Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2008., 16:29   #81
slažem se stobom,i ne popije mi ona tog čaja na litre,onako malo oko 100ml dnevno,i istina nije ona nešto previše žedna ali isto ponekad s guštom popije to čaja..
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 17:10   #82
Moj je bebac sa mjesec i tjedan dana presao na bebimil. Meni je pedica rekla da je pozeljno uz adaptirano djetetu dati i vode. Moj tako mali nije htio vode pa sam mu slagala hipp caj u vecini slucajeva od kamilice, ali sad mu je najdraza obicna voda. Caj pije samo ako je bolestan, a sok izbjegavamo skroz na skroz.....
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 17:37   #83
ne kuzim zasto izbjegavate sok? cijedjeno voce. ako mislite da hippov ili neki drugi nije dobar, mozete ga same cijediti. ja mislim da je to bas zdravo.
__________________
sve je istina
body is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 01:48   #84
Quote:
body kaže: Pogledaj post
ne kuzim zasto izbjegavate sok? cijedjeno voce. ako mislite da hippov ili neki drugi nije dobar, mozete ga same cijediti. ja mislim da je to bas zdravo.
Stvarno je istina, iako sam ja uvijek sokiće miješala pol pol s vodom (i sad to radim iako je klinjo 2,5 god).Hipp sokići su zdravi kontrol. podrijetlo, a i od svježeg voća i povrća možete napraviti sokić (samo pazite što dijete smije u kojoj dobi).Sokovnici su zakon.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 15:23   #85
Aptamil comfort

Drage mame molim vas pomoc....

do sada smo koristili Humana 1 hranu ali zbog jakih grceva pedijatrica preporucila prelazak na Aptamil comfort...
sad sad gledala cijene 69,90KN za kutiju od 400g? (humana 1 u DM-u 29,90KN 400g)
malo mi je to puno jer nam kutija traje 2dana - ispada preko 1000KN mjesecno za hranu...

gdje kupujete A.C. i po kojoj cijeni?

Hvala vam

Zadnje uređivanje Dancica : 06.05.2008. at 15:24. Reason: brisanje smile-ica
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 15:25   #86
E da - cijenu sam dobila kao informaciju iz Biofarm ljekarne
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 15:26   #87
Quote:
Dancica kaže: Pogledaj post
Drage mame molim vas pomoc....

do sada smo koristili Humana 1 hranu ali zbog jakih grceva pedijatrica preporucila prelazak na Aptamil comfort...
sad sad gledala cijene 69,90KN za kutiju od 400g? (humana 1 u DM-u 29,90KN 400g)
malo mi je to puno jer nam kutija traje 2dana - ispada preko 1000KN mjesecno za hranu...

gdje kupujete A.C. i po kojoj cijeni?

Hvala vam
Ja svojoj kupujem atamil, pakirnje od 900 grama 120 kn u apoteci a u konzumu 110 kuna. Inače nigdi aptamil nisan vidila kupiti osim u apotekama i u konzumu tamo je malo jeftiniji. A aptamil comfort nisan uzimala, to je pakiranje u limenci ako se nevaram, pogledaj u apotekama il konzumu.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 15:33   #88
Hvala Sara
Gledala sam - konzum nema comfort , znaci ostaju nam samo apoteke ....

joj, samo da mi je znati da ce nam ova hrana pomoci sa grcevima platila bi ove iznose bez razmisljanja, ali ovako me strah sto ako promjenimo, njemu ne pomogne a mi bankrotiramo ?!
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 15:34   #89
Quote:
Dancica kaže: Pogledaj post
Hvala Sara
Gledala sam - konzum nema comfort , znaci ostaju nam samo apoteke ....

joj, samo da mi je znati da ce nam ova hrana pomoci sa grcevima platila bi ove iznose bez razmisljanja, ali ovako me strah sto ako promjenimo, njemu ne pomogne a mi bankrotiramo ?!
Meni kutija po 8 dana traje (900 grama), a mala ima 6 ipo miseci. Pogledaj u maxi konzumima tamo san viđala i nešto je jeftiniji. Mojoj rodici je nutricionist reka da je aptamil najbolja dječja hrana na tržištu.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 15:51   #90
Zbog jakih grčeva koristili Aptamil Comfort 1 do prije cca 3 tjedna, tada prešli na Bebimil 2 i sve super, čak mu je i stolica puno ljepša.

Aptamil Comfort, cijena je svuda (apoteke, Biofarm, Interspar, SuperKonzum,...) ista 59,90kn, Biofarm je uvoznik, pa vjerojatno oni diktiraju cijenu. U Biofarmu pitaj da se hoćeš učlanit u njihov Baby club, s tom karticom imaš 10% popusta na sav njihov asortiman, 6 po 6kn se skupi fina cifra mjesečno.
__________________
Simon says BLEED!
Simon says D I E !!!
Simon Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 16:14   #91
Pogledaj u Mulleru...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 17:50   #92
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Pogledaj u Mulleru...
U Muelleru ima, čini mi se, samo Aptamil AR (za bebe koje bljuckaju/povraćaju previše).

Za Biofarmin Baby club čujem prvi put u životu, a na njihovim stranicama ne vidim ništa o tome?!

Aptamil, barem obični, je svuda imao istu cijenu: apoteke ili dućani (@sara_st: ja i konzumu vidjela po 120kn, a ne 110).

Za kolike imaš i hranu Novalac AC, ne znam cijenu, ali činjenica je da su sve te "posebne" formule skuplje od običnih.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 18:33   #93
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
U Muelleru ima, čini mi se, samo Aptamil AR (za bebe koje bljuckaju/povraćaju previše).

Za Biofarmin Baby club čujem prvi put u životu, a na njihovim stranicama ne vidim ništa o tome?!

Aptamil, barem obični, je svuda imao istu cijenu: apoteke ili dućani (@sara_st: ja i konzumu vidjela po 120kn, a ne 110).

Za kolike imaš i hranu Novalac AC, ne znam cijenu, ali činjenica je da su sve te "posebne" formule skuplje od običnih.
Ma ja u nedilju kupila i platila 110 kn.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 22:34   #94
Baš bio u Bioformu, i baš sam pogledao AC je poskupio sa 59,90 na 69,90, a i krema za guzu je poskupila sa 48kn na 65kn, katastrofa!

Kaj se Baby cluba biofarmovog tiče, jednom kad sam kupovao AC me prodavačica pitala je l' imam tu karticu, rekoh ne, kaj treba za to, samo ispunit pristupnicu i onda za 10tak dana dođe na kućnu adresu i onda imaš 10% popusta na sve i za bebe i za odrasle.

Probali smo i Novolac AC prije AC-a, ista stvar, malo bolje je malom bilo nego na Bebimilu 1 i sa cca 3,5mj prestali grčevi, sa 4,5 sam ženi rekao ajmo probat s Bebimilom 2, ak mu ne paše vratimo se na AC, i super mu je, više ga voli od AC-a.
__________________
Simon says BLEED!
Simon says D I E !!!
Simon Phoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 00:40   #95
Aptamil comfort sam vidjela u Billi i DM-u,cijenu neznam.
Možda da pokušate sadašnjem mlijeku dodati kapi sab simplex protiv nadimanja i grčeva.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 10:52   #96
nazalost grcevi su prestrasni
pedijatrica nam je rekla da promjenimo hranu a za kapi,masti i sve ostalo da je to vise placebo nego stvarni lijek....

odlucili smo pokusati pa cemo vidjeti da li ce biti poboljsanja....
sa tolikim izborom na trzistu bio bi grijeh pomiriti se sa tako bolnim grcevima a ne probati sve sto se moze
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 11:48   #97
Nama nije nis pomogao.
Bljuvao ga je, nije ga htio ni okusit.
Ima odvratan okus (ja probala).
Tak da se nemoj iznenadit ak dijete odbije.

Ma sve je to fejk... grcevi prestaju s 3, 3 i pol mj. Odrastanje je jedini sigurni lijek
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 11:58   #98
a joj....
sve me nekako strah toga da nece pomoci i da ga nece prihvatiti.....

sada papa humanu i super mu je, ali su grcevi nepodnosljivi....

probat cemo pa ako ne valja vracamo se na humanu ili idemo na neku drugu hranu (vidjet cemo u suradnji sa pedijatricom).....
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 12:51   #99
Quote:
Dancica kaže: Pogledaj post
za kapi,masti i sve ostalo da je to vise placebo nego stvarni lijek....

kak placebo, a na bebi?
poanta placeba jest da ti bude bolje ne jer nešto djeluje već jer si u glavi ufuran da si uzeo lijek pa ti treba biti bolje i bude ti...kak beba može bit svjesna da je uzela lijek pa joj od toga bude bolje?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 23:46   #100
Samo ti uzmi sab simplex kapi,da ti malo objasnim sistem,prilikom mučkanja bočice stvara se pjena puna sitnih mjehurića zraka,a kad ukapaš ove kapi u tu pjenu promatraj kako ti mjehurići nestaju,e kad to vidiš onda tek shvatiš koje je olakšanje u želudčiću i crijevima kad nema te pjene(mjehurića).Mojoj bebi je pomoglo da lakše probavi,isprducka se,podrigne i sve pet.
I da,promjenite mlijeko,ali ne naglo,postepeno uvodite 1,2,3 obroka kroz 2-3 tjedna(ja sam bar tako).


Placebo kod bebe=nemoguće
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:31.