Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2013., 14:08   #6201
Quote:
Orchid kaže: Pogledaj post
hey svima, da li netko zna da li se vanjska jedinica klime moze montirati okomito?
Smjestila bih ju na zid na balkonu ali je zid sirok samo 48 cm, a vanjska jedinica klime 78 cm.
ako ju montiram vodoravno da li je ok da viri 30-tak cm

thnx
svašta ljudima pada na pamet
more is offline  
Old 14.05.2013., 20:11   #6202
Vivax ili Midea točnije http://www.ekupi.hr/VIVAX-COOL-klima...za-236817.aspx
ili
http://www.klima-uredaji.com.hr/deta...c-inverter/122 Cijena ove Vivaxove je skupa sa montažom, znači još jedno 1000 kn treba dodat na ovu Mideinu. Preporuke?

Zadnje uređivanje Moo : 14.05.2013. at 20:28.
Moo is offline  
Old 14.05.2013., 20:41   #6203
Quote:
Orchid kaže: Pogledaj post
hey svima, da li netko zna da li se vanjska jedinica klime moze montirati okomito?
Smjestila bih ju na zid na balkonu ali je zid sirok samo 48 cm, a vanjska jedinica klime 78 cm.
ako ju montiram vodoravno da li je ok da viri 30-tak cm

thnx
a da nosače produžiš pa ju montiraš ovako :


Uploaded with ImageShack.us
crusader85 is offline  
Old 15.05.2013., 12:43   #6204
Dosada nikad nisam imao klimu, ali zbog djeteta je ove godine planiram ugraditi.

Mislio sam uzeti invertersku klimu i to mi je zapala za oko ova LG E12SQ za nekih 4.000kn bez ugradnje.

Malo me zbunjuje to što u tehničkim specifikacijama ne piše da ima opciju "odvlaživanje", zanima me je li to standardna opcija kod svih sličnih uređaja ili ova klima nema tu opciju?


Također me zanima princip odvlaživanja. Odvlažuje li automatski do određenog postotka vlage u zraku koji je podesiv, (sukladno načinu grijanja ili hlađenja gdje se podešava temp.) ili odvlažuje pun gas pa kol'ko ima-ima.
Zanima me to jer zimi imamo manjih problema s vlagom. Imam podno grijanje i PVC stolariju pa zimi zidovi pri stropu znaju biti vlažni i razvijati malo plijesni.
Mogu li, dakle, zimi staviti klimu na "odvlaživanje" da rješava taj problem i kada i kako?
Truly is offline  
Old 15.05.2013., 13:20   #6205
Quote:
Truly kaže: Pogledaj post
Dosada nikad nisam imao klimu, ali zbog djeteta je ove godine planiram ugraditi.

Mislio sam uzeti invertersku klimu i to mi je zapala za oko ova LG E12SQ za nekih 4.000kn bez ugradnje.

Malo me zbunjuje to što u tehničkim specifikacijama ne piše da ima opciju "odvlaživanje", zanima me je li to standardna opcija kod svih sličnih uređaja ili ova klima nema tu opciju?


Također me zanima princip odvlaživanja. Odvlažuje li automatski do određenog postotka vlage u zraku koji je podesiv, (sukladno načinu grijanja ili hlađenja gdje se podešava temp.) ili odvlažuje pun gas pa kol'ko ima-ima.
Zanima me to jer zimi imamo manjih problema s vlagom. Imam podno grijanje i PVC stolariju pa zimi zidovi pri stropu znaju biti vlažni i razvijati malo plijesni.
Mogu li, dakle, zimi staviti klimu na "odvlaživanje" da rješava taj problem i kada i kako?
Klima odvlazuje samo u hlađenju.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Old 15.05.2013., 13:48   #6206
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Klima odvlazuje samo u hlađenju.

Ma da?! Hm... Smola...

A... je li nužno da pri tome i hladi ili u modu hlađenja samo odvlaživati, ali ne i hladiti?
Truly is offline  
Old 15.05.2013., 15:18   #6207
Quote:
Truly kaže: Pogledaj post
Ma da?! Hm... Smola...

A... je li nužno da pri tome i hladi ili u modu hlađenja samo odvlaživati, ali ne i hladiti?
Vlaga iz unutrašnjeg zraka može se izvaditi samo ako taj zrak prelazi preko hladnije plohe. Na toj plosi će se kondenzirati voda koja se izbacuje van. To se odvija na unutarnjoj jedinici. Logicno je da se prelaskom preko hladnije plohe taj zrak hladi. To znači da temperatura u prostoru pada......odn.ta temperatura ostaje ista ako je vani vruće a klima radi na odvlaživanju i lagano hladi prostor.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Old 16.05.2013., 21:46   #6208
Kakve su to klime sa samo unutarnjom jedinicom? Znači da uopće nema vanjskog postavljanja?
londres is offline  
Old 16.05.2013., 21:49   #6209
Quote:
londres kaže: Pogledaj post
Kakve su to klime sa samo unutarnjom jedinicom? Znači da uopće nema vanjskog postavljanja?
Misliš li to ti na mobilne klime?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Old 17.05.2013., 17:28   #6210
Quote:
Truly kaže: Pogledaj post
Dosada nikad nisam imao klimu, ali zbog djeteta je ove godine planiram ugraditi.

Mislio sam uzeti invertersku klimu i to mi je zapala za oko ova LG E12SQ za nekih 4.000kn bez ugradnje.

Malo me zbunjuje to što u tehničkim specifikacijama ne piše da ima opciju "odvlaživanje", zanima me je li to standardna opcija kod svih sličnih uređaja ili ova klima nema tu opciju?


Također me zanima princip odvlaživanja. Odvlažuje li automatski do određenog postotka vlage u zraku koji je podesiv, (sukladno načinu grijanja ili hlađenja gdje se podešava temp.) ili odvlažuje pun gas pa kol'ko ima-ima.
Zanima me to jer zimi imamo manjih problema s vlagom. Imam podno grijanje i PVC stolariju pa zimi zidovi pri stropu znaju biti vlažni i razvijati malo plijesni.
Mogu li, dakle, zimi staviti klimu na "odvlaživanje" da rješava taj problem i kada i kako?
Ma to su ti detalji...imaš samusngovu neinvertersku za 4000 kn u Vertrona...meni su je nekidan montirali.....sasvim zadovoljan klimom....famozna....
Illnath is offline  
Old 17.05.2013., 20:17   #6211
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Misliš li to ti na mobilne klime?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
Kad si već spomenuo mobilne klime, imam par pitanja. Lijena sam tražiti jeste li već o njima pričali, pa ako tebi, ili nekoj dobroj duši nije problem, odgovori su dobrodošli.

Koliko se uopće isplati kupiti mobilnu klimu? Ako se isplati, koliko love moram potrošiti za neku koja nije šrot?

p.s. Služila bi za rashlađivanje nekih 20ak kvadrata.
Alyx V is offline  
Old 17.05.2013., 22:08   #6212
V

Meni je o mobilnim klimama teško pričati jer se s njima nisam "susretao" ali ljudi kažu da su u usporedbi s pravim klimama beskorisne.
Mislim da slabije hlade. ... Imaju kompresor unutra i hlade i griju prostor odjednom.
Bučne su.
Previše koštaju u odnosu na pravu klimu.
Kondenzat treba nekamo odvoditi....ili stalno prazniti posudu.

Mislim da nisu inverterske pa povećavaju potrošnju struje itd.

Mislim da pravi proizvođači ih ne proizvode. .

Napominjem da ne znam točno pa me nemojte svi sada posrati radi komentara. To je samo moje razmišljanje.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Old 18.05.2013., 02:02   #6213
Čitala sam u nekakvom prospektu (ne pitajte me kojem) specifikacije mobilne klime. Prvo što mi je zapelo za oko jest buka (oko 60 dB or so ). Za ostalo si nisam dala truda (usporedba snage itd.) jer mi do sad nije palo na pamet uopće razmišljati o mobilnoj klimi. Morat ću si dati truda i usporediti pro/contra i odlučiti ima li uopće smisla kupovati ju.
Alyx V is offline  
Old 18.05.2013., 13:57   #6214
Quote:
Moo kaže: Pogledaj post
Vivax ili Midea točnije http://www.ekupi.hr/VIVAX-COOL-klima...za-236817.aspx
ili
http://www.klima-uredaji.com.hr/deta...c-inverter/122 Cijena ove Vivaxove je skupa sa montažom, znači još jedno 1000 kn treba dodat na ovu Mideinu. Preporuke?
Mi ti imamo tu Vivaxovu, kupili prošle godine isto kod njih, majstoi su nam pri ugradnji rekli da su super i da imaju Daikin interijer
Inače osim toga mi smo preeeezadovoljni s njom... doduše koristili smo je za sada samo zimi za grijanje i moram priznat da čitav stan od ca 65m2 ugrije za pola sata
Topla preporuka ...
__________________
--- ...život nije sazidan od želja već od djela svakog pojedinca...
Sp@v@lic@ is offline  
Old 20.05.2013., 01:20   #6215
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
power g

cuo sam i ja da su samo skuplji modeli kvalitetni.
e sad , vrijeme ce pokazati.
da li tvoj majstor ima u ponudi panasonic ili samo mideu
nema, reko mi je na kraju nek si sam kupim klimu kakvu oću, moram je kupit sutra prekosutra da mi to ovaj tjedan složi. Mora biti obavezno 3,5 kw gledo sam panasonic, gree, electrolux, samsung al sve je to oko 3500 kn a meni klima treba samo za hlađenje i to kad bu najveća žega da malo rashladi ... pa mi se ne daje baš toliko para ... našo sam panasonic UW12GKE za 2700 kn ali je ona 3,3 kw, gorenje KAS35Z 2700 kn 3,5 kw i neki quadro 3,5 kw 2000 kn ...

ovo sve ostalo kaj sam gledo je preko 3000 kn ...

jel ima tko iskustva sa quadrom ... ili gorenjem ... čuo sam da je ova gorenje zapravo midea

ta gorenje mi se čini još najbolja za omjer uloženo/dobiveno
PowerG is offline  
Old 20.05.2013., 09:27   #6216
quadro mi starci imaju preko 10 godina, samo za hladjenje, niti jednog problema.
tominjo is offline  
Old 20.05.2013., 13:39   #6217
molim vas savjet - GREE ili Midea??

dragi svi, molim vas za savjet:
kakva je to GREE klima?

što je bolje od ove dvije? molim vas za neki savjet jer sam totalno pogubljena u ovim klimama

GREE on-off JADETIP: zidni split sustav
Ne-Inverter
Autorestart
Automatsko čišćenje
Prikaz zadane i ambijetalne temperatutre
Brzo hlađenje i grijanje
Turbo
Prikaz sata
Prašni filter
Kapacitet hlađenja/grijanja: 3230W/3520W
Ulazna snaga: 1004W/973W
Ekološki plin: R410A
Energetska klasa (h/g): A/A EER/COP koef.: 3.21/3.61 Kapacitet odvlaživanja:1.0L/h Neto dimenzije ( ŠxVxD – UJ ): 790x265x177 mm Neto dimenzije ( ŠxVxD – VJ): 776x540x320 mm Neto težina(UJ)/(VJ): 9,0kg/35kg Buka (UJ): 32/35/38/42 dB(A) Buka(VJ): 52 dB(A) Napajanje: ~220-240 V/1/50Hz Područje rada:-7°C – 43°C Maximalna duljina/maximalna visina: 20/10 m Jamstvo – 3 godine uz redovni servis 1x godišnje

ILI

MIDEA MSR-12HRN1

Energetska klasa A
Kapacitet hlađenja (kW) 3,5
Kapacitet grijanja (kW) 3,6
Rashladno sredstvo R410A
Priključak el. energije hlađenje (W) 1095 Priključak el. energije grijanje (W) 1015 EER (W) 3,22 COP(W) 3,61
Napajanje (ph-V-Hz) 1-220-50
Buka unutarnje jedinice (dB(A)) 41
Buka vanjske jedinice (dB(A)) 54
Dimenzije unutarnje jedinice - ŠxVxD (mm) 790x190x275
Dimenzije vanjske jedinice - ŠxVxD (mm) 700x535x235
Težina unutarnje jedinice (kg) 8,5
Težina vanjske jedinice (kg) 24,5
Promjer cijevi tekuća faza (inch(mm)) 1/4" (fi 6,35)
Promjer cijevi plinska faza (inch(mm)) 1/2" (fi 12,7)
Max duljina cjevovoda (m) 20 Max visinska razlika (m) 8
Protok zraka (m3/h) -
Raspoloživi pad tlaka (Pa) -
Jamstvo 2 godine
elis_07 is offline  
Old 20.05.2013., 17:45   #6218
UZimam novu klimu jerbo je stara svoje odslužila i sa njom se ne može izdržat više niti jedno ljeto..
Nebih volio dat više od 3500 kn(ako postoji i jeftinija opcija-potpisujem),snaga ne ispod 3,5kw,klima mi služi samo za hlađenje,imam veliku dnevnu sobu+blagavaonu ali sam razmišljao da postavim klimu nasuprot vratiju koja vode u drugi dio stana da mi se hladi cijeli stan a ne samo dnevna soba..Da li je to uopče moguće? Da li su današnje klime spospobne ohladiti "cijeli" stan ako se "strateški" postave?
I kakva je šema sa inverter klimama? Vidim da su dosta skuplje a kolko sam shvatio prednost ima je da manje troše struje..
samjednopitanje is offline  
Old 20.05.2013., 18:27   #6219
elis

karakteristike su blago na strani midee.
Ja bi osobno isao na gree.
za koliko kvadrata ti treba klima?
tominjo is offline  
Old 20.05.2013., 18:34   #6220
samojednopitanje

pogledaj gree i mideu, trebao bi nadodati koju stoticu i dobio bi sve sa ugradnjom.
koliko ti stan ima kvadrata? i koji je raspored?
tominjo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.