Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2012., 09:13   #9401
...pa nisu svi ljudi isti, a niti reagiraju jednako - posebno na traumatične doživljaje.
Anja je doživjela nevjerojatno tužne stvari, ja ne mogu zamisliti ništa gore od gledanja djece kako gladuju i umiru ti svaki dan pred očima... Baš ništa gore ne mogu zamisliti... plakala sam u životu samo na ovu knjigu, nikada me niti jedna druga knjiga (još manje film) nije rasplakala... bila sam sva natečena od tolikog plakanja i sutradan...

Dobro, oni dijelovi kad ona ne priča bajku nisu najbolje napisani, ali knjiga se svodi na tu bajku... Na to sam ja bila koncentrirana... Ne znam, ne vidim po čemu bi knjiga bila drukčija i posebna da je Anja bila lik kao i svi drugi u većini drugih knjiga... baš zato mi je ta knjiga drukčija...
Nije po šabloni i zbog toga mi se ne bi trebala sviđati?! Hmmmm... Razumijem ako tako mislite, ali ja ne bih mogla tako gledati na knjige... No dobro, nismo svi isti.


Sinoć sam dovršila Delirij. Iako mi se prvih pola knjige činilo kao još jedna tinejdžerska knjiga, nastavila sam čitati čekajući kad će se desiti "to nešto" što će me očarati... i stvarno sam dočekala... Knjiga mi je baš super! Naravno, i ja JEDVA čekam nastavak (kad su ono rekli da izlazi??)... I usput molim nekoga tko je čitao nastavak na eng.da mi napiše SPOJLER na pitanje: Što se desi sa Alexom, neće umrijeti???!! Mamu mi ostavite kao tajnu i dalje!


Što se tiče KDS-a, slažem se da odabir knjiga nije dobar kao na početku, ali dok god se pojavi poneka dobra knjiga, ja sam sasvim zadovoljna!!! Ne mogu reći da nije bilo dobrih knjiga u ovih zadnjih par mjeseci, kad ih gutam, ali onako maestralno dobrih kao što je Sjena vjetra, Parfem, Gonič zmajeva, Grad lopova... e to tek treba nadmašiti!!
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!

Zadnje uređivanje LaraFabian : 14.03.2012. at 09:15. Reason: dodatak
LaraFabian is offline  
Old 14.03.2012., 10:31   #9402
Sva sreća pa je meni ostalo par dobrih knjiga za pročitati iz onog vremena kad sam ih previše kupovala da bih stigla sve pročitati. Tako me čeka Sjena vjetra, Svatko umire sam, Gonič zmajeva, Sniježnica i tajna lepeza, Carica orhideja, Posljednja carica, nova Nora Roberts... Ima se...
__________________
Nije bitna dužina štapića, nego magija u njemu...
Elöise is offline  
Old 14.03.2012., 11:03   #9403
Pročitala sam Lice smrti i čak mi je još bolja od Čovjeka iz sjene.
Dakle, ako vam se svidjela prva, svakako uzmite i ovu.
Joma86 is offline  
Old 14.03.2012., 14:48   #9404
Quote:
Joma86 kaže: Pogledaj post
Pročitala sam Lice smrti i čak mi je još bolja od Čovjeka iz sjene.
Dakle, ako vam se svidjela prva, svakako uzmite i ovu.
Dobra knjiga ako se ima želudac za to. Čovjek iz sjene mi je bio dobar, i ova knjiga je na tragu tome, ali IMHO malo ipak pre jeziva. Najgore od svega, ne mogu je prestati čitati jer želim saznati tko je Stranac
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Old 15.03.2012., 13:47   #9405
Zadnje što sam pročitala je Iskušenje i Anniena pjesma.

Knjiga Iskušenje mi se nije nimalo svidjela. Stalno sam čitajući čekala da se konačno počne nešto bolje razvijati i više me zainteresira za knjigu, ali eto, došla sam do kraja i moj se dojam od samog početka nije promijenio. Prozirno i plitko. Od iste autorice Oklada mi je još bila ok, Lažnjak već slabiji, a ova mi je svakako najlošija od te tri pročitane.

Anniena pjesma... Dirljiva priča o neshvaćenoj djevojci koja, unatoč gluhonijemosti, pronalazi put do Alexova srca i svoje mjesto pod suncem. Sasvim pristojna knjiga za opuštanje, s happy endom

Za ovo što se pisalo za akciju Kupi 3 plati 2 ću morati provjeriti da li se i ovdje mogu kupiti knjige iz zadnjeg kola. Mislim da bi bilo u redu da posvuda vrijede ista pravila. Na stranici Tisak Medie piše ovo: Ponuda traje do 25. ožujka ili isteka zaliha i ne uključuje najnovije kolo izdanja HIT naslova „Knjige dostupne svima“.
Je li netko iz Osijeka možda već kupovao knjige na akciji? Kakva su iskustva, jeste li mogli uzeti i ove iz zadnjeg kola ili ne?

Zadnje uređivanje Penelope69 : 15.03.2012. at 13:53.
Penelope69 is offline  
Old 15.03.2012., 18:36   #9406
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Dobra knjiga ako se ima želudac za to. Čovjek iz sjene mi je bio dobar, i ova knjiga je na tragu tome, ali IMHO malo ipak pre jeziva. Najgore od svega, ne mogu je prestati čitati jer želim saznati tko je Stranac
odlicna knjiga, definitivno preporucam
Padrone is offline  
Old 16.03.2012., 10:23   #9407
Hej, jel vama koji ste čitali Sjenu vjetra (ovo izdanje po cijeni od 20kn) nedostaju stranice od 320. do 337.? Nije da se ne može skontat radnja i bez njih, ali preskočena je jedna cjelina koja me baš zanimala. Izgleda da ću morat posudit u gradskoj izdanje s tvrdim koricama da pročitam tih 17 stranica
Athalie is offline  
Old 16.03.2012., 15:16   #9408
U Tisak Medii Zgb akcija 2+1 ne odnosi se na nove knjige. Rečeno da su njih dužili po naslovima, a ove prijašnje komadno po cijenama
__________________
H
hsfi is offline  
Old 16.03.2012., 16:00   #9409
Nova knjiga iz KDS+ kolekcije na kioscima: Sjećanje jedne gejše po 39.90
Doonja is offline  
Old 16.03.2012., 17:53   #9410
Quote:
Doonja kaže: Pogledaj post
Nova knjiga iz KDS+ kolekcije na kioscima: Sjećanje jedne gejše po 39.90
Vidjela danas u trafici i odmah kupila. Svidio mi se film, a kažu da je knjiga (kao i obično) još puno bolja.
Martian7 is offline  
Old 16.03.2012., 19:38   #9411
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Vidjela danas u trafici i odmah kupila. Svidio mi se film, a kažu da je knjiga (kao i obično) još puno bolja.
Meni je knjiga odlična. Mislim da tome u prilog govori što sam je pročitala 4 puta.

Znate li gdje ima za kupiti Kule u zraku, ono džepno izdanje, kad već imam prve dvije, da kupim i ovu zadnju?
Angie Phoenix is offline  
Old 16.03.2012., 20:42   #9412
Kratka rekapitulacija knjiga iz kolekcije KDS koje sam nedavno pročitala:

- Raskol C.J. Sansona: odličan povijesni triler s vrlo zanimljivim likovima od krvi i mesa. Pisac je izvrsno prikazao povijesnu pozadinu podjele katoličke crkve.

- Moskovska pravila Daniela Silve: predobar špijunski triler u kojemu je glavni lik pripadnik izraelskog Mossada, a usput je i restorator talijanskih slika. Radnja romana odvija se po cijelome svijetu i dočarava nam rad obavještajnih zajednica, njihovu suradnju itd.

- Prebjeg Daniela Silve: svojevrsni nastavak Moskovskih pravila koji mi je bio malo manje dobar. Oba romana dala su mi za mislit. Baš me zanima je li tajne službe stvarno primjenjuju takve metode.

- 1.žrtva J. Pattersona. Ne znam šta bih rekla. Radnja je skroz mlaka. Likovi mi nisu od krvi i mesa plastični su, bezlični i bezvezni. Žali bože utrošenog vremena.
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Old 17.03.2012., 15:49   #9413
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post

- Moskovska pravila Daniela Silve: predobar špijunski triler u kojemu je glavni lik pripadnik izraelskog Mossada, a usput je i restorator talijanskih slika. Radnja romana odvija se po cijelome svijetu i dočarava nam rad obavještajnih zajednica, njihovu suradnju itd.

- Prebjeg Daniela Silve: svojevrsni nastavak Moskovskih pravila koji mi je bio malo manje dobar. Oba romana dala su mi za mislit. Baš me zanima je li tajne službe stvarno primjenjuju takve metode.
Upravo se spremam čitati Prebjeg, a ja sam se počela pitati za metode tajnih službi več za vrijeme čitanja "Moskovskih pravila".

Preporučam da pročitaš i Aferu Rembrandt. Isto odlična knjiga.
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.
jasmina1969 is offline  
Old 17.03.2012., 18:25   #9414
Quote:
jasmina1969 kaže: Pogledaj post
Upravo se spremam čitati Prebjeg, a ja sam se počela pitati za metode tajnih službi več za vrijeme čitanja "Moskovskih pravila".

Preporučam da pročitaš i Aferu Rembrandt. Isto odlična knjiga.
Stoji mi na polici i sigurna sam da je odlična. Imam običaj tempirati knjige istog pisca.
__________________
život je paradižot
zamantana is offline  
Old 18.03.2012., 16:04   #9415
Quote:
Athalie kaže: Pogledaj post
Hej, jel vama koji ste čitali Sjenu vjetra (ovo izdanje po cijeni od 20kn) nedostaju stranice od 320. do 337.? Nije da se ne može skontat radnja i bez njih, ali preskočena je jedna cjelina koja me baš zanimala. Izgleda da ću morat posudit u gradskoj izdanje s tvrdim koricama da pročitam tih 17 stranica
Mislim da je samo slučajnost, naime i ja imam tu knjigu, ali meni ne fali niti jedna stranica.
__________________
~ Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu. ~
BlackMolly is offline  
Old 19.03.2012., 09:16   #9416
Pročitala Posrnule anđele. Dobro zamišljen zaplet, obećavajući početak, ali onda je spisateljica nekako zapela i baš se primjećuje da je imala problema sa prepravcima i završetkom knjige. Bogate nasljednice bile su puno bolje.
__________________
H
hsfi is offline  
Old 19.03.2012., 09:21   #9417
hsfi, fala za ovo! Uštedila si mi to malo novca. Baš sam se dvoumila da li da kupim knjigu ili ne, činila mi se prilično loša (bar početak :zubo), pa odustah.
__________________
Nije bitna dužina štapića, nego magija u njemu...
Elöise is offline  
Old 19.03.2012., 11:01   #9418
Ja pocela citat Dalilu. Jel netko citao?
rospica is offline  
Old 19.03.2012., 12:30   #9419
Kupio sam sestri za Uskrs knjigu "Bijela kraljica", sam pogrijesio?
Jackie10 is offline  
Old 19.03.2012., 12:44   #9420
Pročitala nedavno Put soli, Jane Johnson. Priča pomalo banalna, autoricu je više od stila pisanja zanimalo prenijeti povijest naroda Tuarega i to mi je bilo prilično zanimljivo.
sis is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.