Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2007., 16:54   #21
Quote:
ivaa kaže: Pogledaj post
znači ipak može čaj...
hoće li joj pomoći šipkov ako ima proljev???
hoće...pedijatri u zadnje vrijeme preporučuju šipak umjesto ruskog...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 00:55   #22
postoji dobra sansa da je od aptamil comforta... to je kao za bebe s probavnim teskocama, a zapravo zna praviti probleme
mislim da je te@ imala s njim problema, a ni mom nije nesto pasao.
vratili smo se kombinaciji bebimil + dojenje.

ne znam na ciju preporuku dajes comfort i sto je bilo s dojenjem, ali razmotri obicni aptamil. bolji je.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 17:52   #23
hai curke,tnx na savjetima,
danas smo zvali hitnu pedijatriju jer ona ni jedan obrok ne može pojesti do kraja bez plača i grčenja.
Oni su nam preporučili promjenu hrane tak oda smo već dva puta mučkali obični aptamil.
prvi put je plakala i pojela pola i bila nervozna,
a drugi put je pojela sve, mal okenjkala i zaspala.
čini se da će sad biti bolje....
__________________
ivaa
ivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 00:04   #24
Iva, pedijatrijska definicija proljeva kod beba je 6 i više stolica - vodenastih unutar 8 sati. ispod toga se smatra b.o. Dakle mislim da ne treba intervenirati ruskim čajem niti šipkom, samo nek pije vode ..

I da, ne znam nikog tko nije imao problema sa aptamil confortom, al normalni aptamil (sa probiotikom) je - čista petica
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 15:42   #25
Mi smo isto morali uvesti dohranu uz dojenje sa dva-tri mjeseca(sad nam je sest) i koristimo prokuhanu britu i hipp ali mi nesto nije jasno Kupovali smo onaj u plavoj kutiji i stalno su ostajale grudvice i jednom mi kupimo isto hipp2 ali u roza kutiji i nigdje ni jedne grudvice?????!!!!! Otad kupujemo taj roza.
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 15:44   #26
Roza hipp ti je s probiotikom(dobre bakterije).Ostaju grudice ako je voda hladnija.Nama nikad nisu ostajale grudice jer mućkam s toplijom vodom,onda još malo ohladim.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 16:01   #27
Vruca,mlaka,hladna opet nista ali nema ni veze sad smo na roza i on nam je super.
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 16:05   #28
Odlično onda.Vidiš,mi nikad nismo imali grudica...
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 16:36   #29
mi prokuhamo vodu koju smo prije tog provukli kroz BRITA vrč...filteri se mijenjaju jednom mjesečno i NEMA kamenca....
mimma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 20:22   #30
Dokad ste vi prokuhavali vodu? Moja beba ima 6 mj. i još uvijek prokuhavam Britu. Ne znam da li mogu davati Janu i da li se ona mora prokuhavati ili je dovoljno ugrijati?
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 22:17   #31
Quote:
Curica kaže: Pogledaj post
Dokad ste vi prokuhavali vodu? Moja beba ima 6 mj. i još uvijek prokuhavam Britu. Ne znam da li mogu davati Janu i da li se ona mora prokuhavati ili je dovoljno ugrijati?
Moj će uskoro također biti 6 mj.,i još uvijek prokuhavam Britu.Meni nije problem,a njemu još manje,prema tome.. I sokić i čaj mu pravim s prokuhanom vodom.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 22:23   #32
slobodno mu dajes janu i bez prokuhavanja. dapace, ja mu sok razrjedujem s neprokuhanom britom koju i sama pijem. da pijem vodu iz pipe sad bi mu vec radila i s njom, ali eto mene frka tog glupog kamenca
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 23:32   #33
Quote:
Curica kaže: Pogledaj post
Dokad ste vi prokuhavali vodu? Moja beba ima 6 mj. i još uvijek prokuhavam Britu. Ne znam da li mogu davati Janu i da li se ona mora prokuhavati ili je dovoljno ugrijati?
ja koristim janu i ne prokuhavam je.
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 00:09   #34
m smo 3,5 mj i neprokuhavamo janu uopće..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 09:50   #35
Thanks... I bi Jana...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 10:03   #36
A ja odje**** od Jane!


KAko kad mu praviš klopu?Zagrijavaša Janu ili...?Ja navikla na prokuhavanje i čuvanje u termosici.Sad se trebam preobratiti laganini,vidim..
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 12:59   #37
Do sada sam mu prokuhavala britu, a sada ću mu ugrijati za obrok janu, a ako će mi trebati više vode za dan ugrijat ću je do vrenja i staviti u termosicu da što duže bude topla.
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 13:06   #38
I nama je sest i po mjeseci i dalje prokuhavam britu ihladim je da bude mlaka,a za to vrijeme u termosici je obicna vruca voda koja ugrije termosicu da duze cuva toplotu,tako i kad stavim mlaku bude duuuugooo kako treba.
Zdenka1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 13:09   #39
Moj mali ima 11 mj. i nikada mu nisam prokuhavala vodu vec sam ju u mikrovalnoj ugrijala da bude mlaka, taman za pit, a ne kipuca pa onda jos i cekati da se ohladi, glupost, mi oduvijek adaptirano pravimo s kupovnom vodom, a sada kada je stariji nekada mu namjerno napravim s vodom iz pipe.

Dakle u mikrovalnoj grijemo vodu, a ne cijeli smuckani obrok.
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 13:10   #40
Quote:
nyn@ kaže: Pogledaj post
m smo 3,5 mj i neprokuhavamo janu uopće..
Pa naravno da se ne treba prokuhavati, treba dijete od malih nogu uciti, a ne napraviti da bude osjetljiv na sve zivo.
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.