Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2008., 02:30   #101
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post

Nužna obrana je ona obrana koja je prijeko potrebna da počinitelj od sebe ili drugoga odbije istodobni ili izravno predstojeći protupravni napad.


Ovo je ono što sam tražio. Znači ipak te ne mora udariti prije nego što reagiraš.
Ne, ali iskreno, nikada ne bih preporučio da ideš tako na golorukog napadača. Ako nemaš svjedoka, nikada nećeš dokazati da je napad bio izravno predstojeći... Bolje ti je pobjeći, jer ćeš se inače potucati po sudovima. Kod nužne obrane teret dokaza je praktično na onome koji se brani...

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
[
A ako sa sobom vodiš psa, napadač te napadne, a pas u zaštitu gospodara napadne njega i izgrize ga? Onda pretpostavljam sud i tužba?
Pas mora biti uvježban da na komandu, čim neposredni napad prestane, zaustavi svoje djelovanje. Inače ti odgovaraš za prekoračenje. Zato se policijski i vojni psi upravo tako i školuju - na naredbu prestaju s napadom.

Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Kako silom oduzeti svoju imovinu od fizički jače osobe ako ga ne napadneš i na bilo koji način dovedeš u podređen položaj, bilo udarcima, polugama, elektrošokerom ili papar sprejem?
Zahvatima koje uče specijalizirane službe. Ako ih ne znaš - nemoj se petljati u to. Svakako ti nije preporučeno korisititi nikakvo oružje ili opasno oruđe, jer ćeš lako doći u situaciju plaćati nekome liječenje, duševne i ine boli te izgubljenu dobit na poslu. Sila mora biti primjerena. Prepusti posao policiji.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 02:30   #102
nisam ja ni mislio raditi posao policije i suda ali oni itako dolaze u trenutku kad sam ja vec na putu za doma a on ima preduvjete za traumu
uvjek pokusavam izbjeci sukob ali ako se vec dogodi bolje on u traumi na mjesec dana nego ja sa zavojem na malom prstu ljeve ruke a kad neko ko je tako nesto zapoceo tako i zavrsi jedini moj okmentar je dobio je sto je trazo i jedino mi je zao doktora koji su to morali krpati

a sto se brzine sudstva tice neki dan mi majci stiglo da nije platila nekakve gluposti na sudu 2004. god
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 12:12   #103
Sada mi je nešto sinulo. Prema tom zakonu, djevojka koju netko siluje nema pravo npr. iskopati oko jer je to prekoračenje nužne samoobrane?
Napoleon Bonaparte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 14:08   #104
Quote:
napoleonbonaparte kaže: Pogledaj post
Sada mi je nešto sinulo. Prema tom zakonu, djevojka koju netko siluje nema pravo npr. iskopati oko jer je to prekoračenje nužne samoobrane?
da. upravo to.

isto tako. napadne li te tip od 198cm, 120 kila...
a ti imaš recimo 160cm, cca 50-60 kila...
jedino što možeš iskoristiti u svrhu samoobrane jest da mu uzvratiš jednim kružnim udarcem u glavu... ili šakom i nokautiraš ga da jadnik od 198 cm i 120 kila padne na pod jer ga je žena od 50 kila drito uspjela u samoobrani nabit pošteno.
zapamti da nemaš pravo na ikakvu višu silu tipa nož, pištolj ili nešto.
jebiga...priroda je okrutna. ko ti kriv kaj ti nisi 198 cm i kaj nemaš 120 kila
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 14:20   #105
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
da. upravo to.

isto tako. napadne li te tip od 198cm, 120 kila...
a ti imaš recimo 160cm, cca 50-60 kila...
jedino što možeš iskoristiti u svrhu samoobrane jest da mu uzvratiš jednim kružnim udarcem u glavu... ili šakom i nokautiraš ga da jadnik od 198 cm i 120 kila padne na pod jer ga je žena od 50 kila drito uspjela u samoobrani nabit pošteno.
zapamti da nemaš pravo na ikakvu višu silu tipa nož, pištolj ili nešto.
jebiga...priroda je okrutna. ko ti kriv kaj ti nisi 198 cm i kaj nemaš 120 kila
Ukrao si mi riječ iz usta.

Recimo da se održava jedna jako važna utakmica i ja imam karte za nju. Kako idem na utakmicu tako mi neki lopov uzme karte iz džepa i počne bježati. Šta bi ja sad trebao raditi? Zvati policiju da oni prvo mene ispitaju, nađu lopova, pa da ga sud osudi i naredi mu da mi vrati karte koje ionako više ne vrijede. Ja ću bolje potrčati za njim i klopit ili ga već nekako zaustaviti i na silu mu oduzeti karte. Boli me briga ak se on odere ili ga ruka bude boljela 2-3 dana. Tko mu je kriv što mi je išao krasti karte? Ja mu kriv nisam što će ga ruka boljeti. Ako ideš krasti moraš znati da možeš pošteno nastradati.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 14:36   #106
ljudi, pricate gluposti i spamate. dajte procitajte malo sve vec napisano, ovaj put s razumijevanjem.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 17:22   #107
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post

Nužna obrana je ona obrana koja je prijeko potrebna da počinitelj od sebe ili drugoga odbije istodobni ili izravno predstojeći protupravni napad.


moras paziti jer izravno predstojeci napad se tumaci u odredjenom smislu..

izravno predstojeci napad ne znaci da smijes ubiti osobu koja je npr sjekirom na 5 metara od tebe bez obzira sto prijeti da ce te ubiti.

izravno predstojeci napad je onaj koji ce se desiti svakog trena i izglednost njegova napada je takva da je sigurno da ce nastupiti posljedica.. znaci npr. ako je digao sjekiru izravno na tebe toliko blizu da ce te pogoditi.


ako npr imas pistolj a osoba sa sjekirom 5 metara od tebe stoji digne sjekiru i kaze ubit cu te, a ti opalis to NIJE sprjecavanje izravno predsojeceg napada..

(ovo je primjer iz sudske prakse gdje je misljenje u zalbi oko izravno predstojeceg napada istumacio zupanijski sud)

izravno predstojeci napad se tumaci u svakoj situaciji individualno.. nemoguce je za svaki slucaj ponoviti istu situaciju.. zato je pravo tako kompleksno kod tumacenja svake rijeci zakona..
Mylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 18:07   #108
Quote:
Mylo kaže: Pogledaj post
moras paziti jer izravno predstojeci napad se tumaci u odredjenom smislu..

izravno predstojeci napad ne znaci da smijes ubiti osobu koja je npr sjekirom na 5 metara od tebe bez obzira sto prijeti da ce te ubiti.

izravno predstojeci napad je onaj koji ce se desiti svakog trena i izglednost njegova napada je takva da je sigurno da ce nastupiti posljedica.. znaci npr. ako je digao sjekiru izravno na tebe toliko blizu da ce te pogoditi.


ako npr imas pistolj a osoba sa sjekirom 5 metara od tebe stoji digne sjekiru i kaze ubit cu te, a ti opalis to NIJE sprjecavanje izravno predsojeceg napada..

(ovo je primjer iz sudske prakse gdje je misljenje u zalbi oko izravno predstojeceg napada istumacio zupanijski sud)

izravno predstojeci napad se tumaci u svakoj situaciji individualno.. nemoguce je za svaki slucaj ponoviti istu situaciju.. zato je pravo tako kompleksno kod tumacenja svake rijeci zakona..
tj. ako netko uzme sjekiru i kaže da će te ubiti imaš dvije mogućnosti:
a) pobjeći (ako možeš)
b) sam uzeti neku sjekiru i prijetiti smrću, ali nikako pištoljem jer je to prekoračenje obrane

da opališ pištoljem sa tih pet metara opet bi dobio sjekirom, možda nebi sa sačmaricom, a kamoli da još čekaš da ti pridje bliže.

i kao što se već reklo, hladno oružje (noževi) je mnogo opasnije i brže nego što se smatra, sa 5 metara ćeš dobit bez obzira ako je to namjera napadača osim ako imaš jak kalibar pri ruci što je kod nas nemoguće
__________________
Ti vilo Velebita, Ti našeg roda diko! Živila, premila,
Živila, premila, Živila, oj premila, Ti vilo svih Hrvata!
slovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 18:45   #109
Quote:
napoleonbonaparte kaže: Pogledaj post
Sada mi je nešto sinulo. Prema tom zakonu, djevojka koju netko siluje nema pravo npr. iskopati oko jer je to prekoračenje nužne samoobrane?
Ima pravo primjeniti sva sredstva kako bi zaustavila napadača (štikla, nož, sobna lampa, pištolj, odvijač...), posljedice koje će zbog toga dobiti napadač su njegov problem. Ali mora ići s namjerom da ga zaustavi u napadu, a ne s namjerom da ga osakati. Čak i ako pucaš u napadača, bitna je namjera - zaustaviti napad, a ne ubiti nekog. Makar posljedica može biti jednaka.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 18:46   #110
Quote:
slovo kaže: Pogledaj post
tj. ako netko uzme sjekiru i kaže da će te ubiti imaš dvije mogućnosti:
a) pobjeći (ako možeš)
b) sam uzeti neku sjekiru i prijetiti smrću, ali nikako pištoljem jer je to prekoračenje obrane

da opališ pištoljem sa tih pet metara opet bi dobio sjekirom, možda nebi sa sačmaricom, a kamoli da još čekaš da ti pridje bliže.

i kao što se već reklo, hladno oružje (noževi) je mnogo opasnije i brže nego što se smatra, sa 5 metara ćeš dobit bez obzira ako je to namjera napadača osim ako imaš jak kalibar pri ruci što je kod nas nemoguće
Apsolutno točno. Sad ti dokaži da si se branio kad si ustrijelio tipa sa nožem koji je krenuo prema tebi.

Pogledajte ljudi http://www.youtube.com/watch?v=Lc2fyEa_RkA kako je teško zaustaviti čovjeka pod navalom adrenalina sa nožem.
Pao je nakon 6 (ŠEST) metaka, teško ranio tri policajca.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 18:47   #111
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Recimo da se održava jedna jako važna utakmica i ja imam karte za nju. Kako idem na utakmicu tako mi neki lopov uzme karte iz džepa i počne bježati. Šta bi ja sad trebao raditi? Zvati policiju da oni prvo mene ispitaju, nađu lopova, pa da ga sud osudi i naredi mu da mi vrati karte koje ionako više ne vrijede. Ja ću bolje potrčati za njim i klopit ili ga već nekako zaustaviti i na silu mu oduzeti karte. Boli me briga ak se on odere ili ga ruka bude boljela 2-3 dana. Tko mu je kriv što mi je išao krasti karte? Ja mu kriv nisam što će ga ruka boljeti. Ako ideš krasti moraš znati da možeš pošteno nastradati.
Sve je u redu dok mu ne slomiješ ruku, jer onda si prekoračio svoje pravo na samopomoć. Ti ćeš dobiti svoje karte (ili ako su uništene možeš tužiti za naknadu štete, prouzročene boli i sl. jer igra tvoj klub), ali on može tužiti da mu naknadiš troškove liječenja, toplice, eventualnu invalidnost. Mogu te te karte koštati par stotina tisuća kuna.

Zato se samopomoć treba primjenjivati vrlo obzirno - jer ljudi u pravilu nisu educirani kako pravilno zaustaviti i neutralizirati nekog tko bježi s njihovom imovinom.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 18:59   #112
Quote:
slovo kaže: Pogledaj post
i kao što se već reklo, hladno oružje (noževi) je mnogo opasnije i brže nego što se smatra, sa 5 metara ćeš dobit bez obzira ako je to namjera napadača osim ako imaš jak kalibar pri ruci što je kod nas nemoguće
Zato i ja uvijek kažem - pobjeći ako se ikako može. Nož je na kratkim udaljenostima bitno opasniji čak i od vatrenog oružja, a na 5 metara vatreno oružje neće stići izvući ni svjetski rekorder. Dodatno, ako napadnuti baš nema .45 ACP ili neki sličan kalibar, često neće odmah zaustaviti napadača čak i ukoliko ga pogodi. Iz tog razloga su policije zadnjih par desetljeća u pravilu prešle na veće kalibre (vojska je iz drugih razloga išla na manje).

A ako je baš situacija da je život ugrožen - uzvratiti svime čime se može.

No, drugu kategoriju, samopomoć u građanskom pravu, ako je neka stvar ukradena i slično - treba primjenjivati veoma oprezno, jer tu nema onog "bio sam jako razdražen", to pomaže na kaznenom sudu, a ne ukoliko onaj tko je stvar uzeo tuži jer mu je netko slomio ruku. A nikada ne znaš da li takav ima nož ili nešto slično kod sebe. Ne treba radi stvari rizikovati glavu!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 19:28   #113
Quote:
Mylo kaže: Pogledaj post
izravno predstojeci napad je onaj koji ce se desiti svakog trena i izglednost njegova napada je takva da je sigurno da ce nastupiti posljedica.. znaci npr. ako je digao sjekiru izravno na tebe toliko blizu da ce te pogoditi.
Imam sjekiru u ruci i dižem ju na tebe.Što ti misliš koliko mi vremenski treba da te zakoljem kao svinju?
Kada si to odgovoriš, onda sjedi i malo razmisli kako retardiran zakon imamo.
A ti, Vojky i ostali "veliki" pravnici ovdje, ste odraz našeg pravnog sustava, sve veliki teoretičari, ali praksa, to je vama enigma.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 20:08   #114
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Imam sjekiru u ruci i dižem ju na tebe.Što ti misliš koliko mi vremenski treba da te zakoljem kao svinju?
Kada si to odgovoriš, onda sjedi i malo razmisli kako retardiran zakon imamo.
A ti, Vojky i ostali "veliki" pravnici ovdje, ste odraz našeg pravnog sustava, sve veliki teoretičari, ali praksa, to je vama enigma.
ti si psihopat.

zakonodavac samo želi izbjeći slučajeve tipa ana magaš. tj. uzimanje pravde u svoje ruke.

treba pogledati praksu i vidjeti da se za prekoračenje nužne rijetko daje više od par mj. uvjetno. tj. ni suci nisu baš budale da nebi znali o čem je rječ.

bytheway, jer zna tko kako je završio onaj tip što je "osigurao" svoju vikendicu poteznom bombom
lovac luka is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.09.2008., 20:13   #115
prosao je s kaznenom prijavom, bar je trebao.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 21:35   #116
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Imam sjekiru u ruci i dižem ju na tebe.Što ti misliš koliko mi vremenski treba da te zakoljem kao svinju?
Kada si to odgovoriš, onda sjedi i malo razmisli kako retardiran zakon imamo.
A ti, Vojky i ostali "veliki" pravnici ovdje, ste odraz našeg pravnog sustava, sve veliki teoretičari, ali praksa, to je vama enigma.
Odgovorio ti je Mylo, ne ja. Međutim, od svakog pravnika ovdje ćeš dobiti manje-više jednak odgovor, jer smo svi radili po istim ili sličnim knjigama. Štoviše, teorija iz tog područja nije nikakav naš izum, i drugdje je vrlo slična. Jedino, hrvatska pravna praksa je po tom pitanju dosta restriktivna (zato kažem da u svakom slučaju treba pokušati pobjeći), i po mom mišljenju generalno previše restriktivna. S druge strane, američka pravna praksa je dosta blaža, no opet SAD imaju dosta veliku (a ne malu) stopu kriminala.

Nemamo nikakav retardirani zakon, jer zakon uredno funkcionira, a broj presuda vezanih za prekoračenje nužne obrane je minoran. Sve se procjenjuje u okviru konkretnog slučaja, nema univerzalnih odgovora.

Naravno da nitko ovdje ne juriša sjekirom na prolaznike kako bi stekao praksu. Postoje ljudi koji se znanstveno bave ovim pitanjima, krivičari, koji naravno proučavaju i stvarne slučajeve i školuju se nakon pravne diplome godinama, proučavajući puno toga kako bi unaprijedili propise i komentirali sudsku praksu. Mislim da na Forumu nemamo niti jednog, ovo što pišem ja i drugi je znanje koje smo dobili na studiju + neke stvari vezane za kriminalistiku koje sam recimo ja čitao jer me zanimalo.

Naravno, ukoliko ti se nešto ne sviđa - znanstveno izražavanje je slobodno, pa uvijek možeš svoje ideje javno iznijeti i potkrijepiti ih. Kako imaš recimo tako revolucionarne ideje, potrudi se dobro ih obrazložiti, jer će ti s druge strane stajati ljudi s 10-20-30 godina bavljenja kaznenim pravom (ili građanskim, kod samopomoći). Što se kaznenog tiče, ta grana prava se razvija u uskoj suradnji s kriminalistima i drugim srodnim područjima koja se osnivaju baš na proučavanju prakse.

Uhvatio se se u biti iznimno složene materije, nužna obrana i samopomoć je vrlo sklizak teren i jedan od najsloženijih u pravu uopće.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 21:39   #117
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Inače, iz opasne situacije je najbolje - pobjeći.
Nitko nije dužan bježati i izvrgavati se sramoti i poniženju.
Slažem se da je možda "najbolje - pobjeći", mislim najjeftinije, ali ipak sam mišljenja da napadnuti ima pravo na obranu i po cijenu nanošenja tjelesnih ozljeda napadaču.
Problem se javlja u lošem sudstvu gdje je moguća jako široka interpretacija, koja u pojedinim slučajevima "nema veze" sa stvarnim životom.
Čitaj: Loše sudstvo = korumpirano (što novcem, što politički)
Naravno, nisam mislio na sve sudce.
Damanalovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 21:44   #118
Quote:
slovo kaže: Pogledaj post
tj. ako netko uzme sjekiru i kaže da će te ubiti imaš dvije mogućnosti:
a) pobjeći (ako možeš)
b) sam uzeti neku sjekiru i prijetiti smrću, ali nikako pištoljem jer je to prekoračenje obrane

da opališ pištoljem sa tih pet metara opet bi dobio sjekirom, možda nebi sa sačmaricom, a kamoli da još čekaš da ti pridje bliže.

ne da mi se pisati cijeli slucaj u detalje da se shvati pa ispada slucaj malo nejasan

ali nije poanta slucaj nego tumacenje izravno predstojeceg napada koji se moze jako krivo protumaciti time sto mislis da je nesto nuzna obrana a u biti je prekoracenje..
Mylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 21:45   #119
Quote:
Damanalovca kaže: Pogledaj post
Nitko nije dužan bježati i izvrgavati se sramoti i poniženju.
Slažem se da je možda "najbolje - pobjeći", mislim najjeftinije, ali ipak sam mišljenja da napadnuti ima pravo na obranu i po cijenu nanošenja tjelesnih ozljeda napadaču.
Ima pravo, no onda slijedi policija, pa ako je nešto ozbiljnije istraga, pa suđenje, pa vještačenja, pa drugi stupanj. Nekih godinu dana povlačenja po sudovima, a možda i dio iza rešetaka. A možda će napadnuti i biti toliko van sebe da će ozlijediti napadača koji je već počeo bježati.

Stoga je pametno, ako je ikako moguće, izbjeći sukob. Da ne spominjem da se može i - nastradati. Napadač može biti jači, imati oružje, imati bolest koja se prenosi krvlju, jako puno toga bi vam mogli ispričati policajci kojima je posao takve hvatati po terenu. Kao i u svemu u životu treba biti pametan. Pobjeći, poći u policijsku postaju i ispričati što se dogodilo, te pustiti ljudima kojima je to posao da uvedu red.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 22:34   #120
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Odgovorio ti je Mylo, ne ja. Međutim, od svakog pravnika ovdje ćeš dobiti manje-više jednak odgovor, jer smo svi radili po istim ili sličnim knjigama.
Što potvrđuje moju teoriju, a to je da ne znate razmišljati vlastitim mozgom.I upravo zato prezirem rimsko pravo.Jer ne poznaje princip presedana.

Quote:
Štoviše, teorija iz tog područja nije nikakav naš izum, i drugdje je vrlo slična. Jedino, hrvatska pravna praksa je po tom pitanju dosta restriktivna (zato kažem da u svakom slučaju treba pokušati pobjeći), i po mom mišljenju generalno previše restriktivna. S druge strane, američka pravna praksa je dosta blaža, no opet SAD imaju dosta veliku (a ne malu) stopu kriminala.
Američki zakon je daleko bolji od našega, prema mom osobnom mišljenju.

Quote:
Nemamo nikakav retardirani zakon, jer zakon uredno funkcionira, a broj presuda vezanih za prekoračenje nužne obrane je minoran. Sve se procjenjuje u okviru konkretnog slučaja, nema univerzalnih odgovora.
Zakon uredno funkcionira?Funkcionira u našem društvu, koje za sada nema neke veće stope kriminala.Stavi naš zakon u SAD, pa ćemo vidjeti koliko je funkcionalan, odnosno koliko je nefunkcionalan.

Quote:
Naravno da nitko ovdje ne juriša sjekirom na prolaznike kako bi stekao praksu. Postoje ljudi koji se znanstveno bave ovim pitanjima, krivičari, koji naravno proučavaju i stvarne slučajeve i školuju se nakon pravne diplome godinama, proučavajući puno toga kako bi unaprijedili propise i komentirali sudsku praksu.
Baš ne vidim da se nešto trude.Žali Bože njihovog proučavanja.

Quote:
Naravno, ukoliko ti se nešto ne sviđa - znanstveno izražavanje je slobodno, pa uvijek možeš svoje ideje javno iznijeti i potkrijepiti ih.
Rado.Uputi me gdje, kako i na koji način, i bez problema ću si dati truda kada budem imao vremena.

Quote:
Kako imaš recimo tako revolucionarne ideje, potrudi se dobro ih obrazložiti, jer će ti s druge strane stajati ljudi s 10-20-30 godina bavljenja kaznenim pravom (ili građanskim, kod samopomoći). Što se kaznenog tiče, ta grana prava se razvija u uskoj suradnji s kriminalistima i drugim srodnim područjima koja se osnivaju baš na proučavanju prakse.
Ja bi se trebao bojati tih tobože stručnjaka?To što netko radi 30 godina neki posao, ne znači da je dobar u istome, a to pogotovo vrijedi za znanost, gdje se, pogotovo kod nas, dogodi da se netko uhljebi na neki fakultet, i postane kao neka svojevrsna čovjekolika dogma, eto jer je fakultetski profesor.

Quote:
Uhvatio se se u biti iznimno složene materije, nužna obrana i samopomoć je vrlo sklizak teren i jedan od najsloženijih u pravu uopće.
Samo kod nas, čini mi se.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.