Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2011., 01:14   #2001
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
(moja mama je veliki pobornik šopanja, toliko često spominje širenje rupe na boci da mislim da kad je mene hranila da je na dudici samo odrezala cijeli onaj gornji dio i nalijevala)

...ovo je bila samo jedna žalopojka


ista ko moja!!!!
Bili smo zadnjih pet dana na moru kod nje i naravno...ona je mršava, ona slabo jede, stavi joj keks u mliko , daj meni ja ću joj dat...na kraju joj je davala bocu tako da joj je pokrila oči sa pelenom i držala je za prst

i onda se ja čudim što mi dijete vrišti kad vidi bocu...
neće više blizu
__________________
Wanting something is not enough. You must hunger for it. Your motivation must be absolutely compelling in order to overcome the obstacles that will invariably come your way..
lucylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 01:18   #2002
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
a koliki razmak tako mlada treba biti među obrocima?moj ne jede 120 ml nego 60-100(rijeđe)al svako dva sata!(i noću i danju)
za razmak nisam pitala jer nisam planirala preći sa svoga ritma na manje količin e iako se to spontano dogodilo pa su tržile jesti svaka 3 sata, al izgleda da smo se pčeli vaćati na stari ritam

pa je li moguće da su 10 dana bile u šoku od cjepiva?
Quote:
Illy kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja pa ako netko zna biti ću zahvalna. Mala ima 4mj, od početka smo na Hipp pre + dojenje, ali dojenju je došao kraj, pa sada samo papa AD.

1. Zadnjih tjedan dana ima dosta tvrdu stolicu (kao plastelin) i maslinasto zelene je boje. Je li to normalno?

2. Obzirom da spava cijelu noć, 11 sati u komadu, "ugurali" smo joj ipak 5 obroka u danu pa papa svakih 3 sata. 2x120 ml i 3x160 ml. Jel ta količina ok? Daleko je manja od one koja piše na pakiranju, ali sam čula i pedijatrica nam je rekla da su njihove preporuke pretjerane, a i mala već ima 7300g na samo 63cm. Čini mi se da bi ona papala i više, ali me strah da je već i ovako bucmasta pa joj nedamo. Griješim li?

3. Kada početi sa kašicama? Dala sam joj samo za probu par žličica kašice od šljiva i sviđa joj se. Uvijek prati kad mi jedemo i pokazuje interes da bi i ona.

4. Trebamo li preći na drugo AD, napr Hipp 1?

Hvala, stvarno mi trebaju savjeti
1. normalno je da je zeleno-mojoj Ivi je više pta zelena stolica nego žuta u početku sam bila luda, a onda nakon razgovora sa doktorima i dr mamama prestala sam brinuti (ali još uvijek razmišljamo da damo stolicu na analizu)
2.11 sati u komadu - i ja bi to .... milim da u joj te količine odvoljne, ali isto tako da malo ijete do godine dana može biti "deblje", a kasnije ga je potrebno korigirati ako vidiš da naginje debljanju
3. i ja jedva čekam preći na dohranu, ali sam rekla samoj sebi da neću dok ne budu mogle sjediti plus što su nedonoščad pa da pričekamo i s razvojem organizma još malo
Quote:
ollie25 kaže: Pogledaj post
i moj mrvica se buni i ljuti dok jede ili nakon jela
zasad pomaže da mu napravim malu pauzu i podvalim dudu na minutu,pa onda nastavljamo
isto na kraju mu dam dudu i pali
moje to isto nekad znaju radit-jednostavno se počne bacat ne kužim ali dobro
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Jeste li to mijenjali mlijeko pa da mu možda ne paše i da zato prducka
Suosijećam za presvlačenje, moj slinko stalno slini, a kad ga pokušavam hranit onda pljuje i gura jezikom van i mlijeko se iz boce samo slijeva u njega i onda iz njega po robici, a kad jače zaplače onda lijepo zapljuje sve oko sebe...ni klepoatra se nije kupala u mlijeku koliko ja
mojoj i. je od silnog curenja mlijeka pocrvenio vrat
__________________
06.09.2010. stigle naše Lubavice
takomlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 02:10   #2003
Quote:
takomlada kaže: Pogledaj post
mojoj i. je od silnog curenja mlijeka pocrvenio vrat
e , nama nije se zacrvenio, ali je užasno smrdio...moj bebo je jedno vrijeme bio smrduljak kakvog nema
U rodilištu su me naučili da kad ga hranim mu stavim tetru ovak, ali sa mjesec i po on je počeo ju skidat i mlijeko se slijevalo po vratu...mlijeko+bakterije iz sline+topli vratić=moj smrduljak
Počela sam koristit slinčeke, ali niš koristi od njih...sam samo čekala kad će se zacrvenit, pa sam stalno ga prala i mazala uljem...ali nisam ja to tamo mogla oprat dobro samo s gazicom, nego tek kod kupanja.
A onda "baltbaltazar, balt, baltazar" uzela ja neku staru majcu i išla napravit slinčeke koji će imat širi taj dio koji ide pod vrat da lijepo upija sve što se slijeva i ta-dam super slinček ...ružan je obrnuto proporcionalno koliko je efikasan, ove kupovne uopće više ne koristimo kod hranjenja
(super slinček je vrlo kompliciran za napravit: pravokutnik tkanine razrezat po tankim linijama na slici )
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 09:20   #2004
Joj curke i nas svašta muči..kao prvo ja se isto uvijek bojim da li dobro napreduje sitan se rodio pa mi stalno neki sićušan a u biti nije,isto uvijek kod pedijatrice naletim na puuno veće bebe pa bi nijihove mame redovito dale Franu manje mjeseci..Još uopće ne znam kad je koliko pojeo,a ja imam komentare okoline daj mu bocu,nemaš mlijeka i slično(dobro malo je prestalo kad su vidjeli da raste)..Slinimo za poludit no mislim da su zubići na vidiku,desni se bijele,sve trpa u usta,grize me desnima dok papa....Ovo za prdenje sad se prorijedilo ali imam osjećaj da kad je bio jedno dva mjeseca dakle odmakao od tek rođene bebe da je naučio prduckat ne znam to ga uopće nije smetalo,prduckao je stalno..Ja sam to shvatila kao pozitivu!Sad se prorijedilo hehhe više ne prdi toliko ali naučio je i podrigivat pa ako treba i na ležećki!!Ali najveća mi je muka upravo to napredovanje pa svaki mjesec strepim nad vagom a ono svaki mjesec uredna kila,pa svaki put kažem neću se više zamarati ali opet ja sve po starom..Pa vas drage majke potpuno razumijem,sve smo mame takve brinemo se oko najvećih sitnica(npr. ja kad se Fran uspava:Pa zašto sa dtoliko spava?Kad ne spava:Zašto neće da spava?A dok spava sto puta pipam čelo...trš)Sama sam sebi nekad smiješna a i vi ste mi smiješne,nemojte krivo shvatiti..Eto opet malo utjehe
__________________
Biti roditelj znači prihvatiti činjenicu da će ti srce zauvijek živjeti izvan tijela...28.08.2010.naša sreća..
tweety1919 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 09:22   #2005
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
e , nama nije se zacrvenio, ali je užasno smrdio...moj bebo je jedno vrijeme bio smrduljak kakvog nema
U rodilištu su me naučili da kad ga hranim mu stavim tetru ovak, ali sa mjesec i po on je počeo ju skidat i mlijeko se slijevalo po vratu...mlijeko+bakterije iz sline+topli vratić=moj smrduljak
Počela sam koristit slinčeke, ali niš koristi od njih...sam samo čekala kad će se zacrvenit, pa sam stalno ga prala i mazala uljem...ali nisam ja to tamo mogla oprat dobro samo s gazicom, nego tek kod kupanja.
A onda "baltbaltazar, balt, baltazar" uzela ja neku staru majcu i išla napravit slinčeke koji će imat širi taj dio koji ide pod vrat da lijepo upija sve što se slijeva i ta-dam super slinček ...ružan je obrnuto proporcionalno koliko je efikasan, ove kupovne uopće više ne koristimo kod hranjenja
(super slinček je vrlo kompliciran za napravit: pravokutnik tkanine razrezat po tankim linijama na slici )
Bravo za slinčeke i nama treba nešto takvo..
__________________
Biti roditelj znači prihvatiti činjenicu da će ti srce zauvijek živjeti izvan tijela...28.08.2010.naša sreća..
tweety1919 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 09:26   #2006
zanima me koliko dnevno AD vaši klinci pojedu?! moj ima 4 mjeseca, prema onim uputama na mlijeku HIPP ili BEBIMIL trebao bi pojesti 5-6 obroka po 210 ml, moj pojede u cijelom danu 600-700 ml...plus od neki dan pola voćne kašice za ručak...prema njihovoj tablici jede više od dvostruko manje...al što je najbitnije on napreduje, ima oko 8 il nešto manje kg i 69 cm...(rođen sa 3950 i 55)....
benjamin10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 09:29   #2007
Quote:
benjamin10 kaže: Pogledaj post
zanima me koliko dnevno AD vaši klinci pojedu?! moj ima 4 mjeseca, prema onim uputama na mlijeku HIPP ili BEBIMIL trebao bi pojesti 5-6 obroka po 210 ml, moj pojede u cijelom danu 600-700 ml...plus od neki dan pola voćne kašice za ručak...prema njihovoj tablici jede više od dvostruko manje...al što je najbitnije on napreduje, ima oko 8 il nešto manje kg i 69 cm...(rođen sa 3950 i 55)....
Mjere na pakiranjima su okvirne!!Prođi po postovima puuuno se mama žali da im jede manje,a svejedno napreduje dobro..Osam kila???Mali je veeelikii!!moj isto četrir mjeseca pa 6700 i 60 cm(ali dojen)..Želim ti reći suupeeer napreduje!!
__________________
Biti roditelj znači prihvatiti činjenicu da će ti srce zauvijek živjeti izvan tijela...28.08.2010.naša sreća..
tweety1919 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 09:53   #2008
Quote:
tweety1919 kaže: Pogledaj post
Joj curke i nas svašta muči..kao prvo ja se isto uvijek bojim da li dobro napreduje sitan se rodio pa mi stalno neki sićušan a u biti nije,isto uvijek kod pedijatrice naletim na puuno veće bebe pa bi nijihove mame redovito dale Franu manje mjeseci..Još uopće ne znam kad je koliko pojeo,a ja imam komentare okoline daj mu bocu,nemaš mlijeka i slično(dobro malo je prestalo kad su vidjeli da raste)..Slinimo za poludit no mislim da su zubići na vidiku,desni se bijele,sve trpa u usta,grize me desnima dok papa....Ovo za prdenje sad se prorijedilo ali imam osjećaj da kad je bio jedno dva mjeseca dakle odmakao od tek rođene bebe da je naučio prduckat ne znam to ga uopće nije smetalo,prduckao je stalno..Ja sam to shvatila kao pozitivu!Sad se prorijedilo hehhe više ne prdi toliko ali naučio je i podrigivat pa ako treba i na ležećki!!Ali najveća mi je muka upravo to napredovanje pa svaki mjesec strepim nad vagom a ono svaki mjesec uredna kila,pa svaki put kažem neću se više zamarati ali opet ja sve po starom..Pa vas drage majke potpuno razumijem,sve smo mame takve brinemo se oko najvećih sitnica(npr. ja kad se Fran uspava:Pa zašto sa dtoliko spava?Kad ne spava:Zašto neće da spava?A dok spava sto puta pipam čelo...trš)Sama sam sebi nekad smiješna a i vi ste mi smiješne,nemojte krivo shvatiti..Eto opet malo utjehe
Dat ću ti za primjer moju R koja je sa 6 mjeseci imala 8000gr i 70cm i od prijateljice curicu koja ima 10 mj i 6900gr i 67cm. Obje zdrave, napreduju iz mjeseca u mjesec, ali jednostavno nisu jednako građene i nisu iste konstitucije. Razumijem da se zabrinjavaš, jer bi i ja sigurno da mi je dijete manje od prosjeka, ali ako on uredno napreduje mislim da nemaš brige
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 13:33   #2009
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Dat ću ti za primjer moju R koja je sa 6 mjeseci imala 8000gr i 70cm i od prijateljice curicu koja ima 10 mj i 6900gr i 67cm. Obje zdrave, napreduju iz mjeseca u mjesec, ali jednostavno nisu jednako građene i nisu iste konstitucije. Razumijem da se zabrinjavaš, jer bi i ja sigurno da mi je dijete manje od prosjeka, ali ako on uredno napreduje mislim da nemaš brige
ma je je sve ja to razumijem ali kažem uvijek postoji briga bez obzira što on ima 6700 sa četiri mjeseca a vidim tvojoj prijateljici tek sa deset toliko!!Šteta što nema više sićušnih beba u našem okruženju
__________________
Biti roditelj znači prihvatiti činjenicu da će ti srce zauvijek živjeti izvan tijela...28.08.2010.naša sreća..
tweety1919 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:06   #2010

moja Elenica više ne spava noć... znala je prije po 6 sati u komadu odspavat, pa papanje, pa onda još 4..i to mi je bio odličan odmor..
Sad jede svaka 2 i pol ponoći..stim da već sat vremena prije nemože mirno spavati od gladi, stalno dudu traži..neznam šta joj se dogodilo..po danu normalno svaka 3 sata jede po 130-150 ml..
ima 3 i pol mjeseca..papamo Nan..Hipp i bebimil nam nisu odgovarali..
i isto slinimo ko luuudi, pa sam joj kupila 20-ak gazica (lola) i to joj stavim oko vrata i samo mjenjam..užas koliko iz zaslini i zabljuca..

joooj kako da mi opet ljepo spavaaaaa???
Aria225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:44   #2011
Quote:
Aria225 kaže: Pogledaj post

moja Elenica više ne spava noć... znala je prije po 6 sati u komadu odspavat, pa papanje, pa onda još 4..i to mi je bio odličan odmor..
Sad jede svaka 2 i pol ponoći..stim da već sat vremena prije nemože mirno spavati od gladi, stalno dudu traži..neznam šta joj se dogodilo..po danu normalno svaka 3 sata jede po 130-150 ml..
ima 3 i pol mjeseca..papamo Nan..Hipp i bebimil nam nisu odgovarali..
i isto slinimo ko luuudi, pa sam joj kupila 20-ak gazica (lola) i to joj stavim oko vrata i samo mjenjam..užas koliko iz zaslini i zabljuca..

joooj kako da mi opet ljepo spavaaaaa???
Jel vam prošao skok s navršena 3 mjeseca? ako nije možda je to ili zubići? više od 130-150 po noći neće pojest?
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 15:36   #2012
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
e uzela ja neku staru majcu i išla napravit slinčeke koji će imat širi taj dio koji ide pod vrat da lijepo upija sve što se slijeva i ta-dam super slinček ...ružan je obrnuto proporcionalno koliko je efikasan, ove kupovne uopće više ne koristimo kod hranjenja
(super slinček je vrlo kompliciran za napravit: pravokutnik tkanine razrezat po tankim linijama na slici )
jesi vidjela ove kao kaubojske marame, ja sam uzela s ebay-a nekoliko komada, nismo još isprobali ali su fora, ti kad već šivaš moeš ih podstaviti s frotirom
da bolje upijaju
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 16:02   #2013
drage cure čije bebe malo papaju da vas utješim,moj mačak se rodio sa 3400g i54cm,sad sa 6 i pol mjeseci ima 8600g i 74 cm.
raspored papanja koji se 4 mjeseca nije mijenjao osim dohrane:
7h-70 do 90 ml
10h-70 do 100 ml
13h-100 do 120 ml
16h-100 do 130 ml
19h-110 do 150 ml
22i30-110 do 150 ml
oko 2,pol 3 ujutro-110 do 150 ml
znam da bi razmak trebala pomaknuti na 4 sata,ali ne ide.urla od gladi,a malo papa.dohrana jako teško prolazi,forsiram domaće kašice,sve osim banane teško prihvaća,ali hippove kašice su mu zakon(koristim ih samo kad smo negdje vani,jako rijetko).
__________________
Plačimačak
hanzi1010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 18:20   #2014
Jel netko može reći gdje da kupim te vražje rižine pahuljice Milupa?? Savjetovali su mi u Konzumu al to ni Super konzum kod nas nema
Jel to isto što i rižina kaša??

Hvala na odgovorima
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 20:44   #2015
Quote:
buffy24 kaže: Pogledaj post
Jel vam prošao skok s navršena 3 mjeseca? ako nije možda je to ili zubići? više od 130-150 po noći neće pojest?
iskreno, pojma nemam jer je toliko prevrtljiva da ju nemogu ni pohvatat..tek što uhvatim njen ritam ona ga promjeni..ii isto tako mi je opet počela više spavat nego prije po danu, ali to odavno, tako da radi toga se nije počela budit ponoći ..Prije je stvarno premalo spavala..ajd sad je manje plačljiva..ali opet ju uhvati neko kenjkanje, kmečanje nekad.. ponoći pojede sve šta ima u boci.. 150ml i brzo je opet GLADNA..čaj joj niš ne znači..Čak sam pomislila da joj je možda prelagan ovaj NAN, da se nije još naviknula pa da joj dam navečer Hipp.. (od njega mi nije kakala..možda jedna bočica neće smetat..?) ili samo da čekam još koji tjedan da navrši 4 mj, da joj navečer dam nešto gušće? recimo kakav rižolino na NAN-u
Aria225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 21:03   #2016
Quote:
blalla kaže: Pogledaj post
jesi vidjela ove kao kaubojske marame, ja sam uzela s ebay-a nekoliko komada, nismo još isprobali ali su fora, ti kad već šivaš moeš ih podstaviti s frotirom
da bolje upijaju
ove marame su mi baš lijepe,
ali to mom vrtuljku nije dovoljno široko, jer on kad jede to zna letit na sve strane, pa mu treba nešto da ga i po ramenima prekriva
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 21:17   #2017
[QUOTE=blalla;30927486]jesi vidjela ove kao kaubojske marame, ja sam uzela s ebay-a nekoliko komada, nismo još isprobali ali su fora, ti kad već šivaš moeš ih podstaviti s frotirom
da bolje upijaju
Ja ih budem imala, naručila kod tete šivalice Dolise...baš su mi
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 23:07   #2018
Quote:
Aria225 kaže: Pogledaj post
ili samo da čekam još koji tjedan da navrši 4 mj, da joj navečer dam nešto gušće? recimo kakav rižolino na NAN-u
meni je patronažna savjetovala da stavim dvije žličice rižinih pahuljica u AD da ga malo bolje zasiti- idu nakon navršenih 4mj ... rižolino ide tek od 6 mj!
razmak između obroka nam je oko 4h
__________________
*٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠*... u svemu sad mogu naći nešto lipo i
reći "živote, dobar ti dan"...*٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠*
♥ Marin ♥
**Nela** is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 09:10   #2019
Quote:
Aria225 kaže: Pogledaj post

moja Elenica više ne spava noć... znala je prije po 6 sati u komadu odspavat, pa papanje, pa onda još 4..i to mi je bio odličan odmor..
Sad jede svaka 2 i pol ponoći..stim da već sat vremena prije nemože mirno spavati od gladi, stalno dudu traži..neznam šta joj se dogodilo..po danu normalno svaka 3 sata jede po 130-150 ml..
ima 3 i pol mjeseca..papamo Nan..Hipp i bebimil nam nisu odgovarali..
i isto slinimo ko luuudi, pa sam joj kupila 20-ak gazica (lola) i to joj stavim oko vrata i samo mjenjam..užas koliko iz zaslini i zabljuca..

joooj kako da mi opet ljepo spavaaaaa???
Pripisujem to skoku(Prošli i mi na siki)U to vrijeme sam uvela bočicu dnevno jer nisam mogla više)Kod na sse desilo malo prije tri mjeseca,sad smo opet samo na dojenju..ali da joj možda napraviš veću mjericu?
__________________
Biti roditelj znači prihvatiti činjenicu da će ti srce zauvijek živjeti izvan tijela...28.08.2010.naša sreća..
tweety1919 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 10:03   #2020
Quote:
Aria225 kaže: Pogledaj post
iskreno, pojma nemam jer je toliko prevrtljiva da ju nemogu ni pohvatat..tek što uhvatim njen ritam ona ga promjeni..ii isto tako mi je opet počela više spavat nego prije po danu, ali to odavno, tako da radi toga se nije počela budit ponoći ..Prije je stvarno premalo spavala..ajd sad je manje plačljiva..ali opet ju uhvati neko kenjkanje, kmečanje nekad.. ponoći pojede sve šta ima u boci.. 150ml i brzo je opet GLADNA..čaj joj niš ne znači..Čak sam pomislila da joj je možda prelagan ovaj NAN, da se nije još naviknula pa da joj dam navečer Hipp.. (od njega mi nije kakala..možda jedna bočica neće smetat..?) ili samo da čekam još koji tjedan da navrši 4 mj, da joj navečer dam nešto gušće? recimo kakav rižolino na NAN-u
Ja dajem rižine pahuljice u Nan, i probala sam ih. Meni je čudan okus, jer je to sve skupa finije sa kravljim mlijekom (rižine, proso, keksolino), ali pošto princeza ne zna da na svijetu postoji kravlje mlijeko ona jede u Nanu što god mama umiješa.

Quote:
**Nela** kaže: Pogledaj post
meni je patronažna savjetovala da stavim dvije žličice rižinih pahuljica u AD da ga malo bolje zasiti- idu nakon navršenih 4mj ... rižolino ide tek od 6 mj!
razmak između obroka nam je oko 4h
Ja ne vidim razlog da trpaš dijete sa pahuljicama prije vremena
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.