Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2008., 14:28   #1
Kada ste počeli stavljati jastuk svojim bebama?

Imam bebu od 10 mj.. Stavila bi joj za spavanje tanki dječiji jastuk, ali nisam sigurna da li je još previše mala. Kada se obično počne koristiti?
Lavić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 14:42   #2
a zašto bi joj stavila jastuk? mislim, imaš li ikoji drugi razlog osim 'stavila bih'?
šta nije bolje da je što dulje na ravnom?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 14:49   #3
Obzirom da spava cesto na boku cini mi se da bi joj s jastujom vratić bio ravniji. Da li uopće postoji neko saznanje kada je najbolje uvesti jastuk ili ga uopće ne uvoditi?
Lavić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 14:58   #4
Slažem se sa Lali.

moj je dobio jastuk kad je imao neke 3 godine al ga i dans većinom ionako izgura prije nego zaspe
Sjećam se kad je imao oko godinu dana onda su polako počeli pritisci iz okoline u stilu zašto mali nema jastuk, treba mu. Meni se to činilo nepotrebno pa sam pitala pedijatricu- rekla je da nema ama baš nikakve potrebe za jastukom, da djetetu to ne treba a da može štetiti.
Kikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 14:59   #5
moj isto ima 10 mj i ne vidim potrebu za jastukom. ionako se po noći okreće i putuje po krevetu pa mu jastuk nebi bio pod glavom
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 15:26   #6
Hvala na mišljenjima! Mislim da ću odustati od jastuka.
Lavić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 15:39   #7
ni mi nemamo jastuk, imamo 9 mj. A slazem se sa svim Vama da je bolje bez jastuka jer je i kicma na ravnome a i ja sama spavam skoro pa bez jastuka tako se najlijepse odmorim i kicma mi je zahvalnija!
mi_ama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 17:45   #8
Ja sam svom stavila onaj tanki jer spava na boku i voli jastučak svoj...uvati ga rubove i gnjuri u lice i tako zaspi.I imam osječaj da mu je ugodnije jer mu glavica nekako visi prema dolje kad je na boku.

p.s.- isto ima 10 mj
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 17:51   #9
moja bebica ima najčešće jednu tetricu složenu pod glavom (pod plahticom), spava isključivo na boku, pa je tako vratić ipak manje iskrivljen. tako su prakticirali u rodilištu, a mi usvojili i nastavili i mado.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 18:08   #10
a moj ne voli spavati na boku. obično spava na trbuhu, a na boku samo ako se ne uspije okrenuti na leđa i to zato jer su ga rešetke zaustavile
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 21:04   #11
Moj isto ima tanki jastucic pod glavom!Njemu to odgovara jer voli spavat tak da gurne ruku pod njega
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 22:46   #12
Moja meni otme jastuk kad usniva, a kad zaspe jednostavno se srola s njega i nastavi spavat bez jastuka.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 23:53   #13
Ja Mihaelu dala jastuk prije par dana (dječji skoro pa skroz ravan) tek toliko da poveže da kad je tu da se spava a i glava mu visi nekkao jer najčešće spava na boku.

A prije spavanja se nabacuje sa jastukom, kad zaspe ili se otkotrlja sa njega ili se odgura nogama pa mu jastuk negdje pod guzicom

ja se ne slažem sa tvrdnjom da moraju biti na ravnom...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 04:23   #14
Ma ne treba mu jastuk, moja tak spava na sve strane samo ne na jednom mijestu.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 09:08   #15
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
A prije spavanja se nabacuje sa jastukom, kad zaspe ili se otkotrlja sa njega ili se odgura nogama pa mu jastuk negdje pod guzicom
Mi smo robiju prije nekog vremena poceli davati jastuk navecer za spavanje, isto se prije nego zaspe igra sa njim, navlaci ga naokolo, onda se smiri, mazi uz njega i na kraju zaspe prebacen cijelim tijelom preko njega
Prije nego ja idem spavati, maknem ga
Kad je kod nas u krevetu - spava na jastuku
Primjecujem da cak ljepse i mirnije spava na jastuku, pase mu
Ali strah me ostaviti ga cijelu noc, jer spava cesto na trbuhu i jos uvijek panicarim od pomisli da bi se mogao ugusiti (kao sto s panicari kod malih malih beba...)
__________________
Mala pahulja Robert
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 09:29   #16
Evo, ja sam ipak probala staviti noćas jastuk mojoj bebici i mislim da joj odgovara. Legla je oko 22.30 i još spava.
Lavić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 10:15   #17
Naravno da ces radit po svom instiktu.Neznam al ja pocnem od sebe da bi mi bilo uzasno spavat bez jastuka.Moj ima skroz tanki njemu odgovara i zasto nebi stavila!?Svbak radi onak kak osjeca da treba!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 19:09   #18
ja svom nisam dala jastuk, no on je odlučio oteti moj

dok pajki u našem krevetu često sam dođe na jastuk....a kako plovi po krevetu tako i odplovi s njega...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 22:36   #19
Naš mladi gospodin je dobio jastuk kad se preselio iz kindača u krevet, sa 2,5 god. Kaj se njega tiče bilo mu je dobro i onako i ovako, nije zahtjevan kaj se tiče spavanja... nije bio ni kad je bio mali
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 17:26   #20
chicco jastuk za bebe

pokušala sam nać ali nisam bila baš uspješna
pa ako ima moderatori spojite...

naime moj bebač od 14 mj stalno se guza po mome i mm jastuku
sad, privlači me onaj chicov jastuk za bebe (piše 5+ od spužve je sa rupicama
za disanje ako beba uvali glavicu)
e sad beba se stavi i ramenima i glavicom na taj jastuk tako da pretpostavljam da nebi trebalo biti problema sa kralježnicom ?!

šta mame misle?
i ima li ko iskustva sa tim jastukom?
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.