Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2009., 15:18   #41
Necron GS skroz si u pravu no ima jedna stvar....

Čitajući ove vaše postove ne shvaćam uopče kako možete raspravljati o temi u koju uopće niste upučeni, čast iznimkama. Večina ovoga što ste napisali samo su vaše predpostavke i daj nemojte govorit ljudima koji su malo više upučeni od vas u ovu temu da nisu u pravu...
Idem u grafičku u Zagrebu i imala sam veliku želju je upisati, upala sam unatoč tome što su za moj smjer primali samo 8 učenika. Meni osobno ova škola je postala dosadna, istina tek sam zaveršila prvi razred i osobama koje idu samnom u razred škola je zanimljiva, nemogu reč da škola nije preluda, no meni je jesnodtavno dosadna zbog toga što se u prvom razredu uče neke osnove koje sam ja znala več prije par godina. Raspitala sam se malo što se uči u drugom razredu i vidim da ni tad neče bit puno zanimljivije, meni osobno jer fkt sam upučena u mnoge stvari vezane za ovo za što idem....No unatoč mom stavu prema svemu mogu reći da škola nije nimalo loša, ako vas zanima izrada web stranica ili multimedija, ja bi vam svakkako preporučila da se upišete u školu jer da se nešto i naučiti. Isina nisu profesori ti koji če vam dati znanje no oni če vam pomoči koliko god mogu.

Da. postoje tečajevi i sve te gluposti , no neznam točno tko je več rekao na ovom forumu : zašto iči u školu koji ne voliš i ne zanima te i iči na tečaj i plačati ga, ako možeš iči za ono što voliš. Jedina stvar koja vam je potrebna da bi s ovom školom nešto postigli je to da ste zainteresirani, da pitate, da se informirate...
Amtiylopp00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 15:46   #42
Quote:
LowWw kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Trazim neku skolu koja ima smjer "web dizajner" ili "video dizajner", moze li mi netko reci nesto o takvim smjerovima, onako, koji su predmeti, koji su najtezi, gdje ima takva skola i ako nije problem LINK od te skole.

Hvala.
Grafički fax... ali i to je za kurac. Nema ti druge... kopaj tutoriale po internetu i uči se sam
-GT- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 00:07   #43
Quote:
LowWw kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Trazim neku skolu koja ima smjer "web dizajner" ili "video dizajner", moze li mi netko reci nesto o takvim smjerovima, onako, koji su predmeti, koji su najtezi, gdje ima takva skola i ako nije problem LINK od te skole.

Hvala.
Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok

Ksavera Šandora Gjalskog 5, Zabok

Ovako..

Postoji jedna takva škola u Zaboku..imaš Web dizajnere i Medijske tehničare...Ja pohađam ovo drugo...Škola je teška za one koji se upišu u tu školu a ne interesira ih baš html, css, php i ostale stvari kaj se tiču web stranica...meni osobno škola nije nešto pretjerano teška...predmeti koji se ne tiču struke se daju čisto solidno naučit a za ove strukovne več treba i ponešto sam zaključiti, naučiti i napraviti...U svakmo slučaju preporučam školu jer je obrazovanje kvalitetno...

Korisni linkovi:

http://www.ss-sudigo-zabok.skole.hr/...ogram_medijski

http://www.suuza.hr

Nadam se da sam bio od pomoći...
Kr. Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 11:25   #44
Quote:
Kr. Hrvach kaže: Pogledaj post
ovim stranicama oni pokazuju školu WEB DIZAJNA?!?! šališ se?
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 19:59   #45
Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
ovim stranicama oni pokazuju školu WEB DIZAJNA?!?! šališ se?

Ne, ne šalim se.
Kr. Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 13:33   #46
pa onda im je katastrofa škola za web dizajnera...mislim ako sebi ne mogu napravit sajt da valja kako će onda nekog naučit da napravi sajt?
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 12:08   #47
Quote:
PeGO kaže: Pogledaj post
pa onda im je katastrofa škola za web dizajnera...mislim ako sebi ne mogu napravit sajt da valja kako će onda nekog naučit da napravi sajt?

Neznam ja tko radi na stranici škole no u svakom slučaju obrazovanje je kvalitetno. Ove godine je tek prva generacija web dizajnera krenula u tu školu. Istina je da bi stranica škole trebala biti primjer škole ali šta ja tu mogu.
Kr. Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 12:35   #48
Sve je ovo uredu, ali postavlja se pitanje kakve su mogućnosti zaposlenja ovdje u Hrvatskoj nekoga tko posjeduje certifikat sa završenog tečaja. Postoji li uopće potražnja za tim profilom u gospodarstvu ili je jedina realna mogućnost privatno u svom aranžmanu.
jurman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 21:08   #49
pozdrav.

što mislite o ovom Veleučilištu? Smjer "Multimedija, oblikovanje i primjena"
http://www.velv.hr/web/index.php?opt...=128&Itemid=96

kolegiji
http://www.velv.hr/web/index.php?opt...173&Itemid=166

htio bih se u budućnosti bavit web dizajnom i multimedijalnim sadržajima pa ne bih htio bacit godine na krivi fakultet, kojeg bih trebao upisati ove godine. Navodno na ovom fakultetu ima puno prakse i manje matematika, za razliku od raznih studija elektrotehnike i računarstva, koji su mi druga opcija. Zamjerka ovom fakultetu je to što je to Veleučilište, ali ima (barem na papiru) zanimljiv program i mislim da bih imao više vremena za samostalni razvoj svojih sposobnosti nego da upišem, npr. etfos, fesb ili fer. Nažalost, forum im je već oko mjesec dana srušen (što im baš i ne ide u prilog) pa ne mogu dobit informaciju od studenata tog Veleučilišta.

Ako tko ima kakvu informaciju, bio bih mu jako zahvalan ili kakav savjet u vezi školovanja općenito.
Decades is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 21:14   #50
Quote:
Decades kaže: Pogledaj post
pozdrav.

što mislite o ovom Veleučilištu? Smjer "Multimedija, oblikovanje i primjena"
http://www.velv.hr/web/index.php?opt...=128&Itemid=96

kolegiji
http://www.velv.hr/web/index.php?opt...173&Itemid=166
zbog samog dizajna se ja i nebi baš prijavio na ovu školu/faks ili šta li je već jer ako pogledaš njihov sajt vidiš da im baš i ne ide a njihov sajt bi trebao bit ogledalo njihovog rada....

sajt je rađen u joomli i još je dizajn katastrofa...mene je odmah odbio sa stranice....upiši prijatelju ti FER ako misliš bit programer a ako misliš bit dizajner imaš grafički dizajn i sl. fakultete

moja preporuka FER a sastrane idi na nekakve likovne radionice (naučit ćeš dosta stvari vezanih isključivo za dizajn)

PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 21:41   #51
problem kod FER-a i sličnih mu fakulteta je u tome što nisam odličan matematičar pa se bojim da bih gubio previše vremena i živaca na učenje fizike, matematike, elektrotehnike, itd. dok bih zaostajao i ne bih imao vremena za područja koja me stvarno zanimaju (video, foto, web dizajn..). mrzim ovakve odluke
Decades is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 17:11   #52
Idem u prvi razred gimnazije i planiram se prebaciti na polugodištu u web dizajn u Zagreb, a ako se ne može prebaciti onda ću ići na prijamni u 5 mjesecu 2011 godine.
Jel zna netko nešto loše o web dizajnu ?!
Za sada mi je se sve čini zanimljivo !
Ima netko iskustva sa prebacivanjem u škole ? Mogu li se prebaciti na polugodištu ili moram sljedeće godine na prijamni ?
W3Di is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 17:52   #53
al postoji srednja škola za web dizajn u zagrebu :S
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 12:22   #54
škola za web dizajn u ZG-u postoji u grafičkoj školi (smjer web diz.)
W3Di is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 13:00   #55
web dizajn polako ali sigurno izlazi van i html/css i javascript će nestati kroz 5-15 godina.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 14:07   #56
Quote:
W3Di kaže: Pogledaj post
škola za web dizajn u ZG-u postoji u grafičkoj školi (smjer web diz.)
aj neka...sorry nisam znao.

evo ti moj savjet, uči neku drugu školu a ovo radi kao hobi. bolje ćeš naučit nego u toj školi sigurno a kasnije ti za posao neće baš pomoć što ti je to struka u 90% firmi u HR. Ja nisam završio nikakvu školu za dizajnera pa sam bio web dizajner na jednom od top 10 portala u HR, tako da ti to ne igra ulogu. Bitno je da nađeš frendova kojima treba sajt, počneš pravit za njih i lagano skupljat reference. Uči preko foruma, tutoriala i sl. Nakon što stekneš cca 20ak referenci kojima si zadovoljan (naravno neke od njih ćeš kasnije počet naplaćivat) predaji na natječaje svoj životopis i radove i to ti je to...ja sam tako uspio, uspit ćeš i ti, vjeruj
PeGO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.