Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2015., 15:36   #1
Sufinanciranje izolacija obiteljskih kuća

Sprema se javni natječaj a na stranicama fonda ni slova.
Na telefon ih se također ne može dobiti a kad nazoveš centralu upute da za informacije zoveš 0800 koji je cijeli dan zauzet.

Ima li netko kakvu inside info, navodno će se sredstva dodjeljivati po redu kako će zahtjevi pristizati to jest ko prvi njemu sredstva.
el.danchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 00:26   #2
Odgovorili na mail u roku 30 min...

Poštovani,

Javni poziv za sufinanciranje energetske obnove kuća još uvijek nije objavljen. Očekujemo određene izmjene u samom Programu energetske obnove obiteljskih kuća koji je donijela Vlada i na tome upravo radi Ministarstvo graditeljstva i prostornoga uređenja. Nažalost ne posjedujemo Nacrt izmjena programa, ali će isti biti uskoro objavljen na stranicama MGIPU-a. Sukladno izmjenama Programa i Fond će prilagoditi proceduru prijave.

Procedura bi trebala biti jednostavnija te ćete projekt obnove moći prijaviti direktno Fondu. Tehnički uvjeti bi trebali ostati isti kao prošlogodišnji.

Kao i prošle godine, sufinancirat će se:
Mjere energetske učinkovitosti
•zamjena vanjske stolarije,
•povećanje toplinske zaštite ovojnice,
•povećanje energetske učinkovitosti sustava grijanja (kondenzacijski plinski kotlovi)

Korištenje obnovljivih izvora energije
•sunčani toplinski pretvarači (kolektori),
•kotlovi na drvnu sječku/pelete ili pirolitički kotlovi na drva,
•vjetrogeneratori i
•dizalice topline.

Bitno je napomenuti kako mjere povećanja energetske učinkovitosti i OIE sustavi koje se sufinanciraju moraju zadovoljavati Tehničke uvjete Fonda, koji su stroži od standarda gradnje propisanih aktualnim Tehničkim propisima.

S obzirom da je riječ o javnom pozivu – prijave će se obrađivati prema redoslijedu zaprimanja i sve one prijave koje budu adekvatne će dobiti sredstva. Javni poziv bit će aktualan do utroška predviđenih sredstava.

U ovom trenutku Vam nismo u mogućnosti dati informacije o proceduri prijave, dok ne dobijemo potvrdu izmjena Programa, ali popis potrebne dokumentacije i uvjeti sufinanciranja bit će objavljeni u Javnom pozivu Fonda koji će biti objavljen na našim stanicama. U svakom slučaju, više informacija bismo trebali imati početkom travnja stoga pratite naše web stranice.

Srdačan pozdrav!


cid:[email protected]
REPUBLIKA HRVATSKA / REPUBLIC OF CROATIA
Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost
Environmental Protection and Energy Efficiency Fund
el.danchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 12:10   #3
Hvala na infou.

Ja sam isto zvao i zvao i ništa dobio. A pregledavanje aktivnih natječaja po onim njihovim groznim stranicama je nešto odvratno. Nigdje nikakvog datuma objave na samim stranicama...
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 22:08   #4
Znači, država mi želi novčano pomoć ako želim staviti fasadu na kuću?

Ima li itko iskustva s tim sufinanciranjem? U čemu je caka?

Malo sam guglala ali nisam našla nešto pametno...
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 00:13   #5
Quote:
Narikača kaže: Pogledaj post
Znači, država mi želi novčano pomoć ako želim staviti fasadu na kuću?

Ima li itko iskustva s tim sufinanciranjem? U čemu je caka?

Malo sam guglala ali nisam našla nešto pametno...
Caka je u tome da iako će ti država subvencionirati dio troška fasade, investicija opet neće biti jeftina. Kod tih modela se uvjetuje sljedeće:
- mora postojati gređevinski projekt realizacije, analiza izračun... dodatnih nekoliko tisuća kuna
- izvedba mora biti od ovlaštenog izvođača sa svim atestima računima itd, mislim da postoji lista izvođača i isključivo ti on mogu raditi (čitaj satnica dupla od ostalih majstora), to se mijenja od natječaja do natječaja...
- debljina fasade i kvalitetu određuje "država", te se to kreće oko 15cm debljine za postizanje ciljanih toplinskih karakteristika objekta.

Uglavnom ti ispada da ćeš potrošiti isto love kao i da sam uz majstora koji će ti bez papira napraviti fasadu od 10cm, a uz subvenciju države dobiješ fasadu od 15cm. I to ako imaš sreće ispadne ista cijena, ako ne, onda je skuplje uz subvenciju :-) Tipična prića sa svim subvencijama i državnim poticajima.

Nema badava, ali zato ima puno papira i birkoracije.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 12:43   #6
Quote:
Chvembo kaže: Pogledaj post
Caka je u tome da iako će ti država subvencionirati dio troška fasade, investicija opet neće biti jeftina. Kod tih modela se uvjetuje sljedeće:
- mora postojati gređevinski projekt realizacije, analiza izračun... dodatnih nekoliko tisuća kuna
- izvedba mora biti od ovlaštenog izvođača sa svim atestima računima itd, mislim da postoji lista izvođača i isključivo ti on mogu raditi (čitaj satnica dupla od ostalih majstora), to se mijenja od natječaja do natječaja...
- debljina fasade i kvalitetu određuje "država", te se to kreće oko 15cm debljine za postizanje ciljanih toplinskih karakteristika objekta.

Uglavnom ti ispada da ćeš potrošiti isto love kao i da sam uz majstora koji će ti bez papira napraviti fasadu od 10cm, a uz subvenciju države dobiješ fasadu od 15cm. I to ako imaš sreće ispadne ista cijena, ako ne, onda je skuplje uz subvenciju :-) Tipična prića sa svim subvencijama i državnim poticajima.

Nema badava, ali zato ima puno papira i birkoracije.
Kako sad stvari stoje, ispada da će ista stvar bez subvencija biti jeftinija nego sa subvencijama.
Samo glavni projekt košta oko 3.000 kuna + energetski pregled prije i poslije cca 2.000 kn.
Ako budu uvjetovali određene izvođače, vjerojatno se neće isplatiti uz subvenciju 40%.
el.danchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 16:36   #7
uzmi u obzir da prvo moras prikupiti svu potrebnu dokumentaciju koja nije jeftina (energetski certifikat i to ne bilo kakav sa crnog jajeta za 200kn, projekt, imati cisto vlasnistvo.....) i tek se onda javljas na natjecaj za koji neznas dal ces dobiti i u kojem iznosu subvenciju. ovo sto spomminjes 40% je max ali to ne znaci da ga dobiju svi koji se prijave. i jos ako si nedaj boze u nekoj izmisljenoj zoni zastite pa moras jos i njih "kupovati".....
ja to sebi gledam za zgradu i to nema kraja koga sve moras platiti
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 18:21   #8
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
uzmi u obzir da prvo moras prikupiti svu potrebnu dokumentaciju koja nije jeftina (energetski certifikat i to ne bilo kakav sa crnog jajeta za 200kn, projekt, imati cisto vlasnistvo.....) i tek se onda javljas na natjecaj za koji neznas dal ces dobiti i u kojem iznosu subvenciju. ovo sto spomminjes 40% je max ali to ne znaci da ga dobiju svi koji se prijave. i jos ako si nedaj boze u nekoj izmisljenoj zoni zastite pa moras jos i njih "kupovati".....
ja to sebi gledam za zgradu i to nema kraja koga sve moras platiti
Ali i najbitnija caka u cijeloj ovoj priči je ta da ti moraš imati zatvorenu financijsku konstrukciju, jel Fond vrši povrat sredstava nakon što je cijeli projekt završen.....
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 20:08   #9
I jos uz sve to prvenstvo imaju stariji objekti(mislim od odnosno do 1980), branitelji, oni s vise djece, pa oni slabijeg novcanog stanja, papiri moraju biti ko suza, itd.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 13:52   #10
Također papiri potpuno ćisti, kuća legalizirana itd itd
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 11:15   #11
Nova informacija...
Navodno su na Vladi usvojili pojednostavljenu proceduru.
Certifikator napravi pregled i da upute i mjere obnove, napravi se detaljan troškovnik i da se zahtjev fondu (objekt mora biti legalan tj. imati uporabnu).
Ako ti prihvate zahtjev, potpisuje se s fondom Ugovor o sufinanciranju.
Nakon što ti izvođači naprave, dostaviš fondu račun i čekaš sredstva 45 dana.

Zvuči jednostavno i logično.
Živi bili i vidjeli.
el.danchi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:44.