Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2009., 01:41   #1
Renault Safrane - automatska getriba

Vozim renault safrane automatik sa sportom iz 95. i imam problema sa mijenjačem. Prije izmjene ulja je sve bilo ok, a nakon toga ajme meni.
Evo ovako. Prvo mi je auto prebacivo u limp mode no to smo riješili dotakanjem još pola litre ulja, nakon toga je počela proklizivat prva i druga brzina a treća i četvrta je sve ok i kad se vozim u trečoj na 1500 okretaja pa mu dam malo gasa sav se izblesira neza jel bi u drugu ili treću, pa malo prebacuje u drugu, malo u treću. Nakon toga mu dam više gasa i prebaci u drugu pa u trću i sve je ok. Dali netko zna nešto o tome.
Hvala
atf solutions is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 10:10   #2
A nekaj ste gadno zahebali kod izmjene ATF tekućine (ulja) u AT getribi...!!!

Nekoliko mogućnosti:

1. Neadekvatno ATF ulje, treba zadovoljavati Dexron II norme ili više za to godište...!!!

2. Jeste li očistili, ili zamjenili sita (filtere) ovisno o modelu getribe...???

3. Ako niste radili po PS-u možda ima zraka u sistemu ili nekog mulja, taloga ili nečistoća, provjeri na šipkici (ako ima) ATF mora biti roza prozirne boje, bez gareži...!!!

4. U specijalizirani servis ako ništa od ovoga ne pomaže...!!!

Sretno...!!!

Edit: 5. možda niste dobro uštekali konektor od ECU jedinice...!!!

Zadnje uređivanje supervox : 08.12.2009. at 10:13. Reason: dodatak
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 10:32   #3
Ma zrak nisu istjerali iz solenoida (jer Giga iz šipe ne zna kako). Sumnjam da je uspio naći takav Dextron da ne valja. Osim ako biser nije nalio LHM. Onda će bit veselja (veeeeeeeeelikog veselja).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 17:15   #4
Sad sam se nekaj sjetio ako može pomoći, naime kako ste mjerili nivo ATF nakon izmjene? Koliko ste litara ATF-a ulili? Morate napraviti mjerenje u "cold" režimu i u "hot" režimu, ovo drugo je važnije...!!!

Možda ste tu fulali pa vam samo fali cca. litra ATF-a...???
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 18:59   #5
Ta generacija i plus/minus par godina je znala imati BIG PROBLEM sa autogetribom...sjećam se da je RENAULT izdao teh.notu da se u takvim slučajevima zamjeni ista na njihov trošak bez obzira na istek garancije. Žalosno je to šta je vijek te note prestao početkom 2000 god.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 21:11   #6
automatska getriba

hvala svima koji su se javili i imam još jedno pitanje, dali to može bit do kompa getribe jer ovaj na testeru mi je reko da mi getriba i komp nemaju komunikacije i da bi mogla biti žica, a isto tako i komp. Hvala
atf solutions is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.