Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2011., 00:39   #4161
Quote:
sarvaš kaže: Pogledaj post
može li mi netko pomoći imam klimu samsung AQ18 NSA NEO FORTE stara 3 god.radi 20 minuta i onda se vanjski ventilator ugasi i više ne hladi.nakon 10 do 15 min. ponovo se upaqli ali onda radi 10 minuta pa se opet ugasi.do sada je radila u redu
narihtana previsoka temperatura pa dostigne zadanu temp i ugasi se ili ima neku prepreku kod ispuhivalja pa povuce zrak koji je upravo ispuhala ocita prenisku temperaturu i ugasi se ili senzor od temperature naslonjen na unutarnje sace pa se ohladi i ugasi jer je po njemu temperatura zadovoljena ili je vanjska jedinica jako prljava pa termicka zastita iskopca kompresor kad se pregrije i ukopca ponovo kas de ohladi
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Old 29.06.2011., 00:41   #4162
Quote:
mladenko 24 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima imam jedan problem sa LG klimom klima je obicna kupljena prije 5 god neznam tocno sifru modela al nacu pa cu vam napisat
naime ja sam htio promenit napojno kablo klime i kad sam to uradi sve spojio ona radi par min i ugasi se izbaci osigurac na razvodnoj kutiji e sad probo sam kompresor direkt kompcat radi on a u unutrasnjoj jedinici sve radi ok ventilator vrti obe lampice zute rade i sve to krilca na klimi sve radi e sad neznam sto mi se gasi a primjetio sam kad sam klimu upalio i stavio na grijanje ona je radila nije se gasila a cim sam upalio na hladjenje ona odmah prekine ugasi se.Znam da sam malo poduze ovo napiso eto treba mi pomoc i savjet sta da jos probam i uradim bio mi je jedan majstor i gledo nezna ni on sta joj je iso u servis da pitam novu elektroniku i moze li joj sta crknut oni kazu nemoze nije inverter jedino neznam smijem li je probat skopcat direkt ventilator na vanjskoj pa da vidim da nije do njega i ako bude do njega smije li radit klima bez tog ventilatora da ga iskljucim sa stezaljki . pozz
klima nesmje raditi bez vanjskog ventilatora a osigurac vjerovatno izbaci kompresor kad se ukljuci ali cjeli stvar bi trebo pogledati majstor
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Old 29.06.2011., 14:00   #4163
poštovanje!
u potrazi sam za stručnom pomoći oko kupnje klima uređaja.
evo stavljam fotografiju mjesta iznad vrata od balkona na kojem smo oderdila da bi klima (unutarnja jed.) mogla biti montirana. ( za vanjsku ima mjesta direktno s druge strane zida na balkonu)
Taj prostor visok je do 30 cm..navodim do jer nije pod pravim kutom već je na tom mjestu luk(zaobljenje zida u kutu), koji se pretpostavljam može svladati dobrim nosaćem za jedinicu i određenom udaljenošću od zida. S tim parametrima imamo visinu do stropa od cca 33-35 cm.



Dakle moja pitanja su sljedeća:

1. Dali postoji unutarnja jedinica te dimenzije/visine? (čini mi se dosta uski prostor)
2. Dali je dovoljna jedna jedinica kako bi umjereno temperirala(ne idemo za arktičkom hladnoćom ) prostor ove sobe(15m2), hodnika/predsoblja(12m2) i d.boravka(cca29m2)?
s time da do dnevnog, a preko predsoblja vućemo otvorenu ravnu liniju(stan je polu loft, vrata su samo na spavačoj sobi ostalo navedeno je jedan veči otovreni prostor)
3. Kojeg proizvođača možete preporučiti a da cijena nije veča od 5000kn? (japance ..) Koji uređaj?
4. Koju firmu bi mi preporučili?
trebam brzo, povoljno i kvalitetno montiranje, garanciju i servis, a sve na području centra Zg-a
(naime samo što nisam rodila , a do sada nismo bili u mogućnosti obaviti taj dio pripreme za dolazak dijeteta )

zahvaljujem na odgovoru
__________________
ɹǝʇsoʞɹǝ1oɹ
"It is right it should be so; Man was made for joy and woe; And when this we rightly know, Thro' the world we safely go." .. William Blake
boGhi is offline  
Old 29.06.2011., 22:20   #4164
Dobar dan. Kupujem klimu, inverter, za oko mi je zapela ova Klima Vivax ACP-12CH35AEDI, daju tri godine garancije a košta oko 3.300 kn, nisam još nigdje vidjela da se netko žalio na tu klimu. Hoću li pogriješiti ako ju uzmem . Koristila bi se prilično i za grijanje. Hvala.
maca1985 is offline  
Old 30.06.2011., 11:16   #4165
Ne znam da li išta znači ono slovo D u oznaci ili je greška ali znam da imaš ACP-12CH35AEI za 3700 sa ugradnjom.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Old 30.06.2011., 14:34   #4166
ja naručio FUJITSU ASYG 12 LEC http://www.fujitsu-general.de/en/air...yg-12-lec.html valjda bude dobra!
Rašo is offline  
Old 30.06.2011., 23:39   #4167
ja naručio FUJITSU ASYG 12 LEC http://www.fujitsu-general.de/en/air...yg-12-lec.html valjda bude dobra!
Rašo is offline  
Old 30.06.2011., 23:39   #4168
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Ne znam da li išta znači ono slovo D u oznaci ili je greška ali znam da imaš ACP-12CH35AEI za 3700 sa ugradnjom.
A gdje si to našao? Guglam ali ne nalazim
maca1985 is offline  
Old 01.07.2011., 10:02   #4169
Pozdrav svima,

kupujem novu klimu i dvoumim se izmedu dva modela, oba su trenutno na
akciji u Metrou. Rijec je o (oba invertera):

Panasonic CSCU YE12 MKX - 3700 kn
Gree change GWH12KF - 2500 kn


Da li se isplati ova razlika od 1200 kn za Panasonica? Ili nesto trece za nekih 4000 kn.

Zahvaljujem na odgovoru
Parad0x is offline  
Old 02.07.2011., 11:55   #4170
Quote:
Parad0x kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

kupujem novu klimu i dvoumim se izmedu dva modela, oba su trenutno na
akciji u Metrou. Rijec je o (oba invertera):

Panasonic CSCU YE12 MKX - 3700 kn
Gree change GWH12KF - 2500 kn

Zahvaljujem na odgovoru


Da li se isplati ova razlika od 1200 kn za Panasonica? Ili nesto trece za nekih 4000 kn.

Gree klime su klime od jednog od največeg proizvođaća klima u Kini uz Mide-u i Haier.
Dok se Panasonic klime po licenci rade u Mleziji, Rusiji, Kini, Tailandu. Gdje se proizvodu taj model klima najbolje da pogledate na njenoj ambalaži.
Nekada su se panasonic klime proizvodile u Japanu i tada su spadaje u sam vrh sa ostalim japancima, ali kad su se pojavili kinezi radi konkurentnosti proizvodnju su preselili u druge zemlje, sa time su ujedno izgubili reputaciju high class klima.
Moj savjet vam je da kupite onu klimu koja ima bolju servisnu podršku u vašem mjestu/gradu i koja daje bolje garancijske uvjete.
mfcc is offline  
Old 02.07.2011., 12:09   #4171
Quote:
boGhi kaže: Pogledaj post
poštovanje!
u potrazi sam za stručnom pomoći oko kupnje klima uređaja.
evo stavljam fotografiju mjesta iznad vrata od balkona na kojem smo oderdila da bi klima (unutarnja jed.) mogla biti montirana. ( za vanjsku ima mjesta direktno s druge strane zida na balkonu)
Taj prostor visok je do 30 cm..navodim do jer nije pod pravim kutom već je na tom mjestu luk(zaobljenje zida u kutu), koji se pretpostavljam može svladati dobrim nosaćem za jedinicu i određenom udaljenošću od zida. S tim parametrima imamo visinu do stropa od cca 33-35 cm.



Dakle moja pitanja su sljedeća:

1. Dali postoji unutarnja jedinica te dimenzije/visine? (čini mi se dosta uski prostor)
2. Dali je dovoljna jedna jedinica kako bi umjereno temperirala(ne idemo za arktičkom hladnoćom ) prostor ove sobe(15m2), hodnika/predsoblja(12m2) i d.boravka(cca29m2)?
s time da do dnevnog, a preko predsoblja vućemo otvorenu ravnu liniju(stan je polu loft, vrata su samo na spavačoj sobi ostalo navedeno je jedan veči otovreni prostor)
3. Kojeg proizvođača možete preporučiti a da cijena nije veča od 5000kn? (japance ..) Koji uređaj?
4. Koju firmu bi mi preporučili?
trebam brzo, povoljno i kvalitetno montiranje, garanciju i servis, a sve na području centra Zg-a
(naime samo što nisam rodila , a do sada nismo bili u mogućnosti obaviti taj dio pripreme za dolazak dijeteta )

zahvaljujem na odgovoru
Na to mjesto čete teško bilo koju klimu ugraditi jer svi proizvođaći zahtijevaju minimalanu udaljenost od stopa oko 20cm. Razlog je u tome što unutarnje jedinice sobni zrak usisavaju sa gornje strane. Visina unutarnjih jedinica su vam od 25 cm pa na više što najviše ovisi o njenoj snazi,što je snaga veća to su unutarnje jedinica kao i vanjske veče.
A za konfiguraciju vašeg stana potrebne su vam dvije ili više unutarnjih jedinica.
mfcc is offline  
Old 02.07.2011., 12:13   #4172
Quote:
boGhi kaže: Pogledaj post
poštovanje!
u potrazi sam za stručnom pomoći oko kupnje klima uređaja.
evo stavljam fotografiju mjesta iznad vrata od balkona na kojem smo oderdila da bi klima (unutarnja jed.) mogla biti montirana. ( za vanjsku ima mjesta direktno s druge strane zida na balkonu)
Taj prostor visok je do 30 cm..navodim do jer nije pod pravim kutom već je na tom mjestu luk(zaobljenje zida u kutu), koji se pretpostavljam može svladati dobrim nosaćem za jedinicu i određenom udaljenošću od zida. S tim parametrima imamo visinu do stropa od cca 33-35 cm.



Dakle moja pitanja su sljedeća:

1. Dali postoji unutarnja jedinica te dimenzije/visine? (čini mi se dosta uski prostor)
2. Dali je dovoljna jedna jedinica kako bi umjereno temperirala(ne idemo za arktičkom hladnoćom ) prostor ove sobe(15m2), hodnika/predsoblja(12m2) i d.boravka(cca29m2)?
s time da do dnevnog, a preko predsoblja vućemo otvorenu ravnu liniju(stan je polu loft, vrata su samo na spavačoj sobi ostalo navedeno je jedan veči otovreni prostor)
3. Kojeg proizvođača možete preporučiti a da cijena nije veča od 5000kn? (japance ..) Koji uređaj?
4. Koju firmu bi mi preporučili?
trebam brzo, povoljno i kvalitetno montiranje, garanciju i servis, a sve na području centra Zg-a
(naime samo što nisam rodila , a do sada nismo bili u mogućnosti obaviti taj dio pripreme za dolazak dijeteta )

zahvaljujem na odgovoru

Na to mjesto čete teško bilo koju klimu ugraditi jer svi proizvođaći zahtijevaju minimalanu udaljenost od stopa oko 20cm. Razlog je u tome što unutarnje jedinice sobni zrak usisavaju sa gornje strane. Visina unutarnjih jedinica su vam od 25 cm pa na više što najviše ovisi o njenoj snazi,što je snaga veća to su unutarnje jedinica kao i vanjske veče.
A za konfiguraciju vašeg stana potrebne su vam dvije ili više unutarnjih jedinica.
mfcc is offline  
Old 04.07.2011., 10:08   #4173
Da li zna netko gdje se mogu kupiti PUR cijevi fi 6 i 12 mm za izolaciju bakrenih cijevi od klima uređaja. Hvala na informaciji....
__________________
Ako bi nekoga, što Bože očuvaj, našao, da ti radi o glavi, kazni ga ne smrću, nego izgonom, jer ako im oprostiš radi Boga, koji ih tebi predade, tebe će od njih nepovrieđena očuvati onaj, koji se nije ustručavao, da za spas sviju umre na križu.
duci glorioso is offline  
Old 04.07.2011., 13:55   #4174
pozdrav, zanima me da li postoje nekakvi mirisi pa kad se upali klima da lijepo miriši?

sve je u redu, ne smrdi iz nje ali bi bilo lijepo da uz zrak raspršuje i miris po kući...
tomi0806 is offline  
Old 05.07.2011., 15:04   #4175
Planiram kupiti klimu kojoj bi primarna funkcija bila grijanje.
Radi se o novom stanu (u izgradnji) te mogu nesmetano ugraditi klimu na nacin koji zelim, moje pitanje je slijedece:
Koja je izvedba klime najbolja za grijanje podna/zidna/stropna?

Takoder imam jos jedno pitanje, da li je dovoljna jedna unutarnja jedinica u prostoru od 40m2? ili bi mozda bilo bolje staviti dvije kako ne bi dolazilo do neuravnotezene temperature u prostoriji. Znam da ovo pitanje ovisi o raznim faktorima te nije moguce tocno odgovoriti ali me zanima Vase misljenje.

Unaprijed hvala.
Palos is offline  
Old 06.07.2011., 07:59   #4176
Quote:
Palos kaže: Pogledaj post
Planiram kupiti klimu kojoj bi primarna funkcija bila grijanje.
Radi se o novom stanu (u izgradnji) te mogu nesmetano ugraditi klimu na nacin koji zelim, moje pitanje je slijedece:
Koja je izvedba klime najbolja za grijanje podna/zidna/stropna?
Podna sa dvostrukim ventilatorom (ispuh gore i dolje).
http://www.fujitsu-general.com/globa...oor/index.html
http://www.fujitsu-general.com/globa...ure/index.html
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Old 06.07.2011., 13:51   #4177
Klima nagradna igra

Kreće nova nagradna igra gdje je prva nagrada Haier klima.

svi oni kojima treba ili ne treba klima, mogu ju osvojiti ovdje:

http://www.facebook.com/pages/Haier-...24894374209184
Lookic is offline  
Old 06.07.2011., 13:52   #4178
Probaj u MB Frigu, oni drže sve i svašta.
Lookic is offline  
Old 07.07.2011., 08:59   #4179
Pozdrav,
evo jučer bili majstori i postavili klimu u stan.Tek kasnije skužil sam da mi vanjska jedinica kaplje dok klima radi. Jeli to normalno il treba intervencija.
freddie is offline  
Old 07.07.2011., 14:55   #4180
Ako nisu postavili crijevo za odvođenje kondenzata, normalno je da kaplje. Neprofesionalno je što su to tako ostavili bez da su se konzultirali s tobom kako hočeš da se riješi odvođenje kondenzata, ali samo kapanje je normalno. Ako pak ima crijevo za kondenzat onda zovi majstore da to poprave i učvrste kako spada.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.