj, djecu, jer kakvog to ima smisla, ne žele se boriti za ništa. Šta nas briga što netko Aziji ili Africi umire od gladi ako nam mediji kažu da je neki rat, meteor ili pandemija pred vratima?
Razmijete li kamo to vodi?

Mozgovi su nam atrofirali od bombardiranja informacijama, prvenstveno sa interneta, koje više ne nismo u stanju reciklirati. 99.99% tih informacija je neupotrebljivo smeće. Zbog interneta, i bombardiranja informacijama, više nismo u mogućnosti procesuirati duži tekst. Pričam o knjigama. Knjige su jedan od ključeva za razvoj mozga. Pisani tekst kao tekovina civilizacije.

Ostale su meditacija, molitva, razgovor, pa čak i obično pisanje pisama. Može i samima sebi...
Sve što ne uključuje nabrijanu elektronsku razmijenu informacija.

Ipak, internet je neizbježan. i tek je sad u punom zamahu. Internet i mediji danas su prepuni primjera neurolingvističkog programiranja. I to više nije šala.
Kako znati šta je istina?
Pogledajte, gledajte i vjerujte u sebe.
__________________
Silence is golden. The duct tape is silver.
Aleta Ogord is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 14:46   #13
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Ako znanstvena teorija nakon određenog vremena bude srušena nekim drugim dokazima i ustanovi se da nije bila točna to znači da je ta znanstvena teorija zapravo bila teorija zavjere
ne.
ako znanstvena teorija nakon određenog vremena bude srušena nekim drugim dokazima to znači da je ta znanstvena teorija eliminirana snagom dokaza, a dotad, tj ranije, ti dokazi nisu postojali tj nisu pronađeni - povezani s njom, međutim samim nazivom znanstvena teorija je donešena znanstvenim dokazima koji su ranije (bez tog ključa koji ju demantira) upućivali na to što je teorija teoretizirala.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 14:56   #14
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
E, al treba biti oprezan sa time, kako da ja znam kome da vjerujem, ko je tu u pravu?

Što ako je npr. Adolf Einstein lagao kad je kazao da ne postoji brzina veča od svjetlosti samo kako ne bismo mogli doči do udaljenih zvijezda?

Kako recimo onda ovi u Star Treku mogu upogoniti onaj warp pogon i preletjeti pola Svemira u par minuta. Ja sam naprimjer uvjeren da je warp pogon moguč.
odgovor na to pitanje nije jednostavan, jer ovisi o tvom obrazovanju i sposobnosti prosuđivanja, tj zatupljenosti ili otvorenosti uma.

da bi mogao prosuditi da li netko govori istinu kad kaže da 4taktni motor u 3. taktu ima eksploziju moraš znati o čemu on govori i na što misli time, ili ako to ne znaš sve se svodi upravo na to - vjerovanje.

e sad, ako i ne znaš o čemu govori, ako provedeš godine ili barem mjesece učeći i istražujući temu, kreneš od osnova i dođeš do istog zaključka do kojeg i on, time što si ključne pojmove spojio i sam sebi dokazao da njegova teorija ima uporište u činjenicama, onda mu vjeruješ.

dakle da bi ti ili netko drugi povjerovao u znanost ili ono što ona teoretizira, moraš i ti imati nekog znanstvenog predznanja ili obrazovanja, ili ako nemaš moraš biti uporan u tome da ga stekneš prije nego li prosudiš hoćeš li ili nećeš nekome vjerovati u njegovoj teoriji.

ako to ne učiniš ili nemaš, onda sudiš na čemu?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 20:11   #15
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
E, al treba biti oprezan sa time, kako da ja znam kome da vjerujem, ko je tu u pravu?

Što ako je npr. Adolf Einstein lagao kad je kazao....

Zasto Adolf !?

Quote:
Demiann kaže: Pogledaj post
Čitao sam nedavno da postoji teorija zavjere da su teorije zavjere zapravo proizvedene od strane znanstvenika i farmaceutske industrije tako da bi ljudi što manje bili informirani (te tako kupu nekakvu "kvantnu narukvicu" ili slično) i koristili pogodnosti znanosti, pa da ih tako lakše kontroliraju.

No dok sam nekidan intezivno razmišljao o Teslinoj teoriji relativnosti, palo mi je napamet da je možda ta gornja teorija zapravo teorija zavjere. Dakle moja teorija tvrdi da je teorija da su teorije zavjere proizvedene od strane znanstvenog i farmaceutskog lobija, zapravo teorija zavjere s kojom se pokušava baciti ljagu na teoriju zavjera i time oslabili njihov utjecaj.

No opet, kolega mi je sugerirao da je moguće, vodeći se istom logikom, napraviti teoriju u kojoj je moja teorija zavjere da je teorija zavjere to da su teorije zavjere proizvedene od strane znanstvenog i farmaceutskog lobija, zapravo teorija zavjere s ciljem odmicanja pozornosti od teorije zavjere u kojima znanstvenici i ostali lobiji proizvode teorije zavjere ne bi li više profitirali.

Što vi mislite o tome?

Kažu da je istina uvijek u sredini, mislite li da je sredina ipak ova moja teorija jer ima srednji broj "teorija zavjera" u sebi?

Otvoren sam za diskusije i sugestije jer, naravno, ovo je samo teorija!

Nešto kao: Teorija zavjere o teorijama zavjere?
ITGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 21:47   #16
Quote:
ITGuy kaže: Pogledaj post

Zasto Adolf !?
Vjerovatno iz istog razloga ko što je ovaj u uvodnom postu rekao Teslina teorija relativnosti i nekakve kvantne narukvice za kontrolu. Ukratko ne poznavanje osnove materije o kojoj se priča.

I kako vidim da vas dosta spominje kvantna računala i ostale kvantne stvari u toliko pogrešnom kontekstu onda ću probati laički objasniti o čemu se radi.

Daklem

Možda je offtopic ali isto kao i vaše spominjanje kvantnih uređaja svako malo pa da objasnim.

U čemu je fora? Danas ako pogledamo način na koji radi jedan mikročip, o čemu btw praktički cijeli svijet ovisi, jer danas gotovo da i ne postoji uređaj koji ne koristi neku vrstu mikročipa i nemožemo zamisliti svijet bez toga. Kako radi? Radi samo u dva stadija.
Uključeno i isključeno. To je sve. Binarni kod koji bilo koji čip računa je samo zbrajanje 0 i 1.

To jasno? Ok, to i nije bilo tako teško jel da? Sad, u čemu je fora sa kvantnim računalima?
Pa, fora je u tome kako smo uspjeli smanjivati veličinu čipova i danas imamo uvid u minijaturni svijet atoma, taj svijet se ne ponaša u skladu za nekim zakonima fizike. Tu se lome koplja.

U čemu je tu problem pitate se? Pa problem je u tome što svi zakoni fizike koji vrijede za nas i cijeli svemir uostalom...se počinju raspadati kada počnemo promatrati nešto sitno kao atome. Fora kod atoma je što izgleda da može biti na dva mjesta odjednom.
Sad da ne ulazim previše u priču i onog koga zanima može uostalom provjeriti kojim smo to pokusima dokazali....
Teorija kvantnog računala baš koristi to svojstvo atoma. Da u isto vrijeme može biti i 0 i 1. To nam omogućava daleko brže kalkulacije i daleko moćnije procesore. Sa time je moguće doslovno zgaziti cijelu današnju kriptografiju. O tome se radi. To je idući evolucijski korak u informatici i dizajnu procesora.

Umjesto da moraš proći svaku kombinaciju u recimo pokušavanju otkrivanja neke šifre, vrijeme bi se drastično smanjilo jer bi odjednom mogao vidjeti odgovor za 1 i 0 odjednom kao i varijacije.

Danas se štitimo time da je potrebno jako puno vremena da se nešto tako izračuna.
Evo primjer potrudit ću se da što više pojednostavim.

Svaki vaš account, bilo za fejs bilo za banku ili bilo što drugo počiva na načelu koje se naziva trapdoor premutation. To je matematička funkcija gdje je ideja zapravo da je izračunavanje te funkcije u jednu stranu lako a u drugu teško osim ako vam nije poznata informacija na koji način je ta premutacija sastavljena.

Čini se komplicirano (zapravo i je) ali zamislite to ovako: Uzmite 2 jako velika broja i ponožite ih. Ok? Dobit će te jedan još veći broj. Sad, samo na temelju tog ogromnog broja, a da vam nisu poznata 2 prijašnja koliko bi vam trebalo šansi da otkrijete koja su 2 broja množena da bi dobili ovaj veliki. Jako puno. Kvantno računalo nam tu može pomoći jer bi to izračunali u sekundi.

Proći će još puno godina da netko ima takvu narukvicu jer i najmanji atom kozmičke radijacije koji jednostavno prolazi i kroz vas svakog dana kao i cijelu zemlju može pomutiti i uništiti računanje kvantnog procesora.

To vam je u kratko to....sad neznam od kud vama uopće da spominjete takve pojmove u kontekstu "kvantna narukvica" i praćenje pomoću iste.... Ljudi moji... znam da je ovo forum i sve ali tko će vas ikada shvatiti ozbiljno ako pokazujete ovakav nivo neznanja?
I kako sami izgledate kada optužujete druge koji daleko više znaju nego što ćete vi ikada da su ovce i da ništa ne kuže.

Vi ste ti koji se zapravo moraju probuditi i početi razmišljati. Ispričavam se što sam otišao u offtopic ali nekome tko poznaje materiju i shvaća koliko svaki od vas ode u offtopic samo sa jednom rečenicom, ovo je strašno. Ne bubajte bezveze pojmove o kojima nemate pojma, nije ni čudo što se ljudi smiju alternativcima.
__________________
Information wants to be free
R00t-Sec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 00:05   #17
Quote:
R00t-Sec kaže: Pogledaj post
Vjerovatno iz istog razloga ko što je ovaj u uvodnom postu rekao Teslina teorija relativnosti i nekakve kvantne narukvice za kontrolu...


hahahahahaah
ITGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 00:10   #18
Quote:
R00t-Sec kaže: Pogledaj post
Vjerovatno iz istog razloga ko što je ovaj u uvodnom postu rekao Teslina teorija relativnosti i nekakve kvantne narukvice za kontrolu. Ukratko ne poznavanje osnove materije o kojoj se priča.

I kako vidim da vas dosta spominje kvantna računala i ostale kvantne stvari u toliko pogrešnom kontekstu onda ću probati laički objasniti o čemu se radi.

Daklem

Možda je offtopic ali isto kao i vaše spominjanje kvantnih uređaja svako malo pa da objasnim.

U čemu je fora? Danas ako pogledamo način na koji radi jedan mikročip, o čemu btw praktički cijeli svijet ovisi, jer danas gotovo da i ne postoji uređaj koji ne koristi neku vrstu mikročipa i nemožemo zamisliti svijet bez toga. Kako radi? Radi samo u dva stadija.
Uključeno i isključeno. To je sve. Binarni kod koji bilo koji čip računa je samo zbrajanje 0 i 1.

To jasno? Ok, to i nije bilo tako teško jel da? Sad, u čemu je fora sa kvantnim računalima?
Pa, fora je u tome kako smo uspjeli smanjivati veličinu čipova i danas imamo uvid u minijaturni svijet atoma, taj svijet se ne ponaša u skladu za nekim zakonima fizike. Tu se lome koplja.

U čemu je tu problem pitate se? Pa problem je u tome što svi zakoni fizike koji vrijede za nas i cijeli svemir uostalom...se počinju raspadati kada počnemo promatrati nešto sitno kao atome. Fora kod atoma je što izgleda da može biti na dva mjesta odjednom.
Sad da ne ulazim previše u priču i onog koga zanima može uostalom provjeriti kojim smo to pokusima dokazali....
Teorija kvantnog računala baš koristi to svojstvo atoma. Da u isto vrijeme može biti i 0 i 1. To nam omogućava daleko brže kalkulacije i daleko moćnije procesore. Sa time je moguće doslovno zgaziti cijelu današnju kriptografiju. O tome se radi. To je idući evolucijski korak u informatici i dizajnu procesora.

Umjesto da moraš proći svaku kombinaciju u recimo pokušavanju otkrivanja neke šifre, vrijeme bi se drastično smanjilo jer bi odjednom mogao vidjeti odgovor za 1 i 0 odjednom kao i varijacije.

Danas se štitimo time da je potrebno jako puno vremena da se nešto tako izračuna.
Evo primjer potrudit ću se da što više pojednostavim.

Svaki vaš account, bilo za fejs bilo za banku ili bilo što drugo počiva na načelu koje se naziva trapdoor premutation. To je matematička funkcija gdje je ideja zapravo da je izračunavanje te funkcije u jednu stranu lako a u drugu teško osim ako vam nije poznata informacija na koji način je ta premutacija sastavljena.

Čini se komplicirano (zapravo i je) ali zamislite to ovako: Uzmite 2 jako velika broja i ponožite ih. Ok? Dobit će te jedan još veći broj. Sad, samo na temelju tog ogromnog broja, a da vam nisu poznata 2 prijašnja koliko bi vam trebalo šansi da otkrijete koja su 2 broja množena da bi dobili ovaj veliki. Jako puno. Kvantno računalo nam tu može pomoći jer bi to izračunali u sekundi.

Proći će još puno godina da netko ima takvu narukvicu jer i najmanji atom kozmičke radijacije koji jednostavno prolazi i kroz vas svakog dana kao i cijelu zemlju može pomutiti i uništiti računanje kvantnog procesora.

To vam je u kratko to....sad neznam od kud vama uopće da spominjete takve pojmove u kontekstu "kvantna narukvica" i praćenje pomoću iste.... Ljudi moji... znam da je ovo forum i sve ali tko će vas ikada shvatiti ozbiljno ako pokazujete ovakav nivo neznanja?
I kako sami izgledate kada optužujete druge koji daleko više znaju nego što ćete vi ikada da su ovce i da ništa ne kuže.

Vi ste ti koji se zapravo moraju probuditi i početi razmišljati. Ispričavam se što sam otišao u offtopic ali nekome tko poznaje materiju i shvaća koliko svaki od vas ode u offtopic samo sa jednom rečenicom, ovo je strašno. Ne bubajte bezveze pojmove o kojima nemate pojma, nije ni čudo što se ljudi smiju alternativcima.
trebamo napravit topic u vezi kvantnih računala...

vjerovatno je većini nelogicno sto je kolega gore napisao, u tome i jest poenta:
a to je da niko ne razumije kvantnu mehaniku, pogotovo stvari iz kvantne superpozicije (što su upravo qBit-i koje je kolega napomenuo tj. nesto izmedju 1 i 0), i npr teorija kvantne spregnutosti.
ITGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 01:29   #19
Quote:
ITGuy kaže: Pogledaj post
trebamo napravit topic u vezi kvantnih računala...

vjerovatno je većini nelogicno sto je kolega gore napisao, u tome i jest poenta:
a to je da niko ne razumije kvantnu mehaniku, pogotovo stvari iz kvantne superpozicije (što su upravo qBit-i koje je kolega napomenuo tj. nesto izmedju 1 i 0), i npr teorija kvantne spregnutosti.
Možemo napraviti samo mi se čini da bi to bio jedan tužan topic radi razine znanja
Znaš onu izreku "ako misliš da razumiješ kvantnu mehaniku, ne razumiješ kvantnu mehaniku", mislim da je to Feynman izjavio ali neda mi se sad provjeravati.
Ako je bilo tko išao imalo detaljnije saznati išta o tom području točno će shvatiti što je mislio.

A tvrditi po forumu ovo što su neki....
Evo ja prvi mogu reći da nemam pojma o tome iako imam relativno dobru podlogu. Najveći umovi današnjice se u tom području osjećaju izgubljeno gdje tek mi?

Inače jako zanimljivo polje i svako novo otkriće ima potencijal iz temelja izmijeniti sve što znamo o svijetu. Možda uspijemo uz napredak umjetne inteligencije ono što nismo uspjeli sami
__________________
Information wants to be free
R00t-Sec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 18:56   #20
Quote:
R00t-Sec kaže: Pogledaj post
Možemo napraviti samo mi se čini da bi to bio jedan tužan topic radi razine znanja
Znaš onu izreku "ako misliš da razumiješ kvantnu mehaniku, ne razumiješ kvantnu mehaniku", mislim da je to Feynman izjavio ali neda mi se sad provjeravati.
Ako je bilo tko išao imalo detaljnije saznati išta o tom području točno će shvatiti što je mislio.

A tvrditi po forumu ovo što su neki....
Evo ja prvi mogu reći da nemam pojma o tome iako imam relativno dobru podlogu. Najveći umovi današnjice se u tom području osjećaju izgubljeno gdje tek mi?

Inače jako zanimljivo polje i svako novo otkriće ima potencijal iz temelja izmijeniti sve što znamo o svijetu. Možda uspijemo uz napredak umjetne inteligencije ono što nismo uspjeli sami
Gdje li je sad kolega Rocky da nas prosvjetli svojim znanjem?
ITGuy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.