Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2010., 19:43   #21
Quote:
Sephray kaže: Pogledaj post
Hoće CRP porasti i kod reumatske vrućice (posljedica neliječene streptokokne upale grla) - to bi roditelj primjetio kao bolne i otečene zglobove u djeteta. I kod upale mokraćnog sustava (koja može biti bez simptoma).Al hoće i kod nekih neupalnih stanja pa ajde ti lijepo potraži drugo mišljenje.
Mislim, kakav to doktor prije pošalje dijete na slikanje pluća nego što mu uzme urin na analizu? U biti znam - onaj koji baš i nije savjestan u svom poslu. Dakle, traži drugo mišljenje.
Ako si stvarno u Zagorju kako piše, odvoji jedan dan i dođi u Zg - Zarazna (Klinika za infektivne bolesti) ti je najbolji izbor (po meni) - u roku od pola sata dobiješ nalaze i krvi i urina, imaju u velikoj većini vrhunske doktore, i kod njih se strogo pazi na pridržavanje protokola pri pregledu pacijenata (njima se ne desi da pacijenta ne pregledaju i neurološki mada im to nije specijalizacija).
To bih ja napravila
Sutra idemo u Zagreb, na Zvijezdu pa ćemo vidjeti...
zbunyoll@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 21:49   #22
Moj malac ima 3 i pol i jesenas je imao povisen cpr cak preko 90 isto temp jaako tesko spadala,skoro pa nikako,ma uzas...pio antibiotike i bilo ok sad do proljeca kad je opet se ponovilo...
Radili smo pretrage i briseve sve super tako da pojma nemam zasto je to...
To je dobio od drugog klinca s kojim se cak nije nesto puno ni igrao
Ja se samo nadam da nam se to vise nece ponovit.....
I da,danas recimo izvadi krv i cpr bude jako povisen,to ponovimo za 3 dana on skoro da ga ni nema...mokraca je bila u redu i bris grla navodno dobar al ja ne vjerujem brisevima,to kazu da je nepouzdano....jer grlo mu je bilo upaljeno a bris super...i ja malo kog znam da im je bris ista pokazao.
Meni osobno nije a imala sam takve upale krajnika i grla da je to bilo uzas...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 23:51   #23
Quote:
Sephray kaže: Pogledaj post
Zarazna (Klinika za infektivne bolesti) ti je najbolji izbor (po meni) - u roku od pola sata dobiješ nalaze i krvi i urina
mi smo prije koji mjesec bili u zaraznoj na hitnoj (i slažem se sa svim preporukama i pohvalama za liječnike i svo osoblje tamo), izvadili krv, ne sjećam se koliko je bio crp, ali su leukociti bili 40...nitko joj nije urin uzimao...(a slikali smo pluća tad, al mislim da zbog sumnje na upalu plića). i uzeli joj svu sili krvi za svu silu analiza. urin - nula bodova.

sad ovo čitam mi pada na pamet da joj zapravo nitko nikad nije uzeo urin na analizu.
ok, nije mi dijete bilo nešto ozbiljno bolesno, upala grla je dosad najozbiljnija bolest koju je imala...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 00:04   #24
Ako su crp i leukociti povišeni upala je bakterijska, ako je samo crp povišen onda je virusna...

I mi imamo 2 iskustva sa Zaraznom..prvi put crp 133, leukociti 35, bili 5 dana u bolnici, obavili lumbalnu punkciju, snimanje pluća i srca, prije terapije uzorak urina da se isključi urinarni dio...
Sad nedavno leukociti 25 nikakvih simptoma, bili u dnevnoj bolnici 4 sata i još 2 dana dolazili na antibiotik, neznaju što je bilo, doktor koji ga je zaprimio nije uzeo briseve..crp je bio 70, drugi dan 30.

Oba puta nikakvih simptoma osim temp koja nije bila ni visoka i nije dugo trajala, prvi put 18 sati, drugi dan i pol.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 07:09   #25
Mi smo pretprosli tjedan zavrsili na hitnoj zarazne. Povišeni leukociti, crp 120, par dana dnevne bolnice, uzeli su joj odmah urin,
nikakvi simptomi osim 3 dana visoke temperature koja je cetvrti dan skocila do 40,5 plus tresavica i bolovi u nogama te bolnost na dodir u podrucju trbuha i iza,onda nas je pedijatrica poslala na hitnu.
Ispala je bakterija,upala bubrega i uha na koje se nije zalila da ju boli.
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 08:36   #26
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Ako su crp i leukociti povišeni upala je bakterijska, ako je samo crp povišen onda je virusna...
Ne ne.
Visoki/povišeni CRP pokazuje da je u tijeku upala.
Što više vremena prolazi, više raste, u slučaju da se ne liječi.
S tim da raste brzo. 24h nakon prve pojave simptoma. a nekad i prije, vidi se odma.
Leukociti također, samo što leukociti rastu jako polako, pa se desi da djete ima dva dana temp. a da su leukociti ok, ali zato sporije padaju.
S tim da leukociti rastu i kod svakojakih tegoba, samo rastu polako.

CRP kod virusa ne mora uopće značajno rasti.


Mi smo do sad, pri porastu temperature u slijedeća 24h, kako bi radila doktorica, išli vadit CRP,i kks+urin standardno, pa ovisno o crp bi se odma djelovalo sa antibiotikom, ovisno o simptomima.
Ako bi kašljala i šmrkala, dobila bi Amox. koji jest za upale grla/sinusa...
Jednom nije imala nikakve simptome, a temp visoka, pa je dobila širokospektralni.
Kad bi imala temp, bez visokog crp, ne bi dobila ant. jer je značilo virozu.
Skidali bi temp, i to je to, nemaš što nego čekat.

Urinokultura, bris grla i sl, a crp je visok, nema smisla radit, jer dok čekate 4 dana, a bakterijaska upala raste, može se jako zakomplicirat, čak do sepse. Zato pri visokom crp, treba brzo djelovat.
Nisu doktori baš blesavi, treba im samo dobro objasnit simptome.
Rade se brisevi, ako se nakon terapije stanje ne promjeni, onda traže detaljno.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 09:14   #27
Da nasa pedica nije htjela cekat da vidi bris jer bi nalazi bili za 4 dana,a krv smo mu vadili i crp je bio strava visok a i leukociti previsoki i odmah je dala antibiotik koji cim je popio prvu dozu poceo djelovati...Ali i bris grla je nepouzdan....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:30   #28
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
...i ja malo kog znam da im je bris ista pokazao.
Meni osobno nije a imala sam takve upale krajnika i grla da je to bilo uzas...
Maloj od brata uradjen bris grla pred pocetak vrtica-rekose sve uredu. Mala pod temperaturom, grlo crveno. Temperatura se povisila do 40, tesko se spustala, radili joj CRP, davali joj ospen dva puta (kiks doktora ocigledno), nista. Nakon toga uradjen JOS jedan bris s tim da je doktorica(druga) licno uradila bris. Bris pokazao E.coli. Hitno bila smjestena na infektivnu i to mjesec dana (razvilo se do sepse). Bris ne valja nista ako se ne uradi kako treba. I to dobro treba "zagrabiti". Sestra koja je prvi put radila bris malo provrtila vatom po ustima.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 12:03   #29
Vidis ti to!
Sad je malac mi ok al ako se ponovi trazicu opet bris i trazicu da se uradi kako treba.
Znam ja da one to samo malo probrljaju zato kod sviju bude dobar...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 12:06   #30
moja malena je imala povišeni crp na porodu (80 i nešto je bilo) zbog toga su nas zadržali 3 dana duže u bolnici te 6. dan kada smo išle kući je pao na 9 ( od 0-4 je normalno). za tjedan dana smo došle na kontrolu kada je nalaz pokazao 0.9 . pedijatrica u bolnici me je pitala jesam li ja imala nekih upala u trudnoći da bi to bio razlog a pošto nisam njezino obrazloženje je bilo da crp može biti povišen zbog dugog poroda (trajalo 12 sati) i stresa. možda je uzrok u tako nečemu.. možda ne mora biti neka upala . ona je to imala pri porodu (nisam primjetila da je imala temperaturu ili nešto a i rekli bi mi u bolnici da je nešto bilo) a sada smo već dva mjeseca stari i malecka zdrava ko dren (bili jučer na cjepljenju , dvije pikice, rekli da bi mogla dobit temperaturu od cjepiva za hepatitis - njoj ništa! )

traži drugo mišljenje, sa zdravljem se ne treba igrati ali nemoj odmah paničariti
kako pjesma kaže: uvijek gledaj vedriju stranu u životu! ( ja sam uvijek optimist!)

Zadnje uređivanje saratina : 27.05.2010. at 12:13.
saratina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 12:43   #31
Quote:
saratina kaže: Pogledaj post
moja malena je imala povišeni crp na porodu (80 i nešto je bilo) zbog toga su nas zadržali 3 dana duže u bolnici te 6. dan kada smo išle kući je pao na 9 ( od 0-4 je normalno). za tjedan dana smo došle na kontrolu kada je nalaz pokazao 0.9 . pedijatrica u bolnici me je pitala jesam li ja imala nekih upala u trudnoći da bi to bio razlog a pošto nisam njezino obrazloženje je bilo da crp može biti povišen zbog dugog poroda (trajalo 12 sati) i stresa. možda je uzrok u tako nečemu.. možda ne mora biti neka upala . ona je to imala pri porodu (nisam primjetila da je imala temperaturu ili nešto a i rekli bi mi u bolnici da je nešto bilo) a sada smo već dva mjeseca stari i malecka zdrava ko dren (bili jučer na cjepljenju , dvije pikice, rekli da bi mogla dobit temperaturu od cjepiva za hepatitis - njoj ništa! )

traži drugo mišljenje, sa zdravljem se ne treba igrati ali nemoj odmah paničariti
kako pjesma kaže: uvijek gledaj vedriju stranu u životu! ( ja sam uvijek optimist!)

I ja sam pred kraj trudnoće imala nekakvu bakteriju, na porodu sam dobila nekakvi injekciju za zaštitu bebe. nakon poroda su mu radili crp, hvala bogu nije ništa pokupio, i još smo dolazili jedno 3 ili 4 puta u bolnicu nakon poroda u roku 2 tjedna da to provjere. mislim da je do 5 normalana granica, a povišeni crp definitivno pokazuje neku upalu koja se događa u organizmu...

i ja bi tražila drugo mišljenje
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 12:55   #32
da jos dodam da je e.coli bila rezistentna na peniciline,dakle ospen nije mogao djelovati.i prva doktorica nije poslala malu na drugi bris vec su roditelji samoincijativno otisli drugom i to kad je postalo opasno po zivot.sa voltaren cepicima temp bila 39 i pola sata trajalo a onda se ponovo povisila
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 17:27   #33
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ne ne.
Visoki/povišeni CRP pokazuje da je u tijeku upala.
Nama su rekli da ako je samo crp povišen da je upala ali virusna...da je bakterijska bili bi povišeni i crp i leukociti
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 09:31   #34
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Nama su rekli da ako je samo crp povišen da je upala ali virusna...da je bakterijska bili bi povišeni i crp i leukociti
Vjerujem da tu postoji puno nijansi, hematologija je kompleksna stvar.
Jedino znam da CRP kod upale raste jako brzo, dok leukociti rastu sporo.
Tako da na prvi dan temp, kad je CRP 25, a leukociti u prosjeku, znači da je počela tek rasti upala, za koji dan će se tek ako se odma ne lijeći vidjeti i CRP 70 i leukociti 50 (cca.).
Kod upale. Ako je bakterijska u startu, ićiće još brže, ako je virusna ide sporije, ili čak ne raste uopće.
Evo moja je sada imala virusnu upalu grla, i šmrkava i kašljala, znači sve virozice, nema temp, leukociti ok, crp ok, slučajno vadili zbog nečeg drugog. A ona vidno bolesna.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.