Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2014., 21:52   #21
Mlijeko 3,5 mm Lidl marka 0.69 €
Kruh 750 grama sjemenke 1.29 - 1.69€ taj je i najskuplji
Peciva 13 (kajzerica)-90 centi(sjemenke)
Piletina prsa zapakirano 400 grama 2.59€ na popustu 2.29
1100 grama bataka isto pakirano 2.49 €
Muellerovi jogurti su stalno na popustu : 29 centi
nonejm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 21:59   #22
Sladoled 950 gr do 1 kg oko 2 € normalna cijena. Neki dan.bili.po 1.49 €
Krumpir 2 kg 69 centi
Iceberg salata 49 c
Banane 1.19 € normalna cijena
Crveba paprika rinfuza 1.49 € norm.c
Omeksivac za ves coccolino (samo za D;drugi naziv) 1.11€
Mogu tu sad di sutra nabrajati ali ovo su artikli koje se najcesce kupuje.
nonejm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 22:06   #23
Osim Lidla ima i Penny. Taj je u nekim stvarima jos i.jeftiniji. Skuplji ducani su Edeka I Rewe a sredina je po meni Real.
Recimo na cemu se vide razlike je kvaliteta mlijeka.
Mlijeko priznatih mljekara ima najcesce 3,8%mm i po okusu je bolje ali je i cijena 1.09 pa i preko za litru. Neusporediv okus prema onom od Dukata ili Vindije. Naravno uvijek uma akcija pa se pokrijes koliko je polun dug.:-)
nonejm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 22:10   #24
Hm,gorivo. Cijene variraju ne na dnevnoj,nego na poludnevnoj bazi. Sad je oko 1.46€\l. Neki dan je bilo 1.59/l Super.
Naftu ne gledam ali je oko20 ak centi jeftinija od supera.
nonejm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 22:23   #25
Da ne duljim. Ako nekog zanima mogu i detsljnije,ali mislim da nije potrebno...
Rezime.Donedavno sam zivio u Hrv pa mi je jos svjeze da su cijene tu negdje kao i u D sa mslom razlikom da taj gradic ima bdp vjerojatno kao citava hrv i nezaposlenost 1.1%. Prosjaka nisam vidio ali ima skupljaca flasa. Pretpostavljam da su azilanti ali ne cu grijesit dusu.
Moj osjecaj je da je u Hrv rijec o laganom mrcvarenju i guljenju koze tako fino da niti ne osjetis dok te ne dokrajce.
Iako.je ovdje rijec o ekonomiji da kazem nesto i o Nijemcima. Finiji i pristojniji.narod nisam nikad vidio. U svakoj komunikaciji trude se pomoci i nisu nametljivi. Barem vecina.
nonejm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 22:31   #26
Ono sto mi se cini.nsjskuplje je odjeca i obuca. Ovako odokativno rekao bih da je jedan City centar ili WG u Zg jeftiniji po pitanju tih artikala,ali je tomu mozda kriza kumovala pa moraju snizavati cijene.
Toliko od mene.
Pozdrav iz Bayerna!
nonejm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 00:21   #27
Quote:
fiksi kaže: Pogledaj post

Sto se tice Ceske i Slovacke, to sam spomenuo jer ne tako jako davno, nisu bili tako ispred. Ali Slovacka je npr imala i po 10% rast ekonomije. Mi dramaticno i sve brze zaostajemo, jer sada smo samo ispred bg i ro.
Vjerojatno si u večernjaku pročitao članak prije mjesec-dva kako je bdp po stanovniku u Hrvatskoj najmanji, poslije bg i ro.
Ali nesposobni zlobnici od novinara valjda ne znaju brojati, jer je iza Hrvatske po BDP po stanovniku i Poljska i Mađarska :
http://data.worldbank.org/indicator/...isplay=default

Razlika je unutar statističke pogreške ali su ipak IZA a ne ISRED Hrvatske.
animator0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 09:12   #28
tekst govori o financijskoj imovini, a ne ukupnoj
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 15:38   #29
Quote:
nonejm kaže: Pogledaj post
Da ne duljim. Ako nekog zanima mogu i detsljnije,ali mislim da nije potrebno...
Rezime.Donedavno sam zivio u Hrv pa mi je jos svjeze da su cijene tu negdje kao i u D sa mslom razlikom da taj gradic ima bdp vjerojatno kao citava hrv i nezaposlenost 1.1%. Prosjaka nisam vidio ali ima skupljaca flasa. Pretpostavljam da su azilanti ali ne cu grijesit dusu.
Moj osjecaj je da je u Hrv rijec o laganom mrcvarenju i guljenju koze tako fino da niti ne osjetis dok te ne dokrajce.
Iako.je ovdje rijec o ekonomiji da kazem nesto i o Nijemcima. Finiji i pristojniji.narod nisam nikad vidio. U svakoj komunikaciji trude se pomoci i nisu nametljivi. Barem vecina.
Potpisujem sve što je nonejm napisao !
robertaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:04.