Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2007., 13:20   #41
Znači da prestanem prkuhavati?Grijanje u mikrovalci ili...Ugrijati vodu i onda bočicu staviti u tu vodu da se ugrije?Help

Ja znam samo prokuhavati.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 14:27   #42
Ja Janu stavim u bočicu koliko treba i onda u mikro ugrijem natrpam adaptiranog, riže i gotovooooo..
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 15:04   #43
UF....!!Dobro je!Vec sam mislila da sam ja jedna bezobzirna mama jer svom uskoro 9-tomjesecnoj bebi kupujem janu i neprokuhavam je vec pol mjeseca!A grijem je u mikrovalki.Uf!!!!Sad mi je puuuuno lakse.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 17:32   #44
Quote:
vesnic kaže: Pogledaj post
UF....!!Dobro je!Vec sam mislila da sam ja jedna bezobzirna mama jer svom uskoro 9-tomjesecnoj bebi kupujem janu i neprokuhavam je vec pol mjeseca!A grijem je u mikrovalki.Uf!!!!Sad mi je puuuuno lakse.
ako si ti bezobzirna mama kaj smo onda mi koje imamo tri puta mlađe kikaće
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 18:42   #45
Quote:
vesnic kaže: Pogledaj post
UF....!!Dobro je!Vec sam mislila da sam ja jedna bezobzirna mama jer svom uskoro 9-tomjesecnoj bebi kupujem janu i neprokuhavam je vec pol mjeseca!A grijem je u mikrovalki.Uf!!!!Sad mi je puuuuno lakse.
hihihi ja sam najneodgovornija ponekad kad bebe ima napadaje nervoze i ne može čekat klasično mućkanje ja jednostavno ulijem toplu vodu iz bojlera (ali tješim se da ima skoro 11 mjeseci i grize tepih, liže pod, pa mu ni voda iz bojlera neće tu i tamo previše naškoditi)

inače, vodu pijemo iz pipe od početka konzumiranja iste (sa 6 mjeseci)
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 18:51   #46
dajte mi jedan pametan prijedlog...koju hranu mi je najbolje uzeti kad dođem iz rodilišta...obzirom da neću dojiti...danas sam gledala kaj ima,pa sam pala u bed,jerbo mi je to skoro sve novo...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 18:57   #47
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
dajte mi jedan pametan prijedlog...koju hranu mi je najbolje uzeti kad dođem iz rodilišta...obzirom da neću dojiti...danas sam gledala kaj ima,pa sam pala u bed,jerbo mi je to skoro sve novo...

To bi ti trebala Zmijica odgovoriti jer je ona isprobala sve hrane i zna sastojke napamet.

Mi smo otpočetka na Hippu i odgovara mu.Porbala sam prijeći na Babylove kad je na red odšla jača hrana ali nije mu štimala.
Ako znaš gdje ćeš roditi,porbaj otići u rodilište i pitaj s čim hrane bebe od početka.
Ajd javi ako saznaš,baš me zanima šta papaju u rodilištu.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 19:01   #48
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
To bi ti trebala Zmijica odgovoriti jer je ona isprobala sve hrane i zna sastojke napamet.

Mi smo otpočetka na Hippu i odgovara mu.Porbala sam prijeći na Babylove kad je na red odšla jača hrana ali nije mu štimala.
Ako znaš gdje ćeš roditi,porbaj otići u rodilište i pitaj s čim hrane bebe od početka.
Ajd javi ako saznaš,baš me zanima šta papaju u rodilištu.
hip je moj mališa papao...a ja ću u privat rodilište,pa javim kaj bu tam...bila sam izgubljena među svim onim imenima...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 19:03   #49
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
bila sam izgubljena među svim onim imenima...
Pričaj mi....

Mi se ne mrdamo od Hippa dokle god bude papao.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 20:36   #50
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
dajte mi jedan pametan prijedlog...koju hranu mi je najbolje uzeti kad dođem iz rodilišta...obzirom da neću dojiti...danas sam gledala kaj ima,pa sam pala u bed,jerbo mi je to skoro sve novo...
Ja sam dala odma po izlasku iz porodilista BEBIMIL1!Par dana sam dojila jer sam imala vrl vrlo jaku alergiju pa sam pila puno tableta!A i nije mi ni bilo nesto mlijeka!Nije bilo problema sa BEBIMILOM1!Probaj.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 00:09   #51
mi još cicamo, ali kad dobije bočicu (ako ja ne uspijem izdojiti) onda je to Bebimil...To su u našem rodilištu davali kikačima, pa ja nastavila...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 00:31   #52
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
dajte mi jedan pametan prijedlog...koju hranu mi je najbolje uzeti kad dođem iz rodilišta...obzirom da neću dojiti...danas sam gledala kaj ima,pa sam pala u bed,jerbo mi je to skoro sve novo...
zato imas osam mjeseci da sve to proucis
najbolja hrana je ona koja pase tvojoj bebi.
po sastavu su svi tu negdje isti. znam ti samo rec sto da NE dajes, pa makar pedijatar u zvijezde skovao (iz mog osobnog i forumaskog iskustva):
nan - zelena stolica, grcici
aptamil comfort - prdac i grcevi

mi smo jos na bebimilu 1, jer u 2 ima skroba pa mi budu grudice, i ima skroz drugaciji okus od jedinice i mog mlijeka.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 07:38   #53
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
zato imas osam mjeseci da sve to proucis
najbolja hrana je ona koja pase tvojoj bebi.
po sastavu su svi tu negdje isti. znam ti samo rec sto da NE dajes, pa makar pedijatar u zvijezde skovao (iz mog osobnog i forumaskog iskustva):
nan - zelena stolica, grcici
aptamil comfort - prdac i grcevi

mi smo jos na bebimilu 1, jer u 2 ima skroba pa mi budu grudice, i ima skroz drugaciji okus od jedinice i mog mlijeka.
imam ti ja tako malo manje od 7 mjeseci za proučavanje....zadnje će me poroditi 20.02.08....nekak si mislilm ili hip ili bebimil...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 12:04   #54
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
nan - zelena stolica, grcici
Mislim da ne treba generalizirati. Mi smo na Nanu od rođenja (nisam dojila nikako) i sad je skoro 6 mj. Nikada nije imao grčeve i izvrsno mu paše. Uskoro prelazimo na Nan 2. Bebe su individualci ko i mi. Nekome nešto paše nekome ne.
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 15:37   #55
nama je nan pasao onih par dana kad su me nakon poroda puknili nazad u bolnicu i nisu dali dojit. onda sam mu s 4 mjeseca dala jednu bocicu nana jer me bilo frka nosit svoje izdojeno na vrucinu cijeli dan van kuce (cicu tad nije htio - duga prica) i zbljuvo je dusu iz sebe. jedva smo ga povratili nazad kako je to prestrasno izgledalo
nakon toga mi zmijica savjetovala PRE hipp jer je najslicniji majcinom mlijeku, a i meni je to samo za nuzdu ak se ne stignem izdojit, a on opet odbije cicu. I s ponosom izjavljujem da jos uvijek stoji neotpakiran u ormaru Eto hvalite me sad malo
Dobro, priznajem da je tu i puno mog straha od adaptiranog nakon onog riganja!
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 23:59   #56
Znam da nije bas tema za ovo pitanje i da je pitanje malo bedasto ali za ovo sam poluidiot i fakat neznam na cemu sam ali eto mozda mi netko pomogne... mali ima grceve pam mu dajem onas sugavi caj od Komoraca e sad vec mi je dosta prokuhavanja vode svaki dan po 5 puta pa me zanima dal smije koristiti vodu iz boce ali neprokuhanu ( bebo ima tek mjesec i pol)?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 00:19   #57
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Znam da nije bas tema za ovo pitanje i da je pitanje malo bedasto ali za ovo sam poluidiot i fakat neznam na cemu sam ali eto mozda mi netko pomogne... mali ima grceve pam mu dajem onas sugavi caj od Komoraca e sad vec mi je dosta prokuhavanja vode svaki dan po 5 puta pa me zanima dal smije koristiti vodu iz boce ali neprokuhanu ( bebo ima tek mjesec i pol)?


Premali je za neprokuhanu.Kupi termosicu,napuni ju prokuhanom vodom i mirna si.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 00:56   #58
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Premali je za neprokuhanu.Kupi termosicu,napuni ju prokuhanom vodom i mirna si.
to i radim ali voda je katastrofa puna kamenca...bas razmisljam o kupnji brite ... budem se strpila, pa nebude valjda imao grceve dugo
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 22:05   #59
a sta to u jani ima da bi se morala prokuhavat

wedd, odustani od caja, eventualno one kapi sabsimplex ili kako vec (pitaj mandy). zto jer majcino mlijeko radi neki kao film u bebinom zelucicu i kad dode bila kakva duga tekucina to sve unisti, pa jos i pogorsa stanje
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 22:49   #60
Magic ima pravo.....mljeko stvara zaštitni sloj u probavnom traktu a sve ostalo poremeti taj sloj.....

mi smo koristili sabsimplex kpi, iako piše dati prije svakog dojenja pedica rekla ne više od 4 puta dnevno jer onda kapi stvrdnu stolicu pa bebi druga muka....sve će to brzo proć i nećeš se ni sjećat...

ja mu sad ne bi više niš davala...probaj kad dojiš da mu glava bude što više u zraku od guze tak da se ne skuplja zrak i podiži ga par puta tokom jela da podrigne... i ~~~~~~~~~ da što prije grčići prođu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.