Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2004., 13:32   #1
Arrow Klima

Uglavnom, odlucili smo da nam treba klima i da necemo ovo ljeto prezivjeti bez nje. Ako je netko imao kakva pozitivna ili negativna iskustva sa pojedinim firmama u Zagrebu koje se bave prodajom i ugradnjom ili zeli dati bilo kakav savjet glede izbora klime - sve je dobrodoslo.
lahor is offline  
Old 19.03.2004., 14:01   #2
Meni treba isto, ali za Rijeku...
pakleni_patuljak is offline  
Old 19.03.2004., 14:47   #3
tih se klima tako razmnozilo da se tesko tu snaci. "znalci" kazu da su sve iste (osim toshiba-e). ja tu vec danima pokusavam nesto izabrati. pokusavam preko interneta i telefona ali nikako da se odlucim za nekoga. uzeo bi lg, panasonic, samsung - ta mi imena nekako uljevaju povjerenje. nesto sa sto vise filtera, ovlazivac ,a mozda i ionizator.
eto, kad bi netko mogao preporuciti kome da se obratim? kako zivim na tresnjevci volio bi da su (ti majstori) blize, ali ne smeta me i da su iz... ivanicgrada npr.
ninos is offline  
Old 19.03.2004., 15:03   #4
Mali detalj, na koji cini mi se ljudi ne obracaju dovoljno paznju: buka koju stvara klima. Pogotovo ako se npr ugradjuje u prostoriju gdje se spava. Iako su one sve dosta tihe, ipak se osjeti razlika ako je neka par dB tisa, pogotovo nocu.
Corto is offline  
Old 19.03.2004., 16:10   #5
Ja sam dosta čeprkao po webu. Nešto o klimama (odabir) se može naći na http://www.kjukar.com

Dopuna: MOGLO se naći, evo sad mi ne radi
Bankei is offline  
Old 19.03.2004., 16:15   #6
Quote:
Corto kaže:
Mali detalj, na koji cini mi se ljudi ne obracaju dovoljno paznju: buka koju stvara klima. Pogotovo ako se npr ugradjuje u prostoriju gdje se spava. Iako su one sve dosta tihe, ipak se osjeti razlika ako je neka par dB tisa, pogotovo nocu.
corto, koliko god ti je vruce, preporuka je da preko noci dok se spava klima-uredjaj NE radi. Nakuris ga da ti ohladi sobu dok gledas TV ili se zabavljas s necim (ili nekim) drugim i onda ga gasis.

Nisam bas sigurna da se sjecam tocnog objasnjenja, ali meni su to rekli i decki koji su ga montirali i jedan doktor.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 19.03.2004., 16:51   #7
Evo citata s jedne stranice koja se bavi klimama.....

Većina je ljudi zbunjena od silne ponude klima uređaja na našem tržištu. Pokušat ću pojednostaviti stvari.

Klima uređaji se dijele u tri klase. Prva su klime japanskih proizvođača (Fujitsu, Hitachi, Panasonic, Toshiba, Daikin). To je visoka klasa uređaja i svi su dobri i pouzdani. Razlikuju se u nijansama i dobro rade u grijanju.

Srednja klasa uređaja su LG, Samsung, Tadiran… Oni su sasvim solidni u hlađenju, dosta dorađeni, ali ipak za klasu ispod Japanaca. Mana im je što su kod njih puno češći kvarovi i što puno lošije griju u zimskim mjesecima.

I posljednje su kineski uređaji koje se može kupiti po raznim trgovačkim centrima. Ništa ne koštaju i ništa ne vrijede. Bučne jedinice, grijanje otprilike polovicu nazivne snage, krilca ispuha koja se mogu dignuti do maksimalnog kuta od 45* i slično. Česti kvarovi i na kraju nitko zadovoljan.
Bankei is offline  
Old 20.03.2004., 10:40   #8
Ja doma imam LG i to dva komada
Za hlađenje su odlične, a za grijanje ne preporučam, preslabo griju na malim temperaturama, s tim da sam ja u Rijeci i kod nas su male temperature uvrh-glave -2,3° C. Imamo klimu neke 2, možda čak i 3 godine i nikakvih problema

Na poslu imamo fujitsu nekih 5,6 godina.
Odličan i za grijanje i za hlađenje. Doduše skuplji je od LG, a razlika je samo u tome što ima bolje grijanje.
Ne preporučam ako se ne mislite grijat na klimu, bezveze ćete platit veću cifru ako ćete se samo hladit.

Sa ovim jeftinim no-name klimama nemam osobnog iskustva tako da ne mogu ništa reć o njima. Al treba razmislit šta će se desit u slučaju nekog kvara i dobavke djelova za par godina.
alfred stokes is offline  
Old 20.03.2004., 22:50   #9
Klima uređaj

Pozdrav!
Prva klasa su: TOSHIBA, MITSUBISHI, HITACHI, PANASONIC, FUJITSU
Buka: 22-25 dB.
Za filtere se ne brini, ima ih dovoljno za razne namjene.
Vodeći pojam: INVERTER - bez njega ništa.
Kako radi INVERTER?
Inverter automatski znaći rotacioni kompresor (najvjerojatnije spiralni). Kada se klima ukljući i dok se ne iskljući motor/kompresor stalno radi. Bit je u promjeni broja okretaja kojeg vodi elektronika. Ako treba više hladiti povećava se broj okreteja i obrnuto. Nema više on/off nekoliko puta u satu
i strujnih udara zbog starta motora. Nihov EPP kaže da su uštede struje 44% !
Grijati mogu i od minus 15C.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 22.03.2004., 20:05   #10
na temu invertera
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Old 24.03.2004., 09:52   #11
rasprodaje?

jucer sam zvao panasonic nako sto su mi faksirali cjenik, da se raspitam za neke modele kad - nemaju jos nista. roba jos nije stigla a od stare imaju samo invertere sto mi je preskupo. pitam se (tj. vas, ako se sjecate prosle sezone), kad dodju novi modeli da li ce ovi stari na rasprodaju?

Zadnje uređivanje ninos : 24.03.2004. at 10:42.
ninos is offline  
Old 24.03.2004., 13:53   #12
Ja sam prošle godine kupio klimu AKAI, japanska firma, 2,5kW, ima funkcije hlađenja, grijanja, odvlaživanja zraka za cca.2500kn.
Zadovoljan sam njome jer odlično hladi, a ne grijem se njome...

Sam sam je montirao jer su pojedini monteri ovlašteni samo za određene proizvođaće, a ne i za ostale...Dakle, nemam garanciju za nju, ali pretpostavljam da ako će se i pokvariti, to će vjerojatno biti nakon isteka garantnog roka...

Inače, kompresor u vanjskoj jedinici, kao najvažniji dio klima uređaja proizvodi samo nekoliko največih proizvođača, dok svi ostali manji ugrađuju tuđe...
champ is online now  
Old 24.03.2004., 14:57   #13
Re: rasprodaje?

Quote:
ninos kaže:
jucer sam zvao panasonic nako sto su mi faksirali cjenik, da se raspitam za neke modele kad - nemaju jos nista. roba jos nije stigla a od stare imaju samo invertere sto mi je preskupo. pitam se (tj. vas, ako se sjecate prosle sezone), kad dodju novi modeli da li ce ovi stari na rasprodaju?

Popust možeš očekivati samo na jesen
Uglavnom se traži radi hlađenja, i proljeće/ljeto im je udarna prodaja. Budi sretan da imaju što tražiš i da ti ne dođu montirati 1.8. Tako je bilo prošlo ljeto.
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Old 24.03.2004., 15:04   #14
Quote:
champ kaže:
Ja sam prošle godine kupio klimu AKAI, japanska firma, 2,5kW, ima funkcije hlađenja, grijanja, odvlaživanja zraka za cca.2500kn.
Zadovoljan sam njome jer odlično hladi, a ne grijem se njome...
Ovo je zanimljiva cijena; gdje si je kupio i za koliko m2 ili m3 je koristiš za hlađenje ? Ja imam jedno 25 m2 i rekli su mi da trebam onu od 3,2 kW (ili su mi samo pokušali prodati skuplju ?)
__________________
Nikad ne reci nikad !
duda is offline  
Old 24.03.2004., 15:08   #15
usmjeravanje strujanja

evo jos jedno pitanje: kod panasonica sam (u katalogu) vidio da se strujanje zraka moze (manualno) usmjeravati u zeljenom smjeru lijevo-desno, no to imaju samo najskuplji modeli (zar je to takva mudrost). Kod LG-a se to isto spominje ali kao "automatsko usmjetravanje u 4 smjera" - lijevo-desno, gore-dole. zna li tko neke modele koji imaju tu manualnu funkciju po pristupacnijim cijenama (sa 3,5kW)?
ninos is offline  
Old 24.03.2004., 15:19   #16
Ovo je zanimljiva cijena; gdje si je kupio i za koliko m2 ili m3 je koristiš za hlađenje ? Ja imam jedno 25 m2 i rekli su mi da trebam onu od 3,2 kW (ili su mi samo pokušali prodati skuplju ?)

Ja ustvari rashlađujem njome puno veću površinu, jer pootvaram vrata i ostavim klimu da radi. Rezultati su više nego dobri i ne mislim da bi jača klima nešto bitno promjenila. Planiram ove godine kupiti još jednu i onda će u cijeloj kući biti pravo blaženstvo hladovine po najvećim žegama.
Dakle, moja preporuka je: više manjih klima, a ne jedna velike snage.
champ is online now  
Old 24.03.2004., 15:20   #17
Daikinu je po vertikali na daljinskom, a po korizontali manuelno

Al da je jeftino, nije
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Old 24.03.2004., 15:25   #18
usmjeravanje

Quote:
sailor kaže:
Daikinu je po vertikali na daljinskom, a po korizontali manuelno

Al da je jeftino, nije
ma kad sam rekao manualno nisam mislio rucno (ali moze i rucno). samo zelim da puse u stranu koju ja hocu i kad hocu, a ne da on usmjerava zrak automatski kako se njemu svidi. i kad bi bilo za par kuna jeftiniji...
ninos is offline  
Old 24.03.2004., 15:37   #19
ninos, većina klima-uređaja ti ima krilca-usmjerivače koji se ručno mogu zakretati u željenome smjeru. Ako baš sve želiš namještati daljinski, mislim da ćeš taj sport skupo morati platiti (na pr. Vailant, cijena cca. 12.000. kn)...
champ is online now  
Old 26.03.2004., 11:17   #20
LG ima neku akciju, požurite!
cudim_se is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.