Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2011., 20:26   #7601
Quote:
carrie_b kaže: Pogledaj post
Kradljivicu.
ahaaa
ma nebi rekla da si luda, mozda ti jednostavno ne pase taj tip knjige, opcenito ili u ovom trenutku
__________________
Goodreads
Original Doll is offline  
Old 11.10.2011., 20:53   #7602
brinem se, jer već par knjiga koje ste svi pohvalili, meni su bzvz

pročitat ću ju do kraja, pa se opet javiti
carrie_b is offline  
Old 12.10.2011., 01:42   #7603
ma nema veze, citaj sto se tebi dopadne!
postoje knjige koje su svi hvalili a ja ih jednostavno nisam mogla prozvakati, pa sam ih ostavila za bolje dane. nista strasno
a koje knjige su ti se otprilike do sad dopale?
__________________
Goodreads
Original Doll is offline  
Old 12.10.2011., 08:12   #7604
Quote:
carrie_b kaže: Pogledaj post
brinem se, jer već par knjiga koje ste svi pohvalili, meni su bzvz

pročitat ću ju do kraja, pa se opet javiti
sve je stvar ukusa kako ja recem "sto ljudi sto čudi" ne bi bilo zanimljivo da nam se svima sviđa sve isto. Ne bi bilo potrebe za ovakvim temama, jer ne bi imali razloga za razglabanja. Ja se za takve stvari ne zabrinjavam. Uvijek cu reci sto se meni svidja, sto ne. Ne trazim da se vi svi slazete sa mojim misljenjem, niti cu po pljuvat necije drugo misljenje.
nana_du is offline  
Old 12.10.2011., 08:40   #7605
Quote:
carrie_b kaže: Pogledaj post
brinem se, jer već par knjiga koje ste svi pohvalili, meni su bzvz
Spojit ću te sa svojom mamom

Ona sve naše najnajnajnajdraže knjige popljuje rečenicom - Ništa posebno.
Tako je bilo i sa Gradom lopova, i sa Krv cvijeća, Sniježnicom, sa svima...


Uopće nije bitno što se ne slažeš s našim većinskim mišljenjem, samo nam reci kad ti se nešto svidi i mi sretni!
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Old 12.10.2011., 09:15   #7606
Evo mog osvrta na Jezik cvijeća:
Priča je jako lijepa s porukom koja može djelovati vrlo poticajno. Autorica je kreativno ukomponirala viktorijanski običaj komunikacije cvijećem u životnu sudbinu jedne mlade djevojke i time od nečeg već viđenog dobila nešto originalno. Svaka čast na ideji! Mala zamjerka je što u nekim dijelovima ima po meni možda malo previše samosažaljevanja glavne junakinje bez kojeg bi se poštedila brojnih muka, no valjda je je to tako kod onih kojima djetinjstvo nije bilo naklonjeno. Uglavnom od mene petica!
Doonja is offline  
Old 12.10.2011., 10:07   #7607
Quote:
Doonja kaže: Pogledaj post
Evo mog osvrta na Jezik cvijeća:
Priča je jako lijepa s porukom koja može djelovati vrlo poticajno. Autorica je kreativno ukomponirala viktorijanski običaj komunikacije cvijećem u životnu sudbinu jedne mlade djevojke i time od nečeg već viđenog dobila nešto originalno. Svaka čast na ideji! Mala zamjerka je što u nekim dijelovima ima po meni možda malo previše samosažaljevanja glavne junakinje bez kojeg bi se poštedila brojnih muka, no valjda je je to tako kod onih kojima djetinjstvo nije bilo naklonjeno. Uglavnom od mene petica!
poslije intervjua u Jutarnjem s autoricom, odmah sam otrčala kupit, Još ju nisam otvorila jer moram neke započete završiti, al baš imam velika očekivanja od te knjige, valda se neću razočarati.
__________________
ALBUM

Rastresi mi misli
Jolly is offline  
Old 12.10.2011., 13:51   #7608
evo recimo Grad lopova i Gonič zmajeva su mi bili perfektni.
carrie_b is offline  
Old 12.10.2011., 15:12   #7609
Lijepo je vidjeti da ljudi čitaju i u svakom slučaju pozdravljam to.

No, kada se već čita, treba pažljivo izabrati knjigu koja je vrijedna mojih 10-15 sati pažnje.

Na žalost, čini mi se da velika većina knjiga koje se ovdje spominju nije vrijedna utrošenog vremena; uglavnom su to neki jeftini beletristički naslovi korisni jedino za razonodu. A to nije književnost.

Mogu to reći zato što sam iz kolekcije kds pročitao desetak knjiga - i stao; nekoliko naslova je bilo prolazno, jedan zadovoljavajući, ostalo izrazito loše i jeftino.

I ne treba zaboraviti: knjiga koja je bestseler po definiciji je loša. Sapienti sat.
Echoe is offline  
Old 12.10.2011., 15:41   #7610
Pa i ne slažem se baš s tobom...
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Old 12.10.2011., 16:01   #7611
Quote:
Echoe kaže: Pogledaj post
Lijepo je vidjeti da ljudi čitaju i u svakom slučaju pozdravljam to.

No, kada se već čita, treba pažljivo izabrati knjigu koja je vrijedna mojih 10-15 sati pažnje.

Na žalost, čini mi se da velika većina knjiga koje se ovdje spominju nije vrijedna utrošenog vremena; uglavnom su to neki jeftini beletristički naslovi korisni jedino za razonodu. A to nije književnost.

Mogu to reći zato što sam iz kolekcije kds pročitao desetak knjiga - i stao; nekoliko naslova je bilo prolazno, jedan zadovoljavajući, ostalo izrazito loše i jeftino.

I ne treba zaboraviti: knjiga koja je bestseler po definiciji je loša. Sapienti sat.
Takva je situacija općenito u izdavaštvu, loše knjige se prodaju i po 20 i po 50 i po 150 kuna. Kao i uvijek, treba znati probrati
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 12.10.2011., 16:06   #7612
Quote:
Echoe kaže: Pogledaj post
Lijepo je vidjeti da ljudi čitaju i u svakom slučaju pozdravljam to.

No, kada se već čita, treba pažljivo izabrati knjigu koja je vrijedna mojih 10-15 sati pažnje.

Na žalost, čini mi se da velika većina knjiga koje se ovdje spominju nije vrijedna utrošenog vremena; uglavnom su to neki jeftini beletristički naslovi korisni jedino za razonodu. A to nije književnost.

Mogu to reći zato što sam iz kolekcije kds pročitao desetak knjiga - i stao; nekoliko naslova je bilo prolazno, jedan zadovoljavajući, ostalo izrazito loše i jeftino.

I ne treba zaboraviti: knjiga koja je bestseler po definiciji je loša. Sapienti sat.

Što fali razonodi? Mislim da je većina čitatelja ovdje svjesna nikakve umjetničke vrijednosti knjiga iz KDS kolekcije, ali to ne znači da nas ne mogu zabaviti, razveseliti, rastužiti... I zbog toga svakako zaslužuju naših 10-15 sati utrošenog vremena.
__________________
Imam pravo na krivo mišljenje!
Yuki is offline  
Old 12.10.2011., 16:09   #7613
Quote:
Echoe kaže: Pogledaj post
No, kada se već čita, treba pažljivo izabrati knjigu koja je vrijedna mojih 10-15 sati pažnje.

Na žalost, čini mi se da velika većina knjiga koje se ovdje spominju nije vrijedna utrošenog vremena; uglavnom su to neki jeftini beletristički naslovi korisni jedino za razonodu. A to nije književnost.

I ne treba zaboraviti: knjiga koja je bestseler po definiciji je loša. Sapienti sat.
Slažem se sa dijelom da treba znati odabrati knjigu za čitanje.
Što se tiče razonode... nekako smatram da knjiga i treba biti za razonodu i na neki način bijeg iz stvarnosti, posebno u današnje vrijeme. Osobno barem ne tražim ne znam kakvo umijeće pisanja, ali ako je priča dovoljno dobra da je pročitam u samo par navrata i da je ne ispuštam iz ruku ni dok jedem - zadovoljna sam. Cijena je pristupačna, knjiga ima boljih i lošijih. Naslovi iz KDS-a možda nisu na razini književnosti na koju si navikao, ali svakako jesu književnost. Opet, sto ljudi sto mišljenja i ukusa. A da je knjiga koja je bestseler po definiciji loša? Može biti, a ne mora, dakle nije pravilo. Meni može biti najbolja koju sam u životu pročitala, a tebi daleko ispod prosjeka. Mislim da ne bi trebao sve tako generalizirati.
I vraćam se na onu: De gustibus non est disputandum
Penelope69 is offline  
Old 12.10.2011., 17:28   #7614

http://mojzagreb.info/zagreb/hrvatsk...ga-u-tvornici/
cupava.mala is offline  
Old 12.10.2011., 17:42   #7615
Tako sam se sad naljutila.Pošla sam na kiosk kupit knjige i došla doma i malo gledam i uprav se vidi da je te dvije knjige koje sam kupila netko čitao, pa ih onda vratio na kiosk.Vjerojatno prodavačica ili netko.Jedna knjiga prljava i kao da je bila u vlagi i kad listam vidi se da je te stranice već netko prešao.Mislim da je to malo bezobrazno, jer sam ih ja kupila a tamo netko ih je uzeo pročitao i vratio dok su još bile nove i nije ih platio:/ Nije mi se dalo vraćat i svađat se s prodavačicom jer će naravno reć da to nije istina da su takve došle, što čisti sumnjam
Tina1407 is offline  
Old 12.10.2011., 18:24   #7616
Quote:
Echoe kaže: Pogledaj post
Lijepo je vidjeti da ljudi čitaju i u svakom slučaju pozdravljam to.

No, kada se već čita, treba pažljivo izabrati knjigu koja je vrijedna mojih 10-15 sati pažnje.

Na žalost, čini mi se da velika većina knjiga koje se ovdje spominju nije vrijedna utrošenog vremena; uglavnom su to neki jeftini beletristički naslovi korisni jedino za razonodu. A to nije književnost.

Mogu to reći zato što sam iz kolekcije kds pročitao desetak knjiga - i stao; nekoliko naslova je bilo prolazno, jedan zadovoljavajući, ostalo izrazito loše i jeftino.

I ne treba zaboraviti: knjiga koja je bestseler po definiciji je loša. Sapienti sat.
moram reći da se ni ja ne slažem sa ovime ... svatko ima svoju definiciju onoga što smatra "vrijednim" ... da je najveći bestseler i najgora "ljiga" ali ako neka knjiga u meni može probuditi takve emocije da me rasplače ili da još i drugi dan razmišljam o njoj i o onome što je napisano onda to nikako nije za mene gubljenje vremena ... ja sam u KDS kolekciji našla predivne knjige od odličnih autora za koje možda nikad ne bi ni čula ili imala prilike čitati jer kod nas još nisu bile prevedene ...

svatko naravno ima pravo na svoje mišljenje,ali mislim da ovo malo spušta nama koji uživamo u "jeftinim" knjigama ...
Georgie is offline  
Old 12.10.2011., 18:26   #7617
Quote:
Tina1407 kaže: Pogledaj post
Tako sam se sad naljutila.Pošla sam na kiosk kupit knjige i došla doma i malo gledam i uprav se vidi da je te dvije knjige koje sam kupila netko čitao, pa ih onda vratio na kiosk.Vjerojatno prodavačica ili netko.Jedna knjiga prljava i kao da je bila u vlagi i kad listam vidi se da je te stranice već netko prešao.Mislim da je to malo bezobrazno, jer sam ih ja kupila a tamo netko ih je uzeo pročitao i vratio dok su još bile nove i nije ih platio:/ Nije mi se dalo vraćat i svađat se s prodavačicom jer će naravno reć da to nije istina da su takve došle, što čisti sumnjam
pa probaj ipak ako te smeta, smao reci da je ostecena.
meni se znalo desiti da je knjiga bila ostecena od pakiranja, znaci ogrebana, ili su je ostetili kod raspakiravanja sa skalpelom, i zena mi je bez pogovora drugi dan zamijenila.
__________________
Goodreads
Original Doll is offline  
Old 12.10.2011., 18:45   #7618
Thumbs down

Quote:
Original Doll kaže: Pogledaj post
pa probaj ipak ako te smeta, smao reci da je ostecena.
meni se znalo desiti da je knjiga bila ostecena od pakiranja, znaci ogrebana, ili su je ostetili kod raspakiravanja sa skalpelom, i zena mi je bez pogovora drugi dan zamijenila.
Ma nedami se snjom svađat jer će reć da to nije istina, a i tako više nije bilo niti jedne kad sam uzimala ove. Preć ću joj preko ovog, ali odsad više na tom kiosku ne uzimam !
Tina1407 is offline  
Old 12.10.2011., 19:23   #7619
Quote:
Echoe kaže: Pogledaj post
Lijepo je vidjeti da ljudi čitaju i u svakom slučaju pozdravljam to.

No, kada se već čita, treba pažljivo izabrati knjigu koja je vrijedna mojih 10-15 sati pažnje.

Na žalost, čini mi se da velika većina knjiga koje se ovdje spominju nije vrijedna utrošenog vremena; uglavnom su to neki jeftini beletristički naslovi korisni jedino za razonodu. A to nije književnost.

Mogu to reći zato što sam iz kolekcije kds pročitao desetak knjiga - i stao; nekoliko naslova je bilo prolazno, jedan zadovoljavajući, ostalo izrazito loše i jeftino.

I ne treba zaboraviti: knjiga koja je bestseler po definiciji je loša. Sapienti sat.
Jedan je Kafka, jedan je Falkner ili Thomas Mann. Ali naprosto ne želim čitati o nekim egzistencijalnim problemima, moralnim dilemama, itd. Svakodnevnica nam je siva i tmurna. Oko nas su nezaposleni, ljudi koji mjesecima ne dobivaju plaću, roditelji koji svojoj djeci nemogu kupiti čokoladu. Zato provodim svoje slobodno vrijeme uz knjigu koja će me nasmijati, razveseliti, koja će mi pružiti osjećaj da sam se zabavila u tih 10-15 sati.
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Old 12.10.2011., 21:09   #7620
Jel čitao tko Sašenjku?

Ja sam počela neki dan, i za sad mi se čini ok... nije Zločin i kazna, al to niti ne očekujem. Zanimljiva mi je trenutno ta tematika, počeci komunizma u Rusiji itd...
zlatna ribica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.