Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2014., 10:28   #6941
Ja sam dala maloj dvojku sa 7 mjeseci. Jedan dan jednu bocicu dvojke, ostalo jedinica. Drugi dan dvije ... I tak. Nikakvih problema nije bilo. Ne znam zakaj joj trojka ne pase.
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 10:40   #6942
Ja sam dvojku počela uvoditi sa 6 mjeseci, a skroz je prešao sa 7. Na početku mu nije pasalo, ne bi popio uobičajenu količinu. Prvo sam davala jednu flašicu dvojke, pa onda dvije....i tako sam postepeno povećavala. Nekako u to vrijeme sam uvela i gluten i nije bilo nikakvih problema.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 10:45   #6943
Quote:
HarveyNorman kaže: Pogledaj post
Jel ti dijete imalo nekih probavnih problema ili bi to prema tvojoj ped trebala biti uobicajena praksa? Moj ce uskoro 7 mjeseci i ja sam mislila krenuti na 2, al nikako, sve nesto odgadam. kupila sam jos 3 jedinice od planiranog starta (a moguce da cu i danas novu )
Kad smo kod prelaska na 2, kako ste to radile? jedna doza jedan dan, drugi dan dvije itd ili bez kompliciranja? A uskoro mi ide i gluten pa ne bih da je previse noviteta odjednom
Nije imao nikakvih smetnji, rekla je da nema potrebe prelaziti na jace ako je djete zadovoljno sa ovim oobrokom, ako ne trazi cesce i vise jesti

Ppreazila sam tak postepeno, prvi dan jedna doza, drugi dvije itd
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 15:06   #6944
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Iz kojeg razloga je na sensitive?
Ako nema razloga predi na Nan 1

Dalje, mislim da si mu vodom i cajem samo razvukla zelucic, koji sad trazi hranu
5 kg nije nista specijalno velika beba za 2 mj, jedino ako je roden izuzetno mali
Bebe na Ad ne bi smjele u prvih par mj dobivati vise od 1 kg mjesecno
Moj je bio isto na Ad i vodu sam mu pocela davati tek sa 5-6 mjeseci kad smo krenuli sa dohranom
Ako mislis da mu treba voda, razmisli sa cime radis AD?

Guranje rukica u usta nije znak gladi

Nije strasno ako sad malo vise jede od preporucenog, ali nemoj nastavljati taj trend povecavanja jer razmisi gdje ces zavrsit
Mislim da ce ti za 4-6 tjedana malo olabavit sa tim trazenjem hrane
I moj je u dobi od preko 2 mj bio lud i tesko smo izdrzali 4 sata do slijedece bocice, i to ke trajalo preko mjesec dana i onda se unormalio u preporucene doze

Prva 2-3 mjeseca je najgore (al to ti niti jedna zena u stvarnom zivotu nece nikad priznati), onda se stvari pomalo pocnu slagat i dode to sve u normalu, sao izdrzi jos malo
joj jedva cekam da prodje ovaj period! dobro si rekla to nitko ne govori a niti te upozore na to!!!!
Mazeltov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 16:30   #6945
Moj je presao na 2 sa 6.5 mj, kad smo.potrosili 1.

Nismo radili.nikakve kombinacije, odmah smo presli na 2 i super je prihvatio i nikakvih problema nije bilo.
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 21:14   #6946
Koja je razlika između prebiotika i probiotika i da li ih treba dodavati u Aptamil PRE?
Konkretno me zanima da li su ovo prebiotici ili probiotici?: http://www.iherb.com/Solgar-ABC-Doph...-oz-50-g/12601
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 22:06   #6947
Prebiotici nisu živi organizmi, to su vlakna koja kao i probiotici pomažu probavi.

Ovo navedeno su probiotici.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 22:45   #6948
Cure, hvala na odgovorima, kupila ipak kutiju 1 i onda hrabro na 2 nakon toga
Eve - koju god formulu odabrala, nikad nista u nju ne dodajes osim vode! Probiotike ces davati ako bude kakvh prblema pa ti pedijatar kaze, ne opterecuj se s tim unaprijed.
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 22:42   #6949
Hvala
Ima li netko iskustva sa Milumilom PRE iz Mullera?
Beba će mi od početka biti na AD, a u petrovoj za to preporučuju Aptamil PRE, a sad sam vidjela da je on 20 kn skuplji, pa me zanima u čem je razlika kad su od iste firme?
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 07:40   #6950
Milumil je zasitnije mlijeka, za bebe papalice
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 15:23   #6951
Molim vas savjet... Beba mi je na babylove bio pre od prvog dana a zadnje vrijeme je jako brzo gladna (ima 7tjedana) Jucer sam kupila babylove bio 1, dala sam jedan put i cini mi se da duze izdrzi tj da joj je zasitnije, e sad jel mogu jos kombinirat dok ne potrosim pre ili da skroz prijedem na 1??
Ne kuzim bas kad se prelazi na koji broj... Probat cu listat temu ako je bilo vec nesto o tome. Hvala unaprijed


Sent from my iPhone using Tapatalk
gigi3012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 11:31   #6952
Koliko kutija adaptiranog od 800 grama potrosite mjesecno? Govorim o periodu prvih par mjeseci.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 11:47   #6953
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Koliko kutija adaptiranog od 800 grama potrosite mjesecno? Govorim o periodu prvih par mjeseci.
3 do max 4. s tim da smo mi i dobar dio bacali dok nismo skuzili koliko beban jede po obroku.
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 12:07   #6954
Isto bih rekla oko 3 kutije. Nezgodno je dok se ne napravi ritam i kolicina i vremena hranjenja,pa se cesto i baci mlijeko
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 22:41   #6955
800 g, da 3, do 4 kutije, dok se ne uhodaš... A tko je uveo 3? Pratile ste nakon 10 mjeseci ili? Ja moram uvesti prije jaslica km pa ne znam dal mi se uopće isplati ići na 3.
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 22:47   #6956
Zato bas bi bilo dobro prijeci na 3. Jer su proteini u trojci najslicniji proteinima u km. bar mjesec-dva da bude na trojci pa aona km.
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 22:54   #6957
Čak sam i ja počela razmišljati s 10, 11 mj prijeći na trojku (onu našu, na kojoj piše od 12 mj, rekao mi ad maher da mogu ), i onda na kravlje. Jedva čekam da se riješim mućkanja
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 23:02   #6958
Prrlaskom na trojku tijelo se navikava sve vise na proteine km-a. Na nekim formulama pise da mogu od 10 mj, a na nekim od 12. Ne znam zakaj.
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 12:50   #6959
Na Nanu piše od 10 mj. I da, isto jedva čekam da se riješim mućkanja. Sa cca. godinu dana planiram postupni prelazak na km. U jaslice će krenuti sa otprilike godinu i pol, pa do tad bi bilo dobro da skroz prijeđe na km jer ga i tako piju u jaslicama. A i nije zanemarivo skidanje s grbače troška za ad.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 21:27   #6960
Sad ste mi dali nove stvari za razmišljanje. Hvala, ipak budemo morali na 3. Ali u jaslice mi kreće već sa 11 mj. Tak da bude samo mjesec dana na 3. I šta kad uvedemo km, ukidamo i bočicu ili? Stvarno nema više mućkanja? Omg, mislim da će mi faliti.
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.