Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2004., 14:22   #21
BladeRunner-u - ak ikad vidis ovo, javi mi koju metodu zaljevanja koristis za Bonsai-je. Ja ih zaljevam na Japanski nacin
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2004., 14:50   #22
Quote:
Indi kaže:
Ljudi ja stvarno neznam kako je to moguce, ali moji bonsaiji su totalno prolupaii - pupaju i cvatu ko ludi - must be something wrong Nikad mi bonsaiji nisu tak dobro uspjevali ko sad. A onaj koji je crkavao - mislim novih pupoljaka na svakoj grani nekoliko
Kucni u drvo da ih ne ureknes.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2004., 14:54   #23
Quote:
Indi kaže:
BladeRunner-u - ak ikad vidis ovo, javi mi koju metodu zaljevanja koristis za Bonsai-je. Ja ih zaljevam na Japanski nacin
Sve je bolje nego na pasji nacin. Sumnajm da bi im to odgovaralo nakon par repeticija. A i olfaktivni ugodjaj.....

Ja moje zalijevam na Bladeov nacin....zalijevalica i.... Sa prvim sam se drzao uputa. Svaka 2-3 dana potopi u vodu dok nen nestanu mjehurici zraka. Kaj god. Obicna kantica i to ti je to.
Sada su u plasteniku velicine veceg ormara. Zalijem onoga na gornjoj polici, a onda odbjegla voda zalije onog na donjoj. Simple
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2004., 18:47   #24
Moji bonsaiji su jako sretni japanskim nacinom, jest da je mukotrpno i oduzima dosta vremena, al im izgleda to jako pase, rastu nenormalno dobro.

Daklem, kad ih se treba zalit prvo zaljevanje sve dok voda ne pocne curiti u tanjuric i onda izbaciti vodu pa nakon 10-20 minuta drugo zaljevanje sve dok voda ne pocne ponovo curiti u tanjuric - to omoguci suhoj zemlji da se smeksa i pripremi primit vodu sa drugim zaljevanjem i super se cini da to funkcionira
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 11:31   #25
Quote:
Indi kaže:
Moji bonsaiji su jako sretni japanskim nacinom, jest da je mukotrpno i oduzima dosta vremena, al im izgleda to jako pase, rastu nenormalno dobro.

Daklem, kad ih se treba zalit prvo zaljevanje sve dok voda ne pocne curiti u tanjuric i onda izbaciti vodu pa nakon 10-20 minuta drugo zaljevanje sve dok voda ne pocne ponovo curiti u tanjuric - to omoguci suhoj zemlji da se smeksa i pripremi primit vodu sa drugim zaljevanjem i super se cini da to funkcionira
Potapanje u vodu do same povrsine shodera u tegli, ima isti efekat i krace traje. Poslije samo lijepo izvadis. Meni je najbolji indikator mahovina oko debla. Ako je ona snazna i bujna, znam da je zemlja vlazna. Ja doduse u zemlji imam ukopane kuglice koje drze vlagu. To dosta pomaze, ali nije tridentu koji je bio u puno manjoj teglici.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 12:09   #26
Ja sam svoje prijasnje vec odavno mrtve bonsaije zaljevala ovako kako ti svoje zaljevas pa im nije pasalo. Vjerojatno su bili too wet Ja ih zaljevam sad samo kad se dobro osuse i funkcionira - jebes ono tipa keep evenly moist - how the hell can I keep it evenly moist i makar za neke tipove bonsaija kaze da se nesmju osusit izmedju zaljevanja, ja pustim da se posuse i listaju ko ludi valjda ce tako i ostat.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 17:17   #27
Quote:
Indi kaže:
Ja sam svoje prijasnje vec odavno mrtve bonsaije zaljevala ovako kako ti svoje zaljevas pa im nije pasalo. Vjerojatno su bili too wet Ja ih zaljevam sad samo kad se dobro osuse i funkcionira - jebes ono tipa keep evenly moist - how the hell can I keep it evenly moist i makar za neke tipove bonsaija kaze da se nesmju osusit izmedju zaljevanja, ja pustim da se posuse i listaju ko ludi valjda ce tako i ostat.
Ovdje po ljeti nema sanse da ostanu premokri.
Kao sto sam rekao, bujna mahovina mi je pokazatelj. Sve te napisane teorije o zalijevanju i klasicnoj glazbi baci u vodu. Koji su kua Japanezeri svirali kada nisu jos znali za Shopena?
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 17:41   #28
Quote:
BladeRunner kaže:
Ovdje po ljeti nema sanse da ostanu premokri.
Kao sto sam rekao, bujna mahovina mi je pokazatelj. Sve te napisane teorije o zalijevanju i klasicnoj glazbi baci u vodu. Koji su kua Japanezeri svirali kada nisu jos znali za Shopena?
Svirali su koznu frulicu

Ma i ja po mahovini vidim kad je vrijeme
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 15:15   #29
Quote:
Indi kaže:
Svirali su koznu frulicu

Ma i ja po mahovini vidim kad je vrijeme
Za Japance ne znam, ali Japanke sigurno. Kako se zove ona Japancica iz Madam Butterfly? Po-pu-shi-san?
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 14:56   #30
sram te bilo da neznas zvala se cho-cho san

naime nabavih jos jedan bonsai i sad stvarno obecajem da ih vise necu kupovat jer sad imam sumu vec doma najnovije drvce je crassula (jade tree) i super je
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 15:00   #31
Quote:
Indi kaže:
sram te bilo da neznas zvala se cho-cho san
Jel se to izgovara kao sever...errr...san?

Quote:

naime nabavih jos jedan bonsai i sad stvarno obecajem da ih vise necu kupovat jer sad imam sumu vec doma najnovije drvce je crassula (jade tree) i super je
Tea tree, ono sa tamnim listicima isto nije lose.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 15:03   #32
severina nije san nego java

jade tree nemoras uopce zaljevat pa polazem okladu da ce (valjda) prezivjet
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 15:14   #33
Quote:
Indi kaže:
severina nije san nego java

jade tree nemoras uopce zaljevat pa polazem okladu da ce (valjda) prezivjet
Nisam ja uopce govorio o Severini.

Kada smo vec kod te, kako se ono zove, ah da, Severine, kladim se da ni nju ne moras zalijevati da bi prezivjela (sve dok vibrachi postoje).
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 15:18   #34
sorry brzinski citam a posto je severina ovih dana aktualna.... sta ces, desi se i najboljima
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 15:32   #35
Quote:
Indi kaže:
sorry brzinski citam a posto je severina ovih dana aktualna.... sta ces, desi se i najboljima
Mhmm daaa. I najbolji omaskom obijede tamo nekakve frajere da ne znaju saditi bonsai kako treba, dok bulje u kameru.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 17:15   #36
Quote:
BladeRunner kaže:
Mhmm daaa. I najbolji omaskom obijede tamo nekakve frajere da ne znaju saditi bonsai kako treba, dok bulje u kameru.
you've lost me, al nevermind, ima nastavak price o sevi na modovima
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 02:13   #37
Quote:
Indi kaže:
you've lost me, al nevermind, ima nastavak price o sevi na modovima
Pa o tome i pricam. I cova sadi drvce, ne?
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 02:59   #38
Zar i ovdje o Severini?

Milost!
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 11:17   #39
Quote:
Potala kaže:
Zar i ovdje o Severini?

Milost!

Nema milosti.

Ma kakva severina? Ovo je samo smartarseing izmedju mene i Indy.

BTW, jel ti to nama zachatavas ozbiljnu diskusiju o sadjenju drvaca, poznatijih pod imenom bonsai.?
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 14:14   #40
Fakat Potala, kaj ti pada napamet kakvo chatanje o severini, bonsai su top tema

e sad ozbiljno, ona Sagerethia sta imam je sad najljepsa od svih bonsaija. ima jako puno gustih novih listica i svi mladi listici su duboko crveni (bas textbook case) i izgleda fenomenalno naspram starijih zelenih listica. A jos je tip drvceta koje ima exposed roots sta rastu preko kamena i jako lijepo izgleda
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.