Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2010., 10:35   #9141
Dosta ljudi spominje tu fizičku spremu i kondiciju,to je potrebno,ali ne u mjeri ka šta neki govore "a ja treniran po cili dan,mene nije primilo" pa jedino za interventne batinaše i za specijalnu policiju triba vrhunska kondicija i fizička sprema,za sve ostale jedinice baš i ne
__________________
...Viva La Hrvatistan...
Pegula 777 is offline  
Old 11.09.2010., 13:23   #9142
Quote:
Pegula 777 kaže: Pogledaj post
Dosta ljudi spominje tu fizičku spremu i kondiciju,to je potrebno,ali ne u mjeri ka šta neki govore "a ja treniran po cili dan,mene nije primilo" pa jedino za interventne batinaše i za specijalnu policiju triba vrhunska kondicija i fizička sprema,za sve ostale jedinice baš i ne
Pa nije baš tako da za specijalnu treba samo kondicija i fizička sprema treba imati i u glavi nešt gleda se i psihološka strana kandidata.
Oni rješavaju situacije opasne po život gdje treba razmišljati u sekundi.
http://www.zrno.ba/zrno/index.php?op...nice&Itemid=66

http://www.zrno.ba/zrno/index.php?op...nice&Itemid=74

Quote:
Tokom obuke, specijalci su izloženi stresu i opasnim situacijama, pa se može reći da je riječ o visokorizičnoj obuci. Obuka se što više približava realnim situacijama simulirajući opasne situacije, kako bi specijalci zaista doživjeli određeni stres, koji se pojavljuje tokom svih povjerenih zadataka, i koji može da bu­de uzrok blokade pojedinca i nesnalaženja gru­pe, zbog čega dolazi do neobavljanja, ili lošeg obavljanja zadatka. Zbog toga se, tokom obuke, izlažu stresu, kako bi adaptirali svoju psihu i prilagodili se na djelovanje pod stresom.
http://www.nacional.hr/clanak/90699/...otiv-kriminala

Tako da se malo razbije ta fama da treba imati sami mišiče ima tamo ljudi koji nisu svi 1,90 i 120 kila i mišičavi.
kopriva-vk is offline  
Old 11.09.2010., 14:31   #9143
re:

Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Pa nije baš tako da za specijalnu treba samo kondicija i fizička sprema treba imati i u glavi nešt gleda se i psihološka strana kandidata.
Oni rješavaju situacije opasne po život gdje treba razmišljati u sekundi.
http://www.zrno.ba/zrno/index.php?op...nice&Itemid=66

http://www.zrno.ba/zrno/index.php?op...nice&Itemid=74



http://www.nacional.hr/clanak/90699/...otiv-kriminala

Tako da se malo razbije ta fama da treba imati sami mišiče ima tamo ljudi koji nisu svi 1,90 i 120 kila i mišičavi.
Pardon,krivo si me razumija,nisan ja reka da specijalcima triba samo fizička snaga,nego uz sve ostalo in je dosta potrebna radi kritičnih situacija posla,a o tome šta tribaju imat u glavi to neću ni spominjat,za takve poslove triba inteligencija i dobro školovanje


A interventna je samo teretana i pendrek,toliko su mojih prijatelja izmlatili,samo jer su bili u krivo vrime na krivo misto,a čisti ka suze,bez i jednog nereda i prijave (čast iznimkama,tamo ima i vrhunskih ljudi koje san upozna,ali su nažalost u manjini)
__________________
...Viva La Hrvatistan...
Pegula 777 is offline  
Old 11.09.2010., 15:07   #9144
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Pa nije baš tako da za specijalnu treba samo kondicija i fizička sprema treba imati i u glavi nešt gleda se i psihološka strana kandidata.
Oni rješavaju situacije opasne po život gdje treba razmišljati u sekundi.
http://www.zrno.ba/zrno/index.php?op...nice&Itemid=66

http://www.zrno.ba/zrno/index.php?op...nice&Itemid=74



http://www.nacional.hr/clanak/90699/...otiv-kriminala

Tako da se malo razbije ta fama da treba imati sami mišiče ima tamo ljudi koji nisu svi 1,90 i 120 kila i mišičavi.
pa najveca vecina ih nema 1.90,a kamoli 120 kila.Pa gledajte ih malo na izlozbama oruzja ili na slikama...prosjecna visina je 1.80 a vecina ih ziher ne tezi vise od 85 kila.

Pa specijalac ni ne moze biti neko od 120 kila,jer je to onda kurac od specijalca.Tj sad mozda jedino ako koriste za hapsenja.Ali ove odlike 1.90 i 120 kila su više karakteristika za interventu policiju nego za prave specijalce kao sto su ATJ lucko gdje se cesto zahtjeva brzina,eksplozivnost,fleksibilnost sto bi npr u praksi bilo brz ulazak kroz prozor autobusa ili zgrade itd.Za specijalca ti je idealna visina 1.80,ali tu mislim pravog specijalca za anti-terorizam i talacke situacije,a ne one sa pendrekima na utakmici.


Quote:
A interventna je samo teretana i pendrek,toliko su mojih prijatelja izmlatili,samo jer su bili u krivo vrime na krivo misto,a čisti ka suze,bez i jednog nereda i prijave (čast iznimkama,tamo ima i vrhunskih ljudi koje san upozna,ali su nažalost u manjini)
Ma to je razlog zasto sam ja odustao od interventne policije.Tj ja sam zapravo odustao od policije opcenito jer mi je vojska interes,ali u osnovnoj skoli sam si uvijek sanjao kak cu ja ici na tekmi,imat pendrek ,sorat se,a na kraju sam shvatio da je to zapravo loše zanimanje jer koji cu kurac tuć vlastti narod,pa on je taj koji financira tebe i tvoju plaću,a ti ćeš svoj vlastiti puk pendrekom po leđima,ma ajde molim te....Em te ljudi na cesti nece volit,em kao sto sam reko glupo mi je da vlastitom narodu razbijam rebra.A mnoge danas interventne policajce koje sam znao prije nego sto su to postali su bas bili na tu foru.Voljeli tucnjave itd pa to ti samo govori o njihovom psiholoskom profilu.A i vole se dosta kurčit ,pogotovo ti iz interventne.A onda kad doleti BIG-BEN pod oko i ode oko,e onda jao majko!!

Ja bi ljudima ovdje preporucao najvise prometnu ili krim policiju ili bas pravu specijalnu policiju mada ok takvih koji ovo zadnje mogu ovdje tesko da ima mnogo.Ali prometna i krim su ok poslovi u policiji.Ja sam npr prije nego sam definitivno odustao od policije htio nakon interventnog policajca postati inspektor za kriminal.Međutim to sam objasnio u jednom postu.I to opet ima svoje u drzavi kao sto je nasa.Svi znamo da nam pravna drzava bas ne funkcionira kako bi trebala ,mnogo je korupcije medu samim inspektorima i s postenjem u takvom poslu u HR neces daleko dogurati.A da ne spomenemo opcu opremljenost tih istih.Npr ko mi ne vjeruje nek dođe u varaždin.Tu vam inspektori voze GOLF 3.Pa sad sve to i nase odjele za borbu protiv kriminala usporedi sa nekim ozbiljnim europskim drzavama.To je to,naprosto psihologija.Da sam npr Šveđanin ili Švaba bogami išo bi za to da budem inspektor do kraja,tamo bi to bilo mnogo zanimljive jer tamo se zna red i zna se sta je pravna drzava.A ovdje ganjas nekog krimosa ,ubojicu sta vec ,na kraju kad ga uhapsis sa dokazima,on brzo izleti van iz čuze,pa ga onda ganjaj opet itd...A mnogi policajci kod nas igraju na onu foru "dam ti žiro račun,i sredili bumo stvar"

Tako da ,po meni svakome bih u HR preporucao ili prometnu ,temeljnu ili krim-policiju,ali ne onaj dio koji radi u civilu i ganja krimose nego oni koji izvrsavaju ocevide kad su u ubojstva,nesrece itd...dakle forenzika.

pOZDRAV

Zadnje uređivanje Eurofighter_Cro : 11.09.2010. at 15:18.
Eurofighter_Cro is offline  
Old 11.09.2010., 15:16   #9145
re:

UM CARUJE,A SNAGA KLADE VALJA!!!!

I oni se još hvale s tin da su interventni,a ni čitat ni pisat ne znaju,to je njima ponos,ja ne kažen da onaj s više škole više vridi ka čovik,to su gluposti,ali daj nek se nauče općoj kulturi. A iko ko vridi od njih je otiša u specijalce i maka se od svega toga
Ne zna se koji su mi gori,oni ili huligani i jedni i drugi se jedva čekaju ić mlatit po ulici

(ČAST IZNIMKAMA;U INTERVENTNOJ IMA VRHUNSKIH LJUDI;ALI SU U MANJINI)
__________________
...Viva La Hrvatistan...
Pegula 777 is offline  
Old 11.09.2010., 15:20   #9146
vise manje je istina sto vi pricate o inteventoj al opet zamisli da njih nema na tekmi sta bi to tek bilo??? a i budimo realni koliko ce od ovih 800 koji upadnu(nadam se i ja ) upast u interventnu a kamoli u ATJ??? mozda 2-3.
skardgo is offline  
Old 11.09.2010., 15:24   #9147
Quote:
skardgo kaže: Pogledaj post
vise manje je istina sto vi pricate o inteventoj al opet zamisli da njih nema na tekmi sta bi to tek bilo??? a i budimo realni koliko ce od ovih 800 koji upadnu(nadam se i ja ) upast u interventnu a kamoli u ATJ??? mozda 2-3.
A šta se "tekme" tiče,ja guštan gledat kad interventni mlate po ovima,jer je 90% njih došlo na stadion samo da bi se iživljavali i radili kaos,a onda nažalost i onih 10% normalnih dobije pendrekon! A najveća činjenica je da i huligani i interventni žive za to da bi se iživljavali jedni na drugima,pa prema tome =

Eurofighter_Cro,ja ti znan puno ljudi koji su u vojsci,silon prilika su tu došli,jer su bili bez posla i viruj mi po njihovin pričama vojska ti je u puno većem kaosu nego policija,nemoj previše od njih očekivat,da se ne razočaraš

Oni ne traže sposobne nego podobne i masu sposobnih ljudi nije uspilo upast di su tili,jer nisu plesali kako ovi sviraju
__________________
...Viva La Hrvatistan...

Zadnje uređivanje Countess : 12.09.2010. at 00:14.
Pegula 777 is offline  
Old 11.09.2010., 18:28   #9148
Maloprije me je zvao prijatelj s kojim sam isao u skolu i pita jel treba nanovo slati popire za PA ako su tamo od prosle godine.Njega nazalost nisu kako kaze ni zvali nit je dobio odbijenicu razlog nema pojma sve je papire poslao zajedno sa jednim kolegom koji je valjda "imao nekog na ruci"ovaj se skoluje a ovaj skripi zubima.
ursus is offline  
Old 11.09.2010., 18:51   #9149
Quote:
ursus kaže: Pogledaj post
Maloprije me je zvao prijatelj s kojim sam isao u skolu i pita jel treba nanovo slati popire za PA ako su tamo od prosle godine.Njega nazalost nisu kako kaze ni zvali nit je dobio odbijenicu razlog nema pojma sve je papire poslao zajedno sa jednim kolegom koji je valjda "imao nekog na ruci"ovaj se skoluje a ovaj skripi zubima.
najbolje da salje sve ponovo !!!
skardgo is offline  
Old 11.09.2010., 19:38   #9150
pozdrav ljudi, ima koga iz p6 da mi kaze malo kak izgleda ta matura i koji bi predmet bilo odealno uzet za obranu?
maninblue is offline  
Old 11.09.2010., 20:06   #9151
Quote:
maninblue kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi, ima koga iz p6 da mi kaze malo kak izgleda ta matura i koji bi predmet bilo odealno uzet za obranu?
matura ti je čista formalnost, 3 ljudi u komisiji ( mentor, drugi prof koji predaje taj predmet i ne znam kako se treći bira), uzmeš si nešto što ti je zanimljivo, nema veze predmet, a i 95% nas je sa 4i5 maturiralo tako da nije neki problem branit rad, 5 min nesta kazes i oni te pitaju koje pitanje i to je to
__________________
Život je bolest koja se prenosi sex-om !!!
danhil is offline  
Old 12.09.2010., 10:42   #9152
...ajmeeee ljudi koje vi sve gluposti pišete!!!ubi bože!!! nema veze dal imas 180 ili 200 visine ili 60-90 kila,ima nas ovdje svakakvih!!!i bez obzira na veze treba se sve proci...nema fuširanja...eto sad ih ide preko 20 na popravni iz tjelesnog-ali samo zato sto su ljudi lijeni i ne vjezbaju i misle da ce samo tako proc......... a sto se tice upadanja na akademiju to moze svatko ako je ustrajan-eto mene na primjer, tek nakon treceg pokusaja upao...ko da je neki problem...samo treba malo vjzbati i srece....
maxyking is offline  
Old 12.09.2010., 15:59   #9153
Napokon si nasao nekakvu vezu bolje receno ili si toliki sretnik .
ursus is offline  
Old 12.09.2010., 16:43   #9154
Quote:
ursus kaže: Pogledaj post
Napokon si nasao nekakvu vezu bolje receno ili si toliki sretnik .
mali broj ljudi ima vezu preko koje upadne...
__________________
Život je bolest koja se prenosi sex-om !!!
danhil is offline  
Old 12.09.2010., 17:44   #9155
pozz

a je li za žene vrijede ženski sklekovi ili ipak muški?
matejazg is offline  
Old 12.09.2010., 18:09   #9156
Quote:
matejazg kaže: Pogledaj post
a je li za žene vrijede ženski sklekovi ili ipak muški?
Muški
ernest0049 is offline  
Old 13.09.2010., 08:38   #9157
svi kažu da je bolje čim prije poslat papire za natječaj, a opet prednost je i priložit kopiju vozačke.. ja imam ispit za 10 dana pa ne znam jel mi se isplati čekat il da pošaljem čim prije?
iva* is offline  
Old 13.09.2010., 09:33   #9158
Vidi ili sa vozackom ili bez nje, to ti nije uvijet.
Ja sam prije koji dan vadio potvrdu o nekaznjavanju, u to vrijeme je bilo tamo 2/3 ljudi koji nisu znali zamolbu ispunit bez pomoci. Pa zar to nije jadno. A i nedo Bog da je taj prek veze taj bu upal prije nas svih. Ali to je stvarnost. Korumpirana policija i sami jadnici u njoj.


od 800 ludi uspast ce 700 sa jakom vezama 50 sa slabijim vezama i 50 jadnika bez veza. I to daje rezultat = JADNO. Ako neko misli drugacije samo neka kaze


Quote:
maxyking kaže: Pogledaj post
...ajmeeee ljudi koje vi sve gluposti pišete!!!ubi bože!!! nema veze dal imas 180 ili 200 visine ili 60-90 kila,ima nas ovdje svakakvih!!!i bez obzira na veze treba se sve proci...nema fuširanja...eto sad ih ide preko 20 na popravni iz tjelesnog-ali samo zato sto su ljudi lijeni i ne vjezbaju i misle da ce samo tako proc......... a sto se tice upadanja na akademiju to moze svatko ako je ustrajan-eto mene na primjer, tek nakon treceg pokusaja upao...ko da je neki problem...samo treba malo vjzbati i srece....
Da ti upo nakon treceg puta a sta sa nama ostalima kojima je ovo prvi i jedini put, sta malo eura u kovertice

Zadnje uređivanje Lady_D : 13.09.2010. at 17:46.
zebra88 is offline  
Old 13.09.2010., 10:27   #9159
Uglavnom prolistao sam nekoliko stranica unatrag i vodi se rasprava o vojsci i o specijalnim postrojbama,interventnoj i tak to nije mi se dalo vise citat unazad pa bi ljepo molio da neko napise normu i vjezbe za policijsku akademiju za muskarce i ako neko zna koji se predmeti uce tamo ako nije problem...hvala
ajkula239 is offline  
Old 13.09.2010., 10:48   #9160
Quote:
ajkula239 kaže: Pogledaj post
Uglavnom prolistao sam nekoliko stranica unatrag i vodi se rasprava o vojsci i o specijalnim postrojbama,interventnoj i tak to nije mi se dalo vise citat unazad pa bi ljepo molio da neko napise normu i vjezbe za policijsku akademiju za muskarce i ako neko zna koji se predmeti uce tamo ako nije problem...hvala
PREDMETI: http://www.mup.hr/main.aspx?id=12729

a norme su :
SKLEKOVI 31 (nema vremena koliko mos)
TRBUSNJACI 41 (isto nema vremnea)
TRCANJE 1500 m 5:30 (za max broj bodova)
POLIGON UNAZAD to nitko nezna koliko sam ja skonto
DVOKORAK isto nitko nezna

nadam se da sam ti pomog hehe !! pis i sretno
ako nesto ne stima ispravite slobodno
skardgo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.