Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2013., 19:05   #6221
Stan ima nekih 75 kvadrata,veliki dnevni boravak+blagavaona+kuhinja(to je jedan veliki prostor),kod blagavaone su vrata koje vode u "L" hodnik te iz tog hodnika se ulazi u još 2 sobe..Nadao sam se da mogu stavit klimu preko puta tih vratiju te da bi mogo hladit i te 2 sobe(barem malo da spustim temp) jer su one na zapadnoj strani i popodne je užas tamo..
Gree i midea? Nisam do sada čuo za te marke.. Jesu kvalitetne?
A daj mi reci šta predstavljaju te inverter klime? Jel stvarno vrijede 1000 kn više?
samjednopitanje is offline  
Old 20.05.2013., 21:07   #6222
Imate klime u brico storeu rasprodaja 10% popusta, ja uzo panasonic 3,5 kw za 2900 kn ima neka korel isto 3,5 kw za 2000 kn al to me bilo strah uzet, ipak je ovo panasonic i ima godinu dana duzu garanciju!

Sent from my Nokia 620 using Board Express
PowerG is offline  
Old 20.05.2013., 22:39   #6223
samjednopitanje

tesko ces ohladiti stan od 75 m2 sa jednom klimom 3.5kw, trebala bi barem jedna od 5 kw.
ali ce ti se dogadjati da prostorija gdje je klima jako hladna ako ces pokusavati ohladiti cijeli stan.
jedino ako imas super raspored pa sa jednom klimom mozes ohladiti cijeli stan ali opet ti treba klima od 5kw.
sto se tice marke klime najbolje je uzeti neku poznatiju marku ili ides na gree, midea i dr.
Inverter ti se isplati financijski ako ce ti klima raditi cijelo ljeto, svaki dan više sati.
I inverter ti im vise manje drzi konstantnu temperaturu na koju si namjestio daljinski i ugodnije je biti u prostoriji gdje je inverter nego obicna klima (ovo govorim iz svog iskustva).
na kraju moras sam odluciti koju klimu i da li hoces inverter ili on/off klimu.
tominjo is offline  
Old 20.05.2013., 23:00   #6224
A gledam te inverter klime i sve su preko 4 hiljade kn,i to fino preko 4 hiljade!
Malo me frka ovih gree i midea klima jer stvarno nisam nikad čuo za njih...A vidim da ova midea isto ima finu cijenu(za gree nemogu nać cijene na njihovoj stranici)
A znam da realno nije očekivat da se cijeli stan ohladi,al bar malo da druga strana stana povuče taj hladni zrak iz dnevne sobe bi bilo sasvim ok..
samjednopitanje is offline  
Old 20.05.2013., 23:07   #6225
Da li klima od 3.5kW za prostor od 47m2 treba biti inverter ili ne, s obzirom da bi služila isključivo za hlađenje (ova 3 ljetna mjeseca povremeno - više za popodne/noć)? Čovjek nam je danas u dućanu pokazivao kako je godišnja potrošnja on/off klima nekad i manja od inverter klime. Cijene on/off klima su poprilično pale u odnosu na inverter. U čemu je kvaka (ako je ima)?
charmed84 is offline  
Old 21.05.2013., 15:13   #6226
klima

Gospodo,

uredjujem doma jedan apartman (cijeli na jugu), jedna soba cca12m2 jedna cca 20m2.....koji uredjaj mi preporucate.....da li 2 uredjaja ili split sistem....s obzirom da ce se koristiti uglavnom ljeti i za hladjenje molim vas preporuke.....za sada znam samo da "mora biti japanac"

svaki savjet je dobrodosao.....
hvala unaprijed

moze odgovor i na pm....hvala

Zadnje uređivanje carica2 : 21.05.2013. at 15:24.
carica2 is offline  
Old 21.05.2013., 15:15   #6227
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
elis

karakteristike su blago na strani midee.
Ja bi osobno isao na gree.
za koliko kvadrata ti treba klima?
bok, pa stan ima 55 m2 iako sumnjam da mi cijeli stan može hladiti ta jedna klima. Ono što me zanima je li ovo dovoljno ili trebam tražiti nešto jače? također, zanima me koliko je kvalitetno - ne bih htjela kroz godinu dana ponovno kupovati klimu zato što je ova crkla (loša kvaliteta)?
hvala vam za savjete!
elis_07 is offline  
Old 21.05.2013., 21:31   #6228
@ elis 07 Vidim da se razmišljaš između Gree/Midea klime - uređaji sličnih tehničkih karakteristika.
Ukoliko se odlučiš za Mideu, raspitaj se da li je buka unutarnje jedinice 41 pri najvećoj brzini, jer inače je to prebučna unutarnja jedinica.
Ako je dobar raspored stana, 3,5 kw bi trebalo ohladit 40-ak kvadrata stana. U ostatku stana spustit temperaturu za koji stupanj definitivno
Na tvom mjestu, ja bih stavila klimu na dobro mjesto u stanu i uzela 3,5 kw.
Po meni, Gree je neki best buy u omjeru uloženo-dobiveno. I ne trebaš se bojat da ćeš kupovat novu kroz godinu dana

@ samjednopitanje Ne treba te biti frka Gree i Midea klima. Gree je najveći proizvođač klima uređaja na svijetu.
Ako želiš ohladit cijeli stan, trebao bi ići na dvije klime. Jedna od 3,5 kw je definitivno premalo za 75 kvadrata.
Što se tiče invertera, ako ne misliš puno koristit klimu, po meni se inverter ne isplati kupovat.

@ charmed84 Evo pročitaj ovo što sam gore napisala. Inverter je izuzetno isplativ za ljude koji klimu koriste max u grijanju i hlađenju. Za povremeno hlađenje par ljetnih mjeseci, po meni, nepotreban.

carica2 Sve skupa 32 kvadrata? Razmišljaš o dvije unutarnje jedna vanjska ili dva odvojena mono sustava?
Ako su 32 kvadrata i dobar raspored - išlo bi i s jednom klimom ali ne znam koje su tvoje želje, kakav je raspored....
Japanac - Mitsubishi bez dileme.
Forla is offline  
Old 22.05.2013., 11:33   #6229
pozdrav!
molila bih upućene da mi pomognu oko odabira. dobila sam ponudu za sljedeće klime:
1.MIDEA MS11D-12HRN1 -2,650,00KN
MIDEA MS9A -12HRN1 .2,500,00KN slabija snaga

2.SAMSUNG AQ12 TSBN-3,300,00KN

3.TOSHIBA RAS-13SKHP-ES --5,100,00KN

4.SANYO SAP KR 97 EHAX --3,000,00KN

potrebno je klimatizirati jednu sobu od otprilike 25 kvadrata. klimu mislimo koristiti samo tijekom vrućih mjeseci. najviše se dvoumim između samsunga i sanya. što vi mislite?
Vudumama Juju is offline  
Old 22.05.2013., 16:07   #6230
Quote:
Vudumama Juju kaže: Pogledaj post
pozdrav!
molila bih upućene da mi pomognu oko odabira. dobila sam ponudu za sljedeće klime:
1.MIDEA MS11D-12HRN1 -2,650,00KN
MIDEA MS9A -12HRN1 .2,500,00KN slabija snaga

2.SAMSUNG AQ12 TSBN-3,300,00KN

3.TOSHIBA RAS-13SKHP-ES --5,100,00KN

4.SANYO SAP KR 97 EHAX --3,000,00KN

potrebno je klimatizirati jednu sobu od otprilike 25 kvadrata. klimu mislimo koristiti samo tijekom vrućih mjeseci. najviše se dvoumim između samsunga i sanya. što vi mislite?
Ovu u Samsung u pevcu imaš za 2999 kn imaš i taj sanyo u pevcu al ne znam kolika mu je cijena ... i tih midea imaš pod tuđim imenima kao gorenje (2700 kn) korel (1800 kn 3,5 kw)

Ja bi uzeo sanyo zato što taj samsung ima manju onu vanjsku jedinicu pa brijem da mu trreba duže da ohladi dok sanyo ima standarnih dimenzija odnosno veći kiler

ili neku treću ... tipa panasonic cu-pw12g 2950 kn
PowerG is offline  
Old 23.05.2013., 00:03   #6231
http://frigos.com.hr/samsung_aq12tsb...istemi/281/283

kak vam se čini?

i zašto je ova tako jeftina? di je caka? osim što je vivax... mada ne patim na ime jer imam samsung klimu koja nakon 8 godina uz redovno servisiranje ide u smeće, dok mamima, no name (uopće se nemrem sjetiti koja je marka) radi savršeno...

http://www.frigo-tehnika.hr/vivax-ac...5aef_0_70.aspx

Zadnje uređivanje Find.out : 23.05.2013. at 00:27.
Find.out is offline  
Old 23.05.2013., 10:33   #6232
Odabir klime

Lijepi pozdrav svima,

kupujem klimu i dvoumim se između Mitsubishi i Toshibe pa molim za mišljenje i savjete. Koristit će se prvenstveno za grijanje prostora od cca. 35 m2.

Mitsubishi Zen Kirigamine MSZ-EF35VEW / MUZ-EF35VE - 7.000,00 kn
Mitsubishi Zen Kirigamine MSZ-EF42VEW / MUZ-EF42VE - 9.000,00 kn
i
Toshiba RAS 16 SKV2-E / RAS 16SAV2-E - 7.072,50 kn
Toshiba B16 N3KV2-E / RAS 16 N3AV2-E - 7.072,50 kn

Poštovanje.
marmis is offline  
Old 23.05.2013., 13:58   #6233
Quote:
PowerG kaže: Pogledaj post
Ovu u Samsung u pevcu imaš za 2999 kn imaš i taj sanyo u pevcu al ne znam kolika mu je cijena ... i tih midea imaš pod tuđim imenima kao gorenje (2700 kn) korel (1800 kn 3,5 kw)

Ja bi uzeo sanyo zato što taj samsung ima manju onu vanjsku jedinicu pa brijem da mu trreba duže da ohladi dok sanyo ima standarnih dimenzija odnosno veći kiler

ili neku treću ... tipa panasonic cu-pw12g 2950 kn
Jel mi možeš ovo molim te objasnit, ako sam dobro shvatila želiš reći da su Midea, Gorenje i Korel iste klime?
Forla is offline  
Old 23.05.2013., 14:19   #6234
Quote:
Forla kaže: Pogledaj post
Jel mi možeš ovo molim te objasnit, ako sam dobro shvatila želiš reći da su Midea, Gorenje i Korel iste klime?
Da. Sve je to isto. Low cost and low quality.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Old 23.05.2013., 18:04   #6235
Quote:
marmis kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav svima,

kupujem klimu i dvoumim se između Mitsubishi i Toshibe pa molim za mišljenje i savjete. Koristit će se prvenstveno za grijanje prostora od cca. 35 m2.

Mitsubishi Zen Kirigamine MSZ-EF35VEW / MUZ-EF35VE - 7.000,00 kn
Mitsubishi Zen Kirigamine MSZ-EF42VEW / MUZ-EF42VE - 9.000,00 kn
i
Toshiba RAS 16 SKV2-E / RAS 16SAV2-E - 7.072,50 kn
Toshiba B16 N3KV2-E / RAS 16 N3AV2-E - 7.072,50 kn

Poštovanje.
7000 kuna za invertera od 3,5 kw????
uzmi si toshibu ras 16 i ostavi si 2000 kn u džepu. eo moj mitsubishi na +16 neće da grije, dok toshiba kuri ko luda...
crusader85 is offline  
Old 23.05.2013., 21:18   #6236
Quote:
crusader85 kaže: Pogledaj post
7000 kuna za invertera od 3,5 kw????
uzmi si toshibu ras 16 i ostavi si 2000 kn u džepu. eo moj mitsubishi na +16 neće da grije, dok toshiba kuri ko luda...
Krivo sam napisao cijenu, inverter od 3,5 kW dodje 5800 kn.
marmis is offline  
Old 24.05.2013., 00:55   #6237
Već drugi put u par godina klima mi je ostala bez plina (moja procjena). Klima radi ali ne hladi niti grije. Nisam siguran ali mislim da moja jedinica koristi stari plin R22. Klima je marke Midea.
Prvi puta sam zvao poznati servis Frigokor odnosno Frigo Sruk koji radi za njih a koji je i postavio klimu, napunili su novi plin i uredno je radilo nekih dvije godine. Sada opet ne hladi. Negdje očito pušta plin a to ovi iz Frigosruka nisu zatvorili.

Treba mi neki drugi pouzdan servis, a može i majstor koji puni plinom klime a da nisu preskupi. Ako možda netko zna kako se kreću cijene za punjenje i brtvljenje napišite. Može i na PP.
Renta10 is offline  
Old 26.05.2013., 15:16   #6238
Bok,

imao bi jedno pitanje - zivim na zadnjem katu pa mi je vanjska jedinica na krovu te je po fasadi spojena s cijevima/kabelima duljine nekih metar, metar i po do zida gdje je unutarnja jedinica.
Primjetio sam da se na tom vanjskom kabelu/cijevi izmedu vanjske i unutarnje jedinice podosta ostetila izolacija (izgleda kao nekakva spuzva)? Da li bi sada trebao zamjeniti taj kabel/cijev i ukoliko da koliko je hitno? Koliko bi to moglo kostati?

Iskreno, ni ne znam koliko je to vec tako jer nisam gledao previse a klima dobro radi (redovito se servisira). Danas sam slucajno vidio.

Takoder, cini mi se da se nesto malo ostetila i cijev od odvoda vode (ona plasticna) pa cu i nju trebati mjenjati.

Mozda glupo pitanje, ali to bi sve treba znaci rjesiti servis ili?

Hvala na odgovorima.
tardis123456 is offline  
Old 27.05.2013., 14:50   #6239
Pozdrav

Trazim "low budget" klimu za hladjenje 40m2 (2-3 mjeseca godišnje, popodne i ponoči kad i ako smo doma ). Od svih low budget su mi zapele za oko ove:

Quadro (Pevec): http://www.inem.hr/proizvod/ac-35-ch-ns-bio (2000kn)
AUX (feroterm): http://www.vitos.hr/proizvodi/aux-kl...5kw-klasa/634/ (2000kn)

ili malo "skuplje"
Gorenje: http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnik...-klima-uredaj/ (2500kn interspar)
Midea: http://www.frigo-kor.hr/Rainbow/Deta...9/Default.aspx (2500kn)

E sad...ako gledam recimo Aux (uzimam jos neke stvari kod Feroterma pa da ide u paketu ako je OK) i Quadro..koja od tih dvije ili je bolje izdvojiti onih 500kn više i recimo uzeti Mideu ili je na kraju svejedno
__________________
Life is like a box of chocolate, you never know what you gonna get :amen:
LiQuIdSuN is offline  
Old 28.05.2013., 23:43   #6240
Quote:
tardis123456 kaže: Pogledaj post
Bok,

imao bi jedno pitanje - zivim na zadnjem katu pa mi je vanjska jedinica na krovu te je po fasadi spojena s cijevima/kabelima duljine nekih metar, metar i po do zida gdje je unutarnja jedinica.
Primjetio sam da se na tom vanjskom kabelu/cijevi izmedu vanjske i unutarnje jedinice podosta ostetila izolacija (izgleda kao nekakva spuzva)? Da li bi sada trebao zamjeniti taj kabel/cijev i ukoliko da koliko je hitno? Koliko bi to moglo kostati?

Iskreno, ni ne znam koliko je to vec tako jer nisam gledao previse a klima dobro radi (redovito se servisira). Danas sam slucajno vidio.

Takoder, cini mi se da se nesto malo ostetila i cijev od odvoda vode (ona plasticna) pa cu i nju trebati mjenjati.

Mozda glupo pitanje, ali to bi sve treba znaci rjesiti servis ili?

Hvala na odgovorima.
to što je izolacija izgorila neće značajnije utjecati na rad klime, idući put kada budeš servisirao neka ti meštar zamjeni izolaciju i umotaj ju u alu foliju... nije ti to hitno, daš meštru ekstra 50 kn pri idućem servisu...
crusader85 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.