Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2007., 12:09   #201
iss daj nemoj govorit 'češe mandicu', srce mi se para
__________________
grizlić <3

Zadnje uređivanje pet : 22.02.2007. at 12:11. Reason: makla sam cerek, stavit cu u drugi post
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 13:05   #202
A čuj, ne znam kak da drukčije velim. Frajer razara. Imam DVD di su Earl, Ricky, Travis Tritt, Marty itd. BG. Svi tak dobro sviraju da ja ne bum mogel tak nikad, ni za 100 g. vježbanja. Earl Scruggs je 6.1.07. napunil 84 godine a
nitko ne može banjo svirat ko on, mogu pjevat borbene.
kremec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 18:19   #203
Quote:
kremec kaže: Pogledaj post
Bok, sori kaj se ovak na brzinu ubacujem.
JFK, kak misliš da nitko ne sluša C&W i BG?
Evo prave country spike.
Mislim da nitko ne sluša jer je takva situacija oko mene, ali izgleda da se krećem u krivom društvu. Drago mi je da moje uvjerenje pada u vodu.

Quote:
kremec kaže: Pogledaj post
Pa to samo i slušam )))). Moramo još uz sva ova imena spomenut:
C&W:
Merle Haggard (spomenuto)
George Jones (spomenuto)
Leftie Frizzel (spomenuto)
Tom T. Hall
Conway Twetty (mislim da su on i Hag izjednačeni na Billboardovoj ljestvici)
Bob Wills
Respektabilan izbor, ja bih sa svoje strane nadodala još Hanka Seniora i Johnnyja Busha, a i Emmylou Harris mi je prirasla srcu.

QUOTE=kremec;7500960]
od "novijih":
Hank II
Randy Travis
Allan Jackson
Travis Tritt (frajer maže 5string ko lud, sviral sa Earlom na jednom koncertu,
naravno FMB)
Albert Lee (najbolji živući country gitarist uz Gilla)
Marty Stewart
RICKY SCAGGS, LJUDI!!!
itd, itd[/QUOTE]

Da, sve sami mladići od 50ak godina.
Albert Lee, zar to nije onaj gitarist koji je nekad svirao i u Hot Bandu Emmylou Harris? Taj čovjek zaista izaziva divljenje!
A Dwight Yoakam ti nije po volji?

Quote:
kremec kaže: Pogledaj post
BG:
Earl Scruggs & Lester Flatt (spomenuto)
Bill Monroe (spomenuto)
DON RENO & Bill Harrell
C&R Stanley (spomenuto)
Jim&Jessie
Osborne Bros
J.D. Crowe & New South
Ricky Scaggs (gitara, mandica i 5string (clawhammer) & Kentucky Thunder, LJUDI!!!
Vince Gill (frajer maže mandicu & gitaru), spomenuto
Del McCoury
Sammy Shellor
Marty Stewart (češe mandicu kaj blesav, ste čuli njegov Rawhide?)
itd, itd
Hm, za pola ovih nažalost ne znam, iako bluegrass obožavam! Ja sam još na počecima, tek usvajam Stanley Brothers i Flatt&Scruggs, al trudim se. Nabavila neki dan ovaj novi 4struki album Vincea Gilla, pa preslušavam.

Quote:
kremec kaže: Pogledaj post
P.S. Možda Dale dođe u CRO ove godine, nekaj ga je moj frend pital kad je bil na koncertu u Švici, moramo na to ić!
Bok
Da Dale dođe u Hrvatsku?? To mi zvuči kao science fiction, ali ok, on poprilično često dođe u EU pa možda se zaleti negdje u blizinu.
JfK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 22:17   #204
Evo malo Scruggsa sa Dylanom

East Virginia Blues

I ja se pridruzujem hvalospjevima za njegov banjo.
Roving Gambler is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 11:15   #205
Da, JFK, super si rekla za Hanka I i Busha.
Dwighta nisam slušal bar 10 g. ali on je super kit. Ima killer gitarista. Chicken picking i te stvari.
Od njega sviramo par stvari (This drinking will kill me, itd, ta faza).
Albert Lee je onaj čupavi , frajer je lud, ne znam dal je sviral s Emicom.
Ak nisi čula za pol onih BG kitova mogu ti "posudit", stvarno su svi virtuozi.
A ak me pitaš za Dale-a, pa evo jedna sličica iz Švicarske, moji frendovi i Dale.

Šteta kaj i ja nisam mogel ić, sad se GRIZEM.
Nekaj je Dale pričal da bu išel u Međugorje pa možda navrati na neku svirku ili bar roštilj.
Sve u svemu, ak dođe, moramo to ispratit na dostojan način (cuga i tak).

OTOH, drago mi je da postoje još ljudi kaj slušaju ovu vrstu glazbe.
Osim mojih frendova/frendica i još nekih ljudi kaj su u tome već jako dugo ja ne znam za druge. Svirali smo u Route 66 i tam su dolazili ljudi kaj se fakat kuže u country, možda si i ti bila???
Bilo bi mi jako drago upoznat još ljudi kaj sluša Country, da malo razmjenimo i tak.
Gambler, Earl je car. Skinul sam s jubitoa sve kaj se moglo i još naručujem prek neta nemilice! Taj je ko vino, što stariji to bolji.
Keep it country!
Bok
kremec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 19:05   #206
Onaj link za slike s Dale-om ne radi kad je na gmailu, očito, malo sam se zaje....
kremec is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 20:51   #207
Haggard je legenda! Okie from Muskogee



A preporucam osim njega definitivno i sve albume gdje on pjeva zajedno s George Jonesom. A Taste of Yesterday's Wine i najnoviji album obojice Jones Sings Haggard, Haggard Sings Jones - Kickin' Out the Footlights... Again

Od modernih tradicionalista preporucujem Randy Travisa.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 22:13   #208
Evo vam stranica od jednog od naj boljih i najpoznatijih evropskih country band-ova tipovi su iz Holandije a zovu se Dixie Aces.
www.dixieaces.nl
kontrabas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 22:16   #209
Ak Dale Watson želi duhovnu obnovu, kaj mu tvoji frendovi nisu mogli reći da i ovdje u Zagorju ima jedno svetište, u daleko pristupačnijem ambijentu, a i bregi su načičkani s kletima.
Nego kad spominješ njegove koncerte, to mi neminovno budi nostalgične uspomene na moj prvi country koncert u životu, u studenom 1994. mislim, u polupraznoj Festivalnoj dvorani u Ljubljani, a izvođač je bio nitko drugi doli Dale Watson i njegovi Lone Stars. Fantastičan koncert! Prve stvari u životu uvijek se pamte, pa je tako i meni taj koncert ostao u živoj uspomeni. Nije bila mala stvar konačno u životu vidjeti originalne teksaške outlaw glazbenike. U publici je bilo nekoliko ljudi iz Hrvatske, između ostalih i Dragaš, te jedan crni visoki tip koji je očito country imao u malom prstu. Naime, Dale je kroz cijeli koncert zapitkivao publiku, te koja je ovo pjesma, koji je ovo autor, čiji je ovo bio hit, i taj crni je znao sve živo, za nagradu je dobio Blessed Or Damned cd. Sjećam se da je koncert započeo s Texas Boogie, uh, kakav je to početak bio, a nakon toga Drink Up And Be Somebody Merlea Haggarda! Svirali su stvari sa svoja prva dva albuma, i hrpetinu klasika, i sve je imalo pomalo jazzy prizvuk; tome je bio zaslužan prateći gitarist (tada još nije bilo pedal steel gitare). I sve otpjevano savršenim, apsolutno savršenim Daleovim vokalom, koji je tako izražajan i podatan da mu skoro niti ne treba nikakve glazbene pratnje. Svaka čast Georgeu Jonesu i Haggardu, oni su sjajni vokalisti, ali u pjevanju ih Dale šiša 100%. Jedna digresija: mislim da je album Every Song I Write Is For You trebao snimiti samo uz gitaru...
Uglavnom, koncert je bio san snova! Neka ga netko nagovori da dođe opet.

Aha, što se tiče ostatka tvojih komentara: da, Albert Lee je definitivno svirao s Emmylou, pronašla sam jedan snimak koncerta još iz faze kad je Rodney Crowell bio s njom, i Albert zbilja zaslužuje titulu najboljeg country gitarista, nadam se da su ga uvrstili u kakav Hall of Fame.
Znači, ti očito sviraš, koji je to bend u Route 66? Nisam još bila tamo, koji dan svira country? U svakom slučaju sam za to da se ljudi koji vole country druže, meni osobno je raspravljanje o toj muzici, kao i svoj toj popratnoj kaubojskoj ikonografiji, jednako zanimljivo kao i muzika sama...

np
Dwight Yoakam
Blame The Vain
JfK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 22:20   #210
Quote:
kontrabas kaže: Pogledaj post
Evo vam stranica od jednog od naj boljih i najpoznatijih evropskih country band-ova tipovi su iz Holandije a zovu se Dixie Aces.
www.dixieaces.nl
Kaj nitko neće spomenuti Plavu Travu Zaborava, gledala sam ih prije koja dva mjeseca u Saxu i nisu dečki još za odbacit'.
JfK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 11:22   #211
Čuj, JFK, tak sve super ti o Daleu pričaš, kaj se pališ? hehe
Da, www.country-boys.net, mi tak malo sviruckamo. Svi radimo i ovo nam je, ne znam, opuštanje i zabava. Dale ima nekakav managemant pa buju oni odlučili. Ja osobno bi ga pozval, nek spava kod mene! Da me malo pouči na gitari.
Mislim da smo 15.3. u Fort Apache, daj se dovuci.
Hag JE rođen u Oklahomi ali je gitaru naučil svirat u Bakersfieldu .(i San Quentinu).

Još malo "poznatih":
Red Jenkins
John Anderson

P.S. JFK, ono kaj si bila na koncertu ´94. bum ti zapamtil
kremec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 11:31   #212
Mislim da Albert Lee nije u Hall of fame.
Ali znaš kaj je čudno? Earl Scruggs nije NIKAD bil izabran za Banjo player of the year ! A najbolji je. Nekaj mi tu smrdi
Možda da se operem
kremec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 15:58   #213
Jeste bili u Nashvillu?
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 17:30   #214
Quote:
kremec kaže: Pogledaj post
Još malo "poznatih":
Red Jenkins
mislim da je ovaj tip najanonimniji country koji postoji

imam ploču Red Jenkins in Nashville (izdanje PGP-a), i prije 6-7 mjeseci sam na internetu tražio bilo što o njemu (i o toj ploči), i - apsolutno ništa

možeš ti reći neš više o njemu, plz?

Quote:
Jfk kaže:
Kaj nitko neće spomenuti Plavu Travu Zaborava
Janjatović ih je stavio u svoje novo izdanje Ex yu rock enciklopedije

Dok ih u u Maloj enc. hrv. pop i rock glazbe nema
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 20:03   #215
JACK, nisam nikad bil u Nashvilleu ali da se dogodi neka prilika otišel bi malo pogledat.
Jazon, ne znam niš o Redu, imam jednu staru kazetu kaj je snimljena s Radia 101 ili RVGa, više se ne sjećam. Prije cca 20 godina. Sjećam se pjesme Lone star lonesome tonight (I got one too meny and one more is gonna feel alright, and Im lonestar, lonesome tonight), moram pogledat, poslušat. Izgleda da je to neki stari country kit, već zaboravljen.
Kaj se tiče Plave trave, znam samo Vladu (banjo) a Smokvu sam upoznal. Sad ganjam kuma od Rodika da mi posudi PSG, moram obnovit taj kontakt. I naučit tu vražju gitaru svirat, 3 pedale i 4 knee levera, E9 štim. Kak bi to mjaukalo...
Znate nekog kaj to svira, osim Rodika naravno? Znam da svira jedna cura iz Rijeke, probal bum nazvat. Oni se zovu Crooks & Straits.
Čujem Ose
kremec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 20:07   #216
Sori, Crooks & Straights.
kremec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 21:57   #217
Quote:
kremec kaže: Pogledaj post
Jazon, ne znam niš o Redu, imam jednu staru kazetu kaj je snimljena s Radia 101 ili RVGa, više se ne sjećam. Prije cca 20 godina. Sjećam se pjesme Lone star lonesome
hej, pa to je baš prva stvar na A strani albuma kojeg imam. Baš sam je stavio da malo poslušam. pravi onaj starinski i sirovi honky tonk

faca je zakon, lik je na fotki s covera isti Lemmy iz Motörheada, s onim čupavim zulufima, samo u trenicirci na kojoj piše nashville i sa šeširom na glavi
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 17:37   #218
Jazon, kaj ti još slušaš ploče ? j/k
kremec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 18:36   #219
Quote:
kremec kaže: Pogledaj post
Jazon, kaj ti još slušaš ploče ? j/k
Živjele ploče.
__________________
Everybody's got something to hide except for me and my monkey!
fug is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 19:05   #220
Ma da, ploče su super ali sam si ja sve prebacil na CDove.Nekak je lakše...
Usput, Frankie Laine je pokojni. Čul sam prije 15-ak dana. Šmrc. Umrl je u
bolnici. 93 godine. Look at that big hand move along, nearing high noon...
itd. Šteta...Super glas. Iako nije country, jako sam ga volil slušat. Moj deda ga
je stalno puštal na pločama (zato sam se i sjetil kad je Jazon spomenul ploče), čak još imam jednu staru sa svim njegovim hitovima. I CDeove, naravno. A, kaj buš, to je tak.
kremec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.