Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2007., 12:49   #21
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Jonsered CS2137 i Husqvarna 137 su pile proizvedene u Meksiku, za povremene korisnike.

Tek pile Jonsered CS2141-> i Husqvarna 340->
su proizvedene u Švedskoj i puno su bolji izbor za malo više novaca.

Parner više nije kaj je nekad bil. Danas je to donji nivo ponude (amaterski).
Jonsered 2137 i Husqvarna 137 su pile proizvedene u SAD-u, a ne u Meksiku !!
beasty is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 12:55   #22
Thumbs down

Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Husqvarna, Jonsered, Parner, Echo, Flymo ... su sve marke koje su unutar Electrolux grupe.
No postoji podjela među njima:
vrh ponude Husky
srednja klasa Jonsered (manje luksuzni modeli, iste kvalitete kao Husky)
amaterska ponuda Partner. Mislim da je od nekad dobrog imena danas ostala samo sjena.

Echo i Flymo nisam videl kod nas u ponudi.
Husqvarna, Jonsered, Partner, Flymo i McCulloch su dio Husqvarna AB grupe, a ne Electroluxa, ali ne i Echo !! Sa svim dužnim poštovanjem Zvon neznaš o čemu pričaš. Husky ne postoji u programu Husqvarna Forest and Garden segmentu !
beasty is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 14:53   #23
Quote:
beasty kaže: Pogledaj post
Jonsered 2137 i Husqvarna 137 su pile proizvedene u SAD-u, a ne u Meksiku !!
Ma isti ...ac! Second Class!
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 14:56   #24
Quote:
beasty kaže: Pogledaj post
Husqvarna, Jonsered, Partner, Flymo i McCulloch su dio Husqvarna AB grupe, a ne Electroluxa, ali ne i Echo !! Sa svim dužnim poštovanjem Zvon neznaš o čemu pričaš. Husky ne postoji u programu Husqvarna Forest and Garden segmentu !
Imaš pravo, Echo nije u grupi.
Husky je Husqvarna skraćeno, nikaj više.

Husqvarna je dio Electrolux grupe (ili je barem bila do nedavno), jer na nekim stojevima piše Electrolux Group!!!

Uz dužno poštovanje, i ja griješim, no ne pišem gluposti, tj. ono kaj neznam.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 13:31   #25
Wink

Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Imaš pravo, Echo nije u grupi.
Husky je Husqvarna skraćeno, nikaj više.

Husqvarna je dio Electrolux grupe (ili je barem bila do nedavno), jer na nekim stojevima piše Electrolux Group!!!

Uz dužno poštovanje, i ja griješim, no ne pišem gluposti, tj. ono kaj neznam.
No hard feelings !! Husqvarna je bila dio Electrolux grupe do polovine prošle godine, a sada je Husqvarna AB grupa za sebe neovisna.

Šta se pila H 137 i J 2137 tiče to su pile za nezahtjevne povremene korisnike tj. za prerezati nešto oko kuće, spiliti voćku i ostale sitnije radove i za to za šta su napravljene su više nego odlične. Svaka roba ima svoju namjenu i svog kupca te ako se koristi u predviđenim granicama, ali i nešto više izdržat će godinama bez ikakvog ulaganja. Normalno sve to uz održavanje kao i sve druge strojeve.
beasty is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 13:54   #26
Slažem se, no kad bi htio već jeftinu pilu, kupil bi onda neki MTD za 800-tinjak kn. Ove spomenute su ipak dvaput skuplje.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 19:30   #27
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Slažem se, no kad bi htio već jeftinu pilu, kupil bi onda neki MTD za 800-tinjak kn. Ove spomenute su ipak dvaput skuplje.
di ima takih
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 09:04   #28
Bilo je u Pevcu prije par tjedana.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 13:48   #29
samo nemojte kupovati neke talijanske, mislim da se zovu alpina, totalno sranje (doduše na struju, ali ako imaju i motorne varijante, pretpostavljam da su zaqrac)
__________________
now u c me, now u'r dead
newwbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 15:56   #30
Bio sam u istoj dilemi i kupio Husqvarnu 137 za nekih 1600 kn. Za sad zadovoljan. A lijepo i izgleda. To uopće nije nebitno za jednu motorku...
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 22:17   #31
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Husqvarna 137 - Cijena za gotovinu 1.700,00 kn

Snaga: 2,2 ks Težina: 4,4 kg Dužina vodilice: 38 cm

Hobi pila, za cca 20 metara godišnje
Opremljena E-start sistemom za lakše paljenje

http://www.permoto.hr/prikaz_proizvo...=88_89&lang=hr

Nepoderivo, moja još nije vidjela servisa, u 20 godina korištenja!
champ pomoć!

danas kupio Husqvarna 137 - Cijena za gotovinu 1.700,00 kn
i vec imam problema s lancem...
kad ga prispanam da on onako fino klizi i nakon nekoliko rezova on se naspana kao vrag da ga nemres poslije rukom pomaknut...a ako ga pak otpustim da malčice visi tada mi spadne...

što da radim?
koje još imaš preporuke?
__________________
...drva drva drva drva...
kiko1833 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 10:39   #32
Negdje griješiš, lanac se nebi smio našpanati kad počneš piliti, ustvari on se s vremenom otpušta, kad se zagrije (a polako se i rasteže). Ne znam kako je kod tebe izveden sustav napinjanja lanca, jer kod mene je stari sistem pomicanja mača, vijkom s prednje strane.

Prouči manual ili pak se raspitaj u servisu, očito nešto ne radiš dobro!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 11:31   #33
otkrio! malo sam pričao s ljudima...slabo podmazuje lanac! s obzirom da je ganz nova...vele naredi si ulje i s vremenom postelaj i to je to
__________________
...drva drva drva drva...
kiko1833 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 11:44   #34
Moja pila ima mogućnost podešavanja količine podmazivanja lanca, od 1 do 4. Standardno se isporučuje na poziciji 3. Nova pila morala bi odlično podmazivati, jer u protivnom se brzo troši lanac i vodilica. Podmazivanje je jako važno, i to treba često provjeravati. Posebno pazi da rupa na vodilici (ili mjesto gdje ulje dolazi iz pile na vodilicu) bude čista od piljevine i smeća.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 11:50   #35
koje ulje koristiš za podmazivanje lanca?
__________________
...drva drva drva drva...
kiko1833 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 11:58   #36
Ima već dosta dugo da sam nabavio 200 l bačvu nekakvog Komprimola, ili sl. ulja koje je podmazivalo kompresore u hladnjači. To ulje je žute boje, ali prije toga sam za lanac koristio rabljena motorna ulja, i opet je bilo dobro.

Nakon puno korištenja pile i dosta iskustava u vezi s time - na lancima pile ionako se puno prije istroše zubi, tj. članci za rezanje, nego spojni članci zbog habanja po vodilici. Treba samo paziti da se ne ulije smeće s uljem u rezervoar, a ako je to ulje bilo dobro za podmazivanje karika i radilice auta, podmazivat će i vodilicu.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 18:06   #37
Problem ti je s motornim uljima kaj su prerijetka za podmazivanje lanca, pa ih prebrzo ispumpa.
Lancol ST200. Ne košta puno jer ga nećeš puno ni potrošiti. Inače možeš koristiti i neki rabljeni Hipenol, samo pazi da se dobro istaloži.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 23:49   #38
kod oštrenja držim se pravocrtno i paralelno s onom linijom na zubu s malim nagibom jel?
za moju ide 4,5 turpija! a neki mi kazu da moze i deblja kak sad? i kad treba skinuti one čistače...mislim isturpijati?
__________________
...drva drva drva drva...
kiko1833 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 22:40   #39
H137 ima lnac koraka 325 i za njega sekoristi turpija 4,8 a čistači se skidaju kad postanu viši od zuba a to je otprilike kad zub izbrusiš više od polovice. znak kad treba skidati čistače je kad ti više piljevina nije u obliku rezanaca nego finog brašna. inače pripremi se ove nove husq. hobi linije do H340 imaju puno problema s podmazivanjem pogotovo h137 h235 a ima tu i drugih problema
zmiklauz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 20:58   #40
Meni je danas otiša pogon lanca na mcculloch-u,starom 10-ak godina.Ako bi moga je popravit,do 400kn,dobro,ako ne razmišljam o kupovini nove,al da može pilat drva debljine do max.40 cm(rijetko).,Jesu li dobre za to ove najjeftinije husqvarne,jonsered ili stihl oko 2000 kn?, (mač oko 35 cm),Inače ne pilam puno 3-4 metra godišnje,.Ima li jeftinijih pila oko 1500 kn,sa sigurnim servisom?
zerosutra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.