Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2010., 17:06   #1001
Quote:
mia kaže: Pogledaj post
Ja ti isto tako radim, i to zagrijem vodu u salici , ne u bočici, i mislim da je to ok, Pa kad sebi grijem vodu za kavu nikad nije negdje razlicite topline, dok recimo ako grijem cokolino ima razlike u toplini, tako da gotovu formulu ne grijem u mikrovalnoj samo vodu....

NITKO mi nije rekao koje dudice koristite i koji broj?
Ja koristim Tommee Tippee i bočice i dudice, još uvijek smo na jedinici.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 17:18   #1002
Mi smo na broju 2...DR.Browns bočice.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 19:11   #1003
mi smo na jedinici, avent bočice
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 21:54   #1004
Mi smo na jedinici nukove bočice, veličina M i još smo probušili rupice Znala sam da nisam luda, jako teško je naći trgovinu sa nukovim flašama i da imaju sve veličine duda i veličine rupica. mm se potrgo danas da nađe, i u dm-u su mu rekli da već duuuugo nisu dobivali ništa novo. Imaju jednu vrstu i to je to. L recimo nigdje nismo vidjeli.

Vodu zagrijavam u mikrovalnoj u flašici, stavim forumulu i promućkam. Znam već na koliko sekundi treba da bude taman.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:14   #1005
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
Mi smo na jedinici nukove bočice, veličina M i još smo probušili rupice Znala sam da nisam luda, jako teško je naći trgovinu sa nukovim flašama i da imaju sve veličine duda i veličine rupica. mm se potrgo danas da nađe, i u dm-u su mu rekli da već duuuugo nisu dobivali ništa novo. Imaju jednu vrstu i to je to. L recimo nigdje nismo vidjeli.

Vodu zagrijavam u mikrovalnoj u flašici, stavim forumulu i promućkam. Znam već na koliko sekundi treba da bude taman.
E ja sam ti našla Nukove S;M;L jedino u Kozmu..M je neki standard,a S,i L treba tražiti..Ali u Kozmu ih ima 100%.U DM-u ih nikad nisam vidjela.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:23   #1006
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
E ja sam ti našla Nukove S;M;L jedino u Kozmu..M je neki standard,a S,i L treba tražiti..Ali u Kozmu ih ima 100%.U DM-u ih nikad nisam vidjela.
Da skužila sam, da je ove teže naći, pogotovo kod nas gdje nema Kozma Potražit ću u ZG kad mi opet bude trebalo.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:37   #1007
Ja ne znam zasto se meni to zastopa, mi imamo Avent br 2 jos sam iglom prosirivala rupice, .....
Danas pricla s pedijatrom iz Klaiceve kaze da se moze davati malo jedna pa malo druga formula i promatrati dijete..malo mi to cudno, kao das mu jedan obrok jednu formulu, drugi drugu..
Ja danas dala Aptamil i djetesce imalo proljev ,. ali ne brine me to s obzirom da je do sada bila jaok tvrda stolica na
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:41   #1008
Quote:
mia kaže: Pogledaj post
Ja ne znam zasto se meni to zastopa, mi imamo Avent br 2 jos sam iglom prosirivala rupice, .....
Danas pricla s pedijatrom iz Klaiceve kaze da se moze davati malo jedna pa malo druga formula i promatrati dijete..malo mi to cudno, kao das mu jedan obrok jednu formulu, drugi drugu..
Ja danas dala Aptamil i djetesce imalo proljev ,. ali ne brine me to s obzirom da je do sada bila jaok tvrda stolica na
hmmmm..jedan obrok jedna formula,a drugi-druga
malo mi je to ne logično...Ja sam prekinula sam Bebimilom,i prešla na Aptamil Comfort,i nakon 2 dana vidjela pomake....Nema mi smisla ovo što ti je rekla..Pa kako ćeš onda znati od čega je kaj...
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:47   #1009
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
hmmmm..jedan obrok jedna formula,a drugi-druga
malo mi je to ne logično...Ja sam prekinula sam Bebimilom,i prešla na Aptamil Comfort,i nakon 2 dana vidjela pomake....Nema mi smisla ovo što ti je rekla..Pa kako ćeš onda znati od čega je kaj...
Da nema ni meni nekog smisla....Ja sam davala danas za redom nekoliko puta Aptamil, ali nisam vidjela neke pomake, on nazalost i dalje preko dfana ne spava,pojede i onda mozda odspava 20 min, i nakon toga....cendranje..Siroti je vec tako umoran , ali ne spva, sve do navecer ..kad zaspi sam nakon kupanja...ne razumijem beba stara 2 mj sve skupa preko dana spva 2 sata, nekad s epitam jel to normalno.....
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:55   #1010
Quote:
mia kaže: Pogledaj post
Da nema ni meni nekog smisla....Ja sam davala danas za redom nekoliko puta Aptamil, ali nisam vidjela neke pomake, on nazalost i dalje preko dfana ne spava,pojede i onda mozda odspava 20 min, i nakon toga....cendranje..Siroti je vec tako umoran , ali ne spva, sve do navecer ..kad zaspi sam nakon kupanja...ne razumijem beba stara 2 mj sve skupa preko dana spva 2 sata, nekad s epitam jel to normalno.....
Da bi vidjela pomak,treba proći barem 2-3 dana(tak su meni rekli)...
A kaj se tiče spavanja,gle ima dječice koja nemaju potrebu sa spavanjem..

Probaj mu kupit probiotik BIO GAIA...nama je to bilo super za stolicu.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 22:57   #1011
Mi koristimo NAN2 probiotik, a prije toga samo koristili NAN1 , dude koristimo za mlijeko br. 2 d, a za vodu br.1 Dr. Browns.
koristili smo ispočetka Hipp mlijeko al je bilo baš teško i mučila ga je stolica, s NANom je sve uredu.
__________________
Kad ti je teško, pogledaj kroz prozor. Vidjet ćeš, i s drugih prozora gledaju.

Zadnje uređivanje .točka. : 02.09.2010. at 23:03.
.točka. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 09:07   #1012
Davali smo mu bio gaya kad su ga mučili grčevi , dat cu mu opet....odustajem od Aptamila, muku mucimo s tim zastopavanjem dude....on vristi dok ja mjenjam dudu, tresem da se odstopa, ne razumijem, ali nema mi smisla se s tim muciti.....probat cu mu dat Probiotik HIPP ili nAN ..jer ovo stavrno nema smisla.....
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 11:06   #1013
Quote:
mia kaže: Pogledaj post
Da nema ni meni nekog smisla....Ja sam davala danas za redom nekoliko puta Aptamil, ali nisam vidjela neke pomake, on nazalost i dalje preko dfana ne spava,pojede i onda mozda odspava 20 min, i nakon toga....cendranje..Siroti je vec tako umoran , ali ne spva, sve do navecer ..kad zaspi sam nakon kupanja...ne razumijem beba stara 2 mj sve skupa preko dana spva 2 sata, nekad s epitam jel to normalno.....
gle, nije bitno kolko beba spava po danu, nego ukupno u 24 sata. ne znam sad gdje je ta satnica koju je netko bio stavio, ali npr. moj mali spava po danu 3 puta po pola sata. to je sat i pol ukupno. rijetki su dani da odspava više od toga ali desi se. po noći zato odspava 10-12 sati s 2,3 buđenja. takav mu je ritam i tako onda organiziram dan da bude zabavno i njemu i meni i ne silim ga da spava.

a zašto ti je cendrav, ne znam. probaj naći nešto što će ga smirit
da li kad ga uzmeš u ruke prestane ili i dalje cendra? ako prestane, vjerojatno mu nije ništa. djeca cendraju i kad im je dosadno. mog odmah smiri njihaljka i u njoj vrišti od smijeha (samo u njoj), ili ga skinem pa mazim, škakljam, pjevam, ili odemo u šetnju, ili plešem s njim, ili ili ili...
s druge strane, ima djece koja su jednostavno cendrava a da im nije ništa.

ne znam zašto ti je aptamil takav, nemam iskustva s njim. jel dobar rok trajanja?
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 11:47   #1014
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
gle, nije bitno kolko beba spava po danu, nego ukupno u 24 sata. ne znam sad gdje je ta satnica koju je netko bio stavio, ali npr. moj mali spava po danu 3 puta po pola sata. to je sat i pol ukupno. rijetki su dani da odspava više od toga ali desi se. po noći zato odspava 10-12 sati s 2,3 buđenja. takav mu je ritam i tako onda organiziram dan da bude zabavno i njemu i meni i ne silim ga da spava.

a zašto ti je cendrav, ne znam. probaj naći nešto što će ga smirit
da li kad ga uzmeš u ruke prestane ili i dalje cendra? ako prestane, vjerojatno mu nije ništa. djeca cendraju i kad im je dosadno. mog odmah smiri njihaljka i u njoj vrišti od smijeha (samo u njoj), ili ga skinem pa mazim, škakljam, pjevam, ili odemo u šetnju, ili plešem s njim, ili ili ili...
s druge strane, ima djece koja su jednostavno cendrava a da im nije ništa.

ne znam zašto ti je aptamil takav, nemam iskustva s njim. jel dobar rok trajanja?
A malo mi je lakse kad vidim da ima jos bebaca koji malo spavaju po danu, cuj ukupno on spava nekih 10--11 sati, ne vise......
Bas pričam s frendicom i njoj se Aptamil sad grusa i cepi dudu, ne znam , mozda je takva neka serija, ( zato bio an akciji u MUlleru)....
A sto se tice cendranja, nije da stalno cendra, naravno da kad se najede u rokeru luduje , gleda svoje igracke i umire od smijeha, pa na prematalici, i ka d se nosi nakon nekog vremena se smiri...ali kad b ispavao, a iz nekog razloga ne moze onda cendra, jedan dan je odspavao 2 sata u komadu i odmah je bio drugaciji....veseliji, pricljiviji,
u setnji i to samo u AS jer u kolicima nece biti ( vristi) isto odspava 20-30 min... zahtjevniji, ja pored njega ne mogu doma skuhati rucak, ev po pol sata kad se zabavlja u rokeru pospremim....
A sve ovisi i o danu , ovih dana je bio tezak, danas je super....
TNX curke na podrsci...
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 11:59   #1015
probaj onda kupiti aptamil negdje drugdje, vidla sam ga u intersparu, možda dm.

a to sa spavanjem, bude se to sredilo. mi smo isto imali takvih problema, sad ili cucla prst ili ga stavim na prsa pa zaspi relativno brzo. ipak su mali oni još.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 16:03   #1016
Question kombiniranje umjetnog mlijeka

Moja beba ima mjesec ipo dana ali već sam je počela dohranjivati.Zadnjih 15ak dana davala sam i bebimil svaku večer prije spavanja. Međutim jučer mi je nestalo bebimila pa je danas muž kupio NAN. Zanima me dal i mogu davati NAN kad sam već počela sa bebimilom.
ale0201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 16:10   #1017
Quote:
ale0201 kaže: Pogledaj post
Moja beba ima mjesec ipo dana ali već sam je počela dohranjivati.Zadnjih 15ak dana davala sam i bebimil svaku večer prije spavanja. Međutim jučer mi je nestalo bebimila pa je danas muž kupio NAN. Zanima me dal i mogu davati NAN kad sam već počela sa bebimilom.
ukoliko ti je beba dobro prihvatila bebimil, moj savjet ti je da joj ne mijenjaš! mijenja se ukoliko beba odbija AD ili ima problma sa probavom...zatvor, proljev, plinovi...itd.. Ne vidim problem, otiđi po Bebimil...
m@rty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 16:21   #1018
bolje ne, a zašto je kupio NAN ako je beba počela piti Bebimil?
__________________
stigla je 14.06.
ALBooM
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 16:27   #1019
Quote:
MAJA155 kaže: Pogledaj post
bolje ne, a zašto je kupio NAN ako je beba počela piti Bebimil?
eh... muški posao ahahahha
ale0201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 23:15   #1020
Quote:
ale0201 kaže: Pogledaj post
Moja beba ima mjesec ipo dana ali već sam je počela dohranjivati.Zadnjih 15ak dana davala sam i bebimil svaku večer prije spavanja. Međutim jučer mi je nestalo bebimila pa je danas muž kupio NAN. Zanima me dal i mogu davati NAN kad sam već počela sa bebimilom.
Mi smo sa Bebimila prešli na Nan, ali zato jer je Bebimil povraćala, najbolje je ne dirati mlijeko koje beba dobro prihvaća.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.