Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2009., 23:54   #201
Quote:
dama19 kaže: Pogledaj post
. . nestle nan imaš kupiti kod nas, u BiH....a nestle beba u zemljama EU! I naravno u mulleru! Ja koristim bebe HA2 i kupujem ga u mulleru , a ako su omekšivać i det. za veš kvalitetniji tamo nego npr u dm-u onda nekako mislim da je i hrana za bebe. Ne znam , možda griješim. . .
Konačno smo i mi skužili... MM i ja već danima tražimo nešto o Nan-u i ništa, čak ni na službenim stranicama Nestlea Ili smo malo smotani, pa se ne snalazimo Hvala na ovoj informaciji!
Ne griješiš sigurno u svojoj pretpostavci... mi smo do sada kupovali Hipp pre od 300g (onaj s kutijom na hrvatskom) i slučajno smo vidjeli i kupili pakiranje od 500 g s kutijom na njemačkom... i čuda li! Mjerice se razlikuju! Od sada kupujemo samo ono namijenjeno njemačkom i austrijskom tržištu... a primijetili smo da npr. hipp čajeva koji se prodaju kod nas (oni s dodatkom šećera) nema na službenim web stranicama hippa u njemačkoj i austriji, dakle izgleda da ih prodaju samo nama - u JI Europi. užas!!
chinagirl5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 00:04   #202
Quote:
wilmica_st kaže: Pogledaj post
A danas sam ga vagala...nakon tjedan dana, ni grama nije dobio!! Nije nazadovao, ali nije ni napredovao!!A na AD je
Kod nas je slično... naša bebolina ima 4 tjedna i već 2 tjedna ne dobiva na težini Malo smo zabrinuti... patronažna je bila prekjučer ponovno i rekla da je sasvim zdrava, ali opet me brine kako da tako mala beba ne dobiva na kilaži... Možda je ipak bolje da odemo liječniku?? Mi dojimo i pijemo AD nakon skoro svakog dojenja.
Koje AD koristite? Koliko je star vaš maleni?
chinagirl5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 10:32   #203
Quote:
chinagirl5555 kaže: Pogledaj post
Kod nas je slično... naša bebolina ima 4 tjedna i već 2 tjedna ne dobiva na težini Malo smo zabrinuti... patronažna je bila prekjučer ponovno i rekla da je sasvim zdrava, ali opet me brine kako da tako mala beba ne dobiva na kilaži... Možda je ipak bolje da odemo liječniku?? Mi dojimo i pijemo AD nakon skoro svakog dojenja.
Koje AD koristite? Koliko je star vaš maleni?
Dva mjeseca je star. I kod nas je tako...pa odjednom dobije 200-300 grama. A vidit ćemo sta pedica kaze za koji dan. Moja patronažna isto govori da je sve ovo sta se događa ok. Ali meni nekako sve ovo budi brigu...
__________________
A2009/M2012/M2014
wilmica_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 12:12   #204
Quote:
chinagirl5555 kaže: Pogledaj post
Konačno smo i mi skužili... MM i ja već danima tražimo nešto o Nan-u i ništa, čak ni na službenim stranicama Nestlea Ili smo malo smotani, pa se ne snalazimo Hvala na ovoj informaciji!
Ne griješiš sigurno u svojoj pretpostavci... mi smo do sada kupovali Hipp pre od 300g (onaj s kutijom na hrvatskom) i slučajno smo vidjeli i kupili pakiranje od 500 g s kutijom na njemačkom... i čuda li! Mjerice se razlikuju! Od sada kupujemo samo ono namijenjeno njemačkom i austrijskom tržištu... a primijetili smo da npr. hipp čajeva koji se prodaju kod nas (oni s dodatkom šećera) nema na službenim web stranicama hippa u njemačkoj i austriji, dakle izgleda da ih prodaju samo nama - u JI Europi. užas!!
a gdje si našla njemački pre hipp?
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 12:48   #205
mi također hranu kupujemo isključivo u mulleru jer je tam original njemačko pakiranje, te smo dobili potvrdu (na što smo sumnjali i otprije) da se razlikuje hrana za njemačko tržište i za naše. Radi se konkretno o Aptamilu. Ovo me stvarno rastužuje jer ovdje se ipak radi o malim bebama. Briga me iskreno ak je hladnjak ili perilica slabije kvalitete ali dječja hrana

I onda dodjem samo do zaključka da je to sve jedan ogromni biznis i industrija nažalost.

A u Austriji sam vidjela da imaju i Aptamil pre dok ga kod nas nigdje nisam našla
__________________
somewhere over the rainbow
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 14:47   #206
Quote:
Ciklama kaže: Pogledaj post
A u Austriji sam vidjela da imaju i Aptamil pre dok ga kod nas nigdje nisam našla
Vi na sjeveru bar imate gdje kupiti prave proizvode, a kod nas na jugu nema izbora (nema Muillera). Jedemo i mi i nasa djeca ono sto nam Europa priredi ko za građane nižeg reda...
__________________
A2009/M2012/M2014
wilmica_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 14:48   #207
ciklama, koja je razlika u Aptamilu? Ako se bitno razlikuje odoh u Zagreb i pokupovat ću vam sve zalihe
__________________
A2009/M2012/M2014
wilmica_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 16:56   #208
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
a gdje si našla njemački pre hipp?
Našli smo ga u DM-u, na istoj polici gdje je i Hipp pre za istočnoeuropsko tržište, pa sam odmah uzela par kutija. Ali kad smo bili par dana kasnije ga više nije bilo, tj. mi ga nismo vidjeli.
chinagirl5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 17:44   #209
Quote:
wilmica_st kaže: Pogledaj post
Dva mjeseca je star. I kod nas je tako...pa odjednom dobije 200-300 grama. A vidit ćemo sta pedica kaze za koji dan. Moja patronažna isto govori da je sve ovo sta se događa ok. Ali meni nekako sve ovo budi brigu...
A cini ti se da je maleni u redu tj. da nema neke tegobe ili sl.? Ajde javi sto ti je rekla pedijatrica... i mi smo malo zabrinuti iako patronazna govori da je sve u najboljem redu. Sretno
chinagirl5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 21:53   #210
Smile

bok curke
moj mali poceo sa bebimilom ali je imao uzasne grceve pa sam probala promijenit hranu i uzela sam novalac.
on mi je bio super 3 mj. a onda mali jednostavno vise nije htio otvorit usta za bocu. kad bi nesto pojeo onda bi sve povratio.
zato sam presla na aptamil i sad je super. papa ko lud i samo se deblja. sada ce nam biti 6 mj tako da smo od 4. mj na kombinaciji samo aptamil ili rizolino (isto od milupe). sa 5 mj sam mu uzela od novalaca kasicu (isto na bocu) od voca. i nju obozava.
kombiniram jedan obrok rizolino a jedan taj vocni. on voli.
da ne spominjem da mu je od bebimila i novalaca (mlijeka) kakica stalno bila zelena a sada mu je bas super smeda i postaje onako ....kao prava
marica_zna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 19:30   #211
Da li je normalno da bebica stalno prducka nakon adaptiranog(aptamil ar)?Normalno kaki jedino me to prduckanje brine.Da li je to možda znak da joj to adaptirano ne odgovara?
__________________
11.10.09 stigla naša mala princeza 06.12.10 stigao princ
cvijetić1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 19:33   #212
Quote:
Ciklama kaže: Pogledaj post

A u Austriji sam vidjela da imaju i Aptamil pre dok ga kod nas nigdje nisam našla
Moja curka ga je pila prvih mjesec dana jer je bila ispod 3 kg. Ako si iz Zagreba, ima ga u ljekarnama na Trešnjevačkom placu i u City centru. Dođe cca 115 kn.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 19:35   #213
Quote:
cvijetić1 kaže: Pogledaj post
Da li je normalno da bebica stalno prducka nakon adaptiranog(aptamil ar)?Normalno kaki jedino me to prduckanje brine.Da li je to možda znak da joj to adaptirano ne odgovara?
Normalno je to, uspostavlja se peristaltika. Moja je prvih par mjeseci prdila ko da je odrasla osoba.
Ako je stolica ok i ne povraća, nemoj mjenjati AD.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 21:08   #214
Quote:
Joel kaže: Pogledaj post
Ista stvar kod nas! Ali nema nikakve veze sa AD jer je moja te zvukove počela ispuštat još u rodilištu (bila samo na prsima mjesec i pol, a sad kombinirano) i ispušta ih dan danas (ima 3mj). Ti zvukovi su točno ko što ti kažeš- ili ko neko naprezanje ili kao da joj nešto smeta u grlu. Pitala sam 4 različita doktora zašto, ali nitko od njih mi nije ništa pametno odgovorio. U rodilištu su mi rekli- ne brinite, to joj se želudac još čisti, ali očito nisu bili u pravu jer to još traje.
Ako ti pedica kaže što pametno, molim te, podijeli samnom!
bili smo u pedice. Rekla je da je nase malo zlato odlicno. Super je napredovao i da sve ove tegobe nisu iznenašujuče jer se djete jos navikava na svijet oko sebe...i na sebe...tako da cu morat cekat navrsenji 6. mj zivora da to sve konacno bude gotovo...uff
imamao 5550g i 60 cm i dva mjeseca
__________________
A2009/M2012/M2014
wilmica_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 21:56   #215
draga, ne znam sto bi ti rekla... s obzirom da dojis i samo bi mu navecer dala mislim da ce upaliti jer su AD puno gusca cak i obicna, odnosno jaca nego majcino mlijeko.
moja malena ima mjesec ipo dana i ja s njom muku mučim s tom prehranom od rođenja..
kako je rođena s 5 kila, prva tri tjedna sam ju samo dojila i dobila je samo 40 g., dakle nista stalno je plakala, pedica rekal obavezno nadohranu. i naravno izgubilča sam mlijeko nakon tri dana. počeli smo s hippom 1 i jer su joj to davali u bolnici i sitost je bila odlična, prestali grcevi ali nije mogla kakati, onda smo uzeli aptamil 1 od kojeg je dobro kakala ali stalno bila gladna, onda sam uzela milumil koji je bas za djecu koja puno jedu ali ima i prebiotike pa dobro bi kao trebala kakiti, od njega je dobila grceve, jer naime meni su se i aptamil i milumil jako pjenili.
pedijatar na kraju rekao novalac it za kakanje i novalac nf za noc. ja sad dajem vise nf obroka nego it, bas radi razmaka izmedju obroka. sto da ti kazem, meni ona pije 130 ml 7 puta na dan... nije debela nego je naprosto veliko dijete tako su i pedići rekli...
svakako nf ti je gust, za stolicu ok, nema pjene kad ga mučkaš... bebica mi nema ni grceva
moja preporuka probaj jer hrana je zaista kvalitetna.
a sad odgovor na tvoje pitanje (sorry sto sam brbljava) evo sad sam ju nahranila dakle oko 9, sljedeci put oko ponoći ili 1 i opet oko 4. tako da odspava 3-4 sata. a tvoja bi beba mogla i duze.
Gianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 22:12   #216
Quote:
wilmica_st kaže: Pogledaj post
ciklama, koja je razlika u Aptamilu? Ako se bitno razlikuje odoh u Zagreb i pokupovat ću vam sve zalihe
razlika je navodno u nekom sastojku, ne znam tocno kojem ali ono sto ja primjecujem je da je ovaj "njemacki" gusci po teksturi. Nazalost bacila sam kutiju od Aptamila iz ljekarne pa ne znam u kojem sastojku se razlikuju.

I razlika je u cijenama i pakiranju. Mullerov Aptamil ima 800g (i pakiran je u kutiji s poklopcem) i kosta 99 kn, a ovaj u ljekarnama ima 900g i kosta 119 kn (pakiran u dvije vrecice unutar kartonske kutije)
__________________
somewhere over the rainbow
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 14:18   #217
Quote:
chinagirl5555 kaže: Pogledaj post
Kod nas je slično... naša bebolina ima 4 tjedna i već 2 tjedna ne dobiva na težini Malo smo zabrinuti... patronažna je bila prekjučer ponovno i rekla da je sasvim zdrava, ali opet me brine kako da tako mala beba ne dobiva na kilaži... Možda je ipak bolje da odemo liječniku?? Mi dojimo i pijemo AD nakon skoro svakog dojenja.
Koje AD koristite? Koliko je star vaš maleni?
tako je i s mojom malom bilo, ja sam dojila prvih dva tjedna i onda završila u bolnici, i kak je bila dva tjedna na flašici ( bebimil ) poslije više nije znala sisati ( što je mene jaaaako rastužilo), sa mjesec dana dobila je samo 500 grama, a patronažna je cijelo vrijeme govorila kak super napreduje, a ona je imala sa mjesec dana samo 3300gr ( rođena je s 3050 )i ped nas je naručila za 10 dana na kontrolu, pa je u tih par dana dobila 600gr, a sa dva mjeseca je imala već 4900 i sada super napreduje....tak da ne brini, ja sam bila jako zabrinuta i još odvojena od nje ( kad sm bila u bolnici tjedan dana ) i sve to naše male bebice osjete, čim sam se opustila ona je počela dobivati na kilaži
nikkay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 18:37   #218
Quote:
Joel kaže: Pogledaj post
Ista stvar kod nas! Ali nema nikakve veze sa AD jer je moja te zvukove počela ispuštat još u rodilištu (bila samo na prsima mjesec i pol, a sad kombinirano) i ispušta ih dan danas (ima 3mj). Ti zvukovi su točno ko što ti kažeš- ili ko neko naprezanje ili kao da joj nešto smeta u grlu. Pitala sam 4 različita doktora zašto, ali nitko od njih mi nije ništa pametno odgovorio. U rodilištu su mi rekli- ne brinite, to joj se želudac još čisti, ali očito nisu bili u pravu jer to još traje.
Ako ti pedica kaže što pametno, molim te, podijeli samnom!
Meni oba blizanca ispuštaju zvukove koje opisujete i to je već pomalo nesnosno i iako sam i ja negdje čitala da se radi o nezrelosti probavnog sustava,stalno razmišljam muče li se oni jako dok tako stenju...
Inače smo na kombinaciji adaptiranog i dojenja,adaptirano noću,dojenje danju,imaju oko 8 obroka u 24h,što bi značilo svaka 3 sata...Bebe imaju 5 tjedana,rođene su mjesec dana ranije s kilažicom 2360 i 2910 i u mjesec dana dobili oko 1300(manja beba) i kilogram (veća beba)...Piju po 125 adaptiranog,što se meni čini puno i svejedno se bude svakih 2,5-3 sata gladni kao zvijeri...Kako je to kod Vas jer se meni čini da oni nikad neće početi spavati bar 4 sata u šutu...Kme
blanche26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 20:59   #219
Quote:
blanche26 kaže: Pogledaj post
Meni oba blizanca ispuštaju zvukove koje opisujete i to je već pomalo nesnosno i iako sam i ja negdje čitala da se radi o nezrelosti probavnog sustava,stalno razmišljam muče li se oni jako dok tako stenju...
Inače smo na kombinaciji adaptiranog i dojenja,adaptirano noću,dojenje danju,imaju oko 8 obroka u 24h,što bi značilo svaka 3 sata...Bebe imaju 5 tjedana,rođene su mjesec dana ranije s kilažicom 2360 i 2910 i u mjesec dana dobili oko 1300(manja beba) i kilogram (veća beba)...Piju po 125 adaptiranog,što se meni čini puno i svejedno se bude svakih 2,5-3 sata gladni kao zvijeri...Kako je to kod Vas jer se meni čini da oni nikad neće početi spavati bar 4 sata u šutu...Kme
Moj ima dva mjeseca i 5 dana i na ad je i još uvijek nismo doživjeli da spava 3 sata u komadu. Po noći se budi i nekad svako dva sata, pa ga zabavljam dok prođe bar tri od obroka do obroka. Već sam polako luda od brige što je s njim i je li mu mlijeko odgovara...A inače, nekad pojede jedva 120ml, a nekad 180 i cini mi se da bi još.
Ne znam bi li mozda trebala mijenjati mlijeko. jer od ovoga (Aptamil) mu je kakica zelena i neredovita, u pravilu svaka 2 dana. Šta vi mislite??
__________________
A2009/M2012/M2014
wilmica_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 22:03   #220
Ja joj za svaki obrok prvo dam sisu, pa onda još 100ml AD (hipp probiotik). Sve više razmišljam dal bi prešla na aptamil ar jer jaaaako puuuuno bljucka, danas je sigurno preko 20 puta bljucnula i to non stop, čak ju i iz sna budi,muči se i na kraju bljucne (obično to bude količinski za dvije-tri velike žlice, nekad više). Preko dana su razmaci među obrocima 3h, a preko noći 6-7h.
__________________
BabyCipelicscrapbook
Joel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.