Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2011., 12:34   #21
Quote:
kailash kaže: Pogledaj post
I tijelo i odjeću.
Tijelo na kritičnim točkama (noge, ruke, vrat) roll-on repelentom (npr "OFF! scudo"), a odjeću repelentom u spreju (isto npr. "OFF") po nogavicama, cipelama, rukavima, kapi/šeširu). Repelenata ima u svakom DM-u ili sličnom dragstoru.
je li to pomaze? on se stvarno nece uhvatiti za kozu ili hlace koje su "repelentirane"?

e, a jel istina da ih ljeti bas i nema na sljemenu, nego najvise u proljece/jesen? ja ih se jako bojim (zahvaljajuci paranoiziranju nekih )
*klepetalo* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 21:31   #22
Zna li itko šta da stavim na prst koji mi je otek'o zbog ujeda nekog nepoznatog letećeg insekta? Prst je natek'o strašno.... ništa s njim ne mogu.. stavljala sam hladne obloge... ništaa... jošš boli... užasss... :-((((
__________________
Maktub
novinarka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 14:15   #23
Quote:
*klepetalo* kaže: Pogledaj post
je li to pomaze? on se stvarno nece uhvatiti za kozu ili hlace koje su "repelentirane"?

e, a jel istina da ih ljeti bas i nema na sljemenu, nego najvise u proljece/jesen? ja ih se jako bojim (zahvaljajuci paranoiziranju nekih )
Meni pomaže. Ako dobro nasaftam nogavice, gojze, čarape, rukave, kragnu, i još se sam namažem, kad se vratim kući ne nađem ni jednog.

E sad, dali se oni uopće ne hvataju, ili se hvataju pa poslije bježe kud koji mili moji, to ti stvarno nebi znao reći
__________________
Vjetar planine odnosi brige poput jesenjeg lišća.
kailash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 14:17   #24
Quote:
novinarka_ kaže: Pogledaj post
Zna li itko šta da stavim na prst koji mi je otek'o zbog ujeda nekog nepoznatog letećeg insekta? Prst je natek'o strašno.... ništa s njim ne mogu.. stavljala sam hladne obloge... ništaa... jošš boli... užasss... :-((((
Ako niti nakon dva dana stavljanja hladnih obloga, mazanja čajevcem, itd. oteklina ne splašnjava, otiđi doktoru.
__________________
Vjetar planine odnosi brige poput jesenjeg lišća.
kailash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 22:56   #25
Spider Bite Symptoms
bojanwish is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 13:08   #26
Pozdrav, evo da i tu stavim pitanje.
ovako, prije neka 4 dana skužila sam ubode na trbuhu, svrbe i izgledaju kao ubodi od komaraca. drugi dan se probudim, još uboda po bedrima.
Treći dan po rukama, četvrti dan još.

Posumnjala sam na komarce, jer me oni inače strašno obožavaju i cijelu me izjedu dok druge u kući niti da pipnu. Ali opet čudno mi je jer ni jednog nisam našla u sobi i zima je, makar za ove temperature nebi bilo čudno da su se probudili.

Prije par dana sam dobila macu, pa sam mislila možda buhe, al sumnjam jer oduvijek imam mačke i nikad me buhe ne grizu, a i ne liči na njihove ugrize.

Mažem sa synopenom al ne pomaže baš, ni inače mi ne pomaže kod ugriza komaraca.
Pregledala sam cijelu sobu, krevet madrac, promjenila posteljinu, usisala tepihe već ne znam koji put, danas nisam spavala u svojoj sobi i svejedno par novih ugriza.

Jel ima ko kakvu ideju šta bi to moglo bit. Jer ja više ne znam.
calliope21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 10:18   #27
Dakle krenula je sezona krpelja ali i finog sunca koje prži ko ludo...
Zanima me znate li kako se krema s faktorom ljubi s nekim repelentima...
dakle koliko treba pričekati između mazanja jednog sredstva pa drugog... dali možda jedno sredstvo poništava djelovanje drugog? mislim ipak je oboje ljuta kemija?
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 08:55   #28
Postoje i sredstva za sunčanje sa repelentom, pa možda da tako nešto pogledaš.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 13:55   #29
Ja ne koristim repelente za krpelje nego imam naviku redovnog pregledavanja (i vađenja nađenog ). Znači dvaput na dan (ujutro i navečer) skidanje do gola i pregled. Obzirom da sam zadnjih 15 godina često u Sloveniji i po duže vremena, taj pristup se pokazao adekvatnim. Krpelje skidam nekakvom njemačkom posebnom pincetom koju sam kupio u SLO u apoteci (Zeckenpinzette ili tako nešto), na suho, nikakva ulja, voda i slično.
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 15:44   #30
u potrazi za sredstvima za sunčanje sa repelentom - koja je završila potpuno bezuspješno - pronašla sam hrpu tekstova koliko je štetno mješati repelente i sredstva za sunčanje jer zbog sasatojaka kreme za sunčanje, sredstva iz repelenata uspiju uči dublje u kožu što izaziva kojekave upale kože...

A što se tiče redovitog pregledavanja - naravno da je to neizbježno ali meni se toliko gade krpelji da ih se stvarno užasavam... Tako da mislim da ću radje malo pocrveniti ali cu se nasprejati repelentima... Sa zmijama nemam nikakvih problema - ali krpelji su mi fffuuuuuuj, ne zelim ni da pomisle doći na mene!!!
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:41.